Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto widział Iwonę Wieczorek?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224115 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Działania podjęte w celu odnalezienia Iwony Wieczorek (711 użytkowników oddało głos)

Czy dotychczasowe działania były wystarczające?

1. Głosowano tak (58 głosów [8.16%] - Zobacz)

Procent z głosów: 8.16%

2. Głosowano nie (553 głosów [77.78%] - Zobacz)

Procent z głosów: 77.78%

3. Głosowano nie mam zdania (100 głosów [14.06%] - Zobacz)

Procent z głosów: 14.06%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#129501 medium

medium

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:35

Z wypowiedzi pani rzecznik prokuratury Grażyny Wawryniuk dane Iwony były zgłoszone do bazy Schengen a profil genetyczny trafił do Interpolu.( tak było jescze w styczniu 2012 - przynakmniej tak mówiła wtedy do gazet)  Kłamie? O to jest pytanie.

Opcje są dwie:

1 Kłamie

Policja nie zgłosiła danych Iwony nigdzie, do żadnej bazy. Nikt poza Polską nic o niej nie wie. Iwona żyje sobie zagranicą. Być może została rozpoznana i to nie jeden raz ale za każdym razem gdy ktoś szedł na policję słyszał śpiewkę taką jak Justyna, że Iwona nie figuruje w bazie Schengen jako zaginiona. Wtedy taki ktoś dawał sobie spokój aż do zdarzenia w paryskim MC Donaldzie.

Iwona używa dowodu, bądź wyrabia nowy na swoje nazwisko, potem wyrabia paszport i wyjeżdża za granicę.

Jeżeli chce być tam na stałe to paszport jest jej niezbędny do zarejestrowania się , założenia konta w banku itp

Czyli musi jechać z paszportem z Polski, który musiała wyrobić.

Znająć polski burdel to mogło przejśc niezauważone przez policję i Iwona żyje sobie teraz spokojnie zagranicą.

2  Wawryniuk nie kłamie a dane Iwony zostały wykasowane z tej bazy danych. Kiedy?

W czerwcu 2012 roku policjanci przyszli do salonu mamy Iwony i stwierdzili, że nie będzie musiała organizować eventu. Być może wtedy nawiązali kontakt z Iwoną a ta nie życzyła sobie aby informowali rodzinę? Być może, że wtedy Iwona była gdzie indziej i policja nie ma pojęcia, że teraz przebywa zagranicą obojętnie czy na stałe czy pojechała na wycieczkę. 

Tylko czy w takim przypadku nie mają obowiązku informować rodziny, że Iwona nie jest już zaginiona i żyje tylko nie chce kontaktu z rodziną? 

Tak czy siak czy to kłamstwo wg mnie jest możliwe, że Iwona żyje sobie zagranicą albo w kraju gdzie wyrabia sobie dokumenty i przemieszcza się po Europie a nasza policja nic o tym nie wie  Nie zdziwiłoby mnie to. Jeżeli monitorują to w taki sposób jak telefon

śp Asi Surowieckiej  to ja nie mam pytań.

Nie mogą tak zrobić, to musi być oficjalne zawiadomienie,  zamknięcie sprawy a nie zabawa w kotka i myszkę, a nie jakieś półsłowka i  niedomówienia

#129502 lusinda

lusinda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2805 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:36

czy ktoś bierze pod uwagę ze Iwona dotarła na osiedle swoje i tak jak p.kinda slyszal glos adrii Iwona  Iwona to adria cos widziala?

\ja uważam ze Iwona doszla na swoje osiedle ,później spod osiedla wsiadła do auta i pojechala na działk przyklaowo.i.....nie sadze ze była ofiara przypadkowego sprawcy...... zadnego zoczenca......nie.....

Ja biorę - nie ma jeszcze 100 procentowej pewności, ze dziewczyna z Paryża to Iwona.

Do tego biorę pod uwagę błąd z czasem na monitoringu. Jeśli Iwona była przy wejściu 63 ok 3:45 ( tak jak wskazywał zegarek tego faceta przy samochodzie) to nawet czasowo wszystko by się zgodziło.

Jak już pisałam pan Piotr najpierw myslał, że słyszy obie dziewczyny rozmawiające twarzą w twarz. Wg mnie w momencie kiedy dowiedział się, że Iwona znalazła się o 4:12 przy wejściu 63 doszedł do wniosku, że pewnie się pomylił i zdawało się mu tylko, że dziewczyny były obie i powiedział, że Adria rozmawiała przez telefon. Wg mnie zasugerował się tą 4:12  i błędnie uznał, że się pomylił.

#129503 westlondon

westlondon

Wstretna meska szowinistyczna swinska MAŁŻA

• PipPipPipPip
  • 4162 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:37

tak samo , idziesz na policję skłądasz na piśmie pisemne oświadczenie, policja  oficjalnie informuje rodzinę , konkretnie  ta jednostka co prowadziła sprawę, ze ta osoba nawiązała kontakt, ale nie życzy sobie kontaktu z rodziną, i sprawa zostaje zamknięta , osoba zostaje wykreślona z rejestru zaginionych i nie ejst już poszukiwana, a rodzina nie moze o nic pytać, bo i tal nie dostanie zadnej odpowiedzi

A mozesz podac jakas podstawe?
Te ze strony Itaki mowia o odnalezieniu przez policje a nie o "samoodnalezieniu".
Nie czepiam sie. Tylko, ze jest istotna roznica co i kiedy policja moze a czego nie.
I mam wrazenie, ze jesli "samoodnalezienie" nie jest wyszczegolnione, to policja nie moze jikogo o tym poinformowac. Moze natomiast taka osobe usunac z listy osob poszukiwanych.

Czy jaga zna akta i byla w DC?

Skad wie, ze TDC klamie?

--------------------------------

Ukarac ukrainskie ludobojstwo w Donbasie.

---------------

https://www.facebook...opukrainianarmy (+18)

#129504 gp24pl

gp24pl

Swojak

• PipPipPipPip
  • 647 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:38

W czerwcu 2012 roku policjanci przyszli do salonu mamy Iwony i stwierdzili, że nie będzie musiała organizować eventu. Być może wtedy nawiązali kontakt z Iwoną a ta nie życzyła sobie aby informowali rodzinę?

niemozliwe bo po tym zdarzeniu byly zapowiedzi komendata o mozliwosci wznowienia sledztwa

#129505 lusinda

lusinda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2805 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:40

padłam :D  soryy ale  głupota to mało co napisalaś, Pani Konsul ma zabezpieczać monitoring

Chyba raczej odeśle do miejscowej policji z tym...

#129506 ~meggi28~

~meggi28~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:41

Ja biorę - nie ma jeszcze 100 procentowej pewności, ze dziewczyna z Paryża to Iwona.
Do tego biorę pod uwagę błąd z czasem na monitoringu. Jeśli Iwona była przy wejściu 63 ok 3:45 ( tak jak wskazywał zegarek tego faceta przy samochodzie) to nawet czasowo wszystko by się zgodziło.
Jak już pisałam pan Piotr najpierw myslał, że słyszy obie dziewczyny rozmawiające twarzą w twarz. Wg mnie w momencie kiedy dowiedział się, że Iwona znalazła się o 4:12 przy wejściu 63 doszedł do wniosku, że pewnie się pomylił i zdawało się mu tylko, że dziewczyny były obie i powiedział, że Adria rozmawiała przez telefon. Wg mnie zasugerował się tą 4:12 i błędnie uznał, że się pomylił.

Użytkownik meggi28 edytował ten post 08 lipiec 2013 - 10:23

#129507 medium

medium

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:43

A mozesz podac jakas podstawe?
Te ze strony Itaki mowia o odnalezieniu przez policje a nie o "samoodnalezieniu".
Nie czepiam sie. Tylko, ze jest istotna roznica co i kiedy policja moze a czego nie.
I mam wrazenie, ze jesli "samoodnalezienie" nie jest wyszczegolnione, to policja nie moze jikogo o tym poinformowac. Moze natomiast taka osobe usunac z listy osob poszukiwanych.

Nie wiem jaka podstawa prawna,m takie prawo przysługuje każdemu pod warunkiem ,że nie jest nieletni ani poszukiwany listem gończym

To pewnie podciągają pod punkt o  ustalenia miejsca pobytu osoby zaginionej

4. Zakończenie poszukiwania osoby zaginionej
Zakończenie poszukiwania osoby zaginionej następuje, gdy:

.

ustalono miejsce pobytuosoby zaginionej;

Użytkownik medium edytował ten post 07 lipiec 2013 - 23:47

#129508 lusinda

lusinda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2805 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:43

niemozliwe bo po tym zdarzeniu byly zapowiedzi komendata o mozliwosci wznowienia sledztwa

No to Wawryniuk kłamała.

A może nie kłamała a kłamał komendant? Chore to wszystko. Sami się gubią w swojej niekompetencji i brakoróbstwie.

#129509 nyta

nyta

Swojak

• PipPipPipPip
  • 691 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:54

jak już ktoś utworzy Wydarzenie na Fb w sprawie rocznicy to proszę o umieszczenie linka ... pozapraszam swoich znajomych... a oni swoich... itd ... Czas działać ... Dziękuję :) Spokojnej nocy życzę :)

#129510 westlondon

westlondon

Wstretna meska szowinistyczna swinska MAŁŻA

• PipPipPipPip
  • 4162 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:57

Nie wiem jaka podstawa prawna,m takie prawo przysługuje każdemu pod warunkiem ,że nie jest nieletni ani poszukiwany listem gończym
To pewnie podciągają pod punkt o  ustalenia miejsca pobytu osoby zaginionej

4. Zakończenie poszukiwania osoby zaginionej
Zakończenie poszukiwania osoby zaginionej następuje, gdy:
.
ustalono miejsce pobytuosoby zaginionej;

Sorry, podciagac to sobie mozna spodnie.
Moze ktos wie , jak to wyglada prawnie?

Czy jaga zna akta i byla w DC?

Skad wie, ze TDC klamie?

--------------------------------

Ukarac ukrainskie ludobojstwo w Donbasie.

---------------

https://www.facebook...opukrainianarmy (+18)

#129511 ~meggi28~

~meggi28~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:59

słuchajcie.jak rozwiesiłam te pięć plakatow tak na probe jeden zamiecilam miedzy innymi kolo cpnu i podszedł do mnie taki starszy pan zaciagajacy polskim jezykiem i powiedział mi czy ja mam zezwolenie na wywieszanie plakatow bo tu w Niemczech to jest zwyczajne zaśmiecanie i moze się policja przyczepić.to prawda????????

#129512 tarja

tarja

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2302 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 00:01

Tarjo nie wspominaj mojego snu..przecież każdy się z niego smieje ....

nie każdy, ja nie, nie przejmuj się tym.

Ale ok, jak chcesz, ja tylko chciałam cos sprostować.

Napiszę tu, ostatni raz, bo Lusinda miała pretensje, że niezrozumiale, bełkot i Bóg wie co jeszcze. Więc Ci Lusindo tez odpowiem.

Starałam się napisać lakonicznie bo wiesz czym się kończy uzewnętrznianie się na forum. To nie był żaden szyfr. 

Nie wiem, ale Twój sen skojarzył mi się z taka sytuacją w moim życiu, kiedy nawet lekarze nie dawali nadziei,  ten nieszczęsny proszek skojarzył mi się z białkiem, a białko, to przecież życie.

Czasem sprawy beznadziejne mają swoje zakończenie.

Nie wiem czy ta osoba z Paryża to Iwona, boje się, że robimy sobie nadzieję, a wiem co to jest mieć nadzieję, rozbudzić ją i się rozczarować. A co dopiero rodzina Iwony. Pani Iwonie taką nadzieje dawali oszuści podający się za porywacza. Ale nie można się poddawać i trącić tej nadziei do końca, bo może kiedyś zdarzy się cud, co jeśli Iwona żyje? Nie ma dowodu na to że nie żyje, więc niczego nie można wykluczyć. Ten sen uzmysłowił mi, że już mało kto szuka Iwony żywej...a nie ma pewności, że on żyje,  co jeśli żyje i czeka na pomoc?

Twój sen nie był śmieszny, bo policja z jakichś znanych sobie powodów dłuuugo, podejrzewała bezprawne przetrzymywanie.

Pamiętam jak było Nataszą Kampfbusch, jej nie szukali, bo policja, rodzina, ludzie uznali że pewnie nie żyje.

Gdyby Natasza chciała, odebrałaby sobie życie sama, ale nie zrobiła tego.

Czekała na odpowiedni moment.

Bo mogła tylko liczyć na siebie. Nikt jej nie szukał.

#129513 tarja

tarja

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2302 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 00:06

słuchajcie.jak rozwiesiłam te pięć plakatow tak na probe jeden zamiecilam miedzy innymi kolo cpnu i podszedł do mnie taki starszy pan zaciagajacy polskim jezykiem i powiedział mi czy ja mam zezwolenie na wywieszanie plakatow bo tu w Niemczech to jest zwyczajne zaśmiecanie i moze się policja przyczepić.to prawda????????

musisz mieć zgodę, tak jak w Polsce, w zależności od miejsca gdzie umieszczasz, pytasz zarządcy.

W Szczecinie mandaty policja wręczała plakatującym młodym ludziom, chyba by ich zrazić już na starcie.

i jeszcze podkładkę (Niemcy) że taka osoba jest poszukiwana faktycznie, czyli jakieś pełnomocnictwo rodziny, najlepiej na policji się zapytaj. My kiedyś na lotnisku rozwiesiliśmy trochę Iwony,ok 30 ale mąż zna tych z fraportu.

Użytkownik tarja edytował ten post 08 lipiec 2013 - 00:11

#129514 medium

medium

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 00:16

Sorry, podciagac to sobie mozna spodnie.
Moze ktos wie , jak to wyglada prawnie?

iwg mnie to wynika z praw osobistych, prawa do wolności a nie z samego kanonu prawa

#129515 ~meggi28~

~meggi28~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2013 - 00:19

musisz mieć zgodę, tak jak w Polsce, w zależności od miejsca gdzie umieszczasz, pytasz zarządcy.

W Szczecinie mandaty policja wręczała plakatującym młodym ludziom, chyba by ich zrazić już na starcie.

i jeszcze podkładkę (Niemcy) że taka osoba jest poszukiwana faktycznie, czyli jakieś pełnomocnictwo rodziny, najlepiej na policji się zapytaj. My kiedyś na lotnisku rozwiesiliśmy trochę Iwony,ok 30 ale mąż zna tych z fraportu.

czyli prawda ze musze się starac o pozwolenie? nie.ja je rozwieszę bez pozwolenia.....

#129516 tarja

tarja

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2302 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 00:28

czyli prawda ze musze się starac o pozwolenie? nie.ja je rozwieszę bez pozwolenia.....

wejdź do Landratsamtu, tam Ci powinni udzielić informacji. Ja zawsze mówię, że "mam pewien problem" na ludzi to dobrze działa, przynajmniej tu, czują się zobligowani by pomóc. ;)

A jeszcze jedna sprawa. Czy Iwona miała przy sobie dowód osobisty. Widzę, że dyskutujecie o paszporcie ale po co w Unii paszport? Ja mieszkam np. w Niemczech i go nie potrzebuje, także by pojechać do Francji. Do zameldowania i innych formalności wystarczy dowód osobisty.

Użytkownik tarja edytował ten post 08 lipiec 2013 - 00:32

#129517 KasiaB

KasiaB

Wróg publiczny nr II

• PipPipPipPip
  • 2309 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 02:05

Kurcze. Póki co nie wiadomo czy to była Iwona, a tu nagle, że nierząd, że uciekła, ze się ukrywa, ect... Dla mnie w tej chwili najważniejszym jest fakt, że prokuratura i policja kłamie w żywe oczy i to powinno być przedmiotem dyskusji- jak pomóc Pani Iwonie przebrnąć przez formalności i pozyskać prawników z prawdziwego zdarzenia, którzy zajmą się sprawą tym kierunku.

#129518 100babajaga100

100babajaga100

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1416 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 07:22

Witam Forumowiczów, życzę miłego dnia :)

CO do rozwieszania plakatów: rzeczywiście wieszanie w miejscach publicznych można ściągnąć na siebie kłopoty. Ale istnieją sklepy prywatne i tam się idzie do właściciela i pyta, czy zechce sam zawiesić plakat na szybie frontowej. Tak jest najłatwiej. Na dworcach powinny być tablice ogłoszeń.

Ja natomiast chciałabym się odnieść do samej kwestii nagłośnienia zaginięcia Iwony w Paryżu, w ogóle we Francji. Ponieważ formalności wskazują, że jest daleka droga do obejrzenia monitoringu, a tu i w bazie zaginionych strefy Schengen też jej nie ma, można by pójść skrótem, mianowicie skontaktować się z dziennikarzami telewizji francuskiej, udzielić im wywiadu (mama) tudzież użyczyć filmik o Iwonie. Dla nich to byłby nius, coś ciekawego, że zaginiona dziewczyna z Polski być może jest gdzieś w ich kraju. Na pewno daliby numer kontaktowy do redakcji programu, żeby można było do nich dzwonić, jak się coś wie i wtedy pani konsul niech się wypcha. Przy okazji jednak rozpowszechnienie wizerunku Iwony doprowadziłoby do ważnej rzeczy: jeżeli Iwona rzeczywiście jest w Paryżu, zostanie rozpoznana przez telewidzów i automatycznie "zmuszona" do zakończenia farsy pod tytułem "ucieczka z domu" i zakończy się trzyletnia katorga Matki. Jeżeli nikt jej nie rozpozna, wtedy będzie wiadomym, że nadal trzeba szukać na miejscu w Polsce  lub w innych krajach, pilnując, żeby jej dane na pewno poszły do europejskiej bazy osób zaginionych.

Massmedia rządzą się swoimi prawami, nie proszą o zgodę, tylko rozpowszechniają co chcą.

Co Wy na to?

Na świecie jest miejsce dla każdego.

Szkoda tylko, że nie każdy to rozumie.

Ale taka już niedoskonała natura człowieka. 

#129519 justyna1985

justyna1985

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1559 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 08:09

Ja mam kilka pytan do (chyba) Justyny.

1. Czy lista osob zaginionych i poszukiwanych jest wspolna czy czy kazda osobno?

2. Czy wyrabiajac paszport w ambasadzie (a wlasciwie to w konsulacie), mozna w rozmowie z urzednikiem zstrzec, ze nie zyczy sie informowania nikogo, lacznie z najblizsza rodzina o tym fakcie?

3. Czy Policja (lub inne sluzby, organizacje) po odnalezieniu danej osoby, maja OBOWIAZEK (na zyczenie tej osoby) nie udzielac zadnej informacji? Tzn, gdyby ktos odnalazl Iwone a ona wyraznie by sobie zazyczyla, zeby kogokolwiek o tym informowac, to czy wbrew jej woli mogliby przekazac taka informacje jej mamie? Czyli powiedziec: Pani corka zyje i ma sie dobrze ale nie chce zeby sie z nia kontaktowac, czy tez udzielenie takiej informacji wbrew woli Iwoy byloby zlamaniem prawa?

1. każda jest osobna

2. nie jestem pewna, ale rodzinie i tak nie udzielą informacji, a policję gdyby wystąpiła z pytaniem to muszą odpowiedzieć- z automatu przy wyrabianiu paszportu nie powiadamiają nikogo bo i po co

3.Przy odnalezieniu osoba zaginiona musi złożyć oświadczenie na policji i tylko tam jest to ważne,że nie.życzy sobie kontaktów i podawania miejsca pobytu. Wtedy policja zamyka śledztwo i informuje rodzinę,że osoba żyje, ale nie życzy sobie kontaktu. Wtedy też już nigdy policja nie rozpocznie poszukiwań, jeśli dana osoba nie wróci do rodziny i nie będzie na to dowodów tzn. jesli znowu zaginie nikt nie kiwnie palcem bo beda zaslaniac sie oswiadczeniem.

..Jak ktoś jest kobietą jest plotkarą.Jak jest plotkarą to nie jest kobietą-by Misia

Katarzyna W: "Ja żądam ścigania i ukarania sprawców".by 19.08.2013

#129520 justyna1985

justyna1985

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1559 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 08:11

To czy wobec tego mozna wykluczyc sytuacje, ze Policja odnalazla juz Iwone a cale to "udawane" sledztwo tylko dlatego, ze nie mogli powiedziec prawdy. Np, ze odnalezli ja juz jakis czas temu i stad umorzenie z powodu nie stwierdzenia przestepstwa? I takze brak zainteresowania "recznikiem, bermudem" itd?

Nie, śledztwo od razu zostałoby zakończone. 

..Jak ktoś jest kobietą jest plotkarą.Jak jest plotkarą to nie jest kobietą-by Misia

Katarzyna W: "Ja żądam ścigania i ukarania sprawców".by 19.08.2013

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Bing (2)