Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Koszt budowy hali

belism

120 odpowiedzi w tym temacie

#41 krzymik

krzymik

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 10:57:48

.

Użytkownik krzymik edytował ten post 16 marzec 2016 - 10:58:43

#42 ~Wojtek~

~Wojtek~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2016 - 13:12:47

najlepiej po prostu zrobić wycenę u jakiejś firmy, która zajmuje się takimi rzeczami. a najlepiej, żeby firma miała kompleksowe usługi i od razu zajęła się budową (jeśli oczywiście się zdecydujesz). Polecam sprawdzić ofertę firmy Infraco- z tego co slyszałem to naprawdę rzetelna firma

#43 Yteros

Yteros

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 07:28:53

Najpierw byś musiał zrobić projekt takiej hali i potem wynająć ekipę która zrobi ją, kumpel też stawiał halę stalową i nie płacił wcale tak duzo, a wszystko trwa bardzo krótko . 

#44 ~hapto~

~hapto~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 10:04:45

W tym momencie nie ma sensu budowanie - ile hal stoi wolnych? Większość przygotowana pod biznes. Popatrzcie na hale w bazach JARTOM - szczególnie w Łomiankach, w Grójcu - akurat teraz te wyceny są rekordowo korzystne.

#45 ~Dominik~

~Dominik~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 18:06:02

Cena Hali 100,200

#46 Saltz_esson

Saltz_esson

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 06:57:14

Dobrze na początek zajrzeć na na jakąś stronę gdzie jest kalkulator budowy hal i w przybliżeniu wybrać jej rodzaj. Później należy szukać wykonawcy z doświadczeniem i sprawdzić jego portfolio. 

#47 TomTomek

TomTomek

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 09:24:10

Kto ma łeb na karku sam może sobie policzyć koszt budowy hali. są do tego odpowiednie programy komputerowe:

http://www.jak-sie-b...am-kosztorysowy

Oczywiście potrzeba też jakiejś wiedzy merytorycznej odnośnie sporządzania kalkulacji i technologii robót, ale jak to mówią - jak się nie znasz to nie zrobisz.

#48 ~radek~

~radek~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 12:15:52

Taki koszt budowy hali jest sporo uzależniony od tego jaką ekipę się wynajmie. Musi dobrze się znać na swojej robocie i nie ociągać. Często niestety można trafić na lenie które wszystko przeciągają w czasie i jeszcze chcą przez to więcej pieniędzy. Trzeba patrzeć im na ręce i czy używają takich sprzętów jak trzeba. Chodzi mi tu przykładowo o wciągarki (np. Alma ze Skwierzyny robi solidne) dzięki którym prace idą o wiele szybciej. Jak człowiek sam nie dopilnuje to...

#49 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 14:00:35

ciężko podać jakąś konkretną cenę bo wiadomo że zależy ona od wielu czynników, wielkości hali, projektu itd. Najlepiej skontaktować się z firmą i poprosić o wycenę. Ja mogę polecić firmę etp,  jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy.

#50 Biton

Biton

Bywalec

• PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 12 maj 2016 - 19:52:06

Zamiast polecac konkretna firme - lepiej samemu wybrac ja posrod Krajowego Spisu Firm - http://krajowy.biz/k...ria,budownictwo - setki firm budowlanych w jednym miejscu - nie lepiej tak znalezc ta jedyna, sprawdzona?

#51 ~peptes~

~peptes~
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 10:16:47

Myślcie logicznie. Hale magazynowe nie utrzymają długo się na takim poziomie, bo niby jak? Owszem, można osiągnąć wiele, ale też wszystko zależy od budżetu jaki macie. JARTOM ma te hale w doskonałych wycenach - szczególnie te gotowe pod biznes, czy hale w SSE - wszędzie realnie można wejść.

#52 ~uper~

~uper~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 10:14:20

Popieram - przy aktualnej ilości wolnych hal, ciężko o jakieś sensowne okazje. JARTOM daje warunki do inwestowania w różnych regionach kraju, ale to wszystko również wymaga wyłożenia odpowiednich środków. Teraz pytanie - czy macie na to budżet?

#53 ~horis~

~horis~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2016 - 10:31:11

Czy ktoś miał okazję oglądania którejś z hal Pepsi, które stoją w JARTOM? Chodzi mi o realną wartość, bo opis jest nie do końca... Czy to jest hala, która już pozwala na dobre wejść w temat?

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 14:49:35

widzę, że wszyscy proponują hale murowane i stalowe.. Ale warto też rozważyć hale namiotowe. Potrzebowałem hali magazynowej i właśnie zleciłem ją firmie Protan Elmark. To jest jeszcze dość nowe zastosowanie, ale przekonało mnie to, że w razie czego ta moją hale mogę łatwo montować i demontować, więc jak dla mnie na duży plus

#55 ~RafałFol~

~RafałFol~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 17:29:36

Co do montażu konstrukcji stalowych, montażu maszyn czy modernizacji linii produkcyjnych to ekspertem w tej dziedzinie jest Remompap. My korzystaliśmy z tej firmy i solidnie wywiązali się z ze swoich obowiązków.

#56 ~Gimli~

~Gimli~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 18:42:56

Ja żeby się później nie martwić zdecydowałem się na zlecenie wykonania badań pod kątem jakości materiałów metalowych użytych do budowy hali.Badania robi dla nas Metrotest.  Firma ma akredytacje, dobre laboratoria, a sam wynik był szybko.

#57 ~czoper~

~czoper~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:40:12

Kontaktuj się z tą samą firmą, z ktorą my współpracujemy przy budowie - IR Solid. Budują hale stalowe - zakładam, że o to chodzi, tak? Od fazy projektu, bo całościową budowę. Ofert poznaliśmy kilka, porównywaliśmy nie tylko koszty - również podejście do klienta, konkretność, to co wyczytaliśmy na temat dotychczasowych realizacji. Tak czy siak - najpierw spróbujcie kontaktu, wstępnej wyceny, a dopiero później myślcie co dalej.

#58 ~bomber~

~bomber~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2016 - 14:03:33

Możesz pokazać jaka była cena realizacji po jakim projekcie? Wystarczy screen, bez obaw, niczego nie wykorzystam. Chcę mieć mniej więcej obraz tego, jakich stawek, jakiej wyceny mogę się po nich spodziewać. Tzn. czy IR SOLID zrobi to dla mnie taniej niż inna firma, którą mi polecono.

#59 ~gosna~

~gosna~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2016 - 10:19:01

Obserwujecie to co jest wolne w JARTOM, to właśnie tam jest najwięcej okazji do przejęcia, a jaka część z nich zostanie wykorzystana, to już głównie zależy od inwestorów. Na pewno to w co warto wejść, zależy od wielu tematów.

#60 ~kokon~

~kokon~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2016 - 10:04:08

Po co budować hale w sytuacji, kiedy stawki na rynku są takie - jartom.com/nieruchomosci/Magazyn-z-biurem-na-sprzedaz-Bielsk-Podlaski-2302bhhs,15,hale,,s,0,,,-0- Tzn. kiedy do przejęcia są hale tak dobrze przygotowane pod działalność? Gdzie w tym logika?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych