Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Uleńka~

~Uleńka~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 19:32:08

A co mają powiedzieć ci, co w tym uczestniczyli, wiedzą wiele i brali obrywcze na boku? :ph34r:

Mają pełne podstawy żyć w wielkim  strachu, o  ile rzeczywiście idzie w kierunku dobrych zmian,  a nie tytko popisy  propagandy w nowym przebraniu to?

... a nawet jakby chcieli coś konkretnego powiedzieć... to minęło już trochę czasu...

,,, a poza tym wiadomo, że bezpieczniej jest  nie pamiętać.. :ph34r:

#22 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 19:36:26

... a nawet jakby chcieli coś konkretnego powiedzieć... to minęło już trochę czasu...

W niektórych przypadkach czas bez większego znaczenia! :ph34r:

#23 ~Uleńka~

~Uleńka~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 19:39:59

Czy rzeczywiście to Nasze  państwo nadal w sensie faktycznym nie istnieje, tylko same przeróżne, dziwne   układy?

O tym jak to jest z naszym Państwem...  być może się dowiemy... po tym jakie będą efekty prac Komisji od Amber Gold B)

#24 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 13:33:29

O tym jak to jest z naszym Państwem...  być może się dowiemy... po tym jakie będą efekty prac Komisji od Amber Gold B)

To może być przełomowe  o ile ...?

Komisja śledcza ds. Amber Gold powinna przesłuchać jako świadków trójmiejskich przestępców, którzy – jak wynika z analiz ABW – mieli kontakt z Marcinem P., twórcą piramidy finansowej. Tym bardziej że w trakcie śledztwa pojawiła się hipoteza, według której za aferą Amber Gold może stać właśnie tamtejszy półświatek.      Wszystko za sprawą scementowanego przez lata układu przestępców z przedstawicielami organów ścigania i politykami.      Część z bossów trójmiejskiego półświatka przebywa dziś za kratkami. Dzięki temu ich przesłuchanie może nie nastręczać większych trudności.     Pytanie tylko, co te osoby będą faktycznie chciały powiedzieć sejmowym śledczym. Jeśli zeznają chociaż część prawdy, wówczas poważnie może to zamieszać na scenie politycznej. Niektórzy wpływowi i szanowani politycy i biznesmeni mogą mieć wówczas spore kłopoty.

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 16 czerwiec 2017 - 14:09:36

#25 ~Uleńka~

~Uleńka~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:44:39

To może być przełomowe  o ile ...?

Kto to wie?

Co by nie powiedzieć o PiS... to jednak przestrzeń w Kraju... dla róznego sortu cwaniaczków łatwych pieniędzy... kurczy się...

... i  możliwość krojenia tego typu oszustw ...staje się ograniczona...

Być może wyłoni się jakiś świadel koronny ...z dobrą pamięcią i skory do zwierzeń ... taki jak "Masa'?

#26 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:56:28

Co by nie powiedzieć o PiS... to jednak 

Czy ja wiem, choć ...? :o

Spółka OLT powstała, by prać pieniądze z Amber Gold. W ten sposób prawdopodobnie wyprowadzono nawet 300 mln zł - powiedziała  szefowa sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann
Odnosząc się do dotychczasowych przesłuchań świadków, Wassermann powiedziała, że jawi się z nich obraz, iż OLT nieustannie monitorowało sytuację LOT-u i zdawało sobie sprawę, że sytuacja narodowego przewoźnika jest bardzo trudna. - Wszystko wskazuje na to, że nie chodziło jednak o wykupienie LOT-u, bo nie chodziło o wydanie pieniędzy. Chodziło o to, by doprowadzić do upadłości LOT-u i przejęcie jego rynku - mówiła.

Jak przypomniała, ceny biletów oferowanych przez OLT oscylowały pomiędzy 49 a 99 zł podczas gdy w tym samym czasie na te same trasy bilety w LOT kosztowały od 200 do 1200 zł. - Każdy miesiąc funkcjonowania OLT Express powodował więc ogromne straty LOT - podkreśliła.   - Kompletnie niewiarogodnie brzmią zeznania świadków, specjalistów z branży lotniczej, którzy w ogóle mogli twierdzić, że ten biznes ma jakikolwiek sens. Jeżeli ci ludzie mieli doświadczenie i potrafili liczyć, to byli świadomi tego, że to nie jest biznes nastawiony na robienie pieniędzy. Tym bardziej, że komisja dysponuje materiałem, iż są inni pracownicy tych spółek, którzy od początku określili to, jako pranie pieniędzy - mówiła.

- Linie lotnicze były stworzone do wyprowadzania pieniędzy z Amber Gold. Wątek prania pieniędzy, myślę, że on jest jak najbardziej brany poważnie pod uwagę - dodała.

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 18 czerwiec 2017 - 22:56:34

#27 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 19:27:33

Dziś komisja śledcza ds. #AmberGold, której przewodniczę, przesłuc***e tylko jednego świadka - Tomasza Kloskowskiego, prezesa zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku Sp. z o.o.
Polecam śledzić, bo akurat ten świadek ma relatywnie małe braki w pamięci. Zapraszam na jedyną relację "minuta po minucie"  -  Małgorzata Wassermann na fb 8 godzin temu

#28 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:07:23

Donald Tusk jako premier nic o niczym nie wiedział. 

Niewiedza oraz brak pamięci niejedno ma imię.

#29 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:28:04

Donald Tusk jako premier nic o niczym nie wiedział. 

Niewiedza oraz brak pamięci niejedno ma imię.

A zaś mnie w wojsku uczono, że -  powstrzymywanie się od działania jest także działaniem! :rolleyes:

#30 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 23:55:50

A zaś mnie w wojsku uczono, że -  powstrzymywanie się od działania jest także działaniem! :rolleyes:

To oznacza, że w tym samym wojsku byliśmy...  :rolleyes:

#31 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 01:59:43

Prawda o Amber Gold
8 godz. ·
#wSkrócie o przesłuchaniu Tomasza Kloskowskiego, prezesa zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku Sp. z o.o
Świadek polecił Marcinowi P. przyszłego prezesa OLTExpress, J.Frankowskiego. Uważał go za dobrego specjalistę dostępnego na rynku
Świadek namawiał Michała Tuska przez 2 lata do pracy w porcie lot w Gdańsku. Znał go od 2007r. jako dziennikarza Gazety Wyborczej
Dług Amber Gold wobec lotniska w Gdańsku to 4 mln PLN (początkowo 4,5mln, przy 600tys. odzyskanych z VAT-u)
Nie pamiętam nazwisk dwóch członków zarządu portu lotniczego w Gdańsku. Nie pamiętam też, jaką powierzchnię wynajmowałem Marcinowi P. - świadek
Świadek: Jest dla mnie akceptowalne, że mój pracownik współpracuje z innym pracodawcą, o ile nie ma konfliktu interesów.
Kloskowski: Frankowski kłamie. Nie było wspólnego spotkania z udziałem Michała Tuska,Marcina P. i mnie. Marketingowcem był wtedy p.Skonieczny
Komisja śledcza ds. Amber Gold zdecyduje, czy dojdzie do konfrontacji p. Kloskowskiego i Frankowskiego, gdyż jeden z nich kłamie

#32 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 16:50:20

Dzień kolejny ...

"Michał Tusk: Razem z ojcem wiedzieliśmy, że to jest lipa, że KNF wydał ostrzeżenie ws. #AmberGold. Podjąłem ryzyko, pracując w OLT."
" #wSkrócie o przesłuchaniu Michała Tuska, byłego pracownika OLT Express Sp. z o.o.
Oto wypowiedzi z pierwszych dwóch godzin przesłuchania:
Michał Tusk - Pracowałem dla OLT na umowie cywilnoprawnej bo miałem etat w porcie lotniczym w Gdańsku.
Tacie nie podobało się to, że rezygnuję z pracy w dziennikarstwie - świadek.
Nowa praca jak mówi świadek była pracą analityczną.
Podjąłem pracę w lotnictwie ponieważ od dziecka interesowałem się transportem. Szczególnie kolejowym bo mój dziadek był kolejarzem - zeznał Michał Tusk.
Świadek: Latem 2012 roku doszły mnie słuchy, że OLT ma jakieś zaległości wobec lotniska np. nie płaci za catering.
Nie przekazywałem żadnych poufnych informacji Marcinowi P. z pracy w porcie lotniczym - zeznał M. Tusk.
Moja praca w OLT była elementem życia prywatnego
Świadek: Przed kontaktem z Marcinem P. wiedziałem, że Amber Gold jest podejrzane.
Marcina P. poznałem w listopadzie 2011 roku."

Małgorzata Wassermann

4 godz. · Muszę stanąć w obronie dziennikarstwa w Polsce.
Odrzucam wniosek Roman Giertych - strona oficjalna o wezwanie przed komisję śledczą ds. #AmberGold Michał Karnowski i Paweł Lisicki.
Moim zdaniem wniosek p. mecenasa jest tendencyjny - dotyczy umieszczania reklam Amber Gold w dwóch tytułach (Tygodnik Lisickiego, W Sieci), tymczasem takie reklamy były w 99% mediów w Polsce. Nie będziemy wzywać wszystkich tych osób, które umieszczały reklamy firmy Marcina P. w tamtym czasie, bo to bezpodstawne.
Staram się robić wszystko, by nie wzywać ludzi ze świata mediów, szczególnie dziennikarzy, ze względu na ich szczególną rolę i niezależność.

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 21 czerwiec 2017 - 17:40:26

#33 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 00:41:16

Michał Tusk: obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold "to lipa".
Te słowa syna byłego premiera, mówią bardzo wiele o minionej władzy...

#34 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 05:05:19

"Powiedzieć komuś całą prawdę - to czasami więcej niż obowiązek, to przyjemność." — Oscar Wilde :D

19275296_1893436277648534_43232881195760

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 22 czerwiec 2017 - 10:34:33

#35 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 16:29:56

23 czerwca 2017

"Michał Tusk został nam włożony" - nowe nagranie ws. Amber Gold 
- My żeśmy go (Michała Tuska) nie chcieli, on sam do nas się pchał” - między innymi takie słowa pojawiają się na nowym nagraniu, o którym pisze tygodnik Wprost.

Przewodnicząca Wassermann wspomniała, że dysponuje zeznaniami i wyjaśnieniami, które dowodzą, że syn byłego premiera "robił przynajmniej dwa podejścia" w stosunku do Amber Gold.    Świadczą o tym mi.in. zeznania Jarosława Frankowskiego byłego dyrektora zarządzającego OLT Ekspress.

Za pierwszym razem po wstępnych uzgodnieniach Michał Tusk wycofał się, tłumacząc, że ojciec mu nie pozwolił. Mimo to po kilku tygodniach podjął pracę i zaczął wystawiać faktury. 

Czy Michał Tusk jest ofiarą Amber Gold? - taką wersję należy brać pod uwagę, stwierdziła przewodnicząca komisji. „Bardzo źle świadczy to o rządzie, instytucjach i ówczesnych władzach państwa polskiego” - zaznaczyła. Taka sytuacja mogła związać ręce służb, które to końca działalność AG pozostały bierne.

(...chcieliśmy wyjaśnić z panem Michałem Tuskiem jego rolę w firmie, co wiedział wchodząc do niej i za co odpowiadał – mówi o pracy syna byłego premiera w OLT Express Małgorzata Wassermann. – Każdy z nas posiada pewną wizję i ją po prostu za każdym razem ubogaca – dodaje przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.)

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 23 czerwiec 2017 - 17:38:28

#36 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 15:43:57

No tak, ale to jest mocne!!!  B)

19510306_760899277404853_254851835852255

#37 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 19:01:24

-Czasem milczenie złotem-

Być może p. Katarzyna P. kolejnym milczeniem się uratuje, a ma dla kogo żyć - prawda?

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 21:15:00

#38 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 18:05:56

:excl: Ale Chamstwo!!! :o

Przykro mi o tym pisać, ale zasady uczciwego dziennikarstwa zostały złamane przez portal Kryminalna Polska, który ukradł dziennikarzom Reportera zdjęcie Ewy Tylman i Adama Z. z monitoringu, i posługuje się nim pod hasłem "dotarliśmy do nowych dowodów". Nie dotarliście tylko ukradliście! Jesteśmy jedynymi osobami, które dostały zgodę na wykonanie kopii tego zdjęcia z akt sprawy i jedynymi które przeczytały całe akta i to jest łatwe do udowodnienia. Poza tym autor powyższej notatki nawet nie wie o czym pisze, kompletnie nie rozumie o co na tej fotografii chodzi. Zdjęcie ukradł, ale wiedzy zabrakło. A o co chodzi z tą fotką piszemy w nowym wydaniu Reportera (od 5 lipca w kioskach). Tak czy owak sprawa kwalifikuje się do sądu.
Janusz Szostak
Reporter

"Prokurator Kijanko odebrała wezwanie na przesłuchanie. Czy będzie zeznawać?
We wtorek 4 lipca o godz. 10 ma się odbyć przesłuchanie Barbary Kijanko, prokurator Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, przez komisję śledczą ds. Amber Gold. To już trzecia próba przesłuchania świadka, której media przypisują rolę enigmatycznej „Carycy”."

#39 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 15:50:07

"Prok. Kijanko zaprzecza, że ignorowała policjantkę Tomaszewską-Szyrajew, która jesienią zeznawała na niekorzyść świadka. ..."

Zobacz więcej

#40 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 15:54:33

http://prawdaoamberg...pl/relacja-live

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych