Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ksiądz nie chce ochrzcić dziecka :: zobacz komentowany artykuł

359 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:07:41

NIE UOGÓLNIAJCIE BO KRZYWDZICIE !!! W jednej parafii w słupsku (nie bede robic reklamy) dali ślub ochrzcili dziecko złotówki nie wzieli i jeszcze zapytali czy pomocy nie porzebuje. nie uogólniajcie.

Popieram, znaleźliśmy taką parafię, gdzie ksiądz jest przyjacielem człowieka. Niestety, zgoda od ks. Wyrzykowskiego jest wymagana. Mamy zablokowaną drogę. Ani tu, ani tam.

#42 ~DB4FF4~

~DB4FF4~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:08:02

Pisany przeze mnie...i z serca.
Co do reszty wypowiedzi- zaczynam się nad tym zastanawiać, bo brakuje mi już sił, by walczyć w sprawie z góry przegranej. Tak to jest, gdy dostajemy wyrok bez możliwości obrony...

czytasz forum. jesli chcesz ochrzcić dziecko to wyłącz tem komputer wez do reki telefon i podzwon po okolicznych parafiach sa tez tacy co mają serce. no do roboty i do zobaczenia na chrzcinach.

#43 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:12:02

Dziwny ten ksiądz. Potencjalnego klienta traci- to tak jak ja bym powiedział- nie sprzedam Państwu mnebli, bo nie macie Państwo swojego mieszkania... Jednym słowem tracę klienta! I najprawdopodobniej ten ksiadz straci dwóch klientów plus jednego potencjalnego!

#44 ~85F4EF~

~85F4EF~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:13:26

Ten zaszczyt to niestety wielu dostaje chociaż nie chce. Zaszczyt, bo księża łapki po pieniądze wyciągają. W innej parafii ksiądz problemu nie robi i nie miałabym nic przeciwko ustaleniu daty "ślubu w trampkach", ale Państwo nie rozumieją, że ksiądz z parafii w Duninowie w ogóle nie godzi się na chrzest?? Tym samym próbuje zmusić nas do ślubu! Poproszony o pisemną odmowę- nie dał. Poproszony o zgodę- nie dał. W czasie kolejnej rozmowy usłyszałam jedynie stek bzdur i oszczerstw wobec mojej osoby.
Napisałam do biskupa.
Bez odpowiedzi, jak na razie.
Kopię listu zamieszczę tu, ponieważ gazeta z tą sprawą nic nie zrobi, nie liczy się rodzic, a opinia publiczna.

poszukaj gdzies w okolicy parafii w której sa zakonnicy oni sa mniej łasi na kase i bardziej zyciowi. u mnie sa zakonniki i nie mamy takich problemów

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:14:01

czytasz forum. jesli chcesz ochrzcić dziecko to wyłącz tem komputer wez do reki telefon i podzwon po okolicznych parafiach sa tez tacy co mają serce. no do roboty i do zobaczenia na chrzcinach.

:) Ale ja znalazłam juz taką parafię, pisałam przecież. Tylko problem tkwi w tym, że ks. W. się nie godzi na chrzest mojego dziecka i nie da zgody na chrzest w innej parafii a niestety jest to wymagane. Chce ochrzcić Krzysia w parafii Kolbego - moja mama mieszka w pobliżu i bywam tam częściej niż tu.

#46 ~6DF4Q~

~6DF4Q~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:16:27

Popieram, znaleźliśmy taką parafię, gdzie ksiądz jest przyjacielem człowieka. Niestety, zgoda od ks. Wyrzykowskiego jest wymagana. Mamy zablokowaną drogę. Ani tu, ani tam.

popros biskupa o zgode na chrzest w innej parafi i wyrzykowski bedzie sie mógł cmoknąc w du....

#47 ~zulugula~

~zulugula~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:17:04

OLEJCIE KATABASA !
Jeżeli wierzycie w tego waszego boga - to sami możecie go ochrzcić z wody !
Macie teraz przykład jak kler katolicki was "parafian" traktuje !
Jesteście tylko po to to, by was rugać, rozstawiać po kątach i wykonywać jego nakazy i rozkazy, DAWAĆ KASĘ I PŁAKAĆ !
Jeżeli chcecie dobra dla swego kochanego dziecka, POCZEKAJCIE AŻ DOROŚNIE I SAMO NIECH WYBIERZE DROGĘ, KTÓRA CHCE IŚĆ !
Nie proście zakłamanego kleru o łaskę, łaską obdzieli wasz bóg, w którego wierzycie.
Miejcie ludzie HONOR ! Mamy XXI wiek ! Przestańcie katabasom kłaniać się za wasze pieniądze !
NIE DAJCIE SIĘ PONIŻAĆ !
Nie dajcie się "zaszufladkować" i zastraszyć przez kler, kler który ma wiele na sumieniu i dotąd sie nie rozliczył ze swych zbrodni, pedofilii i przekrętów, które dokonuje od setek lat !
HONOR JEST NAJWAŻNIEJSZY ! W PRZYSZŁOŚCI DZIECKO BĘDZIE WAM WDZIĘCZNE, ŻE OLALIŚCIE KATABASA !
NIE SCHYLAJCIE NIGDY GŁOWY PRZED KLEREM KATOLICKIM ! TO ONI POWINNI WAM SIE KŁANIAĆ - BO ZA WASZE PIENIĄDZE ŻYJĄ JAK KRÓLOWIE!
ZA WASZE PIENIĄDZE "używają" życia, jakiego wy nigdy nie zaznacie !

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:18:49

Ja nie chodzę do kościoła; nie mam zamiaru słuchać kazań księdza, który łajdaczy się w wolnych chwilach, słuchać z ambony, że mam głosować na ZAKŁAMANEGO Kaczyńskiego i jego chorą partię pisowców , a tym bardziej NIGDY NIE PÓJDĘ SIĘ WYSPOWIADAĆ. Nie wrzucam wszystkich klechów do jednego worka, ale nie znam porządnego księdza...niestety. Bóg jest wszędzie, nie muszę chodzić na msze do budynku zwanego kościołem i rzucać na tacę ( łożyć na ich rozpusty). Dzieci na razie jeszcze nie mam, więc nie mam problemów z ochrzczeniem, żyję 8 lat w wolnym związku, śluby nie wezmiemy i guzik innym do tego !!!!!!!

#49 ~~wwwwww~~

~~wwwwww~~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:19:20

:) Ale ja znalazłam juz taką parafię, pisałam przecież. Tylko problem tkwi w tym, że ks. W. się nie godzi na chrzest mojego dziecka i nie da zgody na chrzest w innej parafii a niestety jest to wymagane. Chce ochrzcić Krzysia w parafii Kolbego - moja mama mieszka w pobliżu i bywam tam częściej niż tu.

trudno poczytaj jeszcze raz dobre rady i wykozystaj. nic wiecej nie moge pomóc lece do roboty . powodzenia trzymam kciuki

#50 ~?~

~?~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:19:48

jAK KSIĄDZ MÓGŁ POWIEDZIEĆ ŻE DZIECKO ZOSTAŁO POCZĘTE W WYNIKU GWAŁTU!!!!!!!!!!!SKOŃCZYŁY SIE TE CZASY ŻE NA WSIACH KSIĄDZ RZĄDZI I MA ZAWSZE RACJE JAK TAK BEDA KSIĘŻA POSTEPOWAC CORAZ MNIEJ LUDZI BEDZIE CHODZIŁO DO KOŚCIOŁÓW........SMUTNE TE SŁOWA KSIĘDZA.

PEWNIE SAM ZOSTAŁ POCZĘTY W WYNIKU ... GWAŁTU !!!!!! :D

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:21:09

trudno poczytaj jeszcze raz dobre rady i wykozystaj. nic wiecej nie moge pomóc lece do roboty . powodzenia trzymam kciuki

Dzięki. Miłego dnia.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:22:17

PEWNIE SAM ZOSTAŁ POCZĘTY W WYNIKU ... GWAŁTU !!!!!!

Podejrzewam, że chodziło mu o cudzołóstwo..cóż, wychodzi niedouczenie kapłana..

#53 ~zuza~

~zuza~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:22:31

są parafie, gdzie nie potrzebna są pozwolenia na chrzest dziecka w innej parafii
podzwońcie, popytajcie
a ks. Wyrzykowski niech sie cmoknie

#54 ~~słupszczanin~~

~~słupszczanin~~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:24:27

popieram ksiedza - żyjecie panstwo wg zasady ,,róbta co chceta,jaqkoś to bedzie ,, a niestety,jesli sie jest w społeczności to nalezy
przestrzegac zasad tam panujacy Kosćioł to instytucja do ktorej przynaleznosc jest zaszczytem,ale tez wymaga przestrzegania
zasad zawartych w katechizmie i zycia wg pisma sw.

Tak na marginesie. Jeśli chodzi o księdza z parafii św. Jacka to muszę powiedzieć, że dobry człowiek, dla mnie prawdziwy ksiądz z powołania. Ale ten z Duninówka to jakiś dramat. Dla niego żyją w grzechu bo nie dali w kościele za ślub. Zgadzam się, nie trzeba urządzać hucznego wesela, ale z drugiej strony brać ślub dla chrztu?? No jakiś dramat. To ma być piękna chwila w życiu. Nie wszyscy księża są tacy. No ale 85% pewnie tak. Najważniejsze jest chyba dobro dziecka prawda?? Skoro rodzice decydują się na chrzest dziecka to znaczy, że są wierzący i na prawdę się kochają. Równie dobrze można powiedzieć jak w słynnym filmie "Pasja" cyt.: "() ..... Bóg jest wszędzie....()"

#55 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:26:07

Dlaczego od razu udaliście się z tym do gazety? Trzeba było kulturalnie porozmawiac z Księdzem i przedstawic mu swoje plany na przyszłośc związane z małżeństwem, wtedy napewno by was zrozumiał, ale jęeśli wy od razu udajecie się do gazety z zarzutami to nie ma co się dziiwic i wcale was nie popieram, napewno kulturalna rozmowa załatwiłaby wszystko i Ksiądz udzielił by chrztu, ale jeśli wy nie daliscie mu szans wiec nie ma co się dziwic... szkoda tylko małego chłopczyka, ale musicie przestac byc dumni i przeprosic księdza

#56 ~czubi36~

~czubi36~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:31:47

WŁAŚNIE NA TAKICH FORACH WIDAĆ JAKIM AUTORYTETEM CIESZĄ SIĘ KSIĘŻA WŚRÓD NASZYCH MIESZKAŃCÓW,WYSTARCZY POCZYTAĆ.NIE ROZUMIEM TYLKO DLA CZEGO NASI POLITYCY MIMO WSZYSTKO CAŁY CZAS WCHODZĄ IM W D..E GODZĄC SIĘ NA WSZYSTKO CZEGO ZAŻĄDAJĄ.

#57 ~zulugula~

~zulugula~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:33:08

Dlaczego od razu udaliście się z tym do gazety? Trzeba było kulturalnie porozmawiac z Księdzem i przedstawic mu swoje plany na przyszłośc związane z małżeństwem, wtedy napewno by was zrozumiał, ale jęeśli wy od razu udajecie się do gazety z zarzutami to nie ma co się dziiwic i wcale was nie popieram, napewno kulturalna rozmowa załatwiłaby wszystko i Ksiądz udzielił by chrztu, ale jeśli wy nie daliscie mu szans wiec nie ma co się dziwic... szkoda tylko małego chłopczyka, ale musicie przestac byc dumni i przeprosic księdza

DAJ SE SIANA RADNY - BEZRADNY - POUCZAJ, BO MASZ KOGO POUCZAĆ !
Włazisz klerowi w dup,. e, to właź, a gdyby ten twój bóg istniał naprawdę, to byś nie miał pod górkę przez swe zasrane życie jakie masz !
Ponoć ten twój bóg jest wszechmogący !? Nooooooooooooooo ! WIDAC I SŁYCHAĆ ! Mordy od morałów i nakazów kler ma pełne, tak pełne jak kasę wyrwana od naiwnych i ciemnych jak ty !

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:35:29

Jest wyraźnie napisane, że o chrzest starają się pół roku...

#59 ~~XXX~~

~~XXX~~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:36:16

Popędzić tą watykańską mafię ze szkół, przedszkoli, szpitali, wojska, policji i diabli wiedzą skąd jeszcze. Porozłaziło się dziadostwo po wszelkich urzędach i instytucjach, ogłupia już malutkie trzylatki w przedszkola, tłocząc im do mądrych główek te swoje dyrdymały o niepokalanym poczęciu Magdy Magdaleny. Jakby ktoś nie wiedział, że była zwykłą dziwką i ladacznicą. Kasują za to wszystko kupę kasy, którą można byłoby przeznaczyć na załatanie tylu dziur w narodowym budżecie. Czarna stonka, popierana przez PiS-iorów, która swoje czary mary, powinna ograniczyć jedynie do kościołów. Tam, jeśli ktoś ma prywatną i nie przymuszoną wolę, to możecie tłoczyć ludziom średniowieczną ciemnotę. Aha, jeszcze jedno, krzyży choćby 100 na jednym metrze kwadratowym, wieszajcie sobie w kościołach i prywatnych mieszkaniach, a ze szkół i wszelkich obiektów publicznych pozdejmować i przestać indoktrynować społeczeństwo. Bo spod jednej komuny z siedzibą w Moskwie dopiero, co uwolniliśmy się, a już druga komuna z siedzibą w Watykanie opanowała wszystko, co było możliwe i grabi majątek narodowy. Do krucht - tam jest wasze miejsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#60 ~tuktuk~

~tuktuk~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:42:46

A ja tam uważam,że ksiądz miał rację. Przy chrzcie obiecuje się, że rodzice będą wychowywać dziecko zgodnie z zasadami wiary katolickiej, a sami jakoś nieszczególnie przestrzegają tych zasad - dwa lata na przygotowanie do slubu i jeszcze nie są gotowi? a ile trzeba się przygotowywać, żeby stanąć przed Bogiem i wygłosic przysięgę? To jak to będzie z tym wychowywaniem w wierze? Chodź dziecko do kościoła, ale jak bedziesz chciał żyć bez slubu to proszę bardzo, to nic,ze kosciół naucza inaczej.Tak trochę lipa.Rodzice powinni się zastanowić, czy naprawdę chca tego chrztu, czy to tylko kwestia załatwienia papierka który dziecku może się kiedyś przydac albo presja otoczenia. Żyjemy w wolnym kraju, nie ma obowiązku chrzczenia dzieci,nikt dziecku gromów na głowę nie będzie sypał jak nie będzie ochrzczone.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych