Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto dziś słucha Niemena?

Czesław Niemen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
366 odpowiedzi w tym temacie

#181 tunrida

tunrida

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 08:16:29

Użytkownik tunrida edytował ten post 27 listopad 2018 - 10:22:58

#182 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 08:10:02

Wpadam tu po miesiącu nieobecności i co czytam? Tunrida zamieściła kilka [ nie nowych dla mnie ]  informacji, cytaty z artykułów dobre i to . Wprowadziła ferment na płaszczyźnie miłej atmosfery co oczywiście jest zbędne i szkodliwe. Pobyt na tym forum jest dobrowolny, bez nakazu i wyroków. Zalecany jest wzajemny szacunek. Nie będę odnosił się do innych , wątpliwych,  podtekstów , szkoda czasu nie  jest tu miejsce na tego typu dywagacje.

PAMIĘTAJMY !

Nikt na świecie nie jest jedynym depozytariuszem pamięci Czesława Niemena. Jego dorobek i pamięć o nim są wspólną własnością społeczności jego bliskich, fanów, sympatyków. Skupmy się tworzeniu zainteresowania twórczością NIEMENA a wszystkiemu co zrobimy to ma przyświecać temu kultywowanie,  wspólne działanie. Niesnaski i inne didaskalia odłóżmy na bok.

PS Pozdrawiam wszystkich , bez wyjątku.

„ Człowiek – rzeka” – piosenka sugestywna  ‘Radar ‘  1965 r. - to uzupełnienie, tytuł art. do informacji Tunridy post nr 181.

https://www.google.p...iw=1920&bih=974

#183 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 09:33:58

Tunrida dokładnie wie jaki jest tytuł art., kto jest autorem / K.T-zmarła 23 marca 2018 / i z jakiego czasopisma / RADAR-luty 1965 / pochodzi cytowany fragment wywiadu szanowny Panie posiadający niezaprzeczalną wiedzę na temat mistrza.

#184 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 11:39:33

Tunrida dokładnie wie jaki jest tytuł art., kto jest autorem / K.T-zmarła 23 marca 2018 / i z jakiego czasopisma / RADAR-luty 1965 / pochodzi cytowany fragment wywiadu szanowny Panie posiadający niezaprzeczalną wiedzę na temat mistrza.

Nie wystawiaj mojej cierpliwości na próbę. Mam dość Twoich płaskich sarkazmów. Poza tym podajesz fałszywe informacje co do daty odejścia Krysi Tarasiewicz. Od Pawła Brodowskiego wiem, że zmarła 20 marca 2018 r. Należało napisać tytuł artykułu i nie byłoby sprawy. Przeczytaj moje prośby ze zrozumieniem i skupmy sie ( powtarzam ) na   

PAMIĘTAJMY !

Nikt na świecie nie jest jedynym depozytariuszem pamięci Czesława Niemena. Jego dorobek i pamięć o nim są wspólną własnością społeczności jego bliskich, fanów, sympatyków. Skupmy się tworzeniu zainteresowania twórczością NIEMENA a wszystkiemu co zrobimy to ma przyświecać temu kultywowanie,  wspólne działanie.

#185 stanislawokon

stanislawokon

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 12:10:19

a mnie sie zdaje że stachu chce być jedynym depoztariuszem pamięci po NIEMENIE i pyszni się paradnie na forum , traktując je jak swoją własnosć. tunrida bardzo szanuję TWOJĄ postawe i zaglądam tutaj głównie dzięki TOBIE. Gdzie można kupic ksiażke ,,dyskografia fakty twórczość ''T.Skliński ?

Zamiast listy przebojów proponuje uimezsczac utwory malo lub wogóle nie znane , takie jak ten pochodzacy z czasów owocnej współpracy z muzykami ze Śląska:

w sierpniu 1974 albo 1975 byłem na ich koncercie i wrazenie zrobili nia mnie ogromne.

nie pozdrawiam nikogo

#186 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 12:37:33

Autor tematu nie toleruje odmiennego zdania ....traci cierpliwość i złości się.

Wspomnianą książkę można kupić na aledrogo lub OLX -bardzo często tam bywa.

#187 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 15:53:43

Jak widzę nieszczęścia chodzą parami  ;)  ( tunrida  i stanislawokon ). Znaleźli sobie forum na odreagowanie swoich fobii. Można i tak jeśli to pomoże podreperować stan samopoczucia. :)

Forum powinno funkcjonować podobnie jak Facebook imię nazwisko a tak schowani za nickiem można korzystać tyleż  z wolności mówienia co  z wolności słowa. Dla niektórych to tożsame definicje.

Tunrida zmienia temat kierując tekst pod moim adresem aby zamieść pod dywan swoje błędy.

‘Fatum’

Jak dziki źwierz przyszło Nieszczęście do człowieka

I zatopiło weń fatalne oczy...

- Czeka - -

Czy człowiek zboczy?

(…) Norwid

#188 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 16:41:18

- Niemen Aerolit  

- ,,stan.i.slaw N.AE.’’  

- ,,Stach’’

https://niemen.aerol....php?f=3&t=1133

Użytkownik tunrida edytował ten post 24 listopad 2018 - 10:54:55

#189 stanislawokon

stanislawokon

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 13:17:07

.......bynajmniej ja nie kryje się za PSEUDONIMAMI! a wiedziałeś IMIENNIKU że Czesław przyjął swój pseudonim urzędowo jako nazwisko? jest piękny wywiad gdzie to wyjaśnia panu red. RACZKOWI. Ja się dowiedzialem otym dopiero z tego wywiadu, a pamiętam jak po koncercie w chyba 1984 pewien facet podszedł do niego i powiedział ,,podpisze mi się pan panie Wydrzycki?'' - Niemen nie sprostował tego wtedy, byc może nie chciał tego ujawniać, bo i poco odzierac się z prywatności.Wspomnialem już rzecznego lub morskiego stawonoga, ja jestem rybą z nazwiska, nie znaku zodiaku, a TY Stachu jesteś chyba tym ,,Ptaszkiem''???

#190 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 15:34:25

- Niemen Aerolit  

- ,,stan.i.slaw N.AE.’’  

- ,,Stach’’

(...)

Już wszystko jasne skąd i dlaczego ten antagonizm. Upewnia mnie  to w moim słusznym przekonaniu. Widać dobrze dałem do vivat'u :). Nie łamie sobie glowy  kto zacz tak dobrze mnie pamięta, domyslam sie na granicy pewności ale mam ... :)

#191 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 15:36:34

.......bynajmniej ja nie kryje się za PSEUDONIMAMI! a wiedziałeś IMIENNIKU że Czesław przyjął swój pseudonim urzędowo jako nazwisko? jest piękny wywiad gdzie to wyjaśnia panu red. RACZKOWI. Ja się dowiedzialem otym dopiero z tego wywiadu,...

... lepiej późno jak wcale. :)

#192 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 15:39:01

„Dziś, z perspektywy polowy lat osiemdziesiątych, można powiedzieć, że był idolem przez  całe dziesięciolecie, bijąc swoją popularnością wszystkich. Ani przed nim, ani po nim nie pojawił się na powojennej estradzie ktoś, kto mógłby porównać z nim zasięg i trwałość popularności” – W. Panek „Czarownice nad Opolem”  1986 r. A za 3 lata …” Terra Deflorata”. Kolejny, wielki krok w Jego Twórczości. Słuchacze no cóż niepopisali się percepcją…

#193 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 16:00:14

Widać dobrze dałem do vivat'u - Oj dałeś szanowny Panie

w efekcie było to :

https://niemen.aerol....php?f=3&t=1133

a teraz jest ''prywatny'' temat tutaj.

Użytkownik tunrida edytował ten post 24 listopad 2018 - 10:51:41

#194 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 15:33:08

Od pewnego czasu, jak co roku w tym okresie, przechadzając się polem lasem...widnokręgiem zauważam Nawłoć czyli Mimozy... i na myśl przychodzi .....

#195 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 17:06:54

Z „prywatnego” archiwum.

„ŚWIAT Młodych” nr 30, 10 III 1984, sobota, Cena 5 ZL.

“  Festiwal…  „Friedens Lieder”, Berlin DDR, 12-19.02.1984.  art. K. Adamowskiego sporo o festiwalu. „W 14 Festiwalu wzięło udział 48 wykonawców z ponad 30 krajów. (…) Katarzyna Gartner  wykonala piosenkę z widowiska “ Czas dla domu “ zapowiadając przyjazd Czesława Niemena, który zjawił się w Berlinie w środę 15 lutego. Niemen  ( na zdjęciu), obok Żanny Biczewskiej należał do najpopularniejszych uczestników festiwalu. Wszyscy czekali na Jego próby i dwa koncerty…”

Utwór adekwatny do wspomnianej informacji…

#196 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 19:19:45

Użytkownik tunrida edytował ten post 31 sierpień 2018 - 08:31:10

#197 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 19:31:13

Ostatni raz zabieram głos - pa wszystkim

Norwid powiedział: "Braterstwo ludom dam, gdy łzy osuszę".

Zostań-my dla Pamięci o NIM...https://www.facebook...73314126293712/

#198 tunrida

tunrida

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 19:49:12

Przez moją tu obecność  głosu nie zabierają Panie / Misia, Nora / a wnoszą do tematu wiele ciekawych informacji i pozdrowień....pa

#199 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 14:31:55

"Nie wszystek umrę...."

/Horacy/

Misia, mialem napisac w podobnym  tonie przy użyciu wymienionego przez Ciebie cytatu  dotyczacego kwestii, "Niemen umarł"/ umiera" jak napisał pewien user. Ca za zbieżność... :)

https://www.polskier...zja-przemijania

Użytkownik Stach edytował ten post 18 sierpień 2018 - 14:32:27

#200 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 16:26:06

..do przemyśleń

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Czesław Niemen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0