Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

62 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 15:38:20

Fajny artykuł :) ciekawy, większość wiedziałam od dziadków i rodziców, bo jesteśmy sąsiadami KS. Ach jak fajnie było w dzieciństwie siedzieć na konikach przy barze :D

Z ciekawostek pamiętam, że barmanki, zachodni koniak polewały tylko stałym klientom, inni dostawali jakieś polskie podróbki, typu soplica, pilska itd przelewane do butelek zachodnich :D

#2 ~słupszczanin~

~słupszczanin~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 16:02:55

Na początku lat 80-tych miłym dla mnie zaskoczeniem była nowo otwarta Karczma Słupska w .....Bielsku Białej. Po wejściu do środka lokalu przedstawiłem się obsłudze (razem z kolegami ze Słupska) że jesteśmy słupszczanami to otrzymaliśmy na powitanie po kolejce na poczęstunek. Była wówczas przemiła obsługa.

#3 ~Roczni 1950~

~Roczni 1950~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 16:46:12

Szukałem siebie na zdjęciach...ale nie znalazłem :)..rocznik 1950.

Byłem częstym bywalcem.

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 16:59:12

Mam pytanie,chodzi o polewki orzechowe? Chyba, że też o nalewki? Ale to jednak różnica!

#5 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 17:28:17

Na początku lat 80-tych miłym dla mnie zaskoczeniem była nowo otwarta Karczma Słupska w .....Bielsku Białej. Po wejściu do środka lokalu przedstawiłem się obsłudze (razem z kolegami ze Słupska) że jesteśmy słupszczanami to otrzymaliśmy na powitanie po kolejce na poczęstunek. Była wówczas przemiła obsługa.

Pamietam,  :)  bylem i w Bielsku Bialej w Karczmie Slupskiej...ale Karczmy Slupskie byly w wielu innych miejscach w Polsce.
Pamietam jeszcze ....za czasow Pana Szoldry (czy juz Gesickiego ?...rok 1980) jako dzieciak bylem w Karczmie Slupskiej w Bukowsku...w Bieszczadach. ^_^ B)

#6 ~nawlec spedalonego na pal~

~nawlec spedalonego na pal~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 17:43:56

jak to padlo?? spedalony przeciez narobil smietniczkow I laweczek hmmm czemu w polskiego [padnie calkowicie za 5 lat?? bo spedalony nabuduje tam wiecej laweczek I smietniczkow dla staruchow ktorzy go wybrali ale staruchy panda za 5 10 latek zaden zdrowy czlowiek nie wybierze spedalonego albo kodu po ablo pisu a raczej bedziecie lustrowani majatki beda licytowane spedalony I kodowcy rozstrzelani w piazzzdu no kto za nimi zaplacze pytam sie ??? spedalony chce sprowadzic ukraincow przedtem syryjczykow...spedalony wie ze rodowita mlodziesz predzej nawlecze go na pal I podpali niz wybierze w wryborach

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 18:00:38

Proponuję Ci skorzystać z wiszącego w Twoim przedpokoju kaftana bezpieczeństwa....

jak to padlo?? spedalony przeciez narobil smietniczkow I laweczek hmmm czemu w polskiego [padnie calkowicie za 5 lat?? bo spedalony nabuduje tam wiecej laweczek I smietniczkow dla staruchow ktorzy go wybrali ale staruchy panda za 5 10 latek zaden zdrowy czlowiek nie wybierze spedalonego albo kodu po ablo pisu a raczej bedziecie lustrowani majatki beda licytowane spedalony I kodowcy rozstrzelani w piazzzdu no kto za nimi zaplacze pytam sie ??? spedalony chce sprowadzic ukraincow przedtem syryjczykow...spedalony wie ze rodowita mlodziesz predzej nawlecze go na pal I podpali niz wybierze w wryborach.                                                                                                              

#8 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 18:00:46

Kiedys Slupsk slynal w calej Polsce przede wszystkim z karczm slupskich...to byla marka ! ^_^
...a teraz z czego slynie Slupsk ? ;) :D (Zakladu Alka juz nie ma, Kapena cienko pieje, Pomorzanki nie ma, boks tez juz nieistnieje...Czarne Pantery jeszcze tylko walcza... :) )
...az przykro o tym mowic.
Niektorzy na Slupsk w Polsce mowia ze to dupsk, inni ze gejowo...a inni ze biedronkowo...przykre to jest, ale takie sa niestety fakty...
P.S.
...ale za to w Slupsku mamy szope meska ! :lol:  ...i zielone punkty ! :lol:

#9 ~H.M~

~H.M~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 18:18:42

Smutne wspomnienie pieknych czasow

#10 ~Witek~

~Witek~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 18:48:24

Kiedys Slupsk slynal w calej Polsce przede wszystkim z karczm slupskich...to byla marka ! ^_^
...a teraz z czego slynie Slupsk ? ;) :D (Zakladu Alka juz nie ma, Kapena cienko pieje, Pomorzanki nie ma, boks tez juz nieistnieje...Czarne Pantery jeszcze tylko walcza... :) )
...az przykro o tym mowic.
Niektorzy na Slupsk w Polsce mowia ze to dupsk, inni ze gejowo...a inni ze biedronkowo...przykre to jest, ale takie sa niestety fakty...
P.S.
...ale za to w Slupsku mamy szope meska ! :lol:  ...i zielone punkty ! :lol:

A może zajrzyj na Koszalińską. Się zdziwisz ile ludzi grzeje do roboty w Pomorzance. W sklepiku kupisz słodycze lepsze  i tańsze niż w Biedronkach. 

#11 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 18:56:27

dzisiaj, w Polsce takich miast jak Słupsk  są dziesiątki to jest bardzo przykre tylko  wspomnienia pozostały 

#12 ~polewka~

~polewka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 20:14:46

Mam pytanie,chodzi o polewki orzechowe? Chyba, że też o nalewki? Ale to jednak różnica!

W Karczmie podawano POlEWKĘ ORZECHOWĄ

#13 ~Karczma pod Kluką~

~Karczma pod Kluką~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 20:24:29

Pierwsza była Karczma Pod Kluką gdzie kelnerki ubrane były w piękne haftowane stroje kaszubskie. Śp Szołdra miał wybraną ekipę kucharzy i kelnerki z którą jeździł na targi po Europie. Potem powstał Tunek bar rybny ze smacznymi potrawami z ryb.

#14 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 20:25:06

Piękne czasy naszej lokalnej gastronomii. Prowadzili to prawdziwi mistrzowie. Dania - marzenie.

A dzisiaj ? - pizza, kabab i inne pseudo lokale w których "gotują" niedouczeni papudraki. Jakieś repety, koty za płoty i inne podobne. Wydaje im się ze kotlet każdy potrafi zrobić.

Niestety nie jest to prawda.

Z drugiej strony nie mają się też od kogo nauczyć.

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 20:44:19

No właśnie,bo mam takie wrażenie, że dla autora artykułu polewka i nalewka, to to samo ;) bez różnicy, czy zupka, czy alkohol hahahaha.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 20:47:13

Polewkę orzechową podawali w Karczmie pod Kluką, a nie w Karczmie Słupskiej.

#17 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 5141 postów

Napisano 18 luty 2017 - 21:09:58

A może zajrzyj na Koszalińską. Się zdziwisz ile ludzi grzeje do roboty w Pomorzance. W sklepiku kupisz słodycze lepsze  i tańsze niż w Biedronkach. 

O, to dobra wiadomość.

Pomorzanka ma doskonałe wyroby,

jednym z flagowych, bijących na głowę Wedla i Milkę jest ptasie mleczko, które w Biedronce można kupić pod nazwą Magnetic

110.jpg

- ostatnio jedliśmy - polewa czekoladowa jest chrupka, a smak jest identyczny jak za komuny.

Mało tego, pianka w środku kartonika ułożona jest na sztorc - tak, aby zmieściło się jej więcej...

Podobnie jest z kruchymi Krówkami z Pomorzanki, które są po prostu hitem.

Użytkownik niu edytował ten post 18 luty 2017 - 23:58:53

#18 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 5141 postów

Napisano 18 luty 2017 - 21:19:16

Polewka orzechowa, to zupa, której smaku -nawet jeśli skosztowało się raz- nie zapomina się nigdy. :rolleyes:

Mam to szczęście, że znam kucharza z Karczmy pod Kluką,

więc tym cudownym daniem, miałam szczęście raczyć się kilka dni temu. :rolleyes:

Użytkownik niu edytował ten post 18 luty 2017 - 23:56:40

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 21:40:05

Polewka orzechowa, to zupa, której smaku -nawet jeśli skosztowało się raz- nie zapomina się nigdy. :rolleyes:

Mam to szczęście, że znam kucharza z Karczmy pod Kluką,

więc tego cudownego dania, miałam szczęście raczyć się kilka dni temu. :rolleyes:

Polewka orzechowa to moje popisowe danie,ale fakt ,, Pod Kluką", palce lizać! O gruszce juz nawet nie wspomnę, aaa i okładki i placuszek mniam.

#20 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 5141 postów

Napisano 18 luty 2017 - 22:00:46

Polewka orzechowa to moje popisowe danie,ale fakt ,, Pod Kluką", palce lizać!

O gruszce juz nawet nie wspomnę, aaa i okładki i placuszek mniam.

...mmmm... :rolleyes:

Przypomniałam sobie, że kiedyś byłam tam na obiedzie - wątróbka, frytki i... MARCHEWKA ZASMAŻANA Z GROSZKIEM...

Był rok '93 -chyba grudzień, a ja do tej pory w każdą sobotę i niedzielę do obiadu przygotowuję zasmażaną marchewkę z groszkiem... ...i

choć wszyscy się nią zachwycają i tak nie jest tak niebiańska

jak... ...tamta... z Karczmy Słupskiej...

...ech... -_-

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Karczma Słupska gastronomia, gastronomia, Słupsk, karczma, restauracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych