Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto dziś słucha Niemena?

Czesław Niemen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
320 odpowiedzi w tym temacie

#321 Stach

Stach

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 276 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 16:43:26

„Teraz Rock „ nr 9/2011, Jubileuszowe ( 20 lat mija od 1. numeru ) wydanie.  Redakcja z tej okazji zamieściła po 20 różnego rodzaju ciekawostek- wspomnień. Ja wspomnę  [tylko] jeden :

CZESŁAW NIEMEN: ( „ Tylko Rock”, listopad 1992”) Słucham ‘Lata z Radiem’ . Sączy się wywiad ze mną. Abnegacki stosunek do wszystkiego słychać nawet w intonacji głosu, dokładniej w cedzącym seplenieniu każdej odpowiedzi. Nic na to nie poradzę. Młodzi nazwaliby to zanikiem wigoru pożądania. Czyli wapniactwo. Ale stanu skomplikowanego nie da się uprościć określeniem potocznym. Niemal wszystkie ideały we mnie grać przestały  z innych powodów. Główna przyczyna – ogólna niemożność. Tak oto samo się sumuje 30- letnie sterczenie na świeczniku rodzimej popkultury. Nic z tego nie wynika poza faktem, że kilka pokoleń chce jeszcze słuchać moich starych  piosenek. Nowe, jak świeże powietrze, są potrzebne tylko mnie.  Dobrze, że chociaż nie wyzbyłem się wigoru twórczego. W kraju powszechnej destrukcji, gdzie rujnuje się cudzą pracę agresją szyderstwa, komfort niezależności pomaga mi trwać.”

Użytkownik Stach edytował ten post 05 grudzień 2018 - 16:45:05

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Czesław Niemen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych