Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Kogo wybierzemy?

wybory przyszłość obietnice prawda

25 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~uck~

~uck~
 • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 17:29:07

W życiu nie zagłosuję na ludzi, którzy mają na sztandarach multi-kulti, LGBT, ekoterroryzm, feminizm i gender. To dla mnie nie jest lewica tylko lewactwo  !!!

Multikult - jest ( i bedzie czy chcesz, czy nie ) LGBT - również ( Nawet Pis ich "sprzeda" za jakiś emigrantów, finansowanie kościoła itd...) Feminizm i "gęnder" ?  Niestety - sama "gęnderówna"  szydło była na debacie w spodniach !!!  

Uczono mnie chłopa w szkole gotowania i cerowania skarpet. Gotowanie się przydało bardzo  w akademiku. Cerowanie skarpet - jeszcze nie ( ale kto wie jak Pis dojdzie do władzy - bo PO nie doprowadziło mnie przez 8 lat do tego ) 

 

Nie chcę przeciągać struny ( PO jeszcze 4 lata i pewnie będę cerował skarpety) lub sprawdzać czy to zrobi PIS. 

 

Dlatego potrzebna jest w sejmie partia która ich będzie krytykować . a nie ma szans na koalicję z partią przy żłobie - PARTIA LEWICOWA. ( są dwie do wyboru - ZL lub RAZEM )#22 Sceptyk z Słupska

Sceptyk z Słupska

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 292 postów

Napisano 23 październik 2015 - 21:48:44

Odmieniane nieustannie przez  wszystkie przypadki słowo „wolność”, nabrało już w ustach części polityków wartości sloganu. Wolność musi być wypełniona treścią. Bez niej nie jest wartością samą w sobie. Ludzie żyjący w niedostatku, zmagający się ze spłatą degenerujących ich życie  kredytów, zmuszeni do rezygnacji z podstawowych zdobyczy cywilizacyjnych naszego kręgu, nie mają poczucia wolności. Wręcz przeciwnie, odczuwają społeczno-ekonomiczne zniewolenie. O poczuciu wolności rzeszy bezdomnych, bezrobotnych i klientów organizacji charytatywnych, wspominać nie warto.  Prawda jest taka że poczucie wolności to przede wszystkim stabilizacja ekonomiczna, bezpieczeństwo socjalne, powszechnie dostępna opieka lekarska oraz szkolnictwo i realny dostęp do dóbr i potrzeb wyższego rzędu. Tylko spełnienie tych warunków jest wyznacznikiem wolności i skali udziału obywateli państwa, w dobrodziejstwach demokracji. O tym jednak kandydaci na wybrańców narodu z dominujących partii milczą.

 

 #23 ....

....

  suum cuique

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 940 postów

Napisano 23 październik 2015 - 22:07:06

Odmieniane nieustannie przez  wszystkie przypadki słowo „wolność”, nabrało już w ustach części polityków wartości sloganu. Wolność musi być wypełniona treścią. Bez niej nie jest wartością samą w sobie (...) Prawda jest taka że poczucie wolności to przede wszystkim stabilizacja ekonomiczna, bezpieczeństwo socjalne, powszechnie dostępna opieka lekarska oraz szkolnictwo i realny dostęp do dóbr i potrzeb wyższego rzędu. Tylko spełnienie tych warunków jest wyznacznikiem wolności (...)

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. może nawet nie tyle z Tobą, co z przedstawioną przez Ciebie treścią pojęcia "wolność".

Otóż "wolność" to nie tylko, a na pewno nie przede wszystkim to, co wymieniłeś: stabilizacja ekonomiczna, bezpieczeństwo socjalne, powszechnie dostępna opieka lekarska, szkolnictwo i realny dostęp do dóbr i potrzeb wyższego rzędu.

To wszystko ważne, ale czy to "wolność"?

Dla mnie pierwsze co przychodzi na myśl słysząc "wolność", to możność wygłaszania swoich poglądów i przekonań bez najmniejszych obaw, że władza mnie w jakikolwiek sposób (a władza sposoby ma) uciszy czy spacyfikuje. "Wolność" dla mnie to możliwość wyznawania, bez zagrożenia bycia gorszą innością, jakiejkolwiek wiary, czy normalność niewyznawania wiary żadnej.

To po prostu wolność bycia SOBĄ.

Potem dopiero są inne aspekty życia, które można podciągnąć pod definicję wolności.

Ale tak naprawdę cała ta reszta wynika z tej pierwotnej wolności. Wolności mojego JA.

 

Pojutrze, w niedzielę 25 października nie miejsce już na żarty. Przy urnach zadecydujemy, my wolni myślowo, poglądowo i wyznaniowo Polacy, o tym czy po tej niedzieli nadal będziemy WOLNI.

Różne obietnice składają w formie wędliny kampanijnej różne komitety wyborcze.

Ale też różne obietnice PRZEMILCZAJĄ.

Jedną z przemilczanych, skrzętnie ukrytą na czas kampanii obietnic, jest obietnica zmiany Konstytucji RP (projekt Konstytucji autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, o tym tutaj --> http://forum.gp24.pl...tucji-t103240/

 

Zmiany ekip rządzących są rzeczą naturalną w demokracjach. Ta zmiana dokona się najprawdopodobniej w wyniku niedzielnych wyborów. To normalne w demokracji i nie stanowi żadnego problemu.

Problem zacznie się, gdy PiS wygra takim stosunkiem głosów, ze w przeliczeniu na mandaty, da mu (PiS) 3/5 lub więcej głosów w Sejmie. W takim przypadku PiS będzie mógł dokonać zmian w Konstytucji nie bacząc na jakiekolwiek i kogokolwiek głosy wątpliwości czy wręcz sprzeciwu. Opozycja (która z natury rzeczy ma za zadanie kontrolować i wytykać błędy ekipie rządzącej) nie będzie opozycją konstruktywną.

Przy ponad 3/5 mandatów, a przez to i głosów, w rękach PiS, opozycja będzie opozycją malowaną, opozycją pozbawioną podstawowego oręża opozycji, mianowicie możliwością zawetowania ustaw z którymi się nie zgadza.

 

Jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa o której nie wszyscy chcący wziąć udział w niedzielnych wyborach wiedzą lub zdają sobie z niej do końca sprawę.

Zastanówmy się mocno i przekalkulujmy nie tylko na kogo chcemy zagłosować, ale też na kogo na pewno NIE CHCEMY.

Najprawdopodobniej PiS w niedzielę otrzyma najwięcej głosów, a więc wygra.

Jeśli, oczywiście, taka jest wola wyborców.

Ale, co WAŻNE!, jako zwycięzca otrzyma swoisty "bonus" w postaci wszystkich głosów oddanych na komitety, które nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego.

 

Może więc wygrać wybory i rządzić, ale nie mieć tych kluczowych 3/5 mandatów w Sejmie.

Ale po dodaniu głosów oddanych na tych, którzy do Sejmu się nie dostali - może już te 3/5 osiągnąć.

A wtedy NIKT I NIC nie powstrzyma PiS przed majstrowaniem przy Konstytucji wg własnego pomysłu i widzimisię.

A to jest po prostu, najzwyczajniej groźne. Dla szeroko rozumianej WOLNOŚCI.

 

Głęboko przemyślanych i mądrych niedzielnych decyzji wszystkim życzę.#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 22:18:47

ZŁODZIEJE już trzęsą POrtkami.

 

Polacy czekają na oczyszczenie Polski z korupcji, przekrętów, afer miliardowych, mafii, rozkradania majątku narodowego i wielu in. złodziejskich praktyk,kosztem uczciwych Polaków zmuszonych do emigracji,albo przeszukiwania śmietników.

 Nie może być przyzwolenia na kolejne 8 lat bezkarnej  kradzieży w strukturach państwa , nawet na najwyższych szczeblach władzy wspieranej przez reżimowe media -POmagające ukryć afery itp. przekręty..

  Już czas oczyścić Polskę z Patologii Obłudy i Oszustów, zło nazwać złem .
 Tylko Prawo i Sprawiedliwość  ma szansę doprowadzić Polskę do normalnego stanu i uratować nas przed POstępującą degrengoladą POpslu.

 

 Już czas OCZYŚCIĆ DOM ...dom ze śmieci....

Wpierw głupcze postaraj się oczyścić własny umysł, gdyż nawet nie masz pojecia o pisowni w j. polskim, a mianowicie o używaniu wielkiej litery. Myślisz, że jak w ten sposób napiszesz, to zabłyśniesz na forum ? Nic z tego, jedynie błyśniesz, jak wiejski głupek gołym zadkiem zza stodoły#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 październik 2015 - 18:25:57

~Anty judaszom~ 

 

 

W życiu nie zagłosuję na ludzi, którzy mają na sztandarach multi-kulti, LGBT, ekoterroryzm, feminizm i gender. To dla mnie nie jest lewica tylko lewactwo  !!!

 

No i najprawdopodobnie się udało, społeczeństwo zauważyło , że równiez i lewice opanowało lewactwo  i na wyborach wyautowała lewactwo poza  społeczny nawias .

 

Nie pomogło wspomaganie się byłego związku Nawackiej z Zandbergiem bo okazało się , że  Adrian Zandberg to były kochanek Nawackiej 

 

 Pojedynek partyjnych liderów za nami. Niekwestionowaną jego gwiazdą i objawieniem okazał się Adrian Zandberg (36 l.) z Partii Razem.

 

Adrian Zandberg  pogrzebał lewicę  ,która nie dostała sie do sejmu  , dał większość PIS .  .

 

 

Następny koszerny krzykacz z leninowsko-marksistowską brodą kolejny raz  chciał  sobie załatwić rękoma robotników i rzekomo w ich imieniu

darmowy etat działacza politycznego  
tak jak Solidurność załatwiła Polskę wzorem socjalistycznej  rewolucji pażdziernikowej  czy  rewolucji francuskiej.... a  do roboty nie ma nikogo  ? !

 

Kto ich przysyła ??  kto ich kształci tych lewaków  ??   całe stada lewaków hasają po naszej ojczyznie i  Judzą i  podJudzają  społeczeństwo aby potem pasożydować na lewych etatach 

 

 #26 ~Polacy są szczęśliwi.~

~Polacy są szczęśliwi.~
 • Goście

Napisano 27 październik 2015 - 14:50:22

Wybory prezydenckie i do parlamentu to wielki sukces PiS i ich niekwestionowanego MĘŻA STANU - premiera J.Kaczyńskiego co też POtwierdziły głosy na niego oddane - 300 tysięcy!!!
To wielki POLITYK i żadne ujadanie piesków platformiarskich tego nie zmieni.
Polacy dziękują i są wdzięczni za zmiany polityczne.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybory, przyszłość, obietnice, prawda

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych