Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto dziś słucha Niemena?

Czesław Niemen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
345 odpowiedzi w tym temacie

#281 Stach

Stach

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 25 październik 2018 - 16:08:33

Na dzień 11 listopada
(Pytanie o Niepodległośc)
Kto..?
przehandlował 
Złotą Koronę GODŁA
na podległośc
kłamliwemu wybawcy
by ten ją przetopil
na połyskliwe
uzębienie
chytrych komisarzy
ludowych..?
To jasne
że była 
szlachetniejszej próby
niż wszystkie złoża 
w wiecznej zmarźlinie
pod biegunowym 
kołem
Ojczyzna
Białego ORŁA
nie miała
tak surowego
klimatu
można było sie ogrzac
w podstępnie
zarekwirowanym
G N I E Ź N I E
Pół XX Wieku
C Z E K A Ł
żeby odtajał lodowiec
w głowie barbarzyńcy
Czesław Niemen 1998,

#282 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 30 październik 2018 - 16:53:08

Czesław NIEMEN: " Pierwszy dzień listopada. Wszystkich świętych. Dziś rodacy suną wypucowanymi pojazdami po zatłoczonych drogach i odwiedzaja swoich zmarłych na zatloczonych cmentarzach. Dają zarobić przekupniom i marnują niewinne naręcza kwiatów. W tym dniu nie jeżdżę na groby z zasady, bo wszyscy to robią. Moi Święci rodzice na dwóch cmentarzach gdzieś na Pomorzu, miast na grodzieńszczyznie. Co za los. " - "Tylko Rock " nr 12 (100) grudzień 1999.

#283 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 18:12:14

TERAZ ROCK  nr 8, październik 2003  Pantheon ( Postscriptum) NIEMEN:

Płyta  „Postscriptum” była podsumowującym dziełkiem i weryfikacją, jednocześnie, pogladu na piosenkę jako formę muzyczną. Trochę zmęczyło mnie ciągłe napinanie się na wysokie „C” w stosowaniu wyszukanych, rozbudowanych aranżacji, stąd częściowy powrót dopiosenki melodyjnej, tradycyjnej.  (…) W czasie owych odwiedzin ( Starych Wasiliszek przyp. S. ) powstała piosenka „Postscriptum” . Dopisek dedykowany Małgosi i dzieciom.”

#284 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 11 listopad 2018 - 07:04:37

W kategorii Muzyka utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena (1967) pozostawił konkurencję daleko w tyle. Za nim uplasowała się "Biała flaga" Republiki (1982) oraz "Miłość ci wszystko wybaczy" Hanki Ordonówny, niezapomniany szlagier z czasów dwudziestolecia międzywojennego.”

https://www.onet.pl/...255b9ae&utm_v=2

#285 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 11 listopad 2018 - 07:06:28

.... raduje mnie wynik plebiscytu a jednocześnie smuci, że ARTYSTA WSZECH CZASÓW CZESŁAW NIEMEN kojarzony jest, w zasadzie, tylko z tym utworem. To tak jakby nic innego nie wykonał /nie dokonał...., zresztą NIEMEN też nad podobnym faktem ubolewał ................................................ :):(

#286 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 17:59:40

20-22 I 2006 Głos Pomorza /P.Kawałek/ 

Gdy dowiedział się, że Czesław Niemen nie żyje, kilka godzin sam w ciemnym pokoju płakał jak bóbr. Przez ponad trzydzieści lat ten wybitny artysta był dla niego wszystkim.

Na koncercie swojego idola był tyl­ko raz Ale nie wspomina tego dobrze.

Użytkownik tunrida edytował ten post 16 listopad 2018 - 10:56:12

#287 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 19:39:41

CZESŁAW  NIEMEN:

1965 „Nigdy nie zabiegałem o to, żeby być najlepszym w kraju ani też za takiego się nie uważam”

1968 „Zarzuca mi się ostatnio, że robię z siebie proroka. Nie jestem prorokiem”

1969 „ Muzyka nie jest w moim odczuciu rozrywką, lecz przeżywaniem, obcowaniem z pięknem”

1970 „Moje piosenki często są poważną refleksją nad humorystycznymi zachowaniami ludzi w dziwacznym świecie”

1973 „ Ten głupi Niemen – słyszę nierzadko. Albo szukają we mnie jakichś cech psychopatycznych. Nie jestem chyba psychopatą. Jestem może trochę inny.”

1981 „ Od samego początku pozostawałem poza układami i  jest to jedyna przyczyna, dla której tak długo funkcjonuję”

2002 „ Ja się nie skończyłem. Skończyli się ci, którzy tak mówią. Po prostu nie nadążają, są z tyłu”.

Użytkownik Stach edytował ten post 13 listopad 2018 - 19:41:48

#288 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 16:49:51

wyrwana kartka

Użytkownik tunrida edytował ten post 04 grudzień 2018 - 09:32:51

#289 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:08:00

Niemen  wspomina (Teraz Rock, 09.2003) : 
„Na przełomie lat 75-76 udało mi się pozyskać bardzo sprawnych i, co najważniejsze, nie przerośniętych wybujałymi ambicjami, muzyków. Basowania podjął się Jerzy Dziemski (brat Piotra), bębnienia - Stanisław Kasprzyk, gitarowego jazzgotu - Maciej Radziejewski. Jesienią ’75, już koncertowaliśmy w zachodniej Polsce. Publiczność wciąż darzyła mnie zaufaniem, choć nie zawsze nadążała za nową jazzrockową konwencją, mimo że od czasu Marionetek upłynęły cztery lata i już nie pozwalałem sobie na dodekafoniczne klastery. Owe klastery (gwoli wyjaśnienia niewtajemniczonym), to nic innego jak granie łokciami po czarnych i białych klawiszach fortepianu, lub wyrażanie w inny sposób swojej bezkompromisowej „nowoczesności”... Aliści, słynne freejazzowe kotłowanie, już się mocno zdezaktualizowało i w moich poszukiwaniach form bardziej zwięzłych nie miało uzasadnienia. Wróciłem do źródeł. Echa folkloru samoistnie dochodziły do głosu przy powstawaniu nowych kompozycji, a scenariusz płyty sam się ułożył w opowieść poetycko-muzyczną, tym razem inspirowaną wyłącznie poezją Norwida.”

#290 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:14:30

Niemen na łamach „Tylko Rocka” wspominał : „Po półrocznym pobycie we Włoszech wracałem samotnie za kierownicą camioncino Ford Transit. Trasę Bolonia – Warszawa pokonałem non-stop w 35 godzin. Na granicy w Cieszynie czekał już mój włoski impresario Antonio Foresti udający się z wizytą do Polski. Był zaszokowany kiedy tłumy fanów na wiadomość o przyjeździe gwiazdy (…?) zaatakowały szlaban. W pośpiechu skrobnąłem kilkadziesiąt autografów i na gaz. Zajrzałem na chwilę do domu i bez odpoczynku pognałem prosto do Sopotu. Szaleństwo… 
Nie ! Nie miałem wystąpić na Festiwalu. Nikt mnie nie zaprosił. Przybyłem raczej jako persona non grata…zwłaszcza, że sensacja i tu zbijała wszystkich z pantałyku.
Postanowiłem rozejrzeć się za nowymi muzykami, bowiem Akwarele stały się historią po spełnieniu misji na rynku spaghetti. Traf chciał, że w Sopocie bawił Czesław Bartkowski. Właśnie odbębnił służbę wojskową. Podczas rozmowy , sam zaproponował chęć bębnienia w planowanej przeze mnie formacji Niemen Enigmatic. Jak się rzekło, tak się i stało. Wkrótce nawiązałem kontakt ze Zbigniewem Namysłowskim, który Bartkowskiego spisał wtedy na straty dla sceny jazzowej w Polsce. Ale, że i ta „scena” sama się była straciła , Zbyszek ostatecznie uznał, że zagranie w rockującym zespole nie przyniesie polskiemu jazzowi ujmy. Kokieterię dwóch genialnych muzyków przyjąłem mając pełną świadomość , że „zdradzą” mnie, kiedy chwilowy kryzys jazzu minie. Odejdą. Zanim to nastąpiło zdążyłem zaaranżować i nagrać ten album w doborowym składzie już w październiku 69 roku. Poza najpiękniej malującym akwarelowe dźwięki Tomkiem Jaśkiewiczem ostał się jeszcze Zbyszek Sztyc. Basowanie podjął Janusz Zieliński, którego poznałem w warszawskiej „Dziekance” grał cos w rodzaju raczkującego jazzrocka z Namysłowskim. Gościnnie wzięli udział: Michał Urbaniak, który przyjechał na chwilę do kraju prosto z Głuchej Północy [ …a ciebie miną o Głucha Północy… tak nazywa Kraje Skandynawskie C.K. Norwid, „Pieśń od ziemi naszej”] precyzyjnie zestrojone Alibabki, oraz chór pod dyr. Romualda Miazgi. „Wibrujące struktury” wypełnił mój Hammond. (…) „

#291 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 08:25:25

M. Gaszyński „Czas jak rzeka”  - 2004 i „ Viva” – 2004. D. Olbrychski wspomina, pamięta jak w Gdyni jedli śniadanie. Olbrychski  - jaja na bekonie, Niemen -  kasza gryczana, sałata. Powiadam – Olbrychski :  Czesiek ( …) Duży chłop jesteś, chociaż jajka  zjedz. A on  (Niemen ) :” Popatrz, słoń też duży, tylko trawkę wcina, a jaka siła”.

Natomiast w filmie „Sen o Warszawie” Olbrychski zamiast  słowa „wcina” wstawił wulgaryzm.  To, że mamy do czynienia z kłamstwem jest niewątpliwe, tylko co tym chciał uzyskać Olbrychski  ???

#292 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 13:16:36

wyrwana kartka

Użytkownik tunrida edytował ten post 04 grudzień 2018 - 09:33:20

#293 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 17:03:17

https://niemen.aerol....php?f=3&t=1133

Użytkownik tunrida edytował ten post 25 listopad 2018 - 13:30:12

#294 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 16:25:20

#295 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 16:47:52

„Little wing” Czesław NIEMEN mógł nagrać w rocznicę śmierci Hendrix’a [18.09.1970 ]. Niemożliwe ? Wszystko możliwe. Nawet to, że Czesław Niemen, największy z wielkich, powróci z dobrowolnego wygnania, by wystapić obok Armii, KSU, Po Prostu, a także Wańki Wstańki czy Formacji Nieżywych Schabuff.  Itak jak  tylko on potrafi, zaśpiewa „ Little Wing”. Z pasją i czułością.

W. Rapante, „ Non-Stop 1988, nr 11 za T. Skliński  „Niemen dyskografia fakty twórczość 2006 r.

#296 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 19:35:59

wyrwana kartka

Użytkownik tunrida edytował ten post 04 grudzień 2018 - 09:43:34

#297 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 16:02:31

Wyrwana(e) kartka(i) z kalendarza

5 – 7  listopada 1965  III Międzynarodowy Festival Variete  i Music-Hall w Rennes  (Francja) . Czesław Niemen zdobywa trzy nagrody , śpiewając po polsku „Wiem, że nie wrócisz” i „Czy wiesz”.

8 listopada 1965  Niemen występuje w Paryżu ( teatr Fontaine)w publicznej audycji „Office de la Radiodiffusion – Television Francaise” w programie „Roue  de la chanse” Andre Chanu, transmitowanym przez TV.

PS. Napisano 22 listopad 2017 - 20:15:38 - Post 21 

:)

#298 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 10:57:56

znikające posty

Posty 316, 317 nic nie wnoszą w tym konkretnym wątku, ale i cały ten temat to ‘’morska’’ dewiacja w czystej postaci .  

Użytkownik tunrida edytował ten post 04 grudzień 2018 - 09:46:34

#299 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 06:10:17

PS

Post 179  Napisano 16 sierpień 2018 - 16:00:14

http://forum.gp24.pl...t116074/page-10

Dlaczego jesteś taka/taki zły?  Dlaczego jesteś taka/taki agresywny? Widzę, że naprawdę od dłuższego czasu jesteś bardzo zły/zła. Dlaczego posty edytujesz a tak naprawdę usuwasz wpisując „ cdnn” lub inne nic nieznaczące hasełka?  Przecież to śmieszne,  infantylne. Czy nie uważasz, że już najwyższa pora dorosnąć? Twoje prowokacje na nic się zdają, są żenująco płaskie. Wygląda na to, że naprawdę jesteś zdenerwowana/ zdenerwowany,  wściekła/ wściekły na mnie.

Nie  dam się wciągnąć w Twoje „argumenty”  ;) . I aby  świadkowie/ czytelnicy  nie mieli wątpliwości, niech przeczytają wszystko ( rok , głosy za i przeciw etc. ) , jeśli im się będzie chciało chcieć … nie będę  wdawać się z Tobą  w kłótnie.

#300 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 13:28:46

Katolicki kraj ...

- niedziela 6,10' rano - na zewnątrz jeszcze ciemno, większość ludzi śpi...

- to ''zły sen'' [może koszmary?] - sprawił, że wylało się tyle jadu

- specjalna dedykacja Panie S

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Czesław Niemen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych