Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto dziś słucha Niemena?

Czesław Niemen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#401 Stach

Stach

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 15 luty 2020 - 10:26:15

Czesław Niemen urodził się w Starych Wasiliszkach k/Lidy  ( d. Polska ) 16 lutego 1939 roku.

O Czesławie Niemenie napisano już wiele, więc nie będę tu i teraz omawiał Jego życiorysu, składu zespołów, zmian stylistycznych  etc. – odsyłam do publikacji np.. Niemen, dyskografia , fakty, twórczość Tadeusza Sklińskiego.

„Jeżeli ktoś chce poznać mnie bliżej, znajdzie wszystko w mojej muzyce i słowach. Utrwaliłem siebie na grających krążkach” – Czesław NIEMEN.

#402 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 17 luty 2020 - 13:28:10

przyznam, ze tak młodego Czesława Niemena widzę po raz pierwszy :)

Użytkownik Misiulka edytował ten post 17 luty 2020 - 14:04:54

#403 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 19 luty 2020 - 15:41:58

Ów koncert podzielony jest na kilka części ... zachęcam do wysłuchania. Pozdrawiam.

#404 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 15:53:57

Tuż po śmierci NIEMENA ukazał sie artykuł "Towar jeszcze ciepły"
Brrrr.
Kiedy czytam szybki obrótczysty zyskiZamrożony towargotówkabank... jestem przerazony, kiedy w kontekście właśnie Twórczości Niemena, wydań pośmierntnych używa sie tego typu motywacji do eskalacji wydania Dzieł Niemena.
Dlatego wyraziłem swój spontaniczny protest do naszego ludzkiego gatunku i nadal podtrzymuję i uwypuklam iż ... "człowiek jest hańbą stworzenia. Zaborczy, agresywny, nietolerancyjny, zamiast byc druhem i przyjacielem staje sie dla drugiego katem i panem".
"kto z prochu ten w proch, kto ..."
I na zakończenie niech sam Mistrz sie wypowie:
"Dowiedziałem się, że po moich felietonach na temat złodziejstwa fonograficznego, osoby, które wymieniłem po nazwisku, poczuły się dotknięte... Dobre sobie. A gdzież te osoby były i co sobie wyobrażały, kiedy mnie dotykały... Co robiły, żeby mieć spokojny sen? To proste. Przede wszystkim każda z nich popisywała się krtanią, dogadując się między sobą o karykaturalny kształt ustawy autorskiej i praw pokrewnych. One to zmodyfikowały przykazanie „nie kradnij", na „nie kradnij tylko tego, co ich". Moje? Mogą. Mogą...? Tak twierdzą i potem, co już do znudzenia przypominam, gardłują na następne stada hien, mających chętkę podkraść im to, co oni ukradli "
TR VII'98

#405 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 15:27:02

Siostra Czesława NIEMENA, Jadwiga Bortkiewicz z d. Wydrzycka,  odeszła 13 marca 2020. Cześć Jej Pamięci. Ta smutna wiadomość dotarła do mnie o godzinie 08;28 z Warszawy. Spotykaliśmy sie z Panią Jadwigą wiele razy wspomnę choćby kołobrzeski zlot fanów Niemena, festiwal " Pejzaż bez Ciebie" - Czeslaw Niemen w Bydgoszczy. Festiwal Niemen Non Stop w Słupsku.... . 

Użytkownik Stach edytował ten post 13 marzec 2020 - 15:52:11

#406 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 20 marzec 2020 - 18:11:08

50 lat temu miał miejsce pobyt i koncerty Czesława Niemena  we Włoszech. W Bolonii nagrywa trzecią płytę N 9781 z piosenkami „Domani”  oraz „Oggi forse no”. Trwają przygotowania do festiwalu w San Remo – nagrywa utwory „Firmamento”, „ Re di cuori” oraz „”La prima  cosa Bella” – utwór ten znalazł się na płycie festiwalowej, jednak w San Remo nie wystąpił…….

#407 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 09:44:46

Lata 80. CZESŁAW  NIEMEN ... fragmenty koncertu .

Użytkownik Stach edytował ten post 22 marzec 2020 - 09:48:50

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Czesław Niemen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych