Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kościół NMP w Lęborku

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Ciekawy_OPP~

~Ciekawy_OPP~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 17:04

Czy prawdą jest, że proboszcz "Korony" zażyczył sobie, aby w czasie kolęd każda rodzina miała przyszykowane 100zł w kopercie ?!

#2 ~Panoramix~

~Panoramix~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 17:32

Czy prawdą jest, że proboszcz "Korony" zażyczył sobie, aby w czasie kolęd każda rodzina miała przyszykowane 100zł w kopercie ?!

A co, Klata za mało na malowanie dał?

#3 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 17:51

Mam znajomą,która zapraszając na imieniny zyczy sobie stówkę zamiast prezentu :D ,o proboszczu,bystrym,nie słyszałam.

#4 ~Cudowna~

~Cudowna~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 18:58

Nie słyszałam o takim procederze...żeby co łaska ale minimum stówka była ;)
Sądzę ,że co roku w czasie kolędowania "wierni" sami puszczają takie plotki...

Już nie raz słyszałam takie śpiewki i to nie tylko jeśli chodzi o Kościół NMP

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:18

Hehe... :). To ci wierni tacy niewierni jacyś jak plotki bez pokrycia puszczają. Kiedyś byłem na takiej kolędzie, nie w Koronie ale też w Lęborku, na której ksiądz pierwsze co zrobił po modlitwie na wejście to usiadł, wyjął pieniądze z koperty, obejrzał, włożył do przegródki w swoim kapowniku i dopiero spojrzał i odezwał się do domowników. Jakoś tak mi to nieprzyjemnie zapadło w pamięć, że u siebie obciąłem im ofiarę do dwóch dych niezależnie od tego ile tam sobie akurat życzą. Fakt, ze dawno to już było, może w tym, roku zrewaloryzuję to trochę, ale jak by nie liczył to stówki nie wyda...

#6 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:18

Lekka przesada z tą kolenda ja dałam 30 zł i starczy i tak mi zal było :) Przyszedł ksiadz posiedziła 5 min i poszedł. Myślę ze mało kto zarbia 30 zł za 5 minut:) Ale ksiadz nawet sam koperty nie wziął ze stołu trzeba mu było podac do ręki, wiec ktoś plotkę puscił jak zawsze zresztą.

#7 ~Ciekawy_OPP~

~Ciekawy_OPP~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:32

Z ambony mówił, że zbiera po 100 zł za remont.. Wątpię, żeby to była plotka.

#8 ~Cudowna~

~Cudowna~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:34

Hehe... :). To ci wierni tacy niewierni jacyś jak plotki bez pokrycia puszczają. Kiedyś byłem na takiej kolędzie, nie w Koronie ale też w Lęborku, na której ksiądz pierwsze co zrobił po modlitwie na wejście to usiadł, wyjął pieniądze z koperty, obejrzał, włożył do przegródki w swoim kapowniku i dopiero spojrzał i odezwał się do domowników. Jakoś tak mi to nieprzyjemnie zapadło w pamięć, że u siebie obciąłem im ofiarę do dwóch dych niezależnie od tego ile tam sobie akurat życzą. Fakt, ze dawno to już było, może w tym, roku zrewaloryzuję to trochę, ale jak by nie liczył to stówki nie wyda...

No fakt..to jakoś tak nieciekawie wyszło...mam nadzieję ,że takie przypadki to jednak rzadkość :)

#9 ~Cudowna~

~Cudowna~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:36

Z ambony mówił, że zbiera po 100 zł za remont.. Wątpię, żeby to była plotka.

Nie każdego stać by dać 100zł...kto ma ten da, a kto da mniej to też krzywda się raczej nie stanie...

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:55

No fakt..to jakoś tak nieciekawie wyszło...mam nadzieję ,że takie przypadki to jednak rzadkość :)

Raz było ale po takim potraktowaniu ludzi jakaś rezerwa już pozostaje. Po drugie to nie bardzo ma co zatrzeć takie wrażenie. Jak ktoś już wyżej napisał kolęda trwa średnio 5 min w porywach do 6-ściu. Księża często się w parafiach zmieniają więc przeważnie jest to pierwszy kontakt danego księdza z danymi ludźmi i wszystko kończy się na 2-3 standardowych zdaniach typu: -dzieci są, -są, no to damy obrazek, -wszyscy zdrowi?, -a zdrowi, zdrowi, dziękować, -a jak tam leci, jakieś problemy, -nie, nie żadnych problemów, dziękować. Plus koperta na koniec. Kolejny martwy rytuał bo chyba nikt wewnętrznie takiej kolędy nie przeżywa. A jak nie ma wewnętrznego przeżycia to nie ma tu duchowości. Ostatnio tak sobie myślałem, że wyślę te swoje dwie dychy na konto parafii i nie będę zawracał głowy i księdzu i sobie.

#11 ~Cudowna~

~Cudowna~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 20:01

Księża często się w parafiach zmieniają więc przeważnie jest to pierwszy kontakt danego księdza z danymi ludźmi i wszystko kończy się na 2-3 standardowych zdaniach typu: -dzieci są, -są, no to damy obrazek, -wszyscy zdrowi?, -a zdrowi, zdrowi, dziękować, -a jak tam leci, jakieś problemy, -nie, nie żadnych problemów, dziękować.

No tak takie "kolędowanie" niestety najczęściej wygląda...

Pamiętam jak byłam w wieku swoich dzieci.....to były emocje...bo Ksiądz odpytywał z pacierza ;) a teraz....obrazek i dziękujemy...

Powiem więcej..poza Lęborkiem to niektórzy Księża każą po siebie przyjechać a potem, odwieść na plebanie <_< I to jest już przegięcie totalne :angry:

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:35

A czy Korona nie może przeznaczyć jednej salki na filię biblioteki miejskiej? Z dzierżawy starczy na wszystko a nawet na jeszcze więcej.

#13 ~Burdello Bum, Bum.~

~Burdello Bum, Bum.~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2011 - 22:27

Mam Granat na zbyciu. Do koperty się chyba nie zmieści.

#14 ~zuza~

~zuza~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 13:39

Też o tym słyszałam, ale kilka miesięcy wcześniej kiedy była mowa o remoncie posadzki. Nie liczy się to,że ktoś co miesiac dobrowolnie daje tym natrętnym poborcom kościelnym. Wybrano bardzo kosztowny kamień na posadzkę, teraz Parafianie muszą go spłacić. Jak nie dasz na kolędzie to "chemiczna panna" będzie Cię codziennie nachodzić.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 13:53

"chemiczna panna" będzie Cię codziennie nachodzić.

A cóż to ta panna??? :)

#16 ~Made in Vaticano~

~Made in Vaticano~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 14:03

Czarna Mafia "rządzi" tym krajem już od 966 roku. Dzięki tej mafii miliony ludzi straciło życie. Działania "świętej inkwizycji", krucjaty na "niewiernych", likwidacja narodów w Ameryce południowej za czasów Columba i inne nawracania swoje dopełniły
Zawsze powtarzałem, że czarna mafia to najgorsza zaraza na tej Ziemi.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2011 - 14:36

Do Klaty niech idzie, Klata pewnie da. Tylko ze swoich Klata, ze swoich.

#18 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2011 - 14:50

Tylko 100 PLN ???
Co za "ludzki" Pan. :D

http://forum.gp24.pl/co-laska-na-posadzke-a-najlepiej-350-zlotych-t54718/

#19 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2011 - 17:50

Zapewne słyszałeś je w klubie SAMANTHA! Wstydź się lumpie!

#20 ~Rio de Janeiro~

~Rio de Janeiro~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2011 - 12:42

Ciekawe czy zebrana kasa idzie w całości na potrzeby kościoła?!!

czy księża czasem jakiegoś procentu do kieszeni nie dostają!??

jak dla mnie to powinni rozprowadzać podczas kolędy cegiełki, albo chociaż dać zaświadczenie o przyjętej darowiźnie!!

darowizny dla kościoła można odliczać od podatku!!!

nie chcę wnikać kto co posiada, ale jak się ktoś zarzeka że służy bogu, to po co mu nowy samochód, laptop, komórka motor wyścigowy itp.

służysz bogu albo mamonie!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych