Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Krzysztof Olewnik

• Zamknięty Temat jest zamknięty
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~meggi28~

~meggi28~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2013 - 21:57:19

Dziś ogladałam po raz 10ty z rzędu film - historię prawdziwe Krzysztof .chyba zwiazalam sie za bardzo emocjonalnie z tym porwaniem.....chciałabym wierzyć ze porwanie zostało sfiningowane i ze Krzysztof Olewnik żyje........... nie moge sie odciąć od tej sprawy........ jaka jest prawda? wystawił go przyjaciel czy przez odmowę ojca i składanych jemu propozycji za "karę" zabrali jemu syna??????

#2 olewnika

olewnika

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:13:47

To tylko film...

Jeżeli interesują Cię szczegóły, zobacz na http://historia-porw...ka.blog.onet.pl

Zastanawiając się nad ewentualnym sfingowaniem porwania, przeczytaj treść i dyskusję ;

http://film.blog.pol...prawa-olewnika/

Temat w 100% dotyczy interesującego Cię filmu.

Istnieje również alternatywna wersja zdarzeń, opisana pod http://olewnika.republika.pl/

Jeżeli w/w materiały do niczego Cię nie przekonają, to pozwolą przynajmniej "wyostrzyć" poglądy w tej sprawie.

Pozdrawiam.

Krzysztof_Bielsko

#3 ~meggi28~

~meggi28~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 16:49:32

tak wiem ze to tylko film...znam całą sprawe i czytałam juz blog i wszystkie artykuły etc.chodź mi o to ze nigdy nie został ustalony prawdziwy powód porwania itp itd. , bo o pieniądze to raczej nie chodzilo.w każdym razie dziękuję i również pozdrawiam.

#4 ~Jumanji~

~Jumanji~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2013 - 18:39:34

Myślę, że nie bez potrzeby akurat tu i teraz nawiązujesz do dość głośnej sprawy, która może być bardzo podobna do innej, ale to sprawa polityczna jak z gen. Papałą i nie ma się co mieszać, a i po co ryzykować - prawda ? B)

Użytkownik Jumanji edytował ten post 16 czerwiec 2013 - 00:40:02

#5 olewnika

olewnika

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:52:24

CZY KTOŚ OGLĄDAŁ TEN FILM ?

Mam nadzieję, że nie dopuszczę się nadużycia, zwracając się w tym miejscu o pomoc w sprawie Krzysztofa Olewnika. Pomóc może każdy, kto ... ogląda filmy.

Jedną z form kontaktu sprawców z rodziną Olewników, są listy pisane ręką Krzysztofa, podrzucane później w różnych miejscach. Wśród różnych informacji i poleceń, można w tych listach przeczytać między innymi (treść oryginalna) ;

"(...) Skoro tak bardzo Nas Pani jest pewna to proszę powiedzieć przez telefon, że jako siostra przysięgam na głowę swojego brata, że nie współpracujemy z policją od 26-28 listopad. Jeśli kłamię to zgadzam się żebyście zabili Krzyśka z czystym waszym sumieniem, ja mówię prawdę. Proszę to powiedzieć słowo w słowo bez przekręcania sensu zdań, zaraz po otrzymaniu listu nie po zgodzie prokuratury. (...)"

W jednym z kolejnych listów, w ramach kontynuacji tematu ;

"(...) Jesteśmy lepiej wyszkoleni niż te osoby które pani podpowiadają. Wystarczyło powiedzieć o Krzyśka śmierci aby wiedzieć że obok jest podpowiadacz który wie że przysięga o jaką panią prosiliśmy jest prawnie niedozwolona i defakto jest przyzwoleniem na śmierć Krzyśka. (...)"

Jestem przekonany, że coś podobnego już kiedyś słyszałem. Z pewnością nie miało to związku ze sprawą Krzysztofa Olewnika. 

To z filmu, którego tytułu oczywiście nie pamiętam. Jakaś osoba została uprowadzona. Sprawcy domagali się, żeby pokrzywdzeni nie współpracowali z policją. Sprawcy byli zapewniani przez pokrzywdzonych, że taka współpraca nie istnieje (co nie było zgodne ze stanem faktycznym). Właśnie w takich okolicznościach sprawcy zażądali przysięgi "na głowę" itd. , co miało być zachowaniem "prawnie niedozwolonym". Tym samym, został potwierdzony fakt współpracy pokrzywdzonych z policją.

To z pewnością nie był film polski. Z dużym prawdopodobieństwem przyjmuję, że to był film produkcji USA. Wskazane cytaty listów, pochodzą z grudnia 2001r. Jeżeli sprawcy zostali zainspirowani scenariuszem, to film powinien być zrealizowany oczywiście odpowiednio wcześniej.

Niestety, tak określone kryteria są bardzo ogólne. Baza filmów FilmWeb zwraca wiele tytułów. Nawet, gdybym obejrzał wszystkie te filmy, to nie mam gwarancji, że w bazie znajduje się interesujący mnie tytuł / to nie jest film "Okup" z M.Gibsonem /.

Chciałbym obejrzeć ten film ponownie... Czy ktoś pamięta ten film, zna jego tytuł ?

Pozdrawiam.

Krzysztof_Bielsko

#6 EuraliaWykrzywpyszczek

EuraliaWykrzywpyszczek

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1864 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:21:35

Mam nadzieję, że nie dopuszczę się nadużycia, zwracając się w tym miejscu o pomoc w sprawie Krzysztofa Olewnika. Pomóc może każdy, kto ... ogląda filmy.

Jedną z form kontaktu sprawców z rodziną Olewników, są listy pisane ręką Krzysztofa, podrzucane później w różnych miejscach. Wśród różnych informacji i poleceń, można w tych listach przeczytać między innymi (treść oryginalna) ;

"(...) Skoro tak bardzo Nas Pani jest pewna to proszę powiedzieć przez telefon, że jako siostra przysięgam na głowę swojego brata, że nie współpracujemy z policją od 26-28 listopad. Jeśli kłamię to zgadzam się żebyście zabili Krzyśka z czystym waszym sumieniem, ja mówię prawdę. Proszę to powiedzieć słowo w słowo bez przekręcania sensu zdań, zaraz po otrzymaniu listu nie po zgodzie prokuratury. (...)"

"(...) Jesteśmy lepiej wyszkoleni niż te osoby które pani podpowiadają. Wystarczyło powiedzieć o Krzyśka śmierci aby wiedzieć że obok jest podpowiadacz który wie że przysięga o jaką panią prosiliśmy jest prawnie niedozwolona i defakto jest przyzwoleniem na śmierć Krzyśka. (...)"

Jestem przekonany, że coś podobnego już kiedyś słyszałem. Z pewnością nie miało to związku ze sprawą Krzysztofa Olewnika. 

To z filmu, którego tytułu oczywiście nie pamiętam. Jakaś osoba została uprowadzona. Sprawcy domagali się, żeby pokrzywdzeni nie współpracowali z policją. Sprawcy byli zapewniani przez pokrzywdzonych, że taka współpraca nie istnieje (co nie było zgodne ze stanem faktycznym). Właśnie w takich okolicznościach sprawcy zażądali przysięgi "na głowę" itd. , co miało być zachowaniem "prawnie niedozwolonym". Tym samym, został potwierdzony fakt współpracy pokrzywdzonych z policją.

To z pewnością nie był film polski. Z dużym prawdopodobieństwem przyjmuję, że to był film produkcji USA. Wskazane cytaty listów, pochodzą z grudnia 2001r. Jeżeli sprawcy zostali zainspirowani scenariuszem, to film powinien być zrealizowany oczywiście odpowiednio wcześniej.

Niestety, tak określone kryteria są bardzo ogólne. Baza filmów FilmWeb zwraca wiele tytułów. Nawet, gdybym obejrzał wszystkie te filmy, to nie mam gwarancji, że w bazie znajduje się interesujący mnie tytuł / to nie jest film "Okup" z M.Gibsonem /.

Chciałbym obejrzeć ten film ponownie... Czy ktoś pamięta ten film, zna jego tytuł ?

Pozdrawiam.

Krzysztof_Bielsko

Pozdrawiam.

Krzysztof_Bielsko

Nie kojarzysz jakiegoś aktora, aktorki - kogokolwiek, kto grał w tym filmie?

Gdzie toczyła się akcja?

Kto został porwany? Dziecko? Osoba dorosła?

Gdzie była przetrzymywana?

Pozdrawiam

#7 olewnika

olewnika

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 15:29:20

Nie kojarzysz jakiegoś aktora, aktorki - kogokolwiek, kto grał w tym filmie?

Gdzie toczyła się akcja?

Kto został porwany? Dziecko? Osoba dorosła?

Gdzie była przetrzymywana?

Pozdrawiam

Prawdopodobnie negocjacje prowadziła kobieta, zostało uprowadzone dziecko. Niestety, nawet tego nie jestem pewien na 100%. Aktorów zupełnie sobie nie przypominam. Nawet nie jestem pewien, czy celem sprawców było przejęcie okupu, czy też wymuszenie jakiegoś zachowania.

Widocznie cały film nie należy do najbardziej popularnych w swojej kategorii. Mocno utkwił mi w pamięci tylko ten (nietypowy) fragment negocjacji, do którego odniosłem się na wstępie.

Pozdrawiam.

Krzysztof

#8 EuraliaWykrzywpyszczek

EuraliaWykrzywpyszczek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1864 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:04:43

Prawdopodobnie negocjacje prowadziła kobieta, zostało uprowadzone dziecko. Niestety, nawet tego nie jestem pewien na 100%. Aktorów zupełnie sobie nie przypominam. Nawet nie jestem pewien, czy celem sprawców było przejęcie okupu, czy też wymuszenie jakiegoś zachowania.

Widocznie cały film nie należy do najbardziej popularnych w swojej kategorii. Mocno utkwił mi w pamięci tylko ten (nietypowy) fragment negocjacji, do którego odniosłem się na wstępie.

Pozdrawiam.

Krzysztof

Pierwsze co mi przyszło do głowy, jeszcze zanim napisałeś, że zostało porwane dziecko, to film "24 godziny".

Sama nie wiem dlaczego.

#9 martie.es

martie.es

Znajdzie sie kij na banderowski ryj!

• PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 16:02:34

Witam Krzysztofie.
Jedyny film ,ktory przychodzi mi do glowy,w ktorym porwano dziecko i pokazano korupcje w policji,to "Czlowiek w ogniu",ale jest z 2004 r.
Sprawa Olewnika nie zostanie nigdy wyjasniona.Za duzo ludzi "na stolkach" jest w to umoczonych.K.Olewnik przeszedl pieklo na ziemi,ale tez cala rodzina przyczynila sie do tego .Wystarczy przesledzic jak powstawaly, te fortuny po 1989 r.Styk polskiego "biznesu" z gangsterami i politykami....

No i rodzina zrobila sobie problema.Smutne to ....ale prawdziwe.
Pozdrawiam.

Użytkownik martie.es edytował ten post 23 lipiec 2013 - 14:23:21

#10 Wizja nr 7

Wizja nr 7

**

• PipPipPipPip
  • 261 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 15:08:45

jw.

Użytkownik Wizja nr 7 edytował ten post 24 lipiec 2013 - 15:08:57

#11 olewnika

olewnika

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 18:15:28

Mało prawdopodobne, żeby był to jeden ze wskazanych filmów (są "starsze"), ale na 100% obejrzę w wolnej chwili.

Dzięki za reakcję, czekam na więcej. 

Co do samej sprawy K.Olewnika, to (w moim przekonaniu) ... "plusem" jest to, że prokuratura w tej sprawie "coś" robi. Nie umorzyła postępowania tak, jak miało to miejsce w przypadku Iwony Wieczorek. Co do ew. "winy" Olewników, to też nie byłbym tak jednoznaczny w wyrażanych opiniach...

Pozdrawiam.

Krzysztof

#12 martie.es

martie.es

Znajdzie sie kij na banderowski ryj!

• PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 19:37:57

Witam Krzysztofie :)

Posiadasz wieksza wiedze w tej sprawie niz ja lecz nie trzeba byc bardzo wtajemniczonym w przypadek Krzysztofa Olewnika.

Wystarczy poszperac i zobaczyc, kto z ramienia palestry reprezentowal szanowne panstwo O..... reszta jest prosta ...

Pozdrawiam.

#13 ~Jumanji~

~Jumanji~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 18:00:22

Posiadasz wieksza wiedze w tej sprawie niz ja lecz nie trzeba byc bardzo wtajemniczonym w przypadek Krzysztofa Olewnika.

Wystarczy poszperac i zobaczyc, kto z ramienia palestry reprezentowal szanowne panstwo O..... reszta jest prosta ...

Pozdrawiam.

Ja też już tak podobnie zaczynam myśleć, że sprawa Olewnika coraz to bardziej się staje podobna do tej Iwony , coś w tym być musi jednak , może nawet wspólny mianownik  ... ? B)

#14 DonKey

DonKey

-------------------------

• PipPipPipPip
  • 3161 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 23:28:13

Mogę wtrącić ? :)

Pojawiła się nowa wersja ... ale za wskazanie 5 różnic nie ma nagrody :)

#15 saha_

saha_

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6447 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 20:26:24

Czy forum jeszcze istnieje???

#16 ~meggi28~

~meggi28~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 21:06:03

A jak Iwona tez została porwana i jeszcze uwięziona żyje  ...to musi być  tak samo ?

tak samo tzn jak?Rozwiń myśl bo nie bardzo rozumiem co oznacza Twoje "tak samo" ;) sorry :blush:  :D

#17 detektyw

detektyw

ostatni skaut

• PipPipPipPip
  • 3508 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 14:02:11

Teraz już jak wiemy, że Iwona żyje  i nie była przez  żadną  podziemną organizację "Wolfa" , tudzież skorumpowanych  "stróżów prawa" porwana, to  możemy  być spokojni bardziej niż w przypadku syna biznesmena z Płocka  - nieprawdaż ? :ph34r:

Większych głupot nie czytałem.

#18 ~meggi28~

~meggi28~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 12:58:23

http://wiadomosci.wp...42&wid=16312967

#19 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 20:13:21

I co, w czasach tzw. "dobrej zmiany" też  cisza  ws. Olewnika ? :ph34r: 

#20 Jumanji.

Jumanji.

Dreistadt 2

• PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 06 maj 2017 - 12:16:37

Pozdrawiam.

Mądre słowa i mogło tak być!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych