Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Koscioly w Leborku

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~wierny~

~wierny~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2010 - 21:02:47

mieszkam na sportowym, w zeszłym roku przyjęcie do kościoła, 120 zł dla księdza, za nic, osobno kwiaty, pamiątka, kto nie miał na pamiątkę temu ksiądz nie dał jej, pracuję i stać mnie ale jak ktoś biedny?, rodzina wielodzietna??, podanie napisałem:) sam nie będę walczył:), składaliśmy się w kościele na posadzkę marmurową, dwa lata temu też składali się na posadzkę, podobno płynie z Indii, trzy lata temu też płynęła, też się składali:), plebania wielka jak ....- nie lepiej jakis hotel otworzyć??, po co tyle garaży?? chyba trzy, nie słyszałem aby ksiądz pomógł komuś ubogiemu...może nie doszło do moich uszu..ciągle tylko negatywne opinie. Co do przyjęcia....miesiące dziecko chodziło każdego dnia do kościoła, ręce opadały, na różaniec, na roraty, na czerwcowe, na majowe, biały tydzień itp..Znajomy w Jakubie za wszystko zapłacił 120 czy też 140 zł , to była jedyna opłata, kupili lampę i ona jest w kościele, w chwilach nasilenia jego dziecko miało obowiązek iść do kościoła dwa razy w tygodniu (ludzkie podejscie do 9letniego dziecka)....no i tyle luznych mych refleksji

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2010 - 16:34:55

mieszkam na sportowym, w zeszłym roku przyjęcie do kościoła, 120 zł dla księdza, za nic, osobno kwiaty, pamiątka, kto nie miał na pamiątkę temu ksiądz nie dał jej, pracuję i stać mnie ale jak ktoś biedny?, rodzina wielodzietna??, podanie napisałem:) sam nie będę walczył:), składaliśmy się w kościele na posadzkę marmurową, dwa lata temu też składali się na posadzkę, podobno płynie z Indii, trzy lata temu też płynęła, też się składali:), plebania wielka jak ....- nie lepiej jakis hotel otworzyć??, po co tyle garaży?? chyba trzy, nie słyszałem aby ksiądz pomógł komuś ubogiemu...może nie doszło do moich uszu..ciągle tylko negatywne opinie. Co do przyjęcia....miesiące dziecko chodziło każdego dnia do kościoła, ręce opadały, na różaniec, na roraty, na czerwcowe, na majowe, biały tydzień itp..Znajomy w Jakubie za wszystko zapłacił 120 czy też 140 zł , to była jedyna opłata, kupili lampę i ona jest w kościele, w chwilach nasilenia jego dziecko miało obowiązek iść do kościoła dwa razy w tygodniu (ludzkie podejscie do 9letniego dziecka)....no i tyle luznych mych refleksji

I w tej opłacie komunijnej w Jakubie była: stylizowana mosiężna lampa - dar dziękczynny za przygotowanie Komunii, jak również kwiaty i wystrój kościoła,ładna książeczka do nabożeństwa dla każdego dziecka, dwie książeczki przygotowujące do komunii rodziców, kwiaty dla katechetek, oprawa komunii, dary eucharystyczne, pamiątki dla dzieci, album z wybranymi zdjęciami+ płyta ze zdjęciami z całości imprezy. W tej opłacie był również poczęstunek dla scholki dziecięcej. Za film z nagraniem płaciliśmy dodatkowo 30 zł za płytę ( jeśli ktoś chciał). Spotkania przygotowujące do komunii raz w miesiącu po niedzielnej mszy na 15:00 ( terminy podane na pierwszym spotkaniu). Dzieci uczestniczyły w roratach i rekolekcjach wielkopostnych. Więcej spotkań przed komunią było od kwietnia (2 razy w tygodniu). Dzieci do komunii przystępowały w albach których wzór od kilku lat jest stały tak więc można było odkupić po starszym koledze czy koleżance. Koszt szycia nowej alby na miarę 80 zł, koszt naszywki ozdobnego kółeczka na stare alby 2 zł z wszyciem 5 zł ( wszyscy musieli mieć jednakowy strój). Z dokumentów potrzebowalismy dostarczyć tylko zgłoszenie dziecka do komunii ( na specjalnym druczku)oraz akt chrztu (dzieci chrzczone w innych parafiach). Wszystkie spotkania przebiegały dosyć sprawnie w sympatycznej atmosferze. Dzięki świetnemu podejści Ojca Roberta dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich spotkaniach.

#23 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2010 - 17:53:39

zwróccie uwage kto mieszka na plebani oś. sportowa tomoże zrozumiecie dlaczego proboszcz jest tak pazerny

#24 ~Sam~

~Sam~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2010 - 22:48:57

Kto mieszka ? bo nie wiem

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 06:04:05

Każdy narzeka , a żaden nie powie dość.

Chrzciny ,komunia , co dziecko z tego rozumie ?? To są uroczystości dla dorosłych : rodziny ,sąsiadów ,znajomych.
Dzieci wierzą również w krasnoludki. Religia, dla nich ,jest to taka sama abstrakcja.

Zgroza ,jak niektórzy rodzice ,potrafją być żałośni i spolegliwi wobec proboszcza.

#26 ~Precz z Czarnymi~

~Precz z Czarnymi~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 07:32:31

Lepszego proboszcza od Tego na sportowym to nie ma!
niektóre zachowania księdza są delikatnie mówiąc dziwne,brakuje w nim ciepła, zrozumienia dla drugiego człowieka, jakiś taki mało ludzki

Człowiek o inteligencji pierwotniaka ma u mnie więcej szacunku niż jedna czarna menda-katabas z pewnego osiedla.
:lol: :lol: :lol:

#27 ~Stanislaw~

~Stanislaw~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2010 - 16:39:03

Lepszego proboszcza od Tego na sportowym to nie ma!
niektóre zachowania księdza są delikatnie mówiąc dziwne,brakuje w nim ciepła, zrozumienia dla drugiego człowieka, jakiś taki mało ludzki

nieprawda,
św. Tomasz z parafii przy ul. 3-ch dzwonów- to najwybitniejszy masarz w Lęborku,
jak klekocą odlatujące już niestety bociany, niedługo zostanie dziekanem,
za zasługi........

#28 ~pobożna~

~pobożna~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:07:05

Ten GIEŁDON był w parafii NPMK w Tczewie narabiał z babciami napewno dla korzyści.

#29 ~Śpioch~

~Śpioch~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 09:13:18

Powiedzcie mi dlaczego w czasie wakacji musze słuchać jak o 6:30 jakiś de-bil dzwoni w kościele. Czy w czasie wakacji nie można się wyspać, bo idiotocie chce się wołać na burdelmsze. Stare dewoty i bez dzwonienia wiedzą o kturej katabas ich woła.

Wion z kościołami.

#30 ~....~

~....~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 09:50:34

Znowu jacyś pali- głupy jątrzą, sieją zamęt i nienawiść do ludzi wierzących?

#31 ~Śpioch~

~Śpioch~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 10:05:55

Znowu jacyś pali- głupy jątrzą, sieją zamęt i nienawiść do ludzi wierzących?

a co ma jedno do drugiego.nie jestem pali coś tam, ty katolicka mendo, tylko normalnym uczniem który chce się wyspać na początku wakacji, dewocie.

#32 ~Ania Frania~

~Ania Frania~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 11:53:25

Podobnie jest w kościele w mostach, gdzie burak - Jacek Giełdoń nic za kasę nie zrobi, nawet palcem nie kiwnie. Niecierpię tego klechy!

odszczekaj to ! i miej odwage sie podpisać, skoro operujesz imieniem i nazwiskiem księdza! i wara od niego ! żeby tacy byli wszyscy księża - o wiele więcej ludzi młodych chodziłoby do kościoła!

#33 ~(T)Ania Frania~

~(T)Ania Frania~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 12:28:53

odszczekaj to ! i miej odwage sie podpisać, skoro operujesz imieniem i nazwiskiem księdza! i wara od niego ! żeby tacy byli wszyscy księża - o wiele więcej ludzi młodych chodziłoby do kościoła!

Odszczekaj? ty chyba jesteś pie-------- ta.

#34 ~zdzicha z koziej wilki~

~zdzicha z koziej wilki~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 06:09:39

Ostro....tak sobie myślę po co wam to? pisać na księży to trochę hardkor, nie jestem wierząca ,ale wychowano mnie tak, by szanować ludzi i ich czasami dziwne poglądy i oczywiście wiarę. Ludzie wiedza ,że kościół ma w sobie dużo czarnych owieczek, a mimo to chodza i płacą, to jest ich sprawa. Tu publiczny osąd na forum nic nie da.Trzeba odwagi, odwagą jest nie chodzić niż chodzić i obrabiać cztery litery. Każdy z nas ma wady, jak na tym forum zaraz zacznie się akcja najgorszy lekarz, piekarz, hydraulik, krawiec, doradca finansowy itd......to się utopicie we własnym jadzie (o kurde zabrzmiało jak kazanie ;p )

#35 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 08:29:37

Zdzicha - poczytaj ten temat. Tu opisują jeden lub dwa przypadki nagatywne. A ile jest kosciołów w Lęborku? Chyba trochę więcej?
Odbierasz wiernym prawa do oceny swojego pasterza. Wiara w Boga to nie wiara w księdza. Nie myl pojęć.

#36 ~PROŚBA~

~PROŚBA~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 09:23:29

NIE dyskutujmy z pali-głupami, siejącymi nienawiść do Kościoła. To nie ma sensu. Oni muszą pluć, bo taka to ich natura.

#37 komuna

komuna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 17:45:44

ksiądz to nie kościół. W dodatku za darmo tego nie robi. A co tam nowego w tv trwam?haha
Ministerium für Staatssicherheit

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 21:03:30

Ostro....tak sobie myślę po co wam to? pisać na księży to trochę hardkor, nie jestem wierząca ,ale wychowano mnie tak, by szanować ludzi i ich czasami dziwne poglądy i oczywiście wiarę. Ludzie wiedza ,że kościół ma w sobie dużo czarnych owieczek, a mimo to chodza i płacą, to jest ich sprawa. Tu publiczny osąd na forum nic nie da.Trzeba odwagi, odwagą jest nie chodzić niż chodzić i obrabiać cztery litery. Każdy z nas ma wady, jak na tym forum zaraz zacznie się akcja najgorszy lekarz, piekarz, hydraulik, krawiec, doradca finansowy itd......to się utopicie we własnym jadzie (o kurde zabrzmiało jak kazanie ;p )

W Polsce z góry zakłada się, że jak ktoś nie deklaruje się jako gorliwy katolik to jest niewierzący. Na pewno oznacza to niewiarę w katolicką mitologię ale nie świadczy automatycznie o ateizmie. Stuprocentowych ateistów tak na prawdę chyba nie ma, kazdy w coś wierzy.

#39 ~nkame~

~nkame~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 11:00:02

Powiedzcie mi dlaczego w czasie wakacji musze słuchać jak o 6:30 jakiś de-bil dzwoni w kościele. Czy w czasie wakacji nie można się wyspać, bo idiotocie chce się wołać na burdelmsze. Stare dewoty i bez dzwonienia wiedzą o kturej katabas ich woła.

Wion z kościołami.

Co cię tak boli, boisz się wyrzutów sumienia, masz wakacje??Ja też mam wakacje i nienawidzę jak o 2-giej w nocy budzą mnie imprezowicze wracający z dyskotek.
Won z imprezami i dyskotekami.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 14:11:46

Co cię tak boli, boisz się wyrzutów sumienia, masz wakacje??Ja też mam wakacje i nienawidzę jak o 2-giej w nocy budzą mnie imprezowicze wracający z dyskotek.
Won z imprezami i dyskotekami.

Co do imprezowiczów masz rację ale z dzwonami to też przegięcie. W moim mieszkaniu w centrum nie możemy spokojnie porozmawiać bo zagłuszają nas właśnie dzwony, okropne uczucie zwłaszcza jeśli zaprasza się gości. W Kościele wielkim nietaktem jest jeśli komuś zadzwoni tel. komórkowy - tam musi byc skupienie i cisza, której ja nie mogę zaznać we własnym domu!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych