Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~cichy~

~cichy~
 • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 11:25:05

zomo chcąmiećjuz kontrole nad wszystkimi :ph34r:

#2 ~GLE 96EU~

~GLE 96EU~
 • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 18:07:19

Fakt faktem - w niektorych miejscowosciach system ten sie sprawdza, np. jest w Bogatyni, jest w innych miejscowosciach, gdzie czesto przytrafia sie powodz. Moze ma to wiekszy sens tam, gdzie jest jakas czesta tendencja wystepowania zjawisk masowych - mam tu glownie na mysli powodz - tereny gorskie, czy zdarzenia sejsmiczne - Slask, czy okolice KGHM. Czy akurat w Lebie jest taka tendencja i az tego typu system jest potrzebny? Watpie. Jak dla mnie to w malej Lebie nie bardzo bedzie to mialo zastosowanie.

#3 Ciekawy_OPP

Ciekawy_OPP

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 713 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 18:09:13

Fakt faktem - w niektorych miejscowosciach system ten sie sprawdza, np. jest w Bogatyni, jest w innych miejscowosciach, gdzie czesto przytrafia sie powodz. Moze ma to wiekszy sens tam, gdzie jest jakas czesta tendencja wystepowania zjawisk masowych - mam tu glownie na mysli powodz - tereny gorskie, czy zdarzenia sejsmiczne - Slask, czy okolice KGHM. Czy akurat w Lebie jest taka tendencja i az tego typu system jest potrzebny? Watpie. Jak dla mnie to w malej Lebie nie bardzo bedzie to mialo zastosowanie.


Tak źle i tak niedobrze. Nie można wam dogodzić

#4 ~GLE 96EU~

~GLE 96EU~
 • Goście

Napisano 09 sierpień 2012 - 08:23:53

Tak źle i tak niedobrze. Nie można wam dogodzić


Tu nie chodzi dogodzić - nie dogodzić, tylko chodzi o zasadność wydawania pieniędzy (publicznych) i druga rzecz - czy w niewielkiej Łebie taka skórka za wyprawkę się w ogóle opłaca. Bogate, duże gminy, aglomeracje - to tak. Można podawać informacje traffic, wypadki, utrudnienia w ruchu i tak dalej. Mogą sobie nawet kupować telebimy po kilkadziesiąt tysięcy za sztukę i puszczać na nich wiadomości samorządowe. Ale czy w Łebie nie wystarczy kilka słupów ogłoszeniowych w newralgicznych punktach miasta (także po to by np. nekrologi wisiały tam, a nie na drzewach)?

Jakie to zagrożenia masowe mogą być w Łebie? Poza cofką z morza, ale akurat o tym mieszkańcy Abrahama, czy Derdowskiego będą wiedzieli i bez komunikatu sms, bo widzą to za oknem. Ropczyce, Kłodzko, Racibórz, Zakopane, Lubin, Polkowice, Bytom - tam, gdzie grozi powódź, lawiny, tąpnięcia, czyli zjawiska nagłe i na bieżąco monitorowane - tam taki system ostrzegania ma sens. Jeśli w Łebie chodzi o planowe wyłączenia wody, czy prądu - jest kablówka z kanałem informacji z gminy, prasa, internet, tablice ogłoszeniowe i wystarczy. A informowanie o awarii nagłej, która już trwa i tylko ekipy techniczne wiedzą, kiedy ją usuną - to już musztarda po obiedzie.

Informowanie turystów o imprezach, itp - też trochę bez sensu. Urząd nie będzie tracił pieniędzy na informowanie o imprezach komercyjnych, bo to nie jego broszka, tylko zadanie i koszt organizatorów. I te reklamy są wszędzie tam, gdzie być powinny i docierają do odbiorców. A na imprezy organizowane przez miasto też wystarczą dotychczasowe kanały informacyjne - dotychczas na żadnej miejskiej imprezie kłopotów z frekwencją nie było. Poza tym nie wierzę w to, że wczasowicze będą mieli chęć na rejestrowanie i logowanie w serwisie, by chcieć zaabonowac taką usługę.

Jak dla mnie - niepotrzebny zbytek, nie na miarę i potrzeby Łeby. To tak, jakby kupić pól kurczaka z rożna a następnie dokupić srebrną zastawę i porcelanowy serwis, żeby go zjeść. Oczywiście można - tylko po co? Do sprawnego informowania wystarczy w Łebie kilka słupów ogłoszeniowych i sprawa załatwiona. Nie mówiąc o tym, że Łeba ma jeszcze jeden, chyba najsprawniejszy kanał informacyjny - pocztę pantoflową. :P

#5 ~ac~

~ac~
 • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 09:07:07

chyba nie o kontrolę tu chodzi, ale o podniesienie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz ...wypełnienie obowiązku informowania o zagrożeniach, które wynika z ustawy http://prawo.legeo.p...iu-kryzysowym/; dlatego z resztą w każdej gminie funkcjonuje komórka odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe - np. http://www.postomino...737b26441a9.htm,

#6 ~Natalia~

~Natalia~
 • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 10:24:07

W tym artykule wkradł się mały błąd. Otóż w systemie nie zostawia się swoich danych kontaktowych, takich jak adres zamieszkania. Natomiast nasz nr telefonu lub adres e-mail nie będą udostępniane nikomu. Tylko my decydujemy, czy i jak będziemy informowani.

W ten sposób pozostajemy w pełni anonimowi. Można to przeczytać w regulaminie wiem.co:

7.4. Komunikacja między Nadawcami i Odbiorcami realizowana jest z zachowaniem pełnej anonimowości Odbiorców, i odbywa się wyłącznie w oparciu o dokonane przez nich Subskrypcje.

#7 ~Natalia~

~Natalia~
 • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 10:33:36

Do sprawnego informowania wystarczy w Łebie kilka słupów ogłoszeniowych i sprawa załatwiona. Nie mówiąc o tym, że Łeba ma jeszcze jeden, chyba najsprawniejszy kanał informacyjny - pocztę pantoflową. :P


Informacja na kilku słupkach ogłoszeniowych kosztuje więcej niż wysłanie komunikatu za pomocą tego systemu do 200 osób = 24 złote.

Poza tym za pomocą plakatu na słupku lub informacji na stronie internetowej nie dotrzesz z pilną informacją natychmiast i bezpośrednio do zainteresowanych (niezdatność wody , wyłączenie prądu , itd ... )

A poza tym informacje otrzymywać będą tylko Ci, co chcą :)

#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 11:04:11

a Miasto nie ma płacić za abonament tylko za faktyczną ilość wysłanych smsów także myślę że ok.
tylko zastanawiam się nad tym jak będzie to funkcjonowało w momencie kiedy wczasowicz przyjeżdzając do Łeby np na tydzień zamowi sobie usługę x3 tzn każdą z osobna (inf. o imprezach, pogodzie i zagrożeniach) to czy będzie takiego sms dostawał przez cały rok? Nie jest Urząd tego w stanie zweryfikowac i na darmo w tym momencie będzie płacił za informację wysyłaną np. do zakopanego.

#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 sierpień 2012 - 20:29:14

największe zagrożenie to kryzys

#10 ~Natalia~

~Natalia~
 • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 10:24:27

tylko zastanawiam się nad tym jak będzie to funkcjonowało w momencie kiedy wczasowicz przyjeżdzając do Łeby np na tydzień zamowi sobie usługę x3 tzn każdą z osobna (inf. o imprezach, pogodzie i zagrożeniach) to czy będzie takiego sms dostawał przez cały rok?


Ciekawa uwaga!

Na stronie, na której można się zapisywać ( https://wiem.co/#/umleba/ ) dokonano podziału informacji na dwie kategorie: Obszary zalewowe i Dla turystów.

Turyści zapiszą się na informacje dla turystów i będą otrzymywać informacje jedynie przez 7 dni.

Jeśli turysta zapisze się przez przypadek na informacje z terenów zalewowych (mało prawdopodobne), to gdy zorientuje się że otrzymuje wiadomości, które go nie interesują, może z nich w każdej chwili zrezygnować (tj. wypisać się).Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych