Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Likwidatorka gminy

2356 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~martyna~

~martyna~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 14:38:30

Dobrze jest żyć z kredytu. Zerkniemy niebawem w oświadczenia majątkowe, ile to władza wyciąga kasy z gminy, wizjonerka. Rozumie gdyby gmina była bogata, ale to co się teraz dzieje, kredytami łata się budżet, to jest skandal.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:10:23

Kilka osób w gminie ma bardzo wysokie zarobki, reszta to głodowe pensje a dodatkowo traktuje się tych ludzi jak śmieci.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:28:25

Kilka osób w gminie ma bardzo wysokie zarobki, reszta to głodowe pensje a dodatkowo traktuje się tych ludzi jak śmieci.

Łał !!! ...odkryłeś chyba Amerykę !?

...a Ty zaliczasz się do tej grupy z wysokimi zarobkami, czy raczej do tych traktowanych jak... :lol:

#44 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:35:11

Potrzeby mamy wszyscy podobne więc dlaczego tak duża różnica w wynagrodzeniach? Czemu moja pensja to tylko troszkę więcej na rękę niż dieta przewodniczącej? Co ci ludzie takiego robią by brać za to tyle pieniędzy? Za nic prawnie nie odpowiadają. Nie mówiąc o 10.000,- miesięcznie. Uważam że mam prawo być niezadowolona.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:46:30

Potrzeby mamy wszyscy podobne więc dlaczego tak duża różnica w wynagrodzeniach? Czemu moja pensja to tylko troszkę więcej na rękę niż dieta przewodniczącej? Co ci ludzie takiego robią by brać za to tyle pieniędzy? Za nic prawnie nie odpowiadają. Nie mówiąc o 10.000,- miesięcznie. Uważam że mam prawo być niezadowolona.

Owszem masz prawo być niezadowolona, to Twoje niezbywalne prawo z którego możesz korzystać do końca życia.
Musisz w końcu zrozumieć że wyższe uposażenie wcale nie wiąże się z większą odpowiedzialnością, wykształceniem, zaangażowaniem w pracy itd.itd.
Na tym świecie (czyt. łez padole) nigdy nie było, nie ma i nie będzie sprawiedliwości. Trzeba być kreatywnym, zaradnym i bardzo cwanym aby sobie radzić, więc Tobie jak widzę pozostaje tylko niezadowolenie które wyrażasz na forum GP.
Radzę Ci nie marnuj czasu, tylko zacznij myśleć.

#46 ~RATUJMY GMINĘ~

~RATUJMY GMINĘ~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:54:04

To co dzieje się teraz w naszej gminie woła o pomstę .Rok temu byli zachwyceni uwierzyli że może być lepiej , piękne obietnice bez pokrycia .Ludzie sami wpuścili "lisa do swojego kurnika" teraz to ona i jej podobni wybiją nas tymi podwyżkami.SZANOWNI MIESZKAŃCY POKAŻMY IM GDZIE ICH MIEJSCE I POPĘDŹMY TĄ ELITĘ W DIABŁY I RATUJMY TO CO JESZCZE ZOSTAŁO BO ZA 3 LATA NIE BĘDZIE JUŻ NIC.

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:56:34

Czy kreatywnością uważasz zdobycie mandatu radnego za wódkę? Żenada.

#48 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 16:11:04

Zobaczcie nasze miejscowości, część z nich od kilku tygodni nie jest w ogóle wieczorem oświetlona, ulice to jeden wielki śmietnik,kupa zgniłych liści a bezrobotni nie maja żadnej perspektywy na zatrudnienie. Tylko sklepikarz przekonuje że tak właśnie ma wyglądać dobrobyt za jego rządów. W zasadzie to po miodowo-lipowym świat jest kolorowy a i bez oświetlenia ulic można się swobodnie poruszać.

#49 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 16:20:11

A diety to ile ten gość bierze? Chyba 700,- mnożąc przez 12 miesięcy to 8400,- razy 4 lata 33.600,- nic nie robiąc, to nazywa się kreatywność. Ciekawe ile stracił na ........ materiały wyborcze ;) .

#50 ~ilona~

~ilona~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 16:22:06

Mamy tutaj więcej takich kreatywnych z dostępem do materiałów wyborczych. ;)

#51 ~votum separatum~

~votum separatum~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 19:24:26

Cytat z Wieloletniej prognozy finansowej Gminy Smołdzino na lata 2011- 2012 : " Odległy czas prognozowania zwiększa ryzyko niewłaściwego oszacowania wartości przejętych w prognozie w odniesieniu do faktycznie uzyskanych . Zwracając uwagę na kroczący charakter prognozy , która corocznie będzie uaktualniana przyjęto następujące założenia : - dla roku 2011 przyjęto wartości wynikające z projektu budżetu , - dla lat 2012 - 2021 przyjęto sposób prognozowania , poprzez indeksację o poszczególne wskażniki oraz korekty merytoryczne . Podzielenie prognozy w powyższy sposób pozwala na realną ocenę możliwości inwestycyjno-kredytowych Gminy " :) A więc mili forumowicze nie martwcie się bo wszystko jest misternie zaplanowane , przewidziane i pod pełną kontrolą :unsure:.:lol:.

Użytkownik votum separatum edytował ten post 04 listopad 2011 - 19:25:57

#52 ~TTtka~

~TTtka~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 07:36:25

Cytat z Wieloletniej prognozy finansowej Gminy Smołdzino na lata 2011- 2012 : " Odległy czas prognozowania zwiększa ryzyko niewłaściwego oszacowania wartości przejętych w prognozie w odniesieniu do faktycznie uzyskanych . Zwracając uwagę na kroczący charakter prognozy , która corocznie będzie uaktualniana przyjęto następujące założenia : - dla roku 2011 przyjęto wartości wynikające z projektu budżetu , - dla lat 2012 - 2021 przyjęto sposób prognozowania , poprzez indeksację o poszczególne wskażniki oraz korekty merytoryczne . Podzielenie prognozy w powyższy sposób pozwala na realną ocenę możliwości inwestycyjno-kredytowych Gminy " :) A więc mili forumowicze nie martwcie się bo wszystko jest misternie zaplanowane , przewidziane i pod pełną kontrolą :unsure:.:lol:.

Taaaaaaaaaaaaaa Chyba u Ciebie w głowie Ty najmądrzejszy mieszkańcu Gminy Podejrzewałam, że to Ty jesteś Wójtową.

#53 ~votum separatum~

~votum separatum~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 09:06:48

Taaaaaaaaaaaaaa Chyba u Ciebie w głowie Ty najmądrzejszy mieszkańcu Gminy Podejrzewałam, że to Ty jesteś Wójtową.

Wyluzuj , trochę humoru nie zaszkodzi . Przeczytaj jeszcze raz mój post i skojarz z tym wszystkim co mamy dookoła . Ktoś w jednym z tematów o naszej gminie napisał : i do dziadostwa można się przyzwyczaić . I chyba ma rację bo to dotyczy większości mieszkańców . Pozdrawiam i nie przejmuj się moimi wpisami , po prostu pomijaj je . a sprawowanie jakiejkolwiek władzy mam gdzieś . Nie bój się na pewno nie będę twoim konkurentem .

Użytkownik votum separatum edytował ten post 05 listopad 2011 - 09:29:01

#54 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 10:41:42

Życie na kredyt jest największą nie odpowiedzialnością naszych włodarzy. Uważam że powinna rozpocząć się poważna dyskusja w sprawie zarządzania finansami naszej gminy. Skoro nie wykonano planowanych dochodów budżetu na ok 2mln. zł i uzupełnia się to długoterminowym kredytem, więc z kompetencjami obecnej władzy jest coś na bakier. Raczej są to ludzie nie kompetentni a ich nieodpowiedzialne zachowania zadłużają nas na długie lata. Przypomnę, bezmyślne zwiększanie zatrudnienia urzędników, przecież to kosztuje a władza chyba o tym zapomniała. Czy mamy spłacać kredyty za to że ktoś kogoś znajomego przyjął do pracy? Czy stanowisko zastępcy wójta które nas rocznie kosztuje ok 150 tys. zł jest aż tak niezbędne? Czy podwyższono podatki w gminie by sfinansować wzrost zatrudnienia? Władza wykonawcza gminy żyje chyba w wirtualnym świecie, zresztą nigdy jej nie oceniałem pozytywnie. Natomiast radni jako stali mieszkańcy tej gminy, powinni zastanowić się co będzie za kilka lat, co oznacza dla tej gminy spłata ponad pół mln kredytu rocznie, jak wtedy ta gmina będzie miała prosperować? Myślę że warto wytężyć umysł i pomyśleć przez chwilkę o przyszłości.

#55 ~votum separatum~

~votum separatum~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 22:12:51

Ustawa o obligacjach art. 28 pkt. 1 : Emitent będący jednostką samorządu terytorialnego , związkiem tych jednostek lub miastem stołecznym Warszawa , jest obowiązany oznaczyć cel emisji i nie może przeznaczyć środków pochodzących z emisji obligacji na inne cele . Czy aby oznaczył we właściwym terminie właściwe cele ? :angry:

#56 ~eeeeeeeh to Smołdzino~

~eeeeeeeh to Smołdzino~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2011 - 13:24:41

Ustawa o obligacjach art. 28 pkt. 1 : Emitent będący jednostką samorządu terytorialnego , związkiem tych jednostek lub miastem stołecznym Warszawa , jest obowiązany oznaczyć cel emisji i nie może przeznaczyć środków pochodzących z emisji obligacji na inne cele . Czy aby oznaczył we właściwym terminie właściwe cele ? :angry:

Kobietka 007,czy to nie Ty????

#57 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2011 - 17:35:24

Jestem po stronie P. Wójt,ale mam swoje zdanie co w-ce Wójt.Uważam że jest w tej gminie nie potrzebna,bierze dużą kase i nic nie robi.Jest arogancka i wyniosła ludzi ma za NIC.Pieniążki które pobiera można by było przeznaczyć na inny cel... potrzeb mamy w tej gminie bardzo dużo.

#58 ~koszut~

~koszut~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2011 - 18:03:31

witajcie,
a już się martwiłem, że gdzieś zaginęliście :rolleyes:
pozdrowienia

#59 ~votum separatum~

~votum separatum~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2011 - 18:44:43

A toś napisał...... ! ! ! Może Ty mi wyjaśnisz ile w końcu ten " orlik " kosztował budżet gminy i czy przy obliczaniu kosztów doliczono wartość działki na której posadowiono " orlika " . Pozdrawiam . Poprzednim razem trochę mnie poniosło , ale prowokowałeś .

#60 ~Kasandra~

~Kasandra~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2011 - 20:29:58

Orlik powstał po to aby pokazać że"coś się robi"Jak nie ma obiecanej kanalizacji to może orlik,którego zresztą jeszcze niedoszła Pani Wójt nam nie obiecywała.A Pani ZASTĘPCZYNI? Zatrudnienie tej bardzo kosztownej pani to po prostu wymiana stołków.(wiadomo o jaką osobę chodzi).Ostatnie wybory narobiły nieco zamieszania a obecny włodarz Sławna jakoś nie uległ urokowi i........mamy to co mamy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych