Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ksiądz nie chce ochrzcić dziecka :: zobacz komentowany artykuł

359 odpowiedzi w tym temacie

#341 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 23:35:58

Kościelny sakrament chrztu jest rytuałem magicznym pętającym duszę dziecka (kościół chrzci również sporadycznie dorosłe osoby). Na głowie ofiary kapłan kreśli palcem umaczanym w poświęconym oleju znak krzyża, po czym egzorcyzmuje diabła i na końcu polewa głowę trzykrotnie wodą wypowiadając odpowiednią formułę: ja ciebie chrzczę... itd.

Symbolika krzyża jest wieloznaczna. Na przykład w tradycjach szamańskich oznacza kierunki świata. W tradycji chrześcijańskiej jest jednak związana z rzymskim narzędziem tortur i egzekucji wykonywanych na ludziach podrzędnej kategorii (Rzymian, posiadających prawa obywatelskie, ścinano). Krzyż służył do śmiertelnego unieruchomienia ofiary, tak aby skonała dusząc się pod ciężarem własnego ciała. Skazańcom zwykle łamano piszczele. Mówi się, że z litości gdyż osoba z połamanymi kośćmi nóg nie mogła się podnosić w celu zaczerpnięcia oddechu i umierała przez to szybciej. Jest to także, a może przede wszystkim, ślad starej wiary w to, że istota z połamanym szkieletem nie mogła się odrodzić ponownie (zmartwychwstać) gdyż szkielet w bardzo starej warstwie wierzeń jest źródłem życia i mocy. (W tym miejscu warto wspomnieć, że według przekazu ewangelistów, Jezusowi piszczeli nie połamano, co miało być wypełnieniem się starotestamentowego proroctwa) Centrum odniesienia współczesnego chrześcijaństwa jest zatem człowieczeństwo unieruchomione i przybite do narzędzia kaźni. Od wieków ludzie spoglądają na ten symbol nie zdając sobie sprawy co on oznacza i jakie konsekwencje ma nieustanne kontemplowanie tej treści. Czynienie tego znaku na czole dziecka jest ukrzyżowaniem również jego człowieczeństwa, jest symbolicznym unieruchomieniem jego istoty, zależnej odtąd od woli swych oprawców i dysponentów mocy, którą odbiera się ofierze w czasie sprawowania tego rytuału.

Wypędzanie demona nad nowonarodzonym dzieckiem jest zgubne w skutkach. Stara magiczna zasada głosi, że nie ma znaczenia forma gramatyczna zaklęcia. Jeśli ktoś zaklina bogactwo mówiąc niech nie będę biedny, to skutkiem wypowiedzenia tej formuły może być tylko bieda. Jeśli zatem kapłan woła szatana, wypędzając go z miejsca, gdzie go nie ma, to demon najprawdopodobniej przylezie z ciekawości, że ktoś wzywa jego imienia. Skutek egzorcyzmu - wokół ofiary gromadzą się demony, a pracę mają ułatwioną, gdyż ochrzczony został właśnie pozbawiony duszy, źródła swej mocy.

Wiele dzieci w czasie chrztu przeżywa koszmar. Dławią się one, wpadają w spazmy, drgawki, sinieją, duszą się itd. Jako że kiedyś asystowałem do mszy jako lektor, widziałem wielokrotnie takie przypadki. Wielu moich czytelników opisuje doświadczenia z chrztu swoich dzieci jako właśnie takie. Jedna z relacji opowiedzianych przez moją czytelniczkę była taka, ze miała ona wizję swego chrztu, kiedy to podczas polewania głowy wodą miała wrażenie, że zalewa ja od środka czarna, śmierdząca maź. Ja sam podczas obserwowania kościelnych rytuałów widzę rzeczy paskudne i złowieszcze. Kontakt z tym jest naprawdę przykry.

#342 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 23:38:31

Kościelny sakrament chrztu jest rytuałem magicznym pętającym duszę dziecka (kościół chrzci również sporadycznie dorosłe osoby). Na głowie ofiary kapłan kreśli palcem umaczanym w poświęconym oleju znak krzyża, po czym egzorcyzmuje diabła i na końcu polewa głowę trzykrotnie wodą wypowiadając odpowiednią formułę: ja ciebie chrzczę... itd.

Symbolika krzyża jest wieloznaczna. Na przykład w tradycjach szamańskich oznacza kierunki świata. W tradycji chrześcijańskiej jest jednak związana z rzymskim narzędziem tortur i egzekucji wykonywanych na ludziach podrzędnej kategorii (Rzymian, posiadających prawa obywatelskie, ścinano). Krzyż służył do śmiertelnego unieruchomienia ofiary, tak aby skonała dusząc się pod ciężarem własnego ciała. Skazańcom zwykle łamano piszczele. Mówi się, że z litości gdyż osoba z połamanymi kośćmi nóg nie mogła się podnosić w celu zaczerpnięcia oddechu i umierała przez to szybciej. Jest to także, a może przede wszystkim, ślad starej wiary w to, że istota z połamanym szkieletem nie mogła się odrodzić ponownie (zmartwychwstać) gdyż szkielet w bardzo starej warstwie wierzeń jest źródłem życia i mocy. (W tym miejscu warto wspomnieć, że według przekazu ewangelistów, Jezusowi piszczeli nie połamano, co miało być wypełnieniem się starotestamentowego proroctwa) Centrum odniesienia współczesnego chrześcijaństwa jest zatem człowieczeństwo unieruchomione i przybite do narzędzia kaźni. Od wieków ludzie spoglądają na ten symbol nie zdając sobie sprawy co on oznacza i jakie konsekwencje ma nieustanne kontemplowanie tej treści. Czynienie tego znaku na czole dziecka jest ukrzyżowaniem również jego człowieczeństwa, jest symbolicznym unieruchomieniem jego istoty, zależnej odtąd od woli swych oprawców i dysponentów mocy, którą odbiera się ofierze w czasie sprawowania tego rytuału.

Wypędzanie demona nad nowonarodzonym dzieckiem jest zgubne w skutkach. Stara magiczna zasada głosi, że nie ma znaczenia forma gramatyczna zaklęcia. Jeśli ktoś zaklina bogactwo mówiąc niech nie będę biedny, to skutkiem wypowiedzenia tej formuły może być tylko bieda. Jeśli zatem kapłan woła szatana, wypędzając go z miejsca, gdzie go nie ma, to demon najprawdopodobniej przylezie z ciekawości, że ktoś wzywa jego imienia. Skutek egzorcyzmu - wokół ofiary gromadzą się demony, a pracę mają ułatwioną, gdyż ochrzczony został właśnie pozbawiony duszy, źródła swej mocy.

Wiele dzieci w czasie chrztu przeżywa koszmar. Dławią się one, wpadają w spazmy, drgawki, sinieją, duszą się itd. Jako że kiedyś asystowałem do mszy jako lektor, widziałem wielokrotnie takie przypadki. Wielu moich czytelników opisuje doświadczenia z chrztu swoich dzieci jako właśnie takie. Jedna z relacji opowiedzianych przez moją czytelniczkę była taka, ze miała ona wizję swego chrztu, kiedy to podczas polewania głowy wodą miała wrażenie, że zalewa ja od środka czarna, śmierdząca maź. Ja sam podczas obserwowania kościelnych rytuałów widzę rzeczy paskudne i złowieszcze. Kontakt z tym jest naprawdę przykry.

#343 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 23:47:05

Sakramenty to późniejszy wymysł księży po to żeby trzepać kapuchę!

KOŚCIELNI FUNKCJONARIUSZE KRADNĄ LUDZIOM DUSZE !

#344 ~Edi~

~Edi~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 22:50:22

Ostatnio znowu jest o nim głośno bo chodzi w wyzywa ludzi od pijaków :)

#345 ~Romek~

~Romek~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2017 - 00:05:50

Ale to wszystko śmieszne.Czarni udają świętych,ale paragraf Boski jest paragraf.dziecko ku*** bez slubu to bękart i domaganie się chrztu dla bękarta to grzech.trzeba być obiektywnym.

#346 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:32:18

Po co komu chrzest ,Chrzest to zaszczepienie wirusa służalczości ,poddania , Człowiek wolny nie klęka !!! nie spowiada się !! Obudźcie się ludzie !!! Dzięki temu wirusowi to oni sprawują nad Wami władze ,manipulują i inwigilują Was 

#347 ~elzbieta~

~elzbieta~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 13:04:44

ks proboszcz to dobry organizator  bardzo zaradny  czlowiek  dba o kosciol plebanie cmentarz itd  dzieki ks proboszczowi wiele osob mialo okazje pojechac na pielgrzymke do Rzymu potrafi nawiazac kontakt z mlodzieza  napewno mozna sie z proboszczem dogadac trzeba tylko chciec  i napewno nikogo nie wyzywa od pijakow co najwyzej zwraca uwage aby sie opamietac i zyc jak czlowiek nikomu nie zyczy zle   bardzo sie stara aby bylo lepiej ale to tez zalezy od parafian ks proboszcz nie jest cudotworca  parafianie powinni byc dumni ze maja takiego zaradnego proboszcza

#348 ~wiesia~

~wiesia~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 13:43:04

Tak..to prawda... miałam wtedy dwa latka, do tej pory przechowuję zdjęcie z papieżem Janem Pawłem II a jego chowam w sercu. Byłysmy wtedy z mamą na wycieczce we Włoszech. Mimo, że nie pamiętam już tego, to zdjęcie wciąż mi przypomina. Jedna z najcenniejszych pamiątek, choć widać jedynie moje prawie białe włosy i dobroduszny wyraz twarzy Jana Pawła.
Wiara we mnie żyje, choć często bywa wystawiana na próbę, jak teraz.
Jakim prawem osądzacie nie znając.
Jakim prawem osądzacie moje myśli i moją duszę.
to jak masz takieSądzić może mnie jedynie Bóg, nie zaś wasze ostre, pełne jadu języki.

to skoro jak mowisz masz taka pamiatke z Papezem Janem Pawlem wielkim czlowiekiem z dobrodusznym wyrazem twarzy i podobno wiara w tobie zyje jak mowisz to dlaczego nie chcialas wziac wtedy slubu  tylko latasz ze skargami na proboszcza po gazetach mowisz ze to jedna z najcenniejszych pamiatek to zdjecie jednak nic to nie dalo !  twierdzisz ze wiara w tobie zyje a zyjesz sprzecznie z wiara! albo sie jest wierzacym calkowicie albo sie jest zaklamanym jak ty! oczywiscie ze wszystkich osadzi bog ale dlaczego nie zyjac sama wedlug prawd osadzasz innych i latasz po gazetach! a moze to spotkanie z papiezem bylo dla ciebie  twoim wuznacznikiem wlasciwej drogi a ty niestety nie zrozumialas tego tylko twierdzisz ze masz cenna pamiatke zdjecie! wiara nie polega na jakims zdjeciy rzuconym gdzies do szuflady na 50 lat mowisz jakim prawem osadzacie nie zna jac  a takim ze ty sama ze sama sobie przeczysz jaka to wiara jak zyjesz sprzecznie z nia! masz papieza w sercu !to tak papiez kaze zyc! moglas ochrzcic dziecko gdzie indziej a przynajmniej nie pluc na proboszcza w gazetach

#349 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 15:01:53

to skoro jak mowisz masz taka pamiatke z Papezem Janem Pawlem wielkim czlowiekiem z dobrodusznym wyrazem twarzy i podobno wiara w tobie zyje jak mowisz to dlaczego nie chcialas wziac wtedy slubu  tylko latasz ze skargami na proboszcza po gazetach mowisz ze to jedna z najcenniejszych pamiatek to zdjecie jednak nic to nie dalo !  twierdzisz ze wiara w tobie zyje a zyjesz sprzecznie z wiara! albo sie jest wierzacym calkowicie albo sie jest zaklamanym jak ty! oczywiscie ze wszystkich osadzi bog ale dlaczego nie zyjac sama wedlug prawd osadzasz innych i latasz po gazetach! a moze to spotkanie z papiezem bylo dla ciebie  twoim wuznacznikiem wlasciwej drogi a ty niestety nie zrozumialas tego tylko twierdzisz ze masz cenna pamiatke zdjecie! wiara nie polega na jakims zdjeciy rzuconym gdzies do szuflady na 50 lat mowisz jakim prawem osadzacie nie zna jac  a takim ze ty sama ze sama sobie przeczysz jaka to wiara jak zyjesz sprzecznie z nia! masz papieza w sercu !to tatwierdzisz w ak papiez kaze zyc! moglas ochrzcic dziecko gdzie indziej a przynajmniej nie pluc na proboszcza w gazetach

twierdzisz w artykule ze nie chcialas slubu brac byle  czyli podejrzewam ze wielka pompa! a dziecko chcialac ochrzcic byle jak! lepsze wesele kosztuje niemalo!  widocznie w rozmowie z proboszczem wyraznie wynikalo ze nie macie zamiaru wziac slubu nie okazaliscie skruchy na rozmowie i tym samym zaszkodziliscie sami sobie i dziecku ks probosz z duninowa nie ma latwej pracy w tej parafii zeby nie wiadomo co robil to zawsze komus jest zle a dlaczego nikt nie napisze o zaslugach ks proboszcza!parafia ma dobrego proboszcza tylko parafianie powinni sie poprawic 

#350 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 15:02:49

to skoro jak mowisz masz taka pamiatke z Papezem Janem Pawlem wielkim czlowiekiem z dobrodusznym wyrazem twarzy i podobno wiara w tobie zyje jak mowisz to dlaczego nie chcialas wziac wtedy slubu  tylko latasz ze skargami na proboszcza po gazetach mowisz ze to jedna z najcenniejszych pamiatek to zdjecie jednak nic to nie dalo !  twierdzisz ze wiara w tobie zyje a zyjesz sprzecznie z wiara! albo sie jest wierzacym calkowicie albo sie jest zaklamanym jak ty! oczywiscie ze wszystkich osadzi bog ale dlaczego nie zyjac sama wedlug prawd osadzasz innych i latasz po gazetach! a moze to spotkanie z papiezem bylo dla ciebie  twoim wuznacznikiem wlasciwej drogi a ty niestety nie zrozumialas tego tylko twierdzisz ze masz cenna pamiatke zdjecie! wiara nie polega na jakims zdjeciy rzuconym gdzies do szuflady na 50 lat mowisz jakim prawem osadzacie nie zna jac  a takim ze ty sama ze sama sobie przeczysz jaka to wiara jak zyjesz sprzecznie z nia! masz papieza w sercu !to tatwierdzisz w ak papiez kaze zyc! moglas ochrzcic dziecko gdzie indziej a przynajmniej nie pluc na proboszcza w gazetach

twierdzisz w artykule ze nie chcialas slubu brac byle  czyli podejrzewam ze wielka pompa! a dziecko chcialac ochrzcic byle jak! lepsze wesele kosztuje niemalo!  widocznie w rozmowie z proboszczem wyraznie wynikalo ze nie macie zamiaru wziac slubu nie okazaliscie skruchy na rozmowie i tym samym zaszkodziliscie sami sobie i dziecku ks probosz z duninowa nie ma latwej pracy w tej parafii zeby nie wiadomo co robil to zawsze komus jest zle a dlaczego nikt nie napisze o zaslugach ks proboszcza!parafia ma dobrego proboszcza tylko parafianie powinni sie poprawic 

#351 ~janina~

~janina~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 16:45:56

KSIADZ MA RACJE !!!! i widać zna dobrze prawo kanoniczne i trzyma się tego.Brakuje nam takich księży w obecnych czasach i trudnych dla kościoła. Księdzu życzę wytrwania . Rodzice nie mogą dać dobrego przykładu i wychować po katolicku jeśli sami żyją w grzechu ciężkim.
Ślub w kościele nie polega na wystawnej imprezie , przecież to nie pokaz mody. Radzę poczytac dobra katolicka lekturę ,bo chyba nie rozumiecie dokładnie na czym polega wiara katolicka. Dużo ludzi stwarza sobie rozumowania wiary po swojemu. Przykazań kościelnych nie można zmieniać według upodobań. Pan Jezus je stworzył tysiące lat temu i powinny trwac przez następne tysiąclecia . To, ze niektórzy księża coś robią niezgodnie z prawem kanonicznm , jest źle.
Na waszym miejscu poszlabym do księdza wziąć ślub koscielny a później (lub nawet tego samego chyba można ochrzcić dziecko.) Do ślubu potrzebni jesteście wy i ksiadz , który jest tylko świadkiem. Sakrament małżeństwa wy sobie sami udzielicie. Wiec to jest tylko wymówka , ze nie stać was ślub. Jeśli jesteście naprawdę katolikami to chyba wiecie , ze żyjecie w grzechu ciężkim i nie mozecie przystąpić do Komunik Św. (chyba , ze robicie swietokradzko) ,jeśli tego grzechu nie zaprzestaniecie . W waszym przypadku żyjąc bez ślubu kościelnego.
Radzę porozmawiać z waszym księdzem proboszczem, być może on wam udzielić. na nurtujace was pytania. Nie powinniście słuchać ludzi tylko księdza , który zna prawo kościelne ponieważ w tym celu studiować Teologie 6 lat.
Jeśli nawet znajdziecie jakiegoś księdza aby ochrzcili wam dziecko bez ślubu to taki chrzest nie będzie ważny.Wiec zastanówcie się czy warto robić coś przeciwko BOGU !!

prawda!

#352 ~maria~

~maria~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 16:59:38

Po co komu chrzest ,Chrzest to zaszczepienie wirusa służalczości ,poddania , Człowiek wolny nie klęka !!! nie spowiada się !! Obudźcie się ludzie !!! Dzięki temu wirusowi to oni sprawują nad Wami władze ,manipulują i inwigilują Was 

a po co komu wodka!a jednak chleje prawie cala parafia! wtedy czlowiek faktycznie nie kleka tylko lezy ! jak dlugi !najczesciej kolo kosciola gdzie przechodzi proboszcz na msze sw!

#353 ~goska~

~goska~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 17:07:37

no chyba cie walnelo, to wyrzykowski powinien przeprosic za to jak ich traktuje bo to nieludzkie i uwlaczajace godnosci ludzkiej,na to jest paragraf. nie znasz sytuacji, oni go o chrzest prosili a on ich policja straszyl ze go nachodza , ciekawe prawda?powiedzial tej mlodej kobiecie ze jest zla matka, a coz on o tym moze wiedziec? jak smial tak powiedziec?jak gleboko zranil, znam tych mlodych ludzi, porzadni i wartosciowi i napewno swego syna wychowaja dobrze, tego im zycze z serca

ale ciebie nie bylo przy tej rozmowie i tez nie wiesz jak bylo naprawde a mlodzi moga tez nie mowic prawdy

#354 ~goska~

~goska~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 17:17:36

no chyba cie walnelo, to wyrzykowski powinien przeprosic za to jak ich traktuje bo to nieludzkie i uwlaczajace godnosci ludzkiej,na to jest paragraf. nie znasz sytuacji, oni go o chrzest prosili a on ich policja straszyl ze go nachodza , ciekawe prawda?powiedzial tej mlodej kobiecie ze jest zla matka, a coz on o tym moze wiedziec? jak smial tak powiedziec?jak gleboko zranil, znam tych mlodych ludzi, porzadni i wartosciowi i napewno swego syna wychowaja dobrze, tego im zycze z serca

ale ciebie tez tam nie bylo przy rozmowie i nie wiesz jak to wygladalo a mlodzi tez moga klamac co oni sa swieci!a jaki to paragraf

#355 ~stach~

~stach~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 17:40:00

LUDZIE!!! Ta ludzkość całkiem już traci wartości moralne. Nie dość że żyją nie po Bożemu to jeszcze żądają chrztu, czyli chcą oddać to dziecko w Boże prowadzenie. Najpierw sami powinni się UMORALNIĆ biorąc ślub, a potem mogą umoralniać dziecko. Pewnie - wina księdza, akurat. Dobrze że jeszcze są na świecie księża którzy Biblię czytają i wiedzą co to grzech!

prawda w 100% ludzie robia teraz co chca nie szanuja nikogo i niczego

#356 ~zadowolony~

~zadowolony~
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 18:11:28

Ewka jakas TY głupia. Sama żyjesz po Bożemu??co oni wiedzą o zyciu. Młodzi ludzie, kochaja się chcą żeby ich Maly miał chrzest, czyli jest kolejna owieczką Bożą - przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi. A ksiądz z pipidówy chce byc sam Bogiem dla swoich parafian i katem jednocześnie. To podpier***cie go do Kurii w końcu, że uprawia sex. Nie widzieliście jak jeździ do Słupska, jak dziwki sprowadza do siebie i macie 

a moze jeszcze z pomoca domowa!skoro wiesz o tym i widziales na wlasne oczy to czemu sam nie podpier ks do kurii! a co ciebie obchodzi jego sex   pilnuj swego sexu  !

#357 ~Kleryk~

~Kleryk~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2018 - 23:55:45

Ksiądz nie chce ochrzcić dziecka? Ochrzcić księdza.

#358 ~parafianin~

~parafianin~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 00:36:30

To nieprawda, ten ksiądz to prawdziwy dobrodziej.

#359 ~parafianka~

~parafianka~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 19:24:59

Po co odgrzebywać temat sprzed iluś tam lat? Z tego co się orientuję u tego księdza ślub i chrzest "co łaska" to kilka tysięcy złotych, zapewne w innej parafii pieniądze nie  byłyby przeszkodą.

bez przesady ze kilka tysiecy zl!

#360 ~olo~

~olo~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 15:06:46

zawarcie ślubu nie oznacza konieczności wyprawienia hucznego i kosztownego wesela. Można go wziąć w zwykłych spodniach.
he i ksiadz udzieli sakramentu za darmo...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych