Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto dziś słucha Niemena?

Czesław Niemen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
428 odpowiedzi w tym temacie

#61 Chimera

Chimera

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 03 luty 2018 - 00:28:37

Osobiście uważam za majstersztyk utwór "Sen o Warszawie".

Ja także:

#62 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 04 luty 2018 - 14:34:39

Polecam do wysłuchania "Pilegrzyma" z  gdańskiego Żaka z 11.04.1992 roku lub utwory komponowane do filmów np ." Zapach Ziemi"... 

#63 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 05 luty 2018 - 20:39:01

Dobry wieczór Stachu  :)

Pozwolę sobie zostawić znany utwór Czesława Niemena w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego wokalisty projektu "Zalewski śpiewa Niemena". Ciekawi mnie Twoja opinia Stachu, jako świetnego konesera Wielkiego Artysty  :) Zdania są podzielone, co do tego projektu. 

#64 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 06 luty 2018 - 16:49:27

Dobry wieczór Stachu  :)

Pozwolę sobie zostawić znany utwór Czesława Niemena w wykonaniu Krzysztofa Z. wokalisty projektu "Z... śpiewa Niemena". Ciekawi mnie Twoja opinia Stachu, jako świetnego konesera Wielkiego Artysty  

Sprawia mi ból i rozgoryczenie...Pojawiło się kolejne małpowanie utworów Niemena. Nie trawię t.zw. coverów... i już. 

Interia cytuję grafoludka, który spreparował recenzję :” W otwierającym numerze jest to wręcz zbawienne: "Doloniedola" w oryginalnej wersji z kontrowersyjnej, wydanej w 2001 roku, płyty "spodchmurykapelusza" atakowało archaicznym już wówczas MIDI, podczas gdy Z. kieruje numer w bardziej naturalne brzmienia.” – koniec cytatu
Nie oceniam Z. , gdyż nie słucham epigonów małpujących, którzy zamiast próbować coś zrobić samemu, naśladują.

Natomiast autor tych wypocin to dopiero ignorant, nie zapoznał się z np. felietonami Niemena, gdzie Czesław ustosunkowywał się do podobnych recenzji za życia, tylko klepie już wcześniejsze opinie „mądrali.” Popelina.
Czesław NIEMEN: Orkiestra robotów powstała nieformalnie już w 1983 r. Dopiero jednak po pięciu latach przyniosła efekty na tyle poważne, iż uznałem je za godne umieszczenia na płycie Terra Deflorata. Od Drum Computera do Robotestry przeszedłem drogę po najeżonych grzbietach ''konfiskatorów" nie tylko mojego muzycznego nonkonformizmu. Przeto uczulam wszystkich, przejrzyście słyszących, że odtąd opinie o mojej muzyce, iż jest nieżywa, będą kłamstwem nieżywych uszu, że bezduszna - bezdusznych ciał.
Jeżeli jednak niekorzystne wrażenie udzieli się słuchającym, kładę to na karb dziwnego świata ludzkich spraw, odwzorowanych w elektronicznych płytkach komputerowej epoki. –Tylko Rock, grudzień 1991'.

Coverów utworów Niemena  nie słucham już od lat. Znam zdanie Czesława o kopistach Jego utworów.  Odbieram to jako dalsze sekowanie Niemena z życia publicznego, odtwarzanie utworów, na rzecz naśladowców. Mnie taki stan rzeczy bulwersuje. Są jeszcze inne okoliczności  wydania przez f-me Kajax  i spółka ale nie będę je przedstawiał ani komentował. Opuszczam zasłonę milczenia.

#65 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 06 luty 2018 - 18:31:15

Sprawia mi ból i rozgoryczenie...Pojawiło się kolejne małpowanie utworów Niemena. Nie trawię t.zw. coverów... i już. 

Interia cytuję grafoludka, który spreparował recenzję :” W otwierającym numerze jest to wręcz zbawienne: "Doloniedola" w oryginalnej wersji z kontrowersyjnej, wydanej w 2001 roku, płyty "spodchmurykapelusza" atakowało archaicznym już wówczas MIDI, podczas gdy Z. kieruje numer w bardziej naturalne brzmienia.” – koniec cytatu
Nie oceniam Z. , gdyż nie słucham epigonów małpujących, którzy zamiast próbować coś zrobić samemu, naśladują.

Natomiast autor tych wypocin to dopiero ignorant, nie zapoznał się z np. felietonami Niemena, gdzie Czesław ustosunkowywał się do podobnych recenzji za życia, tylko klepie już wcześniejsze opinie „mądrali.” Popelina.
Czesław NIEMEN: Orkiestra robotów powstała nieformalnie już w 1983 r. Dopiero jednak po pięciu latach przyniosła efekty na tyle poważne, iż uznałem je za godne umieszczenia na płycie Terra Deflorata. Od Drum Computera do Robotestry przeszedłem drogę po najeżonych grzbietach ''konfiskatorów" nie tylko mojego muzycznego nonkonformizmu. Przeto uczulam wszystkich, przejrzyście słyszących, że odtąd opinie o mojej muzyce, iż jest nieżywa, będą kłamstwem nieżywych uszu, że bezduszna - bezdusznych ciał.
Jeżeli jednak niekorzystne wrażenie udzieli się słuchającym, kładę to na karb dziwnego świata ludzkich spraw, odwzorowanych w elektronicznych płytkach komputerowej epoki. –Tylko Rock, grudzień 1991'.

Coverów utworów Niemena  nie słucham już od lat. Znam zdanie Czesława o kopistach Jego utworów.  Odbieram to jako dalsze sekowanie Niemena z życia publicznego, odtwarzanie utworów, na rzecz naśladowców. Mnie taki stan rzeczy bulwersuje. Są jeszcze inne okoliczności  wydania przez f-me Kajax  i spółka ale nie będę je przedstawiał ani komentował. Opuszczam zasłonę milczenia.

Stachu i takiej też się właśnie Twojej opinii spodziewałam. Nie innej :) Nie wysłuchałam nawet tego wykonania do końca. Nie podobała mi się interpretacja tej piosenki przez pana Z. jak i chórek sióstr Przybysz. 

Uważam, że Mistrza Niemena, rzadko kto potrafi zaśpiewać, nie mając tego kunsztu artystycznego, co sam Mistrz Niemen  :)

O opiniach nawet nie będę tu pisać. Nie ma o czym  :) Pozdrawiam.

#66 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 07 luty 2018 - 09:10:42

.

Użytkownik -MISIA edytował ten post 11 marzec 2018 - 13:58:40

#67 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 07 luty 2018 - 17:07:00

edit - problemy z serwerem

Użytkownik Stach edytował ten post 08 luty 2018 - 16:08:14

#68 ~Nora~

~Nora~
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 18:44:57

Nie  o gusta tu idzie, gdyż o nich się nie dyskutuje. Absolutnie nie zgadzam się ze słowmi Misi, choć szanuję Jej zadnie " jeśli nie bedzie coverów to następne pokolenie nie będzie już kompletnie wiedziało, kto to był Czesław Niemen." Oby one spłeczeństwo wiedziało kim był NIEMEN, musza byc wydawane oryginały. Inaczej nowe pokolenie dane utwory bedzie kojarzyć z "covermanem" czyli kopistą. Otóż masz racje, pisząc, że "Szkoda, aby te utwory poszły w zapomnienie-" utwory będą znane lecz będzie zepchany na pobocze oryginalny wykonawca. Juz dziś słyszę, że ktoś poznał utwór [Niemena ]przez małpowanie innego X, Y, Z a słyszałem to na własne uszy.

Jak pisałem nie oceniam Z. i jego naśladownicze wykony, raczej skupiłem się na recenzji R.S. z Interii

Dla rozładowania ... "Ptaszek" M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej w wykopnaniu NIEMENA.

PS Bez względu na różnice zdań Ciepło i Serdecznie pozdrawiam konwersujące Panie; Zakładkę , Norę , Misię :)

Stachu, mam nadzieję, że wiesz - Nora, to dawna Ala2 i chcę powiedzieć, że absolutnie się z Tobą zgadzam, a pozdrowienia równie serdecznie i ciepło odwzajemniam. :)

Stachu,  świetny koneser Wielkiego Artysty...M I S Z C Z O S T W O

Prawda... :)

#69 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 07 luty 2018 - 20:32:12

Nie  o gusta tu idzie, gdyż o nich się nie dyskutuje. Absolutnie nie zgadzam się ze słowami Misi, choć szanuję Jej zdanie " jeśli nie bedzie coverów to następne pokolenie nie będzie już kompletnie wiedziało, kto to był Czesław Niemen." Oby one spłeczeństwo wiedziało kim był NIEMEN, musza byc wydawane oryginały. Inaczej nowe pokolenie dane utwory bedzie kojarzyć z "covermanem" czyli kopistą. Otóż masz racje, pisząc, że "Szkoda, aby te utwory poszły w zapomnienie-" utwory będą znane lecz będzie zepchany na pobocze oryginalny wykonawca. Juz dziś słyszę, że ktoś poznał utwór [Niemena ]przez małpowanie innego X, Y, Z a słyszałem to na własne uszy.

Jak pisałem nie oceniam Z. i jego naśladownicze wykony, raczej skupiłem się na recenzji R.S. z Interii

Dla rozładowania ... "Ptaszek" M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej w wykonaniu NIEMENA.

(...) 

PS Mimo różnicy zdań Serdecznie pozdrawiam Panie ;Zakładkę, Norę, Misię ;)

Dziękuję Stachu  :) Miło mi.

Stachu,  świetny koneser Wielkiego Artysty...M I S Z C Z O S T W O

Czyżbym lekką ironię w Twoim poście wyczuła? (czytała?)  :huh: 

#70 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 07 luty 2018 - 22:42:46

,

Użytkownik -MISIA edytował ten post 11 marzec 2018 - 13:58:54

#71 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 08 luty 2018 - 13:06:45

Zostawię piękną piosenkę Mistrza Niemena, która mocno utkwiła mi w pamięci. Niemen śpiewa ją jeszcze z zespołem Akwarele.

#72 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 08 luty 2018 - 16:06:08

Cudownie tajemnicza, chóralna ‘Kraina Biała” została skomponowana do „Dziadów cz.3.”  -  inscenizacja Adama Hanuszkiewicza w Teatrze Narodowym w 1979 r.

Ten sam motyw ( przearanżowany), dograna partia instrumentów klawiszowych użyty w filmie „Polonia Restituta” jako ‘Monuments” – tytuł nawiązuje do scen  ilustrowanych tym tematem muzycznym.

#73 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 09 luty 2018 - 16:40:44

Świetny duet.

#74 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 09 luty 2018 - 16:43:00

Warto wsłuchać się 

#75 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 10 luty 2018 - 16:53:41

Kartka z kalendarza.

7 . 02. 1994 rok. Występy w Poznaniu Aula A. Mickiewicza. Czesław Niemen wykonuje „Malaguenę”

#76 ~Nora~

~Nora~
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 22:04:34

Wybacz mi Stachu, nie poznałam się na złośliwości Ufo :wacko:  :( ...prawdomówna i uczciwa zawsze słowa bierze dosłownie i ufa ludziom... ;)

Wraz z pozdrowieniami ode mnie. :)

#77 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 11 luty 2018 - 09:05:23

Wybacz mi Stachu, nie poznałam się na złośliwości ...

Miła Noro niczego nie muszę wybaczać, gdyż jesteś w porządku.  Relacje nasze sa poprawne. Miłego dnia :)

#78 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 11 luty 2018 - 09:06:51

W nawiązaniu do tytułu tegoż wątku pragnę poinformować,  [a być może ktoś i oglądał  i słuchał, ] że Czesława Niemena słuchają m.in. w Mexyku. W programie z 2007 roku  W.Cejrowski – boso przez świat” : Mariachi -  cykl reportaży.  Mexykanin opowiada  o słuchaniu Niemena skupił się na płycie „Niemen Enigmatic”  - 1969 r. - z utworem „Bema pamięci żałobny rapsod”.  Ów reportaż oglądałem 21.04. 2012 i ostatnio 09.02.2018. Pragnę podkreślić , że Mariachi wypowiadał się w sposób rzeczowy i taktowny, natomiast Cejrowski  udawał ignoranta.

#79 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 12 luty 2018 - 16:56:28

Zachęcam do posłuchania utworów z płyt „Idee Fixe”  LP SX 1570, LP SX 1571 i SN 0770 z fragmentami muzyki do spektaklu „Sen nocy letniej” J. Słowackiego w reżyserii B. F. Hanaoki.

Matusz Święcicki : Niemen to electric rock z wieloma różnymi elementami, jak : soul, jazz, poezja śpiewana, archaiczne bluesy, folklor, orientalizm, rytmy wojskowe,  (…) efekty teatralne (…) Jest wreszcie jakaś twardość, i niezłomność nieugiętego karku (…) ale dzięki temu wszystkiemu muzyka Niemena jest czysta estetycznie” – fragm.. artykułu  w „Jazz Forum” nr 56, 6/ 1978 rok. – Skliński ‘Niemen , dyskografia , fakty, twórczość’

Użytkownik Stach edytował ten post 12 luty 2018 - 16:57:10

#80 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 15 luty 2018 - 16:24:43

Czesław Niemen urodził się w Starych Wasiliszkach k/Lidy  16 lutego 1939 roku.

O Czesławie Niemenie napisano już wiele, więc nie będę tu i teraz omawiał Jego życiorysu, składu zespołów, zmian stylistycznych  etc. – odsyłam do publikacji np.. Niemen, dyskografia , fakty, twórczość Tadeusza Sklińskiego.

„Jeżeli ktoś chce poznać mnie bliżej, znajdzie wszystko w mojej muzyce i słowach. Utrwaliłem siebie na grających krążkach” – Czesław NIEMEN.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Czesław Niemen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych