Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kurierzy GLS zostawiają przesyłki u sąsiadów

137 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~Eugeniusz~

~Eugeniusz~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 07:31:48

Ojezu święty. Jak wam nie pasują kurierzy to idźcie sobie do pośrednika kurierskiego a gwarantuję wam, że na pewno będziecie tam potraktowani z szacunkiem. ja od laty korzystam z wysylamtaniejPL i nigdy nie robili mi żadnych problemów. Opłata pobraniowa zawsze zwracana w ciągu jednego dnia, przesyłka dochodziła zaraz na drugi dzień i generalnie wcale tak drogo za to wszystko nie płaciłem. 

#122 lsek884

lsek884

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 maj 2014 - 22:19:06

Ja też nie lubię czegoś takiego jak zostawanie przesyłek przez kurerów u sąsiadów. Bardzo mnie to denerwuje, dlatego ja zawsze korzystam z uslug pośrednika kurierskiego wysylamtaniejpl bo z nim zawsze można uzgodnić pewne nawet te najdelikatniejsze sprawy właśnie tego typu. 

#123 ~stefan~

~stefan~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 15:04:03

Jak kurier dzwoni i pyta czy może zostawić u sąsiada zawsze odpowiedź jest w żadnym wypadku proszę zostawić u siebie na bazie. Nie odbieram także żadnych przesyłek adresowanych do sąsiadów.

#124 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2014 - 19:58:03

A wystarczy, aby na każdej paczce był nr tel, a odbiorcy paczek odbierali telefony i wszystkim żyło by się lżej......

#125 Aleksandra_n

Aleksandra_n

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 14:56:49

wysyłam dużo przesyłek i korzystam z pośrednika ( ............................ )

nigdy nie było problemów z przesyłkami, na zapytania też szybko dostaję odpowiedzi. Generalnie polecam bo ceny też są w porządku 

Użytkownik Yktorn edytował ten post 26 sierpień 2014 - 14:51:41
Reklama

#126 rosster

rosster

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 24 październik 2014 - 15:59:59

Lepiej skorzystać z usług https://globport.com i nie mieć podobnych problemów. Firma działa na terenie praktycznie całego kraju i wysyła też paczki za granicę.

#127 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 15:37:26

witam. jestem kurierem Gls`u. czytajac wypowiedzi to smiac mi sie chce z was ludzie. wy chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego jak wyglada praca kuriera, napiety grafik dnia, wszedzie trzeba zdazyc, zrobic odbiory ... i jeszcze prywatni odbiorcy-tragedia. ok, sa tacy co zamowia i czekaja na taka paczke, nie ma problemu ze zdaniem na miescie,gdzies rodzinie,w zakladzie pracy. ale jak ci sie trafi wlasnie taki pan co sobie nie zyczy zadnego z takich rozwiazan alternatywnych i on chce paczke do domu i bedzie dopiero po 16 to niech lepiej nie zamawia. my kurierzy tez pracujemy, do ktorej mamy jezdzic ?? do 20?? chcemy jak najlepiej wykonac swoja prace i rozwiesc wszystko!! a i majac 40 adresow prywatnych jak ja mam to obdzwonic?? bym musial miec sekretarke!! troche zrozumienia i pomyslunku mili odbiorcy!! niech moc bedzie z wami domoludy

A ja własnie jestem takim biednym sasiadem...Mieszkam w Niemczech,a firmy kurierskie wydzwaniaja do mnie codziennie z tymi koszmarnymi PAKIETAMI. Nakleilam na skrzynke ze nie przyjmuje zadnych paczek,a oni dzwonia i dzwonia....poprostu koszmar.Czy ja musze byc niewolnikiem swojego domu?

#128 barteksende

barteksende

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 09:16:47

ja bardzo nie lubię jak zostawiają przesyłkę u sąsiada, wykonują swoją pracę często byle jak lepiej zmienić dostawcę

#129 andrzejkor

andrzejkor

Bywalec

• PipPipPip
  • 57 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 13:51:26

Kurier kurierowi nie równy. Wiem coś o tym, bo moja znajoma swego czasu prowadziła firme spedycyjną i jak opowiadal co dzieje sie z paczkami to az sie włos na glowie jeżył. W systemach zamówień maja często burdel. dobrze, że ostatnio wprowadzili system do zarządzania zasobem firmy spedycyjnej. Jkaby ktos potrzebował, daje linka: http://www.etransit.eu/firma/

#130 ~Marcelina~

~Marcelina~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 14:31:19

Porażka!!!! Paczka szła do mnie z Polski za granice 2 tygodnie, ale okey.. to jestem w stanie znieść. Przy pierwszym doręczeniu, byłam cały dzień w domu, żadnego telefonu, nikt paczki nie doręczył, a na stronie widnieje informacja, że odbiorca nieobecny! Żadnego awizo, nic! przesyłka nie do namierzenia, żeby nawet ją osobiście gdzieś odebrać! W końcu przekierowałam ją ponownie do siebie, przy drugim doręczeniu, ponownie żadnego kontaktu! NIC!!! Mało tego!! Na stronie GLS widnieje info, że paczka jest doręczona, podpisana podobno nawet przeze mnie, ale ja jej nie mam!! Gdzie ją doręczyli? Gdzie mam jej teraz szukać? Pan, do którego dodzwniłam się na infolinie oczywiście nic zrobić nie może.. nie jest wstanie nawet podać mi numeru do tego chol***nego kuriera!!! Ta firma to jakiś absurd!!!! Nie polecam!!!

#131 megamon

megamon

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2017 - 10:34:49

Prawda jest taka, że w dużym stopniu zależy to od samej firmy kurierskiej oraz podejścia kuriera i klienta. Miałam okazję pośredniczyć w kontakcie kuriera z klientem i wiem, że powtarza się ludziom milion razy aby podali adres pod którym są większą ilość czasu, a oni podają adres domowy, kiedy wiedzą, że do 17 siedzą w pracy i potem dziwią się, że paczkę kurier zostawia u sąsiada. Wiem zresztą też, że nie raz kurier nie dzwoni do klienta, o której mniej więcej będzie i potem przyjeżdża i pretensje, że nikogo nie ma, a przecież gdyby zadzwonił poprosiłabym sąsiadkę o odebranie, albo sama bym podjechała... w końcu kurierzy też nie mogą liczyć na to, że zamawiając paczkę ktoś będzie siedział od godziny 8 do 20 i czekał na ich przyjazd... Problem jest w komunikacji!! W firmach kurierskich byle by przyjąć zamówienie obiecują klientowi wszystko, "tak tak paczka będzie o 15 u Pani/a" a czasami logistycznie jest to nie możliwe i kurierowi się dostaje..  

#132 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2017 - 00:11:26

Jako kurier z kilkuletnim stażem śmiać mi się chce kiedy to wszystko czytam... Stare chytre dziady co zamawiają z internetu bo 50 gr wyjdzie taniej niż we własnym mieście zapłacą 10 zł czy 15 zł za paczkę kurierską i myślą, że otwiera im to drogę do świata all inclusive... Prawda jest jedna - zamawiasz - to zamawiaj na adres pod którym najczęściej przebywasz i tam po prostu bądź! Żaden z odbiorców nie jest tym jednym jedynym wyjątkowym wozimy po 100 i więcej paczek dziennie i nie mamy czasu to poczekać to zadzwonić to jeszcze coś innego. Trzeba człowieka zrozumieć i uszanować jego pracę i starania bo każdy z nas chce doręczyć wszystko solidnie i na czas. Nie zawsze tak się da dlatego uciekamy się do półśrodków jak to np. wspomniano na początku "do sąsiada". Łatwo jest człowieka oceniać i filozofować bo cham i prostak kurier zostawił paczkę u sąsiada. Spójrzmy odwrotnie - jeśli doręczył do sąsiada to był pod Twoim domem / na Twoim osiedlu / w Twojej klatce tak jak powinien, a czy Ty też byłeś skoro również powinieneś?

#133 wizard77

wizard77

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 11:39:38

Ja korzystam z GlobKurier (https://www.globkuri...uriera-gls.html). Jak mnie nie ma w domu to kurier zostawia mi paczkę w najbliższym punkcie lub za moją zgodą u sąsiada. Nigdy nie miałem "złych doświadczeń" związanych z GLS, a paczki przychodzą do mnie bardzo często ;) 

#134 kala13

kala13

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 17:59:18

Ja w razie konieczności korzystałam z usług firmy FLY PAK i jeszcze nigdy nie miałam tego typu sytuacji, chyba, że na moje wyraźne życzenie ale rzadko się to zdarza. Generalnie polecam tą firmę ostatnio wysłałam za ich pośrednictwem paczkę na Litwę do znajomej, mają naprawdę bardzo przystępne ceny https://www.flypak.p...kurier-do-litwy. Dodatkowo można skorzystać z 10% rabatu, wystarczy przy zamówieniu podać hasło NASTART :)

#135 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2017 - 18:07:12

TRAGEDIA ! Przesyłka nadana 27.07.2017, Dostarczona 31.07.2017 po interwencji mojej i sprzedawcy i nawigowaniu kuriera - bo trafił na dobrą ulicę tylko w miejscowości kilkanaście km dalej. Firma korzysta z darmowych google maps, bo szkoda kasy np na IGO lub automape dla kurierów i tak to wychodzi. tylko brać kasę i nie inwestować. Lepiej wybrać pocztę polską, szybciej i taniej !

#136 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2017 - 18:31:17

TRAGEDIA ! Przesyłka nadana 27.07.2017, Dostarczona 31.07.2017 po interwencji mojej i sprzedawcy i nawigowaniu kuriera - bo trafił na dobrą ulicę tylko w miejscowości kilkanaście km dalej. Firma korzysta z darmowych google maps, bo szkoda kasy np na IGO lub automape dla kurierów i tak to wychodzi. tylko brać kasę i nie inwestować. Lepiej wybrać pocztę polską, szybciej i taniej !

...bez przesady, poczta jednak dziala wolniej niz kurierzy. :)

#137 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2017 - 18:33:48

Jeśli kurier zostawi paczkę u sąsiadów, to zostawi awizo z informacją.

Zgadza sie, to jest jak najbardziej normalna procedura. :)

#138 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 13:48:11

Zgadzam się całkowicie. Wszyscy mają prawo wyboru, jak nie odpowiada jedna praca to szukam innej, lżejszej napewno. Ja miałam spięcie z kurierem, który co prawda paczkę dostarczył szybko, ale przynieść mi ją do domu już nie miał czasu. Postał pod bramą i odjechał. Mówił że trąbił, ja odkurzałam, trąbienia nie słyszałam i po temacie. Ciężko jest wyjść z samochodu i zapukać do drzwi. Czas goni kuriera a ty goń kuriera. Bo wracał nie będzie. Pozdrowienia dla firmy InPost. Inni kurierzy potrafią sprawdzić czy nikogo faktycznie nie ma, potrafią wyjść z samochodu, ruszyć dupę i zapukać do drzwi przynosząc przesyłkę. Ciężko dziś o normalnych, życzliwych kurierów. A ty rób co chcesz w końcu to oni robią ci łaskę że w ogóle przyjechał. A już nie wspomnę o uszkodzonych przesyłkach, rzucaniem paczek po samochodzie, widziałam to na własne oczy. Nawet nie czytał ostrzeżeń o zawartości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych