Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

KSIĄDZ z Cecenowa ma 2 dzieci...

79 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~GOSC~

~GOSC~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:01:42

Nie przeszkadza? Może i Twoim zdaniem nie, tylko powiedz jak ktoś taki może mnie pouczać o czystości, ważności ślubów i ich przestrzeganiu?? Celibat jest nieodłączny w wierze katolickiej, nie chce celibatu, niech zrzuci sutannę. Albo niech wszyscy wystąpią przeciw celibatowi i normalnie (jak pastor) utrzymuje swoja rodzinę, wychowuje dzieci i boryka się z problemami dnia codziennego. To jednak jest niemożliwe, bo w większości księża niewiele potrafią oprócz "bycia księdzem".

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2011 - 17:47:14

Ale numer !!!!

#23 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2011 - 21:08:40

Ale numer !!!!

Co? Trzecie?... ;)

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 08:16:07

Nie przeszkadza? Może i Twoim zdaniem nie, tylko powiedz jak ktoś taki może mnie pouczać o czystości, ważności ślubów i ich przestrzeganiu?? Celibat jest nieodłączny w wierze katolickiej, nie chce celibatu, niech zrzuci sutannę. Albo niech wszyscy wystąpią przeciw celibatowi i normalnie (jak pastor) utrzymuje swoja rodzinę, wychowuje dzieci i boryka się z problemami dnia codziennego. To jednak jest niemożliwe, bo w większości księża niewiele potrafią oprócz "bycia księdzem".

swiete slowa. takich przypadkow w polsce pewnie jest od h... ,jakies przykazania glosza i sami je lamia no to chyba cos nie tak, wolalbym dzieciakowi latajacemu po podworku dac na cukierki niz isc do kosciola i wrzucic na tace

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 10:31:20

co to za ksiądz ??

#26 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 12:53:46

Celibat jest nieodłączny w wierze katolickiej

Trochę historii związanej z KK i jego "polityką", że o ""demoktacji"" nawet nie wspomnę.

1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny. (Przedtem duchowni mieli żony i dzieci)

Gość~ Napisał: dziś, 08:16 #24

swiete slowa. takich przypadkow w polsce pewnie jest od xxxx ,jakies przykazania glosza i sami je lamia no to chyba cos nie tak, wolalbym dzieciakowi latajacemu po podworku dac na cukierki niz isc do kosciola i wrzucic na tace

W takim razie, dlaczego tego nie wcielasz w czyn, a jedynie ""biadolisz"" ???

Użytkownik je-2-bny edytował ten post 10 styczeń 2011 - 13:00:07

#27 ~Cegiełka~

~Cegiełka~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 15:33:59

Czytając te wypowiedzi, widzę, że w naszej parafii są podzielone zdania na temat naszego "Wielebnego". Jestem pod wrażeniem, bo myślałem, że ludzie są jednak bardziej ambitni i wiedzą czego oczekują od naszej wiary.Jest teraz czas kolędy, niedługo odwiedzi Nas " ksiądz", bardzo ciekawi mnie jakie on ma myśli chodząc po domostwach swoich wiernych wiedząc jakie oni mają o nim zdanie.Ja to bym od razu się spakował i wyjechał, no ale to świadczy tylko o tym, że jest to człowiek, który bierze od świata bo mu się należy i nie ma w tym żadnych skrupułów. Ktoś pisze, że co z nas za katoliki, że wypisujemy tu takie bzdury, zgadzam się ale w odwrotną stronę. Co z Nas za katolicy, że wierzymy a nic z tym nie robimy. Jestem ciekaw czy znajdzie się taka osoba, która stawi temu czoło. Ale z drugiej zaś strony to Was rozumiem, on ma Nas w ręku (zaświadczonko potrzebne czasem)
Dobry i zgodny z faktem tekst. Parafianie łączmy się i ratujmy naszą parafię.

#28 ~peter~

~peter~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 16:03:43

55 lat na tym swiecie zyje i zadnych kwitow od kosciola nikt nigdy nie zadal- wiec o co chodzi ???

#29 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 17:13:03

Czytając te wypowiedzi, widzę, że w naszej parafii są podzielone zdania na temat naszego "Wielebnego". Jestem pod wrażeniem, bo myślałem, że ludzie są jednak bardziej ambitni i wiedzą czego oczekują od naszej wiary.Jest teraz czas kolędy, niedługo odwiedzi Nas " ksiądz", bardzo ciekawi mnie jakie on ma myśli chodząc po domostwach swoich wiernych wiedząc jakie oni mają o nim zdanie.Ja to bym od razu się spakował i wyjechał, no ale to świadczy tylko o tym, że jest to człowiek, który bierze od świata bo mu się należy i nie ma w tym żadnych skrupułów. Ktoś pisze, że co z nas za katoliki, że wypisujemy tu takie bzdury, zgadzam się ale w odwrotną stronę. Co z Nas za katolicy, że wierzymy a nic z tym nie robimy. Jestem ciekaw czy znajdzie się taka osoba, która stawi temu czoło. Ale z drugiej zaś strony to Was rozumiem, on ma Nas w ręku (zaświadczonko potrzebne czasem)
Dobry i zgodny z faktem tekst. Parafianie łączmy się i ratujmy naszą parafię.

Z Twojego komentarza wynika, że jednak nic nadal nie rozumiesz i w dalszym ciagu
chcesz żyć w zgodzie z zasadą - "co ludzie powiedzą"

>>>""Nie ten jest mędrcem, kto stale wytęża swój umysł, lecz ten, kto podporządkowuje się całkowicie wymaganiom wiary""<<<
===========================================================
W ten sposób masy wierzące trwają w swoim marzeniu mistycznym. Uwiedzione mirażem tamtego świata tracą z oczu otaczającą ją namacalną rzeczywistość.
Nie myślą nawet skarżyć się na swój nędzny los i patrzą bez zazdrości na garstkę wybranych
dzielacych między sobą na ich oczach dobra ich własnej pracy. Nierówność taka wydaje się im zgodna z planem "boskim", że nawet nie uważają, aby komukolwiek poskarżyć się na
rażącą niesprawiedliwość.
Religią, jest, jak opium którym posługują się "samozwańczy pośrednicy boga", aby uśpić
ciemne, zabobonne i zacofane masy i nie pozwolić im na rozmyślanie nad niesprawiedliwością, której padli ofiarą oraz na dochodzenie swoich praw.
Nawet wtedy, kiedy sami "samozwańczy pośrednicy boga" oraz popierani przez nich
rządzący danym państwem przestają wierzyć w dogmaty głoszone przez KK, to nadal opiekują się nimi, strzegąc zazdrośnie swoich przywilejów, uważając je za pożyteczne, a nawet niekiedy
ponoszą znaczne ofiary, aby tylko pozyskać nowe ofiary do "strzyżenia i dojenia".

Kościół umie to docenić.
===========================================
Poniżej skrótowe podsumowanie.

"">>>Kościół katolicki najważniejszym artykułem pierwszej potrzeby w Polsce,
aby oszustom żyło się dostatnio<<<

Czy po przeczytaniu powyższego możesz mi udowodnić kłamstwo ???

Użytkownik je-2-bny edytował ten post 10 styczeń 2011 - 17:15:17

#30 ~Cegiełka~

~Cegiełka~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 20:40:31

[quote name='je-2-bny' timestamp='1294675983' post='537803']
Z Twojego komentarza wynika, że jednak nic nadal nie rozumiesz i w dalszym ciagu
chcesz żyć w zgodzie z zasadą - "co ludzie powiedzą"

Czy po przeczytaniu powyższego możesz mi udowodnić kłamstwo ???
\

No jeśli ty z nią nie żyjesz to może coś zdziałasz. Powodzenia życzę!!! Myślę, że dziś bardzo dużo osób z nią żyje, bo tak jest wygodnie po co ludzie mają sobie problemy stwarzać i być na rozgłośni:)
Tekst (który żywcem skopiowałeś z internetu a nie stać cię na swoje własne wypowiedzi), mówi prawdę i o tym jak jest naprawdę. Bez urazy, ale chyba nie zrozumiałeś jakie było przesłanie mojej wypowiedzi.

#31 ~demi~

~demi~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:05:41

Myślę, że to sprawa jego sumienia, ja go nie oceniam, sprawa celibatu zawsze była dla mnie dziwna i niewątpliwie wprowadzono go aby chronić interesy Watykanu. A poza tym jak słucha się tu i tam, że ksiądz molestował dziecko, więc to że je ma, świadczy tylko o tym, że jest zdrowym mężczyzną, komu wyrządził tym krzywdę - no na litość...

#32 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:42:39

\

No jeśli ty z nią nie żyjesz to może coś zdziałasz. Powodzenia życzę!!! Myślę, że dziś bardzo dużo osób z nią żyje, bo tak jest wygodnie po co ludzie mają sobie problemy stwarzać i być na rozgłośni:)
Tekst (który żywcem skopiowałeś z internetu a nie stać cię na swoje własne wypowiedzi), mówi prawdę i o tym jak jest naprawdę. Bez urazy, ale chyba nie zrozumiałeś jakie było przesłanie mojej wypowiedzi.

Tekst (który żywcem skopiowałeś z internetu a nie stać cię na swoje własne wypowiedzi),

Przykro mi z tego powodu, że podejrzewasz mnie o "plagiat".
Jednak jest, to mój i wyłącznie mój tekst, który już jest cytowany w internecie,
po raz pierwszy był cytowany w Kraj/Świat - "Hipokryzji KK, a w szczególności
w Polsce ciag dalszy"

Jeżeli cytuję teksty nie mego autorstwa, ot chociażby tzw. "Apel ateisty",
zawsze podaję autora, w tym przypadku jest nim internauta o nick'u "solaris",
ewentualnie źródło z którego korzystałem.
W ten sposób nikt nie może mi zarzucić łamanie praw autorskich.
Oczywiście, że żyję wiarą, ale wiarą w siebie, a nie w iluzję narzuconą przez
"cwaniaków" chcących dostatnio i wygodnie sobie żyć na koszt ogłupionych ludzi
Na końcu zamieściłem konkluzję wynikającą z owego cytatu.

Myślę, że dziś bardzo dużo osób z nią żyje, bo tak jest wygodnie po co ludzie mają sobie problemy stwarzać

Ot i cała Twoja filozofia - tak jest Ci wygodnie, a nie pomyślałeś, o przepraszam.
Przecież Ty nie chcesz sobie stwarzać problemów myśleniem, do tego jeszcze
samodzielnym. Wszak jest powiedziane, że myślenie nie boli, a nawet potrafi myślącemu
samodzielnie przynosić określone "profita"
Nie obraź się, że tak napisałem, ale Twoje życie jest "życiem" szczęśliwym "pro forma".
Powiedziane jest również - każdy jest kowalem własnego losu.

Każdy też "kuje" ten swój los, jak kowal. Jeden robi, to lepiej, drugi gorzej, a życie,
jak to życie potrafi czasami płatać potworne "figle".
Po takich "figlach" wierzący w siebie bardzo szybko wstaje, otrzepuje się i idzie
dalej obraną drogą, natomiast, ten wierzący w narzuconą "iluzję" zaczyna mieć
bezpodstawną pretensję do ""całego świata"" i nie pomyśli nawet [przepraszam - myślenie, to nie jego specjalność], że może sam czymkolwiek przyczynił się do owego "figla".

Życzę powodzenia.

P.S.
Widzę, że jesteś dobrym parafianinem i chcesz ratować
z pozostałymi dobrymi parafianami swoją parafię.
Sprawdź w Słowniku Języka Polskiego [ SJN], co oznacza
słowo - "parafianin" :D

Użytkownik je-2-bny edytował ten post 10 styczeń 2011 - 21:49:39

#33 ~cegiełkałka~

~cegiełkałka~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:18:32

Przykro mi z tego powodu, że podejrzewasz mnie o "plagiat".
Jednak jest, to mój i wyłącznie mój tekst, który już jest cytowany w internecie,
po raz pierwszy był cytowany w Kraj/Świat - "Hipokryzji KK, a w szczególności
w Polsce ciag dalszy"

Jeżeli cytuję teksty nie mego autorstwa, ot chociażby tzw. "Apel ateisty",
zawsze podaję autora, w tym przypadku jest nim internauta o nick'u "solaris",
ewentualnie źródło z którego korzystałem.
W ten sposób nikt nie może mi zarzucić łamanie praw autorskich.
Oczywiście, że żyję wiarą, ale wiarą w siebie, a nie w iluzję narzuconą przez
"cwaniaków" chcących dostatnio i wygodnie sobie żyć na koszt ogłupionych ludzi
Na końcu zamieściłem konkluzję wynikającą z owego cytatu.

Ot i cała Twoja filozofia - tak jest Ci wygodnie, a nie pomyślałeś, o przepraszam.
Przecież Ty nie chcesz sobie stwarzać problemów myśleniem, do tego jeszcze
samodzielnym. Wszak jest powiedziane, że myślenie nie boli, a nawet potrafi myślącemu
samodzielnie przynosić określone "profita"
Nie obraź się, że tak napisałem, ale Twoje życie jest "życiem" szczęśliwym "pro forma".
Powiedziane jest również - każdy jest kowalem własnego losu.

Każdy też "kuje" ten swój los, jak kowal. Jeden robi, to lepiej, drugi gorzej, a życie,
jak to życie potrafi czasami płatać potworne "figle".
Po takich "figlach" wierzący w siebie bardzo szybko wstaje, otrzepuje się i idzie
dalej obraną drogą, natomiast, ten wierzący w narzuconą "iluzję" zaczyna mieć
bezpodstawną pretensję do ""całego świata"" i nie pomyśli nawet [przepraszam - myślenie, to nie jego specjalność], że może sam czymkolwiek przyczynił się do owego "figla".

Życzę powodzenia.

P.S.
Widzę, że jesteś dobrym parafianinem i chcesz ratować
z pozostałymi dobrymi parafianami swoją parafię.
Sprawdź w Słowniku Języka Polskiego [ SJN], co oznacza
słowo - "parafianin" :D

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:28:04

Myślę, że za bardzo filozofia ci uderzyła do głowy i udajesz Sokratesa:)
:lol:

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:33:27

Wzbudza nie małą sensację ten gość Kaziu :blink:

#36 ~hipo~

~hipo~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:33:38

lepiej wescie sie za robotea anie o głupotach piszecie a co wam z garka wyrzera to nbyło niedawac jeden z drugim na tace a ksiac to nie człowiek

#37 ~cygan~

~cygan~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:37:54

ten jedwabny to jakis filozof?

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:43:33

Nie ten jedwabny to jakąś książkę napisał i chce nam narzucić przypadkowo żebyśmy poczytali, ale o co jemu tak naprawdę chodzi to nie wiem, kłóci się z tą cegiełką, ale chyba coś mu się pokręciło, zgubił wątek sprawy :mellow:

#39 ~cygan~

~cygan~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:48:28

dlaczego niektorzy tak sie boja tego ksiedza?jak chce miec normalna rodzine to niech rzuci sutanne.tylko ciezko by mu bylo kasa by sie urwala haha

#40 ~cygan~

~cygan~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:51:08

ale ta ciegielka to tez mądrunia ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych