Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

LO1 im. Stefana Żeromskiego

173 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2009 - 13:48:41

Wykwalifikowana kadra? Hm... Szczegolnie pewna Pani polonistka po slupskiej uczelni, od ktorej az tryska wiedza :-) Prowadzenie lekcji -
1. 3 minuty wstepu
2. Rozdanie arkusikow maturalnych
3. Czytanie tego co napisalismy... no ale oczywiscie, wszystko musi byc slowo w slowo jak w odpowiedziach do arkusika :-) A jak zapomniala arkusika z odpowiedziami? Oczywiscie ogadalismy jakies zacne filmy "dydaktyczne" :-)
Aa...a sprawdziany, wypracowania? 3/4 wypracowan napisanych na oczy nie widzialem. Ta Pani ocenia uczniow patrzac na wlasne odczucia, ocenia pozorami.. ktore wyrobila sobie podczas zajec, bo w dzienniku pusto? :-) ewentualnie oceny, niewiadomo skad, niewiadomo za co :-)

Albo pewna Pani od niemieckiego, ktora ma naprawde fajna opinie wyrobiona wsrod uczniow. Nauczycielka, ktora nie umie podejsc do uczniow, osoba ktora minela sie z powolaniem. :-) Wyniosl ktos jakakolwiek wiedze od tej Pani?

Fizyka? Nauczyl sie ktos fizyki w tej szkole?:D Tylko osoby, ktore same sie interesowaly i siedzialy nad fizyka w domu. Ten nauczyciel az zniecheca do fizyki, nie umie w ogole prowadzic zajec?

Tak, macie racje, kadra wrecz stworzona do nauczania :-)

#42 ~ewelka~

~ewelka~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2009 - 21:12:43

I jak tam maturzyści i rodzice maturzystów wrażenia po pierwszym semestrze ostatniej klasy w LO1?:-)

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2010 - 12:31:37

Hmm... Ja skończyłam w tym roku LO1 i muszę powiedzieć, że ogólny klimat szkoły jest dobry. Nigdy nie spotkałam się tam z żadną agresją. Uczniowie starają się zachować poziom. Jak ktoś jest przeciętny i się stara (wiem to z doświadczenia:) to jest w stanie osiągnąć średnią nawet powyżej 4.

Jeśli chodzi o nauczycieli... to są tacy i owacy. Duży plus z pewnością dla pewnej pani od polskiego (już wyżej wspomnianej), pewnego pana od biologii i od Ti. Chociaż dla nich warto iść do tej szkoły. Czysta pasja i powołanie w pracy... :)

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 19:16:11

proszę zapoznać się ze stanem faktycznym, a potem zabierać głos - w szkołach zawodowych matury się nie zdaje, natomiast w technikach, które pewnie miał Pan/Pani na myśli wszyscy nie zdają (ca. 60-70% tylko), ba, nawet w LO2 wszyscy nie zdają

proszę zapoznać się ze stanem faktycznym, a potem zabierać głos - w szkołach zawodowych matury się nie zdaje, natomiast w technikach, które pewnie miał Pan/Pani na myśli wszyscy nie zdają (ca. 60-70% tylko), ba, nawet w LO2 wszyscy nie zdają

Witam, teraz idę do LO1 więc czytam i zaczynam się bać. Piszą tu Państwo że LO2 jest PRAWIE na takim samym poziomie? A dlaczego niby w ,,jedynce" zawsze jest więcej chętnych, dlaczego oni nigdy nie boją się, że nie będą mieli chętnych? Ponieważ wiedzą że są lepsi! Do LO1 próg punktowy (nie uwzględniając poszczególnych klas) minimum  to 110, kiedy w LO2 to ciut mniej od maks. A matura? Ha, zdać może teraz każdy, ale proszę zobaczyć na ile punktów, czy procent. W ,,jedynce" mało komu słabo wyjdzie a w ,,dwójce" to nieliczni będą mieli podobne wyniki. Dlatego właśnie po 1 każdy dostaje się na takie studia które sobie wymarzył, a po 2 to już tylko szczęście. Dlatego jak tak czytam Państwa wypowiedzi to zaczynam się bać, czy aby napewno warto kuć po nocach skoro i tak inni będą uważali, że to zasługa znajomości, silnej woli czy czego tam Państwo chcecie, a nikt nie doceni mojej pracy. Dziękuję 

#45 ~lęborczanin~

~lęborczanin~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 08:21:21

Jak jesteś zdolna to polecam gdyńską trójkę, tam są najlepsi z Lęborka też :lol: :lol:

#46 ~tak tak~

~tak tak~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 10:37:49

Jak jesteś zdolna to polecam gdyńską trójkę, tam są najlepsi z Lęborka też :lol: :lol:

to prawda coraz więcej z Lęborka idzie do lo nr III w Gdyni  . Po Gimnazjum nr 1 . Na nasze LO nr to mogą tylko ,,nasiusiać".

#47 ~lęborczanin~

~lęborczanin~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 11:02:32

Dzisiaj to żadna łaska dostać się na studia. Uczelnie pustoszeją, niż demograficzny dotarł i tam. Jeszcze 10 lat temu było po 10-12 kandydatów na renomowane kierunki, dzisiaj to historia. Uniwersytety zabiegają jak mogą o klienta bo za studentem idzie subwencja. Dzisiaj nawet po rolniczaku czy innych zawodowych dostają się na UG, wielki mi wyczyn :lol:

#48 ~stop glupocie~

~stop glupocie~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:01:47

Dzisiaj to żadna łaska dostać się na studia. Uczelnie pustoszeją, niż demograficzny dotarł i tam. Jeszcze 10 lat temu było po 10-12 kandydatów na renomowane kierunki, dzisiaj to historia. Uniwersytety zabiegają jak mogą o klienta bo za studentem idzie subwencja. Dzisiaj nawet po rolniczaku czy innych zawodowych dostają się na UG, wielki mi wyczyn :lol:

spróbuj jełop-ku sie dostać a nie szczekać ale łeb pusty i bezrobocie czeka -- roliniczak to przyszłość i wszędzie czekają a matura ....

jak jesteś po rolniczaku to bez komentarza

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:45:58

BO MATURA TO TYLKO EGZAMIN (wszędzie taki sam). Jeśli ktoś wybiera się na jakąś inżynierię to lepiej kończyć technikum czy liceum profilowane niż ogólniak. Ogólniaki są dobre dla niezdecydowanych lub dla tych gdzie później na studiach jest więcej fakultetów tzw. szkolnych, niespecjalistycznych (np. przewaga biologii w różnych wydaniach)

#50 ~lęborczanin~

~lęborczanin~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 14:54:28

Do durnia o nieograniczonej głupocie - ja mam studia ( z czasów kiedy zdawało się poważne egzaminy a nie konkursik świadectw) a sądząc po twojej wypowiedzi to co najwyżej marna zawodówka.Jako manager poważnej firmy gwarantuję, że nie miałbyś startu, żebym cię zatrudnił. Widzę to wasze obecne wykształcenie, same "słupy", stoi i czeka na rozkazy, zero inwencji, byle chłop po zawodówce lepszy od tak zwanego mgr :lol:

#51 ~lęborczanin~

~lęborczanin~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 14:54:57

Do durnia o nieograniczonej głupocie - ja mam studia ( z czasów kiedy zdawało się poważne egzaminy a nie konkursik świadectw) a sądząc po twojej wypowiedzi to co najwyżej marna zawodówka.Jako manager poważnej firmy gwarantuję, że nie miałbyś startu, żebym cię zatrudnił. Widzę to wasze obecne wykształcenie, same "słupy", stoi i czeka na rozkazy, zero inwencji, byle chłop po zawodówce lepszy od tak zwanego mgr :lol:

#52 komuna

komuna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 785 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:04:13

Jako manager poważnej firmy zbyt mocno obnosisz sie chamstwem :)

#53 ~zniesmaczona~

~zniesmaczona~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 21:15:23

Nie daj Boże nigdy takiego przełożonego jak Ty !!!!

#54 ~lęborczanin~

~lęborczanin~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 10:05:19

Jako manager poważnej firmy zbyt mocno obnosisz sie chamstwem

Za komuny tylko BMW się liczyło, dobrze że to przeszłość, ale jedno jest niezmienne - zawiść. Co- do niczego się nie doszło :lol: jak to komuna, wiadomo, przeminęło z wiatrem i chwała za to Bogu Najwyższemu!

#55 komuna

komuna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 785 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 19:13:13

Urodziłem sie po komunie, więc cały czas 'dochodzę' i radzę sobie dobrze :)

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:27:34

( ..................................................................................................

...............................................................................................)

Mam pytanie, wiesz co to kultura ?

Użytkownik Yktorn edytował ten post 08 styczeń 2014 - 22:54:27
Wpis wulgarny

#57 ~Kilgor~

~Kilgor~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 22:59:09

dobra temu łysemu panu nie chce sie ławek zakupić a Nowak w... to znaczy denerwuje w inny sposób

#58 ~LO~

~LO~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:16:37

Cześć, stoję właśnie przed pewnym dylematem: LO I czy LO II w Lęborku??? Chciałabym uczyć się w klasie biol-chem., ale nie wiem w jakiej szkole lepiej mnie nauczą przedmiotów rozszerzonych typu biologia, chemia i oczywiście angielski...

Do tej pory nie spotkałam się z obiektywną opinią na temat tych szkół... Która jest "lepsza"? W przyszłości mam zamiar iść na studia związane z tymi przedmiotami, więc potrzebne są mi dobre podstawy. 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

#59 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 15:58:29

Cześć, stoję właśnie przed pewnym dylematem: LO I czy LO II w Lęborku??? Chciałabym uczyć się w klasie biol-chem., ale nie wiem w jakiej szkole lepiej mnie nauczą przedmiotów rozszerzonych typu biologia, chemia i oczywiście angielski...

Do tej pory nie spotkałam się z obiektywną opinią na temat tych szkół... Która jest "lepsza"? W przyszłości mam zamiar iść na studia związane z tymi przedmiotami, więc potrzebne są mi dobre podstawy. 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

tylko LO 1...zresztą jeżeli studia inżynierskie to też LO 1...tylko trzeba być troszkę pracowitym

#60 ~8719 85224254~

~8719 85224254~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 16:12:49

No tak - pracowitość to podstawa ;D, ale czy mogłabyś mi trochę powiedzieć o nauczycielach tam pracujących?? Jest tyle opinii na ten temat, lecz nie wiadomo, które są prawdziwe...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych