Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

113 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 08:19:07

wedlug mnie klaps,i postawienie do kąta to zadne znecanie kazdy znas byl wychowywany na klapsach i jakoś nikomu korona z glowy nie spadla .A patologia byla i bedzie z ustawa czy bez....

#2 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 08:53:59

Ja też jestem za klapsami! To nie jest bicie ani zadna kara cielesna! teraz za klapsa rodzica do wiezienia bedzie wsadzac tak? Rząd do metod wychowawczych zdrowych rodzin nie powinien sie mieszać, niech lepiej się weźmie za patologie, której wciąż pełno!!!!

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:06:30

a co bedzxie jak nawalony malolat skopie 4litery doroslemu?
poslowie mysla ze ,,prawo papierkowe ,, zxalatwi wszystko,najlepiej karac i wsadzac do wiezienia za wszystko
zamiast mieszkan I szkol -budujmy wiezienia bo te wyusza i wyszkola nowa elite

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:20:55

Pewnie nie mają dzieci i nie wiedzą jak je wychowywać. Dziecko nie dostanie jakiejś kary to z czasem będzie sobie na więcej pozwalał i tak cały czas....
Z resztą i tak nikt nie udowodni jak dziecko dostanie klapsa w domu...
Po za tym co to zmieni? Kompletnie nic, bo patologia i tak będzie na tym samym poziomie. Ci co biją dzieci mają się teraz bać? Bo nie można ich bić.... nie przesadzajmy że to na tkich podziała

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:22:10

mnie tam ojciec ciągnął za uszy jak nie rozumiałam lekcji które odrabiałam w domu.....hmmmmmmmm to było strasznie poniżające dla mnie.........wiele razy dostałam pasem lanie ....zawsze miałam wrażenie że nie słusznie.....za sroga kara.....strasznie poniżające......potem w dorosłym życiu miałam mnóstwo problemów z emocjami.....

#6 ~mama~

~mama~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:23:57

moja mama biła nas po tyłku jak nabroiliśmy i pomagało. sama mam teraz dwoje dzieci i jeśli zaczne stosować bezstresowe wychowanie to albo bede je w przyszlosci odwiedzac w wiezieniu czy poprawczaku albo bede chodzic poobijana... te prawo jest chore niech zaczna sie martwic prawdziwymi problemami a nie tym czy rodzic da klapsa swojemu dziecku w granicach rozsadku oczywiscie...

#7 ~~marek~~

~~marek~~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:30:07

Siemka Pany.Chcecie Anglie bedziecie mieli i to juz wkrotce.Zobaczycie co sie stanie z naszym krajem w przelomie kilku lat!!!

#8 ~Szok...~

~Szok...~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:37:25

– Jako przedstawiciel fundacji, która od ośmiu lat walczy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, mogę odetchnąć z ulgą – mówi Jakub Śpiewak,
ty kmiocie poje***y,rodzic a szczególnie policja powinny napier***ać gówniarzy gdzie się da i ile się da by kolejnym razem zanim coś przeskrobią zastanowili się czy warto dostać 5pał,pasów czy wyzwać dziadka,zbić szybę itd. KUBUŚ zapraszam na podwórka w Słupsku--poproś gównojadków by byli po 21-ej cicho lub poszli do domów a nie ku***wali pod oknami,pluli po klatkach jarali fajki wodne już im papierosy nie smakują lepszy haj daję faja. mickiewicza,morcinka/małachowskiego,niemcewicza wszędzie tych młodych wyrzutków pełno a i przy nich następne pokolenia kiełkują ,ciekawe jak te młode damy dworu z nóżkami jak zapałki zasiądą za 2-3 lata do MATUUUUUURY,jak to tylko o zapałie w piczce myśli :lol:

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:39:16

ojciec mnie bardzo bił pasem.....jak robiłam nie tak jak on chciał....albo myślałam inaczej niż on.....przykre to dla mnie bardzo.....teraz mam już wnuki mam trójkę dorosłych dzieci i wychowałam je bez klapsów i bicia kary miały oczywiści ale nie w postaci klapsów i przemocy......są bardzo porządnymi ludźmi.......

#10 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:45:06

Siemka Pany.Chcecie Anglie bedziecie mieli i to juz wkrotce.Zobaczycie co sie stanie z naszym krajem w przelomie kilku lat!!!

Nie tlumacz, to juz powoli zaczyna sie robic, oni to zrozumieja jak te dzieciary zaczna ich prac po tych pustych lbach!!!

#11 ~haha~

~haha~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:55:03

TERAZ SIE ZACZNIE, ROB DZIECKO CO CHCESZ I TAK CI NIC NIE MOGE ZROBIC AHAHAHHAAHAHAHAHAHAHAH WYJEZDZAM Z TEGO KRAJU, KRAJU GDZIE WSZYSTKO JEST ODWROTNIE NIZ BYC POWINNO ! WYCHOWANIE BEZ STRESOWE A POTEM GOWNO LATA I ROBI CO CHCE

#12 ~nie młody~

~nie młody~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:55:36

Ciekawe ile więcej pracy przybędzie policji. Bo jak przyjdzie do mnie pan policjant że dziecko coś narozrabiało na ulicy to poproszę żeby poszedł z nim na lody a nie zawracał mi głowę. Skoro państwo wtrąca się do rodziny to i niech rodzinie pomaga. I nie przez wypłacanie becikowego ale niech zapewni darmowe wykształcenie w okresie obowiązkowym, książki a nie ustanawianie prawem nakazów. W większości każdy pracuje aby wychować i utrzymać dzieci. Widzę w pracy przychodzących młodych ludzi z okresu "wychowania bezstresowego". Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje czyny, nieumiejętność określenia skutków swojego postępowania. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale to tylko potwierdza regułę. Wystarczy popatrzeć na ulicach.

#13 ~sami goście~

~sami goście~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 09:59:01

Nie martwcie się. Jak Jaruś zostanie prezydentem wszystko się poprawi. Widzicie, nie ma rodziny a został dziadkiem, nie ma żony a ma już pierwszą damę. I chociaż jest starym kawalerem i nie ma prawa jazdy oraz karty płatniczej, to z pewnością lubi dzieci, ma przecież doświadczenie.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:06:17

malachowskiego /szkola/morcinka,niemcewicza,poniatowskiego i ikoliczne
strach przejsc w dzien,a wieczorem ? ani policja,ani rodzice -zero reakcji
a slawetna wojska polskiego - zarzygane,oszczane -bezstresowe chowanie
A pozniej ,,dorosli,, pijaczkowie za kierownica bolidow zabijajacy na drogach
bo im wszystko mozna,a nam jie mozna im zwrocic uwagi

#15 ~krzysiek rodzic~

~krzysiek rodzic~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:07:05

Nie bije swojego dziecka z zasady
MA siedem lat i dostał może ode mnie w tym czasie moze ze dwa góra trzy razy porządnego klapsa. Uważam , że bicie jest złe z gruntu i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nie wiem jednak czy rozciaganie tego dalej na szarpanie, dręczenie, zastraszanie ( przecież te terminy są zupełnie nieostre np jakis sąd może uznac krzyczenie na dziecko za ponizanie) to jednak nie jest całkowite zamknięcie furtki dla rodzica jako tego , który ma prawo swoje dziecko ukarac, poniżanie to moze byc np. krzyk ale jaka mam gwarancję, ze np jakis prokurator nie stwierdzi , że poniżaniem jest zakaz oglądania telewizji na tydzień czy wychodzenia przez kilka dni na podwórko za jakies przewinienienie, jaka mam gwarancję, ze jakis Pan nie wymysli sobie, że to np podchodzi pod dręczenie albo ograniczanie czyjejś swobody, czy nie otwieramy sobie w ten sposób furtki do kolejnych nowelizacji, które będą dawały coraz więcej swobody i władzy dzieciom nad rodzicami a jednocześnie rodziców sprowadzały do roli tych, którzy mają zapewnic im utrzymanie, wykształcenie ale nie maja od nich prawa czegokolwiek wymagac bo byc może będzie to uznane za dręczenie, bicie jest patologią i to nie podlega dyskusji tylko czy w takim razie np. konsekwentnie policjant też nie powinien miec zakazane używania wobec krnąbrnego zatrzymanego przemocy, przeciez bicie dorosłego tez wzbudza agresję, jak mam zareagowac widząc kiedy jeden wyrostek leje pięściami drugiego, prosic go żeby przestał, bo jak się na niego wydrę to może w ten sposób zaczne go dręczyc albo ponizac, nie wiem ale ja mam wrażenie, że wchodzimy na wcale nie bezpieczniejsze ściezki na drodze do dobrego wychowania naszych dzieci

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:11:34

poslowie mysla ze jak im wszystko mozna i rozne bezecenstwa uchodza im plazem
to i zdemoralizowanej smarkaterii tez wszystko mozna - DO CZASU,bozia jest sprawiedliwa....

#17 ~rokokoko~

~rokokoko~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:13:24

Nie martwcie się. Jak Jaruś zostanie prezydentem wszystko się poprawi. Widzicie, nie ma rodziny a został dziadkiem, nie ma żony a ma już pierwszą damę. I chociaż jest starym kawalerem i nie ma prawa jazdy oraz karty płatniczej, to z pewnością lubi dzieci, ma przecież doświadczenie.

Cześć ~sami goście~ , widzisz jakbys był zarejestrowany to mógłbym Ci napisać PW. Jako zarejestrowany użytkownik obserwuję ten temat i przewiduję , że zdobędzie wiele wpisów gości, obawiam się tylko, że pojawią się zaraz wpisy nie na temat (czego przykładem jest Twój). Zaraz się tu ludzie poróżnią za pomocą niewybrednych słów. To tylko tyle do prowokacji o tytule ~sami goście~.

A w temacie, też uważam , że klaps to prywatna sprawa kazdego rodzica i nie stanowi kary cielesnej. Taka ustawa nie zapobiegnie patologiom. Rodzicom nie wolno klapsnąć, nauczycielowi nie wolno, policjantowi nie wolno :D, tylko ksiądz może hahaha. Budujmy nowe zakłady karne, izby dziecka, poprawczaki, izby wytrzeźwień, szpitale dla psychicznych i schrony przed dziećmi :D

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:14:36

Jeśli te opinie powyżej wygłaszają rodzice to jest to porażające jak małą wiedzę o wychowaniu ma polskie społeczeństwo. Agresja w stosunku do dziecka nie wychowuje tego dziecka, tylko uczy je agresji. Potem to samo dziecko stosuje agresję w stosunku do swoich rówieśników, czy swoich dzieci, bo rodzice nauczyli, że jest to dobra i skuteczna metoda wymuszania posłuszeństwa. Skoro to taka dobra metoda, to może, sejm powinien powinien pójść w odwrotnym kierunku. I tak pracodawca za niewykonanie polecenia służbowego wymierza karę 3 tzw. "plaskaczy", a policjant za każdy kilometr przekroczenia prędkości wymierza karę jednego pasa.

Ja swoje dzieci wychowałem bez jednego klapsa i ani ja, ani ich otoczenie nie ma z nimi żadnego problemu.

#19 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:31:08

gratuluję ci gosciu wychowania swoich dzieci, to świetnie , że masz takie dobre mniemanie o sobie i o swocih dzieciach, że sa tak dobre wychowane, i że tak dobrym jestes rodzicem jak to czytam to tak sobie myślę, że jesteś typowym rodzicem bezstresowym tyle, że te twoje bezstresowo wychowane dzieci pewnie niemało stresu dostarczaja innym

#20 ~rokokoko~

~rokokoko~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:35:17

Jeśli te opinie powyżej wygłaszają rodzice to jest to porażające jak małą wiedzę o wychowaniu ma polskie społeczeństwo. Agresja w stosunku do dziecka nie wychowuje tego dziecka, tylko uczy je agresji. Potem to samo dziecko stosuje agresję w stosunku do swoich rówieśników, czy swoich dzieci, bo rodzice nauczyli, że jest to dobra i skuteczna metoda wymuszania posłuszeństwa.

Ja swoje dzieci wychowałem bez jednego klapsa i ani ja, ani ich otoczenie nie ma z nimi żadnego problemu.

Gratuluję udanego wychowania, serio. Problem w tym , że nie w każdej rodzinie sa identyczne warunki, a przede wszystkim uwarunkowania charakterologiczne rodziców i dzieci. Po prostu każdy jest inny.

Nie zgadzam się, że agresja w stosunku do dziecka uczy agresji. Agresja w stosunku do dziecka przenosi ją na dziecko. Po klapsie po prostu nie powinno się zostawić dziecka samemu sobie, nie zamykać w pokoju, nie odwracać plecami. Klaps to tylko element (może nie najlepszy to zabieg na świecie ale innej metody mniej "inwazyjnej", a równie skutecznej chyba nie ma) w drodze wychowawczej. Po takiej karze trzeba zadać sobie dalej trud by doprowadzić do zrozumienia przez dziecko sytuacji. Dzieci które, jak piszesz, stosują później agresję w stosunku do swoich rówieśników, czy swoich dzieci zostały wychowywane za pomoca owych złych wzorców. Był klaps i nic więcej. Tu akurat żadna ustawa nie będzie nigdy w stanie rozróżnić umiejętności wychowawczych rodzica, tak więc odgórne regulowanie tego w społeczeństwie jest sporym pójściem na łatwiznę. Kolejny bubel po choćby reformie edukacyjnej wprowadzającej gimnazja. Wszystko idzie w złym kierunku i tylko nielicznym, tak jak tobie, uda się przyzwoicie wychować dzieci.

Osobiście w życiu zebrałem kilka klapsów, sam tez kilku udzieliłem. Nie wywołuje to we mnie radości, natomiast nie uważam żeby były niepotrzebne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych