Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

62 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 23:44:24

Pierwsza była Karczma Pod Kluką gdzie kelnerki ubrane były w piękne haftowane stroje kaszubskie. Śp Szołdra miał wybraną ekipę kucharzy i kelnerki z którą jeździł na targi po Europie. Potem powstał Tunek bar rybny ze smacznymi potrawami z ryb.

...tez to pamietam ! :D
Plac Wladzia Broniewskiego, obok dworca pekaes. 
Tam byla wtedy taka slynna barmanka...Sabinka. :D

#22 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 23:56:07

A może zajrzyj na Koszalińską. Się zdziwisz ile ludzi grzeje do roboty w Pomorzance. W sklepiku kupisz słodycze lepsze  i tańsze niż w Biedronkach. 

Taaaaak ?!?!? :blink:
...a to przepraszam ! :D (ot taka prowokacja kontrolowana...ale skutek jak zwyke ten sam :D )
Faktycznie ! ...ale to juz nie ta POMORZANKA co kiedys...za czasow Zenona Laso... nia. ;)
Kiedys tam pracowalo 6 razy wiecej ludzi....a teraz ?!
...a teraz wiadomo...automatyka...dlatego 5/szostych wyjechalo na zachod. :D
...dlatego (miedzy innymi) teraz w Slupsku sa puchy...bylo okolo 100.000 a jest 60.000...
Mlodzi wyjechali i nadal wyjezdzaja...nie dla nich takie atrakcje, jakie oferuje Robert B...

...szopy meskie i zielone punkty. :D

#23 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 00:06:00

...tez to pamietam ! :D
Plac Wladzia Broniewskiego, obok dworca pekaes. 
Tam byla wtedy taka slynna barmanka...Sabinka. :D

...niestetety dlugo to nietrwalo... :(
...jakies 2 trzy lata...moze troche wiecej ?!
...a pozniej z tego co pamietam byl tam sklep meblowy czy cus takiego...a pozniej nic. :)
Sabinka miedzy czasie pracowala to tu to tam...a teraz z tego co mi wiadomo pracuje w galerii podkowa... :D ...bardzo mila to osoba i ogolnie znana i lubiana. :D
...ot Sabinka ! :D

#24 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 01:06:40

...mmmm... :rolleyes:

Przypomniałam sobie, że kiedyś byłam tam na obiedzie - wątróbka, frytki i... MARCHEWKA ZASMAŻANA Z GROSZKIEM...

Był rok '93 -chyba grudzień, a ja do tej pory w każdą sobotę i niedzielę do obiadu przygotowuję zasmażaną marchewkę z groszkiem... ...i

choć wszyscy się nią zachwycają i tak nie jest tak niebiańska

jak... ...tamta... z Karczmy Słupskiej...

...ech... -_-

To 24 lata temu! A od tamtej pory nigdzie?

#25 ~Benek~

~Benek~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 01:11:48

(...)

#26 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 02:15:38

A czy ktos pamieta moze jakie w Karczmie Slupskiej byly pieknie rzezbione/lakierowane drewniane stoly ? :)

Te stoly to byly prawdziwe arcydziela, ciekawe co sie z nimi stalo.
Piekne byly tez "obrazy", to znaczy rzezbione arcydziela,
najczesciej byly to motywy mysliwskie/zwierzece....jelenie/dziki/sarny/lisy/polowania itp...
Autorem tych arcydziel byl pewien nieznany (swietej pamieci) artysta o nazwisku Moskal, tak sie zawsze podpisywal pod obrazami i na innych swoich pracach...az milo bylo jesc na takich stolach i przy takich "obrazach"...bylo to na prawde piekne i bardzo charakterystyczne dla Karczmy Slupskiej.
Sam jestem w posiadaniu takiego jednego rzezbionego obrazu autorstwa Moskala ..
.jest to rzecz bezcenna ! :)
P.S.
Wiadomo...wiadomo, ze takie dziela nabieraja wartosci dopiero po smierci artysty...a od smierci Moskala minelo dobre ponad 30 lat...

Zapewne jego dziel jest sporo w prywatnym posiadaniu, to piekne i wartosciowe arcydziela, ktore sa bardzo wiele warte...a wkrotce beda warte krocie ! :)

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 06:34:50

A czy ktos pamieta moze jakie w Karczmie Slupskiej byly pieknie rzezbione/lakierowane drewniane stoly ? :)

najczesciej byly to motywy mysliwskie/zwierzece....jelenie/dziki/sarny/lisy/polowania itp...
Autorem tych arcydziel byl pewien nieznany (swietej pamieci) artysta o nazwisku Moskal, tak sie zawsze podpisywal pod obrazami i na innych swoich pracach...az milo bylo jesc na takich stolach i przy takich "obrazach"...bylo to na prawde piekne i bardzo charakterystyczne dla Karczmy Slupskiej.
P.S.
Wiadomo...wiadomo, ze takie dziela nabieraja wartosci dopiero po smierci artysty...a od smierci Moskala minelo dobre ponad 30 lat...

Zapewne jego dziel jest sporo w prywatnym posiadaniu, to piekne i wartosciowe arcydziela, ktore sa bardzo wiele warte...a wkrotce beda warte krocie ! :)

Oczywiście,że pamiętam.Ciężkie drewno.Problemem było lekko go przestawić jak było coś lekko niewygodnie. Pamiętam również serwowany tam kwas chlebowy w kubeczku z pływającymi rodzynkami.To był prawdziwy kwas bez polepszaczy,konserwantów,wzmacniaczy smaku i aromatu itp.Oj,często tam bywałem.Szatnia,malutka,numerki metalowe.To były czasy.To były czasy gdzie serwowali prawdziwe jedzenie.Fakt...nie było tanio....ale było bardzo smacznie.

#28 ~Krewetka~

~Krewetka~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 06:41:27

Oczywiście,że pamiętam.Ciężkie drewno.Problemem było lekko go przestawić jak było coś lekko niewygodnie. Pamiętam również serwowany tam kwas chlebowy w kubeczku z pływającymi rodzynkami.To był prawdziwy kwas bez polepszaczy,konserwantów,wzmacniaczy smaku i aromatu itp.Oj,często tam bywałem.Szatnia,malutka,numerki metalowe.To były czasy.To były czasy gdzie serwowali prawdziwe jedzenie.Fakt...nie było tanio....ale było bardzo smacznie.

Jak mnie to rajcowało jak podchodziła kelnerka w ludowym stroju  pytając co zamawiamy.Byłem wtedy gówniarzem...moja babcia bardzo często mnie tam zabierała./edycja/.

#29 ~antyGP~

~antyGP~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 08:32:59

Karczma pod Kluką? Oszaleliście? Jadam co tydzień w różnych restauracjach i dosłownie tydzień temu poszliśmy pod Klukę. Najgorsze jedzenie w mieście! Jak z takim syfiastym jedzeniem można się panoszyć na luksusową restaurację w regionie? Zawsze same drogie fury pod wejściem, myślałem że najem się frykasów, a tam głupie kołduny zalane były wodą nazywaną rosołem, Wstyd. Nigdy tam już nie pójdę.

#30 ~dan~

~dan~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 08:42:29

Pierwsza była Karczma Pod Kluką gdzie kelnerki ubrane były w piękne haftowane stroje kaszubskie. Śp Szołdra miał wybraną ekipę kucharzy i kelnerki z którą jeździł na targi po Europie. Potem powstał Tunek bar rybny ze smacznymi potrawami z ryb.

Zgadza się. Słupsk niestety nie dorósł do dobrej gastronomii, ani do Szołdry i jego zespołu. Wysoko wykwalifikowani jak na tamte czasy kucharze nie mieli dla kogo przyrządzać potraw. Czasem tylko popisywali się przed potrafiącymi ich docenić gośćmi. "Karczma" jawiła mi się jako jeden z gorszych przykładów, jakkolwiek wystrój był ciekawy, to personel miał o sobie większe mniemanie niż o gościach. Wolałem korzystać z "Zacisza" gdzie podawano tak doskonałe potrawy z drobiu i w takiej cenie, że przestaliśmy gotować w domu. "Tunek" - ze swoimi zupami rybnymi i masą nieznanych wcześniej nowości, a do tego z letnim ogródkiem, "Adamek" gdzie szef kuchni miał praktykę u słynnego "Gellerta" w Budapeszcie i serwował niesamowite potrawy węgierskie. To wszystko było zbyt piękne jak na Słupsk. Tu nie było na to dostatecznej klienteli i dlatego się rozsypało.

#31 ~Killer głabów rodzimych~

~Killer głabów rodzimych~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 09:17:22

Z ciekawostek pamiętam, że barmanki, zachodni koniak polewały tylko stałym klientom, inni dostawali jakieś polskie podróbki, typu soplica, pilska itd przelewane do butelek zachodnich :D

Wtedy także okradano ludzi, ale nie na taka skalę jak teraz. Aktualnie najwięksi złodzieje to banki i koncerny farmaceutyczne wciskające naiwnym ludziom SUPLEMENTY DIETY. Polskie szmaty, które to reklamują powinny spotykać się z ogólną pogardą i powszechnym ostracyzmem, w w przypadku banków ustawowo goleni na łyso.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 09:22:01

Karczma pod Kluką? Oszaleliście? Jadam co tydzień w różnych restauracjach i dosłownie tydzień temu poszliśmy pod Klukę. Najgorsze jedzenie w mieście! Jak z takim syfiastym jedzeniem można się panoszyć na luksusową restaurację w regionie? Zawsze same drogie fury pod wejściem, myślałem że najem się frykasów, a tam głupie kołduny zalane były wodą nazywaną rosołem, Wstyd. Nigdy tam już nie pójdę.

bos ty bieda z nedza - sam powiadasz iz drogie fury przed restauracja, a tys gosciu z kapcia - masz kase to jesz frykasy tak bylo jest i bedzie 

niegdys bralo sie wyplate ladowalo w taryfe i pod kluke  to bylo zycie  - bez zielonej,bez ledow bez deb***nych pomyslow komunikacyjnych,bez..szkoda slow 

#33 ~Gdzie ci kucharze?~

~Gdzie ci kucharze?~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 09:32:37

W latach 70 tych, obowiązkowo każdego gościa zapraszał o się do Karczmy Pod Kluką. Kilka lat temu wypadła nam smutna uroczystość i nikt nie miał głowy na przygotowanie poczęstunku, więc zaprosiliśmy na obiad do Karczmy... takiego " poczęstunku" nikt z nas się nie spodziewał; karkówka twarda,w słynnej "gruszce po słowińsku" podano kawałek brzoskwini na ryżu bez smaku..Ohyda...A jaki wstyd przed uczestnikami obiadu???

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 09:48:00

P.S.

Poszukiwania trzeba zacząć od łupawy

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 09:50:16

pod koniec działalności karczme słupską opanowała juma i cingciarze

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 10:31:42

pod koniec działalności karczme słupską opanowała juma i cingciarze

juma i cingciarze znikneli nagle

#37 ~bydlak~

~bydlak~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 13:49:25

prawda ja ex blokers pojechalismy sobie zjarac na cmentarzu dobroci... zglodnielismy poslzismy na piwko I obiad do karczmy pod klukami.. zaplacilem prawie 300 zl za moja porcje zona 200zl czyli 500zl za odgrzana twarda kaczke z jablkami, ogolnie pusto widac ze chyli sie ku upadkowi zero gosci czekalismy na szmae 50 min zjaralem 2 blanty extra w tym czasie takze trzeba miec wlasne biznesy holota zeby sie wozic

#38 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4997 postów

Napisano 19 luty 2017 - 14:48:22

Nikt nie oszalał, tylko rozprawiamy o Karczmie jaką była w latach swej świetności czyli '70 tych, '80 i do niemal końca '90 tych. A Ty opowiadasz, czego doświadczyłeś tydzień temu.
Uwierz, że jedno nie wyklucza drugiego.

#39 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4997 postów

Napisano 19 luty 2017 - 14:56:29

To 24 lata temu! A od tamtej pory nigdzie?

Ze mną, do restauracji, do której każdy przemysłowiec swoich kontrahentów zapraszał na obiad?
...ze mną?! :D Z takim smacznym kąskiem?
Żeby każdy pożerał moje ponętne ciałko wzrokiem?
Musiałby być bez rozumu...

Użytkownik niu edytował ten post 19 luty 2017 - 15:03:00

#40 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 15:47:37

Poszukiwania trzeba zacząć od łupawy

Tam gdzie mieszka pan Maciej ? :huh: Sugerujesz ze te stoly to sa u niego ? :D

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Karczma Słupska gastronomia, gastronomia, Słupsk, karczma, restauracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych