Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Łebskie zwyczaje

miasto radni burmistrz

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Henryk G.~

~Henryk G.~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 16:13:51

Mam kilka refleksji po ostatnim spotkaniu z P. Burmistrzem. Jego precyzyjne i przemyslane przedstawienie spraw zwiazantch z realizacja budżetu gminy dało mi w miare jasny obraz budżetu miasta. Życzen i potrzeb jest wiele, ale ze wzgledu na mozliwości i pośiadane środki wybrano do realizacji te najpilniejsze i najniezbedniejsze i z tym trzeba sie pogodzić. Milo zauważyć ,że P. Burmistrz w Łebie cieszy sie coraz wiekszym szacunkiem i sympatią mieszkancow i śmiem twierdzić ,że jako jeden z nielicznych  będzie mógł powiedzieć , że własnie  dzieki niemu to czy tamto jest w Łebie. Dziwi mnie natomiast postawa niektórych radnych, którzy  wszystko negują , krytykują i nie umieją tego uzasadnić, ani wskazać lepszego rozwiązania. Choćby spotkanie w sprawie budowy drogi z Białogardy do Łeby na którym nie słyszałem   Pana Przewodniczacego Rady , a powinien zabrać głos, poniewaz przedstawiony projekt , w moim przekonaniu zakłada budowe drogi gorszej niz 40 lat temu wybudowano ze Słupska do Ustki. Inna sprawa to dowiedzialem sie , że prawdopodobnie Rada , tak oznajmil  Pan Przewodniczacy , chce zlikwidować straż miejską.

Ciekaw jestem tylko czyja to inicjatywa , śmiem podejrzewać , że chodzi tu o osobiste animozje, a nie dobro społeczne . Lepiej zapewne odprowadzać z budżetu tzw zwiększone " Janosikowe ", ponieśc koszty zwolnienia z pracy, niz utrzymywac  straz . W razie potrzeby do kogo bedziemy mogli sie zwrócić  ? Na policje nie ma co liczyć, bo ci sa raczej nieosiągalni , natomiast prace strazy miejskiej trzeba docenić i zauwazyć. Wydaje mi sie , że tak ważna decyzja powinna jednak byc skonsultowana z naszym spoleczeństwem , a niektorzy niech sobie uświadomią ,ze oni sa dla społeczenśtwa i maja być jego przedstawicielami.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 16:23:48

Nasi Radni nie słyszałem, żeby z Ich inicjatywy coś konkretnego i potrzebnego powstało, patrzą tylko co dla nich jest dobre..

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 16:52:54

Mam kilka refleksji po ostatnim spotkaniu z P. Burmistrzem. Jego precyzyjne i przemyslane przedstawienie spraw zwiazantch z realizacja budżetu gminy dało mi w miare jasny obraz budżetu miasta. Życzen i potrzeb jest wiele, ale ze wzgledu na mozliwości i pośiadane środki wybrano do realizacji te najpilniejsze i najniezbedniejsze i z tym trzeba sie pogodzić. Milo zauważyć ,że P. Burmistrz w Łebie cieszy sie coraz wiekszym szacunkiem i sympatią mieszkancow i śmiem twierdzić ,że jako jeden z nielicznych  będzie mógł powiedzieć , że własnie  dzieki niemu to czy tamto jest w Łebie. Dziwi mnie natomiast postawa niektórych radnych, którzy  wszystko negują , krytykują i nie umieją tego uzasadnić, ani wskazać lepszego rozwiązania. Choćby spotkanie w sprawie budowy drogi z Białogardy do Łeby na którym nie słyszałem   Pana Przewodniczacego Rady , a powinien zabrać głos, poniewaz przedstawiony projekt , w moim przekonaniu zakłada budowe drogi gorszej niz 40 lat temu wybudowano ze Słupska do Ustki. Inna sprawa to dowiedzialem sie , że prawdopodobnie Rada , tak oznajmil  Pan Przewodniczacy , chce zlikwidować straż miejską.

Ciekaw jestem tylko czyja to inicjatywa , śmiem podejrzewać , że chodzi tu o osobiste animozje, a nie dobro społeczne . Lepiej zapewne odprowadzać z budżetu tzw zwiększone " Janosikowe ", ponieśc koszty zwolnienia z pracy, niz utrzymywac  straz . W razie potrzeby do kogo bedziemy mogli sie zwrócić  ? Na policje nie ma co liczyć, bo ci sa raczej nieosiągalni , natomiast prace strazy miejskiej trzeba docenić i zauwazyć. Wydaje mi sie , że tak ważna decyzja powinna jednak byc skonsultowana z naszym spoleczeństwem , a niektorzy niech sobie uświadomią ,ze oni sa dla społeczenśtwa i maja być jego przedstawicielami.

Niezły bełkot.Byłeś na szkoleniu czy dostałeś instrukcje?Skoro jesteś tak dobrze poinformowany odpowiedz mi na kilka pytań.

1.Ile w stosunku roczny gmina wydaje na Straż Miejską?(podaj kwotę)

2.Ile w stosunku rocznym gmina wydaje na stanowisko zastępcy Burmistrza?(  i czy tez według Twoich poglądów jest on niezbędny)

3.Jaki wpływ na jakość materiałów użytych do budowy odcinka drogi Białogarda-Łeba oraz wyboru wykonawcy ma gmina Łeba?

4.Czy dochody uzyskane z podatków(z których to utrzymywana jest Straż Miejska)mogą być przeznaczone na inne wydatki bieżące gminy?

5,Co to jest ,,janosikowe,,i na podstawie jakich wskazników jest wyliczane?

Pytam jako mieszkaniec Łeby,który darzy szacunkiem i uznaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej Łeba oraz Radnych.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 17:14:51

Niezły bełkot.Byłeś na szkoleniu czy dostałeś instrukcje?Skoro jesteś tak dobrze poinformowany odpowiedz mi na kilka pytań.

2.Ile w stosunku rocznym gmina wydaje na stanowisko zastępcy Burmistrza?(  i czy tez według Twoich poglądów jest on niezbędny)

3.Jaki wpływ na jakość materiałów użytych do budowy odcinka drogi Białogarda-Łeba oraz wyboru wykonawcy ma gmina Łeba?

4.Czy dochody uzyskane z podatków(z których to utrzymywana jest Straż Miejska)mogą być przeznaczone na inne wydatki bieżące gminy?

Pytam jako mieszkaniec Łeby,który darzy szacunkiem i uznaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej Łeba oraz Radnych.

a nie jest nim sam ?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 17:36:36

a nie jest nim sam ?

Możliwe.Od pewnego czasu trwa w najlepsze nagonka na przewodniczącego i niektórych radnych,a to,że przeszkadzają albo nie potrafią współpracować i tym newsem ,,faszeruje,,się głowy mieszkańców.Gdyby nie Ci radni mielibyście już dawno strefy płatnego parkowania,opłaty klimatyczne po 5zł  bo w gminie zawsze mało i Bóg wie co jeszcze.Obecna Rada to taki dzban z zimną wodą co studzi pewne zamysły.A dlaczego nie szukać oszczędności w wydatkach bieżących jak straż miejska czy vice?W latach 70.80 nie było tej formacji i Łeba dała radę,a turystów  było ze dwa razy więcej.Za te zaoszczędzone pieniądze można zrealizować wiele dodatkowych inwestycji.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 17:59:54

No i zapomniałeś dopisać, że trzeba jeszcze obniżyć pensję Burmistrzowi.

#7 ~Ssssssssssyczy~

~Ssssssssssyczy~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 18:36:53

Czy aby to na pewno napisał "Henryk G". a może Andrzej . Co tu tak syczy?

Ktoś głupa pali pisząc ten tekst, niby tak ładnie i składnie i do rzeczy, ale interpunkcja aż widać że specjalnie jest na dwójkę.

#8 ~parszywka~

~parszywka~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 20:09:33

Czy aby to na pewno napisał "Henryk G". a może Andrzej . Co tu tak syczy?

Ktoś głupa pali pisząc ten tekst, niby tak ładnie i składnie i do rzeczy, ale interpunkcja aż widać że specjalnie jest na dwójkę.

Dlaczego odbierasz ludziom prawo do własnych opinii? A ponieważ  nie masz się do czego przyczepić, oprócz insynuacji rzecz jasna, czepiasz się interpunkcji.

#9 ~Wacław~

~Wacław~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 21:03:29

Pytam jako mieszkaniec Łeby,który darzy szacunkiem i uznaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej Łeba oraz Radnych.     Gdyby głupota umiała latać byłbyś w kosmosie, nie masz pojecia o czym piszesz

#10 ~Wacław~

~Wacław~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 21:07:39

Gdyby głupota umiała latać byłbyś w kosmosie, nie masz pojecia o czym piszesz

ktoś toba pokierowal ale niezbyt umiejetnie

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 21:33:33

Pytam jako mieszkaniec Łeby,który darzy szacunkiem i uznaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej Łeba oraz Radnych.     Gdyby głupota umiała latać byłbyś w kosmosie, nie masz pojecia o czym piszesz"

Dyrdymele zobaczymy kto za rok z Was zostanie  B)

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 22:05:54

Gdyby głupota umiała latać byłbyś w kosmosie, nie masz pojecia o czym piszesz

ktoś toba pokierowal ale niezbyt umiejetnie

Posłuchaj Wacku spod pasa dryblasa tylko tyle potrafisz napisać? napisz coś mądrego coś umiejętnie...Wacławie

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 22:23:54

Dyrdymele zobaczymy kto za rok z Was zostanie  B)

jaka pewnosc siebie; to tak przypadlosc rodzinna czy już po wyborach? :lol:

#14 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 22:32:53

Ale gorący temat! Od wczoraj tyle wpisów?!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, radni, burmistrz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych