Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

157 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 14:38:52

Pracę stracą za szarganie dobrego imienia policji. Za ucieczkę. Jak szary kowalski zwieje do lasu to też go szukać będą. A człowiek który jest policjantem nie staje się nim dlatego że były wolne etaty. Uznaję że do policji się idzie ''z powołania'' tak samo jak ksiądz wybiera swoją drogę całe życie i decyduje się na wyrzeczenia.

Tak rozumiem. Całkiem dobrze bo mam w rodzinie kilku policjantów. Ale żaden nie szarga munduru.

Myślę jednak że niewiele z tego rozumiesz. Gdyby "za szarganie dobrego imienia policji" każdy miał tracić pracę to 90% forumowiczów powinno stracić pracę (o ile ją mają ;) ) za to że szargają dobre imię policji swoimi "wiejskimi" postami.
Po pierwsze policjantem można zostać tylko wtedy jak jest takie zapotrzebowanie czyli WOLNY ETAT. Nikt specjalnie dla nikogo nie stworzy wolnego etatu, bo ktoś przyjdzie i powie że chce być policjantem bo czuje takie powołanie.
Młody jeszcze jesteś i mało wiesz, powiedz mi na jakie "wyrzeczenia" decyduje się ksiądz, tylko jak chcesz mi na to odpowiedzieć i napisać to dobrze się nad tym zastanow ok?
P.S. Gdybyś miał chociażby jednego policjanta w swojej rodzinie to niepisałbyś takich bzdur na forum dzieciaku ;) .

#22 ~apache5~

~apache5~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 14:53:17

Nie tłumacze ich. Ale GP i dziennikarze pisali że ONI spowodowali wypadek . To nie prawda w nikogo nie uderzyli tylko ich pojazd brał w tym udział. To właśnie nadinterpretacja.

#23 ~Kolega z podwórka.~

~Kolega z podwórka.~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:01:09

Na jakiej podstawie miał by ich zwolnić :D , co napisze w uzasadnienu naruszyli dobre imię policji :lol: w każdym sądzie by wygrali. Będą pracować do tej pory aż zostaną skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, a z tego co wiemy żadnego przestępstwa tam nie było. Policjantów zamykają za łapówkarstwo o wszystko się oskarża ale pracują są zawieszeni itp. rzeczy ale nie zwalnia się nikogo aż nie będzie wyroku sądu, prawomocnego za przestępstwo.

#24 ~Romek i Atomek~

~Romek i Atomek~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:06:40

Czy może mi ktoś wytłumaczyć pewną sprawę??
Jechałem autem pod wpływem alkoholu,policja oczywiście zabrała mi dokumenty..po tygodniu dostałem wezwanie do Komendy Policji w Człuchowie..tam zrobili mi fotkę jak bandziorowi do albumu i wzięli też odciski palców.Potem skierowali na badania psychotechniczne do Gdańska.
Proszę powiedzieć mi czy jest tak z każdym zatrzymanym pijakiem kierowcą??
Dziękuję za mądrą odpowiedz :)

#25 ~Paweł vel Commandos~

~Paweł vel Commandos~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:09:47

Myślę jednak że niewiele z tego rozumiesz. Gdyby "za szarganie dobrego imienia policji" każdy miał tracić pracę to 90% forumowiczów powinno stracić pracę (o ile ją mają ;) ) za to że szargają dobre imię policji swoimi "wiejskimi" postami.

Tu nie chodzi o innych. Tu chodzi o wykonanie swojej pracy. 90% forumowiczów mogło by stracić pracę ale GDYBY PUBLICZNIE OCZERNIALI SWÓJ ZAKŁAD PRACY. Oni swoim zachowaniem doprowadzili do oczernienia policji i pogorszenia zdania społeczeństwa na temat tej służby. Za to stracą (oby)pracę.

Żołnierz przynoszący hańbę Wojsku Polskiemu i Strażak przynoszący hańbę straży pożarnej zostaje tak samo wywalony.

Po pierwsze policjantem można zostać tylko wtedy jak jest takie zapotrzebowanie czyli WOLNY ETAT. Nikt specjalnie dla nikogo nie stworzy wolnego etatu, bo ktoś przyjdzie i powie że chce być policjantem bo czuje takie powołanie.

Nie napisałem że tworzy się dla kogoś specjalnie etat bo ma powołanie tylko ze nikt nie idzie do policji bo ''akurat mają wolne etaty''. Sprawdza czy są wolne etaty i stara się dostać do policji bo CHCE BYĆ POLICJANTEM. Nie grabarzem, krawcem, ochroniarzem a policjantem!!!

Młody jeszcze jesteś i mało wiesz, powiedz mi na jakie "wyrzeczenia" decyduje się ksiądz, tylko jak chcesz mi na to odpowiedzieć i napisać to dobrze się nad tym zastanow ok?

Może celibat?

P.S. Gdybyś miał chociażby jednego policjanta w swojej rodzinie to niepisałbyś takich bzdur na forum dzieciaku ;) .

Sorki ale mam 3 + jeden na emeryturce

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków Policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Złamali swoim zachowaniem przysięgę którą składali. Nie powinni więc pracować w policji.

PS. I nie DZIECIAKU! Jestem człowiekiem pracującym. Staram się być dobrym obywatelem, pracuję, płacę podatki. Nie życzę sobie żeby ktoś mnie obrażał czy poniżał skoro ja tego nie robię.

A nazywanie dzieciakiem jest poniżeniem.

Użytkownik Paweł vel Commandos edytował ten post 16 wrzesień 2011 - 15:15:56

#26 ~Mnich~

~Mnich~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:09:54

I gdzie sa teraz ci wszyscy co ich tak bronili...bo ze niby "pijany rowerzysta"...Smiech na sali... 1,2 promila ... szybko sie urzadzili od 14 po sluzbie... pewnie w dretyniu miala byc dalsza libacja no ale niestety "zonk" na drodze...Tylko szkoda ze tak małe konsekwencje poniosa...zapewne zatrudnia sie w innym miejscu...nawet moga w innym wojewodztwie, do zachodniomorskiego daleko nie maja...a to juz inny nadzor niz gdansk...

#27 ~Kolega z podwórka.~

~Kolega z podwórka.~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:12:20

Jechałem autem pod wpływem alkoholu,policja oczywiście zabrała mi dokumenty..po tygodniu dostałem wezwanie do Komendy Policji w Człuchowie..tam zrobili mi fotkę jak bandziorowi do albumu i wzięli też odciski palców.Potem skierowali na badania psychotechniczne do Gdańska.

Zatrzymali Ci prawo jazdy, bo mieli takie prawo jeżeli byłeś w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości. Jeżeli byłeś pod wpływem tego drugiego to dopuściłeś się przestępstwa i zdjęcia robione a z tymi badaniami to powiem dziwne.

#28 ~Mnich~

~Mnich~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:14:14

Tu nie chodzi o innych. Tu chodzi o wykonanie swojej pracy. 90% forumowiczów mogło by stracić pracę ale GDYBY PUBLICZNIE OCZERNIALI SWÓJ ZAKŁAD PRACY. Oni swoim zachowaniem doprowadzili do oczernienia policji i pogorszenia zdania społeczeństwa na temat tej służby. Za to stracą (oby)pracę. Żołnierz przynoszący hańbę Wojsku Polskiemu i Strażak przynoszący hańbę straży pożarnej zostaje tak samo wywalony. Nie napisałem że tworzy się dla kogoś specjalnie etat bo ma powołanie tylko ze nikt nie idzie do policji bo ''akurat mają wolne etaty''. Sprawdza czy są wolne etaty i stara się dostać do policji bo CHCE BYĆ POLICJANTEM. Nie grabarzem, krawcem, ochroniarzem a policjantem!!!Może celibat?Sorki ale mam 3 + jeden na emeryturce "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków Policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".Złamali swoim zachowaniem przysięgę którą składali. Nie powinni więc pracować w policji.

masz kolego racje w 100%

Kolega z podwórka.~

Grupa: Goście

Napisano 8 minut temu #23
Na jakiej podstawie miał by ich zwolnić :D , co napisze w uzasadnienu naruszyli dobre imię policji :lol: w każdym sądzie by wygrali. Będą pracować do tej pory aż zostaną skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, a z tego co wiemy żadnego przestępstwa tam nie było. Policjantów zamykają za łapówkarstwo o wszystko się oskarża ale pracują są zawieszeni itp. rzeczy ale nie zwalnia się nikogo aż nie będzie wyroku sądu, prawomocnego za przestępstwo.

a ten dalej swoje, tak jak napisalem choc wyjdzie ze sa winni to i tak miernoty Zielińskie bedą ich bronic...

ehhh :/

#29 ~Kolega z podwórka.~

~Kolega z podwórka.~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:17:31

I gdzie sa teraz ci wszyscy co ich tak bronili...bo ze niby "pijany rowerzysta"...Smiech na sali... 1,2 promila ... szybko sie urzadzili od 14 po sluzbie... pewnie w dretyniu miala byc dalsza libacja no ale niestety "zonk" na drodze...Tylko szkoda ze tak małe konsekwencje poniosa...zapewne zatrudnia sie w innym miejscu...nawet moga w innym wojewodztwie, do zachodniomorskiego daleko nie maja...a to juz inny nadzor niz gdansk...

Jestem, i nadal ich będę bronił,za byle pierdołę można zwolnić policjanta gdy jest w służbie przygotowawczej bo tam jest przepis który mówi że jest taka możliwość, ale oni byli już w służbie stałej i tu już nie jest tak łatwo kogoś zwolnić z tej instytucji.

#30 ~..Atomek~

~..Atomek~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:21:22

Zatrzymali Ci prawo jazdy, bo mieli takie prawo jeżeli byłeś w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości. Jeżeli byłeś pod wpływem tego drugiego to dopuściłeś się przestępstwa i zdjęcia robione a z tymi badaniami to powiem dziwne.

Byłem pijany niecałe 1 promil..narkotyków nie brałem.

#31 ~Mnich~

~Mnich~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:22:28

Jestem, i nadal ich będę bronił,za byle pierdołę można zwolnić policjanta gdy jest w służbie przygotowawczej bo tam jest przepis który mówi że jest taka możliwość, ale oni byli już w służbie stałej i tu już nie jest tak łatwo kogoś zwolnić z tej instytucji.

czlowieku ONI BYLI PIJANI!! nawet nie pod wplywem przy 1,2 promila byli PIJANI! Juz wiadomo dlaczego dopiero po 2 dniach sie pojawil bo dopiero z niego zeszlo...to bylaby (...) jakby nie uciekali to sie zgodze i byli by TRZEZWI...a tak? Jeszcze im powinni (...) AŻ MIŁO!!

Użytkownik -Kazik- edytował ten post 16 wrzesień 2011 - 20:00:51
Moderowano

#32 ~zoja~

~zoja~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:31:21

Jeżeli zarzuty w sprawie mobingu nie potwierdziły się to po co w jednostce psycholog? to jakiś żart chyba. Ten komendant wojewódźki też jakiś zachowawczy, zwolnic niezależnie od ustaleń prokuratury, w państwie prawa?

#33 ~Mnich~

~Mnich~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:39:32

Jeżeli zarzuty w sprawie mobingu nie potwierdziły się to po co w jednostce psycholog? to jakiś żart chyba. Ten komendant wojewódźki też jakiś zachowawczy, zwolnic niezależnie od ustaleń prokuratury, w państwie prawa?

oni maja jeszcze wewnetrzne przepisy i sa traktowani jak funkcjonariusze sluzby publicznej...jakby byli traktowani jak zwykli obywatele wtedy do akcji wkracza prokurator...a tak komendant wojewodzki moze go zwolnic za narazanie na zla opinie instytucji Policji...

#34 ~koles~

~koles~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:41:14

no i prawidlowo zrobic porzadek z pijakami w miasteckiej Policji jeśli nawet ich nie zwolnia to powinni przenieść karnie daleko z tad aby nie zatruwali powietrza w Miastku!! Brawa dla Pana komendanta brawa!!!!

#35 ~Były f-sz~

~Były f-sz~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:51:41

Niby dlaczego mieli by ich zwolnieć? Oni nie byli pijani - PASAŻER był pijany. Nie kończyli służby o 14 tylko o 6 rano abo 8. Pasażer był poza służbą - mógł sobie wypić, każdy z nas może. Kierowca spowodował kolizję to fakt. Niby w którym momencie wystąpiło naruszenie dyscypliny służbowej? Oni nie mieli wpływu na to że prasa się rozpisywała, że pisano tak, aby Policja była negatywnie postrzegana. Może złe podejście przełożonych bo takie czynności jak blokowanie drogi i obławy w miejscowości zamieszkania to się organizuje za zabójcami i terrorystami a nie sprawcami kolizji... GRATULACJE DLA KOMENDANTA KP MIASTKO ZA WŁAŚCIWE NAGŁOŚNIENIE SPRAWY - ODCIĄGNĘŁO TO UWAGĘ MEDIÓW OD RAPORTÓW I URATOWAŁO MU D...PĘ

Dziwne że wszystkie newsy wychodzą na bieżąco zastanawiam się gdzie tutaj jest zachowanie tajemnicy służbowej.

#36 ~nobody~

~nobody~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:54:39

art 122 i 124 prawo o ruchu drogowym mowi ze kazdemu kierującemu w stanie nietrzeźwości komendant (zgodnie z miejscem zameldowania) wystawia skierowania na badania lekarskie i psychologiczne ( rowerzystów na samo lekarskie, resztę na oba). to samo dotyczy sprawców wypadków gdzie jest zabity bądź ciężko ranny, no i kierującego co przekroczył 24 punkty wysyła się na psychologiczne.
Co do zdjęć i odcisków to chyba każdego przestępcę tak traktują niezależnie od popełnionego czynu.

co do artykułu to nigdzie nie jest napisane, że kierujący mercedesem był pod wpływem jakiegokolwiek zabronionego środka; po drugie za spowodowanie kolizji drogowej można zatrzymać prawo jazdy, a wtedy sąd zdecyduje o tym czy oddać czy dać kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 16:08:18

art 122 i 124 prawo o ruchu drogowym mowi ze kazdemu kierującemu w stanie nietrzeźwości komendant (zgodnie z miejscem zameldowania) wystawia skierowania na badania lekarskie i psychologiczne ( rowerzystów na samo lekarskie, resztę na oba). to samo dotyczy sprawców wypadków gdzie jest zabity bądź ciężko ranny, no i kierującego co przekroczył 24 punkty wysyła się na psychologiczne.
Co do zdjęć i odcisków to chyba każdego przestępcę tak traktują niezależnie od popełnionego czynu.

co do artykułu to nigdzie nie jest napisane, że kierujący mercedesem był pod wpływem jakiegokolwiek zabronionego środka; po drugie za spowodowanie kolizji drogowej można zatrzymać prawo jazdy, a wtedy sąd zdecyduje o tym czy oddać czy dać kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów.

dzięki..
myślałem że tylko mnie tak potraktowali z tymi fotkami i odciskami paluchów..

#38 ~Margaretka~

~Margaretka~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 16:12:36

Zdecydowanie popieram podsumowanie, które napisał "były f-sz" ..... !!! Nie będę się rozpisywać bo na niektóre tematy nie mam słów !!

#39 ~mnich 2~

~mnich 2~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 16:24:48

...

Użytkownik -Kazik- edytował ten post 16 wrzesień 2011 - 19:59:15
OffTopic, zaczepki, kłótnia

#40 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 16:36:02

...