Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Likwidatorka gminy

2356 odpowiedzi w tym temacie

#2341 votum separatum

votum separatum

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 4332 postów

Napisano 29 maj 2012 - 20:07:06

Z protokołu komisji rady gminy z dnia 18 . 04 . 2012 r .
cytat :
" ... Następnie Przewodnicząca Komisji poddał projekt uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej im. J. Skwarczyńskiej w Gardnie Wielkiej pod głosowanie . "Za " - 1 głos " przeciw " - 1 głos . Jeden radny nie głosował . "

Gratuluję pełnej aktywności i zaangażowania :lol: To gdzie oni ustalają te nasze gminne sprawy ? :blush: . Szczerze mówiąc to ja też za taką dietę miałbym to w gdzieś .

#2342 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 11:33:29

Kidy będzie budowana kanalizacja?

#2343 ~?????~

~?????~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 15:02:38

Kiedy w Gardnie będzie budowana obiecana kanalizacja?

#2344 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 04:17:49

Kiedy w Gardnie będzie budowana obiecana kanalizacja?

Kto tam o kanalizacji teraz myśli. jest ważniejszy temat - wybór "tymczasowego" na dyrektora!!!!

#2345 ~kadafir~

~kadafir~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 07:35:02

Ręce opadają, co się dzieje w tej gminie? Wszystko się niszczy i likwiduje a dyrektorem ma zostać największa szu-a!!!!!!!!!!!!!!!!!

#2346 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:13:50

Wójtowa ma szansę zrobić coś pożytecznego dla gminy i zablokować kontrowersyjną kandydaturę.

#2347 ~jestem-za~

~jestem-za~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:48:41

Ręce opadają, co się dzieje w tej gminie? Wszystko się niszczy i likwiduje a dyrektorem ma zostać największa szu-a!!!!!!!!!!!!!!!!!

To trzeba było wystartować samemu złożyć papiery a nie tylko żałośnie skowyczesz i ubliżasz,

#2348 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:52:06

Wójtowa ma szansę zrobić coś pożytecznego dla gminy i zablokować kontrowersyjną kandydaturę.

wójtowa jest wójtową, jesli uważasz ze kandydatura jest kontrowersyjna pewnie komisja wybierze inną niekontrowersyjną, poza tym jesli zablokuje kandydaturę, to jutro napiszesz, że k=wójtowa jest be bo kogoś wyklucza, hmmm, żal co chwila ktoś skomle, wyje, zazdrości, uwłacza, szkoda, że Wasi/Twoi kandydaci nie startują, byłoby wszystko cacy ...

#2349 ~sympatyk sympatycznej Pani~

~sympatyk sympatycznej Pani~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:55:57

KADAFI-r, widać po nick-u komu sympatyzujesz, jeśli ręce Ci opadają to je podnieś, skoro wszystko się niszczy to zrób sam coś pozytecznego a nie tylko narzekasz, jesli wszystko się likwiduje to pewnie jest w Smołdzinie teraz tylko łąka, pole i nic więcej, ale to tylko tak jest chyba jedynie Twoimi oczyma widziane. Szkoda mi Ciebie mimo iż jesteś tak sfrustrowany/-a

#2350 ~jestem-przeciw~

~jestem-przeciw~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 12:04:31

Osoba która w swoim życiowym dorobku tylu ludzi zakapowała nie powinna być wzorem i przykładam dla młodego pokolenia. Kariera zawodowa polegająca na donoszeniu jest naganna i powinna być napiętnowana. Kogo mam na myśli pozostawiam swobodnej ocenie forumowiczów.

#2351 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 16:00:07

Osoba która w swoim życiowym dorobku tylu ludzi zakapowała nie powinna być wzorem i przykładam dla młodego pokolenia. Kariera zawodowa polegająca na donoszeniu jest naganna i powinna być napiętnowana. Kogo mam na myśli pozostawiam swobodnej ocenie forumowiczów.

nie popieram kandydatury tymczasowego na dyrektora, ale do kuratorium donosić nie bede, zastanawiam się tylko kiedy p. wójt przejrzy na oczy jakimi ludżmi się otacza, takie działania są dla włodarzy niekorzystne, ale niedługo wybory, poczekamy, będą nowe przetasowania, a poparcia ludu nie będzie

#2352 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 16:29:03

nie popieram kandydatury tymczasowego na dyrektora, ale do kuratorium donosić nie bede, zastanawiam się tylko kiedy p. wójt przejrzy na oczy jakimi ludżmi się otacza, takie działania są dla włodarzy niekorzystne, ale niedługo wybory, poczekamy, będą nowe przetasowania, a poparcia ludu nie będzie

Ona otacza się takimi jak ona jest. ;)

#2353 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 19:24:16

To trzeba było wystartować samemu złożyć papiery a nie tylko żałośnie skowyczesz i ubliżasz,

papiery mógłbym złożyć , ale po co skoro nie mam swojej komisji konkursowej . Nie wszystko można zrobić samemu .

#2354 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 14:22:02

artykul z kuriera 26.04.2012

Radni ostatecznie zlikwidowali tę szkołę. Czy rodzice ją uratują?

Wydarzenia | 26 kwietnia 2012 8:39

Smołdziński samorząd ostatecznie zlikwidował Szkołę Podstawową w Gardnie Wielkiej, rodzice zawiązali stowarzyszenie, które chce je prowadzić.

Taką decyzję podjęli gminni radni na ostatniej sesji. Przy siedmiu głosach za, czterech przeciw i dwóch wstrzymujących się radni ostatecznie zlikwidowali placówkę.

Szkoła podstawowa być może jednak w Gardnie Wielkiej pozostanie, bo zawiązało się stowarzyszenie, które chce dalej poprowadzić placówkę, już jako społeczną.

Nie będzie w niej czesnego, ma się utrzymać dzięki oświatowej subwencji oraz zdobywanym przez stowarzyszenie funduszom.

Zarząd stowarzyszenia uzyskał już od gminy promesę otrzymania w użytkowanie szkolnego obiektu.

- Warunkiem jest jednak spełnienie wszystkich formalnych wymogów ustawy o systemie oświaty oraz pozytywna opinia kuratora oświaty. Jeśli stowarzyszenie je spełni, radni wyrazili wolę przekazania obiektów niezbędnych do funkcjonowania takiej placówki – wyjaśnia Małgorzata Żebrowska, zastępca wójta Smołdzina.

Losom gardneńskiej podstawówki z uwagą przyglądają się samorządowcy.

- Mam nadzieję, że ideę utrzymania tej szkoły uda się wprowadzić w życie i władze gminy wywiążą się z deklaracji, tym bardziej, że placówka ma wielu sojuszników z naszymi parlamentarzystami i wojewódzkimi radnymi na czele i mam nadzieję, że oni również pomogą. Moim zdaniem nawet w tak niewielkiej gminie jak nasza, po prostu muszą być dwie szkoły – podkreśla Arkadiusz Walach, który w Radzie Powiatu Słupskiego reprezentuje gminę Smołdzino.

Obecnie do placówki w Gardnie Wielkiej uczęszcza około 70 dzieci. Szkoła, jako jedyna w okolicy, realizuje dwa programy edukacyjne dofinansowane z unijnych funduszy, a w planach stowarzyszenia są kolejne: powołanie oddziału integracyjnego oraz nauka języka kaszubskiego.

To będzie ta szkoła panie Król czy nie ? 70 dzieci to chyba wystarczający argument.

#2355 ~Nawałka nawaliła~

~Nawałka nawaliła~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 09:40:33

To będzie ta szkoła panie Król czy nie ? 70 dzieci to chyba wystarczający argument.

A jaki to niby argument? W SPN kilkaset ludzi czeka na sprzedaż mieszkań i maja ich w d... Co to 70 dzieciaków? 0 czyli null.

#2356 ~król~

~król~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 20:59:04

Tak

#2357 ~zbychu~

~zbychu~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 23:35:32

A jaki to niby argument? W SPN kilkaset ludzi czeka na sprzedaż mieszkań i maja ich w d... Co to 70 dzieciaków? 0 czyli null.

Mieszkania SPN to problem a nie jakas tam szkoła dla 5 dzieci niewiadomo czyich

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych