Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ku przestrodze !

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~znalezione w necie~

~znalezione w necie~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 09:55:06

cyt.:

"witam
Proszę o poradę moja sunia beaegle urodziła 5 maluszków wystawiłam je na tablicy pl .
Ponieważ nie jestem zarejestrowanym hodowcom ,wystawiłam maluszki jak wszyscy za darmo a po kontakcie telefonicznym informowałam że chcę zwrot kosztó utrzymania i opieki. Udało mi się tak sprzedać jednego psiaka . Niestety w sobotę zadzwoniła do mnie pani z zapytaniem czy mam szczęnięta i czy może je obejrzeć . Przyjechali w sobotę rano przedstawili się jako małżeństwo. Pokazałam im maluszki byli mili serdeczni porozmawialiśmy kilkanaście minut o pieskach wybrali sobie jednego po czym spytali ile za niego mają zapłacić. Wymieniłam sumę państwo zapłacili w tym samej chwili do drzwi rozległo się pukanie po czym wtargnęła policja. Państwo którzy byli oglądać pieski wyciągnęli legitymacje służbowe. Powiedzieli ,że rekwirują mi moją ukochaną sunie i szczenięta ponieważ złamałam ustawę Nie reagowano na mój płacz i prośby . Dostałam 5000 kary i poinformowano mnie że nie będę mogła posiadać żadnych zwierząt przez rok. Poinformowano mnie że jeśli w przyszłości mam zamiar posiadać szczeniaczki to mam się gdzieś zrzeszyć .Inaczej znów będę karana . Czy oni mieli mi prawo dać taki wielki mandat? czy jakoś mogę odzyskać moje pieski czy ktoś miał też już taką sytuację?"

#2 Kimm

Kimm

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 3829 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 22:45:55

Tak się kończy handel pieskami. Albo mamy rasowe psy na sprzedaż, albo oddajemy pieski darmo. I nie ma tłumaczenia, że za poniesione koszta ....

Szkoda tylko pieska.

Użytkownik Kimm edytował ten post 15 listopad 2013 - 22:46:28

#3 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2013 - 08:41:13

Jeśli prowadzi się hodowlę piesków, trzeba odprowadzać podatek.

Nie prowadząc zarejestrowanej hodowli, nie można dawać publicznego ogłoszenia i pobierać jakiejkolwiek opłaty.

Szkoda Twojej suni, która na pewno tęskni za swoją panią...

#4 -ing

-ing

Swojak

• PipPipPipPip
  • 672 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 17:44:35

W zamordystycznym państwie takim jak nasze to akurat nic dziwnego. W normalnym byłoby to nie do pomyślenia.

#5 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 4928 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 18:43:42

W zamordystycznym państwie takim jak nasze to akurat nic dziwnego. W normalnym byłoby to nie do pomyślenia.

Trafnie, ten twór nazwałeś -ing, "zamordystan".

:D  :(  ;) 

#6 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 01:09:28

kara karą, ale pieska powinni zwrócić. przeciez zwierzeta rowniez tesknia, maja uczucia, rozum. to co robia tacy urzednicy jest nieetyczne.

#7 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 4928 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 01:43:07

kara karą, ale pieska powinni zwrócić. przeciez zwierzeta rowniez tesknia, maja uczucia, rozum. to co robia tacy urzednicy jest nieetyczne.

I to jeszcze jak Knurku, pies się przywiązuje, koch, czeka, tęskni,

Człowiek jest dla niego treścią życia, nie sądzę, aby zrozumiał to, że Go odobrano tej kobiecie i z całą pewnością usycha z tęsknoty nie rozumiejąc dlaczego ta osobą, którą ukochał najbardziej na świecie nie wraca po niego... <_< <_<

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2013 - 21:35:05

Ale bzdury :D rozumiem że chcesz w ten sposob nastraszyć rozmnażaczy ale ta historyjka nie trzyma się kupy. Autorka prowokuje i straszy. Po pierwsze policja nie może bez nakazu sędziego odebrać zwierzaka a taki nakaz dostałaby dopiero jeśli wykaże przed sędzią że zostało złamane prawo. A jak rozumiem z tej bajki dopiero ta próba zakupu psa była dowodem na handel - złamanie prawa.

Druga sprawa od kiedy policja stosuje inne kary niż pouczenia i mandaty ? zakaz posiadania psa może nałożyć również TYLKO sędzia.

Sama jestem przeciwko rozmnażaniu psów ale jak czytam takie teksty, to śmiech mnie ogarnia...nastolatki takie bzdury piszą.

Jakby policja miała tyle czasu i takie uprawnienia, to by ludziom najazdy na chaty robiła w celu szukania nielegalnego oprogramowania a nie zajmowałaby się szczeniakami ;)

a Wy w to wierzycie jak dzieci...

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 00:54:10

Ale bzdury :D rozumiem że chcesz w ten sposob nastraszyć rozmnażaczy ale ta historyjka nie trzyma się kupy. Autorka prowokuje i straszy. Po pierwsze policja nie może bez nakazu sędziego odebrać zwierzaka a taki nakaz dostałaby dopiero jeśli wykaże przed sędzią że zostało złamane prawo. A jak rozumiem z tej bajki dopiero ta próba zakupu psa była dowodem na handel - złamanie prawa.

Druga sprawa od kiedy policja stosuje inne kary niż pouczenia i mandaty ? zakaz posiadania psa może nałożyć również TYLKO sędzia.

Sama jestem przeciwko rozmnażaniu psów ale jak czytam takie teksty, to śmiech mnie ogarnia...nastolatki takie bzdury piszą.

Jakby policja miała tyle czasu i takie uprawnienia, to by ludziom najazdy na chaty robiła w celu szukania nielegalnego oprogramowania a nie zajmowałaby się szczeniakami ;)

a Wy w to wierzycie jak dzieci...

Przeciez, to byli sq...ny z urzedu skarbowego, chyba sama nie rozumiesz w jakim kraju zyjesz ;)

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 07:23:05

Przeciez, to byli sq...ny z urzedu skarbowego, chyba sama nie rozumiesz w jakim kraju zyjesz ;)

Tak oczywiście i kontrolerzy z us nałożyli karę o rocznym zakazie trzymania zwierząt :lol:

#11 calineczka

calineczka

Znajomy

• PipPip
  • 34 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:51:35

Też mi się ta historia nie trzyma całości. I dla dobra zwierząt, mam nadzieję, że nie zostały odebrane właścicielce.

#12 Kingofthechaos

Kingofthechaos

Znajomy

• PipPip
  • 44 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 18:59:43

Nie znam się na tym, ale nie powinni mieć najpierw jakiegoś nakazu odebrania piesków, sądownego?

#13 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:02:34

Nie znam się na tym, ale nie powinni mieć najpierw jakiegoś nakazu odebrania piesków, sądownego?

Oczywiście że tak :)

Autorka tematu po prostu trolluje ;) nawet nie jest świadoma jakie głupoty wypisuje

#14 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22981 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:04:22

Oczywiście że tak :)

Autorka tematu po prostu trolluje ;) nawet nie jest świadoma jakie głupoty wypisuje

Przede wszystkim dziwne, że ktoś "odświeżył" przestarzały wątek, sprzed 9 miesięcy ;)

#15 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:44:44

Przede wszystkim dziwne, że ktoś "odświeżył" przestarzały wątek, sprzed 9 miesięcy ;)

Nieraz ludzie grzebią w starych wątkach ;) a nieraz media regionalne próbują rozruszac jakieś mało "używane" tematy. 

#16 1kolega2kolegi

1kolega2kolegi

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 2672 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 08:34:47

cyt.:
"witam
Proszę o poradę moja sunia beaegle urodziła 5 maluszków wystawiłam je na tablicy pl .
Ponieważ nie jestem zarejestrowanym hodowcom ,wystawiłam maluszki jak wszyscy za darmo a po kontakcie telefonicznym informowałam że chcę zwrot kosztó utrzymania i opieki. Udało mi się tak sprzedać jednego psiaka . Niestety w sobotę zadzwoniła do mnie pani z zapytaniem czy mam szczęnięta i czy może je obejrzeć . Przyjechali w sobotę rano przedstawili się jako małżeństwo. Pokazałam im maluszki byli mili serdeczni porozmawialiśmy kilkanaście minut o pieskach wybrali sobie jednego po czym spytali ile za niego mają zapłacić. Wymieniłam sumę państwo zapłacili w tym samej chwili do drzwi rozległo się pukanie po czym wtargnęła policja. Państwo którzy byli oglądać pieski wyciągnęli legitymacje służbowe. Powiedzieli ,że rekwirują mi moją ukochaną sunie i szczenięta ponieważ złamałam ustawę Nie reagowano na mój płacz i prośby . Dostałam 5000 kary i poinformowano mnie że nie będę mogła posiadać żadnych zwierząt przez rok. Poinformowano mnie że jeśli w przyszłości mam zamiar posiadać szczeniaczki to mam się gdzieś zrzeszyć .Inaczej znów będę karana . Czy oni mieli mi prawo dać taki wielki mandat? czy jakoś mogę odzyskać moje pieski czy ktoś miał też już taką sytuację?"

Działanie służb - prawidłowe.

Takich ogłoszeń - dzikich hodowców, którzy w durny sposób próbują obejść prawo - portale ogłoszeniowe, aż się ""uginają"" - którzy niby za darmo, ale zapłać za poniesione nakłady.

Nikt takiego durnia - "hodowcy" nie zmuszał do krycia suki - wtedy nie ponosiłby kosztów.

Jednak - chyba, to nie pierwszy taki wybryk skarżącej się - musiał ktoś powiadomić US o procederze uprawianym przez tę osobę.

Zrobienie sobie dodatkowego źródła dochodu w ten sposób jest bardzo nieetyczne - dlaczego ???

Pomyślcie.

Dla łamiących prawo ustawa przewiduje grzywnę. Ten i ów się wystraszył, zaczęły się masowo pojawiać ogłoszenia typu: "Za darmo suczka shih tzu, zwrot za szczepienia, odrobaczenie, karmę". Albo: "Kot perski. Nie płacisz za kota lecz za jego utrzymanie od momentu przyjścia na świat - 380 zł". Co sprytniejsi anonsowali: "650 zł za smycz. Szczeniak gratis".

Cały tekst: http://czestochowa.g...l#ixzz3AqSRQFbY

Polak potrafi być głupcem.

Użytkownik 1kolega2kolegi edytował ten post 19 sierpień 2014 - 14:42:52

#17 kamil11

kamil11

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:56:05

Za łapanie złodziei i pijanych kierowców by się wzieli a nie za głupoty.

#18 aldo3434

aldo3434

Znajomy

• PipPip
  • 36 postów

Napisano 07 październik 2014 - 12:34:57

A jak sprawdzić autentyczność hodowli i np http://alegratka.pl/...6b33ce1d8ecfb99

pan oddaje  pieski za darmo. Bardzo mi się ta rasa podoba.

#19 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 00:47:36

No cóż... nie mozna tak sprzedawać psiaków. albo hodowla albo kara. To prawo chroni zwierzaki przede wszystkim

#20 1kolega2kolegi

1kolega2kolegi

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 2672 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 02:54:23

A jak sprawdzić autentyczność hodowli i np http://alegratka.pl/...6b33ce1d8ecfb99
 pan oddaje  pieski za darmo. Bardzo mi się ta rasa podoba.

Ot głupek - psa dostanie za darmo, a za smycz zapłaci 1000 PLN.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych