Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kup mieszkanie za dwa złote :: zobacz komentowany artykuł

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~chojny~

~chojny~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2007 - 08:19:00

Ja też chcę mieszkanie za złotówkę i jeszcze chcę aby umorzono niezapłacone czynsze, i jeszcze by mi ogrzewano mieszkanie za darmo, i żebym miał służbę oddaną też za darmo, i żebym mógł mojej sąsiadce zalewać mieszkanie, to za złotówkę, też za darmo, (mam akwarium 2000 litrów). Jeszcze bym chciał żeby sąsiadka z naprzeciwka nie zasłaniała wieczorem okien.

#2 ~baba~

~baba~
  • Goście

Napisano 01 październik 2007 - 10:24:00

Spółdzielcy dostaną mieszkania za darmo?A to ciekawe.Wpłaciłam wkład mieszkaniowy i dawno spłaciłam kredyt zaciągnięty na budowę mojego mieszkania.Z tego i tylko z tego była finansowana budowa. Zawsze płaciłam wysoki czynsz i pełne koszty eksploatacji(bez dotacji, zniżek).Mimo,że byłam tylko lokatorem, w czynszu płaciłam na fundusz remontowy,opłatę za użytkowanie wieczyste i podatek od nieruchomości.Więc mieszkania na pewno nie "dostanę" za darmo. Czekałam na taką ustawę prawie dwadzieścia lat ,wreszcie się doczekałam i mam zamiar z niej w pełni skorzystać bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia.Mogę współczuć tym,którzy zdecydowali się wcześniej na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu spółdzielczego i dali się naciągnąć zarządom spółdzielni na zapłatę "ceny".W mojej spółdzielni też tak było.Teraz zastanawiam się,co spółdzielnia z tymi pieniędzmi zrobiła,bo w moim bloku żadnych większych remontów nie robiono.Na bieżące remonty napewno wystarczył odpis na fundusz remontowy.

#3 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 01 październik 2007 - 11:02:00

Proszę nie żartować, że w ponad dwudziestoletnim budynku nie robiono, żadnych poważniejszych remontów. A ocieplenie chociażby. A co zrobiono z pieniędzmi za które wcześniej wykupiono mieszkania? To proste. Dzięki tym pieniądzom płaciła pani kilka razy mniej na fundusz remontowy, niż należałoby zapłacić.

#4 ~emeryt~

~emeryt~
  • Goście

Napisano 01 październik 2007 - 11:32:00

Chce napisac co zrobiono w budynku w ktorym mieszkam 25 lat.Ano ocieplono budynek i dwa razy pomalowano klatke schodowa,pytam czy pieniadze za ktorewykupili spoldzielcy mieszkania potrzebne byly na ten cel?Prosze nie wciskac ciemnoty bo fundusz remontowy (gdyby spoldzielnia sie rozliczyla ze spoldzielcami pokryl by zapotrzebowanie na cele remontowe)Nie brakuje jak widac naiwnych i dlatego jest jak jest.

#5 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 01 październik 2007 - 11:52:00

Zasięgnij informacji, a potem pisz. Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej więc trochę wiem. Na ocieplenie budynku wspólnota zaciągnęła kredyt, który będzie spłacany przez 10 lat, przy składce na fundusz remontowy 2 zł za m. kw.

#6 ~do andy~

~do andy~
  • Goście

Napisano 02 październik 2007 - 07:24:00

Sabotażysto Andy przestań wypisywać bzdury na forum .Uczestniczysz w przekrętach zarządów spółdzielni,masz z tego kasę,więc przestań sie ośmieszać .Usiądź sobie ze swoimi czerwonymi relikwiami przy ul.Dominikańskiej i rozpaczaj, że czas twój sie kończy. To bardzo oczyszczające dla rozumu wymagającego leczenia.Tak lekarze przygotowują pacjenta do operacji.Pomożesz w ten sposób lekarzom i sobie bo zostaną tobie pieniądze w kieszeni.Ale chyba ty nie masz problemów finansowych żerując od lat na ludziach.

#7 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 02 październik 2007 - 08:13:00

Spóźniłeś się Znacznie wcześniej internauci o zbliżonym do Twojego poziomie umysłowym ustalili ponad wszelka wątpliwość, że jestem lekarzem, który w wolnym czasie dorabia sobie jako dyrektor szkoły. Musisz więc wydumać coś nowego. Czekam więc i odwago myślenie naprawdę nie boli

#8 ~członek spółdzielni~

~członek spółdzielni~
  • Goście

Napisano 02 październik 2007 - 07:16:00

Wykup lokali mieszkalnych w spółdzielniach czyli ich przekształcenie na odrębną własność to żadna łaska spółdzielni mieszkaniowych .Pełne koszty budowy mieszkania wszyscy członkowie spłacili i nie nie tylko za swoje ale i za tzw lokalne elity władzy działających niezgodnie z prawem ,a które zostały wykreowane przez ówczesnego Prezydenta Kwaśniewskiego i SLD czyli byle PZPR .Barbara Blida -były minister budownictwa brała udział w przekrętach zwanych kredytowaniem budownictwa w spółdzielniach mieszkaniowych .Slady mafii paliwowej sięgają Słupska i w tym tygodniu CBOŚ aresztował podejrzanego ze Słupska .Mafia paliwowa to też B.Blida.Nowelizacja ustawy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych obowiązująca od dnia 01sierpnia2007roku zobowiązuje zarządy spółdzielni do udostępniania informacji członkom spółdzielni pod rygorem nawet kary więzienia.CZŁONKOWIE SPÓŁDZIELNI MOGĄ SIĘ ZWRACAĆ DO ZARZĄDÓW SPÓŁDZIELNI O WYLICZENIE DOKONANYCH WPŁAT NA WKŁAD MIESZKANIOWY /mieszkania lokatorskie/ i DOKONANYCH WPŁAT NA WKŁAD BUDOWLANY/mieszkania własnościowe/.Odmowa zarządu daje prawo zaskarżenia do sądu na podstawie art.267a,b,c,d prawa spółdzielczego.WIĘC CZY COKOLWIEK CZŁONKOWIE SPÓŁDZIELNI CHCĄ ZA DARMO ? Obowiązkiem spółdzielni jest zwrócić nadpłaty we wkładach mieszkaniowych i budowlanych .Dlatego też trzeba masowo występować do spółdzielni o rozliczenia.I nie przystępować do podpisywania aktów notarialnych dopóki spółdzielnia nie rozliczy mieszkania.I oczywiście omijajcie notariusza pawła dworczyńskiego.Akty notarialne sporządzane przez pawła dworczyńskiego mają błędy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych