Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ku przestrodze !

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~znalezione w necie~

~znalezione w necie~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 09:55:06

cyt.:

"witam
Proszę o poradę moja sunia beaegle urodziła 5 maluszków wystawiłam je na tablicy pl .
Ponieważ nie jestem zarejestrowanym hodowcom ,wystawiłam maluszki jak wszyscy za darmo a po kontakcie telefonicznym informowałam że chcę zwrot kosztó utrzymania i opieki. Udało mi się tak sprzedać jednego psiaka . Niestety w sobotę zadzwoniła do mnie pani z zapytaniem czy mam szczęnięta i czy może je obejrzeć . Przyjechali w sobotę rano przedstawili się jako małżeństwo. Pokazałam im maluszki byli mili serdeczni porozmawialiśmy kilkanaście minut o pieskach wybrali sobie jednego po czym spytali ile za niego mają zapłacić. Wymieniłam sumę państwo zapłacili w tym samej chwili do drzwi rozległo się pukanie po czym wtargnęła policja. Państwo którzy byli oglądać pieski wyciągnęli legitymacje służbowe. Powiedzieli ,że rekwirują mi moją ukochaną sunie i szczenięta ponieważ złamałam ustawę Nie reagowano na mój płacz i prośby . Dostałam 5000 kary i poinformowano mnie że nie będę mogła posiadać żadnych zwierząt przez rok. Poinformowano mnie że jeśli w przyszłości mam zamiar posiadać szczeniaczki to mam się gdzieś zrzeszyć .Inaczej znów będę karana . Czy oni mieli mi prawo dać taki wielki mandat? czy jakoś mogę odzyskać moje pieski czy ktoś miał też już taką sytuację?"

#2 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2013 - 08:41:13

Jeśli prowadzi się hodowlę piesków, trzeba odprowadzać podatek.

Nie prowadząc zarejestrowanej hodowli, nie można dawać publicznego ogłoszenia i pobierać jakiejkolwiek opłaty.

Szkoda Twojej suni, która na pewno tęskni za swoją panią...

#3 -ing

-ing

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 672 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 17:44:35

W zamordystycznym państwie takim jak nasze to akurat nic dziwnego. W normalnym byłoby to nie do pomyślenia.

#4 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 4994 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 18:43:42

W zamordystycznym państwie takim jak nasze to akurat nic dziwnego. W normalnym byłoby to nie do pomyślenia.

Trafnie, ten twór nazwałeś -ing, "zamordystan".

:D  :(  ;) 

#5 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 01:09:28

kara karą, ale pieska powinni zwrócić. przeciez zwierzeta rowniez tesknia, maja uczucia, rozum. to co robia tacy urzednicy jest nieetyczne.

#6 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 4994 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 01:43:07

kara karą, ale pieska powinni zwrócić. przeciez zwierzeta rowniez tesknia, maja uczucia, rozum. to co robia tacy urzednicy jest nieetyczne.

I to jeszcze jak Knurku, pies się przywiązuje, koch, czeka, tęskni,

Człowiek jest dla niego treścią życia, nie sądzę, aby zrozumiał to, że Go odobrano tej kobiecie i z całą pewnością usycha z tęsknoty nie rozumiejąc dlaczego ta osobą, którą ukochał najbardziej na świecie nie wraca po niego... <_< <_<

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2013 - 21:35:05

Ale bzdury :D rozumiem że chcesz w ten sposob nastraszyć rozmnażaczy ale ta historyjka nie trzyma się kupy. Autorka prowokuje i straszy. Po pierwsze policja nie może bez nakazu sędziego odebrać zwierzaka a taki nakaz dostałaby dopiero jeśli wykaże przed sędzią że zostało złamane prawo. A jak rozumiem z tej bajki dopiero ta próba zakupu psa była dowodem na handel - złamanie prawa.

Druga sprawa od kiedy policja stosuje inne kary niż pouczenia i mandaty ? zakaz posiadania psa może nałożyć również TYLKO sędzia.

Sama jestem przeciwko rozmnażaniu psów ale jak czytam takie teksty, to śmiech mnie ogarnia...nastolatki takie bzdury piszą.

Jakby policja miała tyle czasu i takie uprawnienia, to by ludziom najazdy na chaty robiła w celu szukania nielegalnego oprogramowania a nie zajmowałaby się szczeniakami ;)

a Wy w to wierzycie jak dzieci...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 00:54:10

Ale bzdury :D rozumiem że chcesz w ten sposob nastraszyć rozmnażaczy ale ta historyjka nie trzyma się kupy. Autorka prowokuje i straszy. Po pierwsze policja nie może bez nakazu sędziego odebrać zwierzaka a taki nakaz dostałaby dopiero jeśli wykaże przed sędzią że zostało złamane prawo. A jak rozumiem z tej bajki dopiero ta próba zakupu psa była dowodem na handel - złamanie prawa.

Druga sprawa od kiedy policja stosuje inne kary niż pouczenia i mandaty ? zakaz posiadania psa może nałożyć również TYLKO sędzia.

Sama jestem przeciwko rozmnażaniu psów ale jak czytam takie teksty, to śmiech mnie ogarnia...nastolatki takie bzdury piszą.

Jakby policja miała tyle czasu i takie uprawnienia, to by ludziom najazdy na chaty robiła w celu szukania nielegalnego oprogramowania a nie zajmowałaby się szczeniakami ;)

a Wy w to wierzycie jak dzieci...

Przeciez, to byli sq...ny z urzedu skarbowego, chyba sama nie rozumiesz w jakim kraju zyjesz ;)

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 07:23:05

Przeciez, to byli sq...ny z urzedu skarbowego, chyba sama nie rozumiesz w jakim kraju zyjesz ;)

Tak oczywiście i kontrolerzy z us nałożyli karę o rocznym zakazie trzymania zwierząt :lol:

#10 calineczka

calineczka

Znajomy

• PipPip
  • 34 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:51:35

Też mi się ta historia nie trzyma całości. I dla dobra zwierząt, mam nadzieję, że nie zostały odebrane właścicielce.

#11 Kingofthechaos

Kingofthechaos

Znajomy

• PipPip
  • 44 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 18:59:43

Nie znam się na tym, ale nie powinni mieć najpierw jakiegoś nakazu odebrania piesków, sądownego?

#12 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:02:34

Nie znam się na tym, ale nie powinni mieć najpierw jakiegoś nakazu odebrania piesków, sądownego?

Oczywiście że tak :)

Autorka tematu po prostu trolluje ;) nawet nie jest świadoma jakie głupoty wypisuje

#13 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:04:22

Oczywiście że tak :)

Autorka tematu po prostu trolluje ;) nawet nie jest świadoma jakie głupoty wypisuje

Przede wszystkim dziwne, że ktoś "odświeżył" przestarzały wątek, sprzed 9 miesięcy ;)

#14 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:44:44

Przede wszystkim dziwne, że ktoś "odświeżył" przestarzały wątek, sprzed 9 miesięcy ;)

Nieraz ludzie grzebią w starych wątkach ;) a nieraz media regionalne próbują rozruszac jakieś mało "używane" tematy. 

#15 1kolega2kolegi

1kolega2kolegi

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 2672 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 08:34:47

cyt.:
"witam
Proszę o poradę moja sunia beaegle urodziła 5 maluszków wystawiłam je na tablicy pl .
Ponieważ nie jestem zarejestrowanym hodowcom ,wystawiłam maluszki jak wszyscy za darmo a po kontakcie telefonicznym informowałam że chcę zwrot kosztó utrzymania i opieki. Udało mi się tak sprzedać jednego psiaka . Niestety w sobotę zadzwoniła do mnie pani z zapytaniem czy mam szczęnięta i czy może je obejrzeć . Przyjechali w sobotę rano przedstawili się jako małżeństwo. Pokazałam im maluszki byli mili serdeczni porozmawialiśmy kilkanaście minut o pieskach wybrali sobie jednego po czym spytali ile za niego mają zapłacić. Wymieniłam sumę państwo zapłacili w tym samej chwili do drzwi rozległo się pukanie po czym wtargnęła policja. Państwo którzy byli oglądać pieski wyciągnęli legitymacje służbowe. Powiedzieli ,że rekwirują mi moją ukochaną sunie i szczenięta ponieważ złamałam ustawę Nie reagowano na mój płacz i prośby . Dostałam 5000 kary i poinformowano mnie że nie będę mogła posiadać żadnych zwierząt przez rok. Poinformowano mnie że jeśli w przyszłości mam zamiar posiadać szczeniaczki to mam się gdzieś zrzeszyć .Inaczej znów będę karana . Czy oni mieli mi prawo dać taki wielki mandat? czy jakoś mogę odzyskać moje pieski czy ktoś miał też już taką sytuację?"

Działanie służb - prawidłowe.

Takich ogłoszeń - dzikich hodowców, którzy w durny sposób próbują obejść prawo - portale ogłoszeniowe, aż się ""uginają"" - którzy niby za darmo, ale zapłać za poniesione nakłady.

Nikt takiego durnia - "hodowcy" nie zmuszał do krycia suki - wtedy nie ponosiłby kosztów.

Jednak - chyba, to nie pierwszy taki wybryk skarżącej się - musiał ktoś powiadomić US o procederze uprawianym przez tę osobę.

Zrobienie sobie dodatkowego źródła dochodu w ten sposób jest bardzo nieetyczne - dlaczego ???

Pomyślcie.

Dla łamiących prawo ustawa przewiduje grzywnę. Ten i ów się wystraszył, zaczęły się masowo pojawiać ogłoszenia typu: "Za darmo suczka shih tzu, zwrot za szczepienia, odrobaczenie, karmę". Albo: "Kot perski. Nie płacisz za kota lecz za jego utrzymanie od momentu przyjścia na świat - 380 zł". Co sprytniejsi anonsowali: "650 zł za smycz. Szczeniak gratis".

Cały tekst: http://czestochowa.g...l#ixzz3AqSRQFbY

Polak potrafi być głupcem.

Użytkownik 1kolega2kolegi edytował ten post 19 sierpień 2014 - 14:42:52

#16 kamil11

kamil11

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:56:05

Za łapanie złodziei i pijanych kierowców by się wzieli a nie za głupoty.

#17 aldo3434

aldo3434

Znajomy

• PipPip
  • 36 postów

Napisano 07 październik 2014 - 12:34:57

A jak sprawdzić autentyczność hodowli i np http://alegratka.pl/...6b33ce1d8ecfb99

pan oddaje  pieski za darmo. Bardzo mi się ta rasa podoba.

#18 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 00:47:36

No cóż... nie mozna tak sprzedawać psiaków. albo hodowla albo kara. To prawo chroni zwierzaki przede wszystkim

#19 1kolega2kolegi

1kolega2kolegi

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 2672 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 02:54:23

A jak sprawdzić autentyczność hodowli i np http://alegratka.pl/...6b33ce1d8ecfb99
 pan oddaje  pieski za darmo. Bardzo mi się ta rasa podoba.

Ot głupek - psa dostanie za darmo, a za smycz zapłaci 1000 PLN.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 18:08:22

Ot głupek - psa dostanie za darmo, a za smycz zapłaci 1000 PLN.

1000 PLN to wcale nie jest tak dużo pieniędzy, to zaledwie 250 Euro.

Za psa zaś nie powinno się płacić nawet centa, przyjaciela się nie kupuje, dlatego tak to jest "zorganizowane" że płaci się za smycz a nie za psa.

Postaraj się to zrozumieć Jożin.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych