Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kamerzysta na wesele

174 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~G&G~

~G&G~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 08:58:42

Witam wszystkich poszukujemy kamerzystę i fotografa na wesele najlepiej z Lęborka kogo polecacie

Witam.Ja Wam nakręcę wesele,mamy fotografa gratis do tego,foto album,plener,2kubki ze zdjęciem młodej pary,2 płyty od fotografa,jedna wpostaci filmui,i od kamerzysty 3 oryginalne płyty,oczywiście z nadrukami tel.692915998.Pozdrawiam.

#22 ~antyspam~

~antyspam~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 14:17:47

Witam.Ja Wam nakręcę wesele,mamy fotografa gratis do tego,foto album,plener,2kubki ze zdjęciem młodej pary,2 płyty od fotografa,jedna wpostaci filmui,i od kamerzysty 3 oryginalne płyty,oczywiście z nadrukami tel.692915998.Pozdrawiam.

Cenę jeszcze podaj, to już będzie kompletna reklama. Może stronę w necie masz, to będzie można zobaczyć, te gratisy.
Do tego dołóż dwie poduszki ze zdjęciem młodej pary - lepiej im będzie się spało oglądając kilkugodzinny, nudny jak flaki z olejem film. Pełne akcji kinowe hity ciężko wytrzymać siedząc 3 godziny. W dniu ślubu chyba tak dynamicznych wydarzeń tyle nie ma. Pewnie obejrzą go na podglądzie szukając czegoś ciekawego. Kubki pewnie przezornie na wymiociny dajesz. Spora inwestycja z twojej strony. Jakieś 40zł. Rozumiem. Brawo za inicjatywę. Dwie płyty od "fotografa" co pracuje gratis? Płyty DVD? 2000 zdjęć czy więcej? Z pewnością same super ujęcia. Szczególnie, że "fotograf" to jakiś kompletny amator robiący fotki jak każdy gość na weselu (pewnie i sprzęt podobny jak nie gorszy), więc jasne jest, że takiemu się nie płaci. Umiejętności ani sprzętu odpowiedniego do tego rodzaju fotografii nie ma, zdjęć nawet nie przebiera o obrabianiu nawet nie słyszał, bo prosto z aparatu są "ładne" :D Tylko po co go brać? Żeby się najadł na weselu? No to już nie jest gratis, bo nowożeńcy muszą zapłacić za jego posiłki. Ktoś kto wie jak się pracuje na takim zleceniu za darmo nie będzie pracował.
Nie oszukuj ludzi. Oni wiedzą organizując wesele, że nic gratis nie dostaną. Na pewno zaś nie to co jest jedną z ważniejszych rzeczy na takiej uroczystości, ich wspomnienia i związane z nimi emocje towarzyszące im w tym dniu. Jak są rozsądni i zależy im na filmie (zależy bo szukają na tym forum, choć powinni poszukać na takich jakie zajmują się tą dziedziną) oraz zdjęciach nie skuszą się na taki gratis, który będzie im wstyd pokazać znajomym. Film "obejrzany" raz wyląduje po wieczne czasy na zapomnianej półce. Dlaczego? Bo będzie nudny tak jak 90% tego typu produkcji. Typowy kotlet.

#23 ~antyspam~

~antyspam~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 15:58:06

Reklamujesz się na całego :D Kolejna reklama? I to jako Karolina? Przyłapany na autoreklamie i kłamstwie?

#24 ~tomi~

~tomi~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 18:18:20

A można gdzieś portfolio ślubne tego pana zobaczyć? Skoro taki dobry na pewno ma witrynę i należy do stowarzyszeń profesjonalnych fotografów ślubnych a jakoś nie mogę znaleźć tego pana :( Za to firmy lęborskie należące do takich stowarzyszeń (gwarancja jakości) łatwo znaleźć.

#25 ~tomi~

~tomi~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 18:20:55

A można gdzieś portfolio ślubne tego pana zobaczyć? Skoro taki dobry na pewno ma witrynę i należy do stowarzyszeń profesjonalnych fotografów ślubnych a jakoś nie mogę znaleźć tego pana :( Za to firmy lęborskie należące do takich stowarzyszeń (gwarancja jakości) łatwo znaleźć.

W tej galerii jest 90% zdjęć tego Pana. (nie może mieć własnej ponieważ związany jest z tym studiem fotograficznym)

#26 ~tomi~

~tomi~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 18:23:22

W tej galerii jest 90% zdjęć tego Pana
http://www.superfoto...ener/index.html .
(nie może mieć własnej ponieważ związany jest z tym studiem fotograficznym)

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 19:18:31

Witam, dajcie biedakowi spokój szuka klientów na przymus sam do mnie dzwonił kilkakrotnie o cenę a to ślub cywilny a to chrzciny oto ślub w tą sobotę i tak dalej i tak dalej aż ko w końcu zrypałem i mam spokój. Nie wiedziałem dlaczego a teraz wiem z braku klientów :-)

ps. żadna szanująca firma nie reklamuje się na wszystkich płotach i słupach reklamowych a nie wspomnę o Kauflandzie sklepach spożywczych itd itp :-)

pozdrawiam

Cenę jeszcze podaj, to już będzie kompletna reklama. Może stronę w necie masz, to będzie można zobaczyć, te gratisy.
Do tego dołóż dwie poduszki ze zdjęciem młodej pary - lepiej im będzie się spało oglądając kilkugodzinny, nudny jak flaki z olejem film. Pełne akcji kinowe hity ciężko wytrzymać siedząc 3 godziny. W dniu ślubu chyba tak dynamicznych wydarzeń tyle nie ma. Pewnie obejrzą go na podglądzie szukając czegoś ciekawego. Kubki pewnie przezornie na wymiociny dajesz. Spora inwestycja z twojej strony. Jakieś 40zł. Rozumiem. Brawo za inicjatywę. Dwie płyty od "fotografa" co pracuje gratis? Płyty DVD? 2000 zdjęć czy więcej? Z pewnością same super ujęcia. Szczególnie, że "fotograf" to jakiś kompletny amator robiący fotki jak każdy gość na weselu (pewnie i sprzęt podobny jak nie gorszy), więc jasne jest, że takiemu się nie płaci. Umiejętności ani sprzętu odpowiedniego do tego rodzaju fotografii nie ma, zdjęć nawet nie przebiera o obrabianiu nawet nie słyszał, bo prosto z aparatu są "ładne" :D Tylko po co go brać? Żeby się najadł na weselu? No to już nie jest gratis, bo nowożeńcy muszą zapłacić za jego posiłki. Ktoś kto wie jak się pracuje na takim zleceniu za darmo nie będzie pracował.
Nie oszukuj ludzi. Oni wiedzą organizując wesele, że nic gratis nie dostaną. Na pewno zaś nie to co jest jedną z ważniejszych rzeczy na takiej uroczystości, ich wspomnienia i związane z nimi emocje towarzyszące im w tym dniu. Jak są rozsądni i zależy im na filmie (zależy bo szukają na tym forum, choć powinni poszukać na takich jakie zajmują się tą dziedziną) oraz zdjęciach nie skuszą się na taki gratis, który będzie im wstyd pokazać znajomym. Film "obejrzany" raz wyląduje po wieczne czasy na zapomnianej półce. Dlaczego? Bo będzie nudny tak jak 90% tego typu produkcji. Typowy kotlet.

#28 ~Dendryt~

~Dendryt~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 19:31:37

Do tego dołóż dwie poduszki ze zdjęciem młodej pary - lepiej im będzie się spało oglądając kilkugodzinny, nudny jak flaki z olejem film. Pełne akcji kinowe hity ciężko wytrzymać siedząc 3 godziny. W dniu ślubu chyba tak dynamicznych wydarzeń tyle nie ma. Pewnie obejrzą go na podglądzie szukając czegoś ciekawego. Kubki pewnie przezornie na wymiociny dajesz. Spora inwestycja z twojej strony. Jakieś 40zł. Rozumiem. Brawo za inicjatywę. Dwie płyty od "fotografa" co pracuje gratis? Płyty DVD? 2000 zdjęć czy więcej? Z pewnością same super ujęcia. Szczególnie, że "fotograf" to jakiś kompletny amator robiący fotki jak każdy gość na weselu (pewnie i sprzęt podobny jak nie gorszy), więc jasne jest, że takiemu się nie płaci. Umiejętności ani sprzętu odpowiedniego do tego rodzaju fotografii nie ma, zdjęć nawet nie przebiera o obrabianiu nawet nie słyszał, bo prosto z aparatu są "ładne" Dołączona grafika Tylko po co go brać? Żeby się najadł na weselu? No to już nie jest gratis, bo nowożeńcy muszą zapłacić za jego posiłki. Ktoś kto wie jak się pracuje na takim zleceniu za darmo nie będzie pracował.

jak taikiś mądrala to sam fotografuj wesela a potem się pochwal...tak dla twojej tępej głowy gościu dodam że dobre zdjęcia można nawet robi jednorazówką i nie wypowiadaj się w temacie o którym nie masz zielonego pojecia a jesli masz to udowodnij to!

#29 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 19:33:59

jak taikiś mądrala to sam fotografuj wesela a potem się pochwal...tak dla twojej tępej głowy gościu dodam że dobre zdjęcia można nawet robi jednorazówką i nie wypowiadaj się w temacie o którym nie masz zielonego pojecia a jesli masz to udowodnij to!

Zgadzam się

Pozdrawiam

#30 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2010 - 16:48:44

A Ty mądralo od światła w parku kogo teraz bronisz? Tego co fotki robi gratis czy tego z linku? Toć to ta sama rasa co Twoi koledzy z parku. Bo jak tego co gratis robi to chyba siebie bronisz. Nie sądzę, żeby ten Pan z podanego linku robił zdjęcia gratis i żeby robił je kompaktem. Pojęcie o fotografii chyba jako takie masz, więc nie kracz, że w każdych warunkach (szczególnie trudnych ślubnych - ciemno często, mieszane światło) da się byle czym dobre zdjęcia zrobić. Nie podniecaj się tak, bo byki robisz a to nie przystoi. Z tego co widać, wypowiedź do której pijesz odnosi się do fotografów gratis do kamery. Znasz dobrych fotografów pracujących gratis? Jak ten człowiek ze Słupska pracuje gratis, to mi go szkoda.

#31 ~Sandra~

~Sandra~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 21:51:41

Uspokójcie się ludzie-ja uznałam że w Lęborku jest banda chałturników po tym co mi "zaoferowali"(beznadziejne demo) i podzwoniłam po trójmiejskich kamerzystach- ludzie-ful profesjonalizm i te same pieniadze.

#32 ~loafthie s500~

~loafthie s500~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 18:04:25

#33 ~rozbawiona~

~rozbawiona~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2010 - 15:23:46

Ciekawe..te wszystkie opinie..fotografowałam na weselach 5 lat brałam za 120 zdjęć 500 zł 100% zadowolonych klientów(większość w szoku że takie zdjęcia za taką cene;)Zgadzam się że wiekszość firm Lęborskich to totalna kicha..ale wg mnie najważniejsza jest wyobraźnia i talent tego nie zastąpią nam wypasione lustrzanki i kamery... jeśli chodzi o firmy trójmiejskie to jeżeli mają zbliżoną cene do lęborskich nie radze ,w trójmieście jest inna bajka z cenam:PNajgorzej jest jeśli przychodzą młodzi klienci i za niewielką kasę spodziewają się ekipy rodem z Hollywood:PNie oszukujmy się jeśli chcesz mieć profesjonalne zdjęcia i film musisz za to słono zapłacić reszta to chałturnicy i twoje szczęście jeśli trafisz na utalentowanego...pozdrawiam:)

#34 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2010 - 23:19:27

Ciekawe..te wszystkie opinie..fotografowałam na weselach 5 lat brałam za 120 zdjęć 500 zł 100% zadowolonych klientów(większość w szoku że takie zdjęcia za taką cene;)

Rozumiem, że to wszystko legalnie. Znaczy zarejestrowana firma a nie na lewiźnie. Rozumiem też, że jesteś osobą majętną i robiłaś to praktycznie gratis sprzętem, który Ci ktoś podarował. Natomiast, każdy działający legalnie, czyli osoba pracująca i płacąca z tego tytułu podatki będzie musiała przeprowadzić najprostszy choćby rachunek opłacalności:
- 120 zdjęć - ok 150zł (bo chyba nie oddawałaś odbitek 10x15)
- album na te zdjęcia - ok 100zł (chyba, że rozlatująca się po krótkim czasie chińszczyzna za 50zł)
- klej i czas poświęcony na wklejanie (Twoja praca) też pewnie nieco kosztują

Zaokrąglając zostaje Ci w kieszeni 200zł, ale to nie wszystko. Przeciętna lustrzanka z byle jakim obiektywem to teraz ok 2000zł. Czyli przez 10 ślubów nic zarabiasz. Tylko kto poważny najtańszym możliwym sprzętem wykonuje zlecenia, za które bierze pieniądze? To sprzęt do amatorskiego fotografowania a nie do pracy za pieniądze.

Doceniam Twój wkład pracy jednak, to że klienci byli zadowoleni to słaby argument. Gwarantuję Ci, że nawet tacy co dostali kompletne gnioty są zadowoleni ponad miarę. Pewna ich część niestety nie i żałują, że poszukali kogoś kto lepsze zdjęcia robi. Abstra***ę tu od ceny.

Zgadzam się że wiekszość firm Lęborskich to totalna kicha..ale wg mnie najważniejsza jest wyobraźnia i talent tego nie zastąpią nam wypasione lustrzanki i kamery... jeśli chodzi o firmy trójmiejskie to jeżeli mają zbliżoną cene do lęborskich nie radze ,w trójmieście jest inna bajka z cenam:PNajgorzej jest jeśli przychodzą młodzi klienci i za niewielką kasę spodziewają się ekipy rodem z Hollywood:PNie oszukujmy się jeśli chcesz mieć profesjonalne zdjęcia i film musisz za to słono zapłacić reszta to chałturnicy i twoje szczęście jeśli trafisz na utalentowanego...pozdrawiam:)

Tu się zgodzę z zastrzeżeniem, że cena o niczym nie świadczy a z pewnością nie jest wyznacznikiem profesjonalizmu. Niemniej jeżeli ktoś scala wszystkie cechy dobrego fotografa, w tym przypadku ślubnego, to cena niestety nie będzie niska. Wszystkie cechy, czyli co zapytasz. Talent, pomysłowość, niestety też dobry sprzęt, który poradzi sobie w ciemnym kościele i na sali weselnej, gdzie czasem tylko kolorowe światła zespołu grającego są zapalone (nieumiejętne używanie lampy da nieprawdziwy obraz tego co na weselu miało miejsce) i jest niezawodny a do tego zdublowany w razie awarii. Do tego legalne działanie takiej firmy, która istnieje jakiś czas i pewnie jeszcze długo będzie istnieć. Takie firmy przechowują Twoje filmy i zdjęcia w kopiach bezpieczeństwa. Nawet za parę lat będziesz mogła dostać kopię swoich zdjęć.
Absolutnie nie mam tu na myśli tylko firm mających swoje zakłady fotograficzne. Wręcz przeciwnie. Większość z nich to lęborska miernota tkwiąca w okowach dawnych lat i bylejakości. Nie wszystkie na szczęście.
Co jeszcze? Solidne albumy. Jakość usługi potwierdzana przez klientów i dobrze by było przez innych fotografów (może przynależność do jakiegoś zrzeszenia, gdzie trzeba prezentować poziom, aby się dostać). To wszystko kosztuje. Co dostajesz w zamian? Pewność, że Twój najważniejszy dzień w życiu zostanie dobrze uwieczniony.

#35 ~rozbawiona~

~rozbawiona~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2010 - 15:52:50

No tak ja nie oddawałam zdjęć w albumie tylko na płycie...Ale tak jak wcześniej napisałam w tych czasach mało kogo stać na firme za 3 tysiące wzwyż nie oszukujmy się...ludzie teraz szukają chałturników za 1-2 tys bo na innych ich poprostu nie stać..:P zresztą jaką mają gwarancje że za 2 -3 lata ten wyjątkowy film nie wyląduje na śmietniku z okazji rozwodu w/w pary;))a lepiej mieć wtedy na adwoktów niż na tak wspaniałą aczkolwiek juz bezużyteczną pamiątke.W tych czasach nic nie jest na całe życie !!!!

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2010 - 16:54:55

No tak ja nie oddawałam zdjęć w albumie tylko na płycie...Ale tak jak wcześniej napisałam w tych czasach mało kogo stać na firme za 3 tysiące wzwyż nie oszukujmy się...ludzie teraz szukają chałturników za 1-2 tys bo na innych ich poprostu nie stać..:P zresztą jaką mają gwarancje że za 2 -3 lata ten wyjątkowy film nie wyląduje na śmietniku z okazji rozwodu w/w pary;))a lepiej mieć wtedy na adwoktów niż na tak wspaniałą aczkolwiek juz bezużyteczną pamiątke.W tych czasach nic nie jest na całe życie !!!!

Masz rację, rozwody teraz to nie jest rzadka sprawa, szkoda kasy :D

#37 ~rozbawiona~

~rozbawiona~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2010 - 18:45:30

Widzisz i w końcu doszliśmy do konsensusu szkoda kasy na drogi film lepiej odkaładać na adwokatów:P:P:P
:D:D:D

#38 ~cameraimage~

~cameraimage~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 20:34:46

No tak ja nie oddawałam zdjęć w albumie tylko na płycie...Ale tak jak wcześniej napisałam w tych czasach mało kogo stać na firme za 3 tysiące wzwyż nie oszukujmy się...

Oj jest spora grupa takich. Śluby w Lęborku obsługiwali też fotograficy z czołówki polskiej: B&W, Łastowski, Olejnik..., więc to nie do końca prawda co piszesz.

ludzie teraz szukają chałturników za 1-2 tys bo na innych ich poprostu nie stać..:P

Jeżeli chałturnik bierze 2000zł za zdjęcia to nie jest chałturnikiem tylko zwykłym złodziejem.
Taka cena w Lęborku to solidna opłata, więc należy się spodziewać bardzo dobrej obsługi i zdjęć na wysokim poziomie (w 3mieście pewnie 2500-3000zł trzeba by było zapłacić). Ludzi nie stać na dobrą fotografię, bo nie chce im się szukać. Nie stać, bo wydaje im się, że kompletny amator co bierze 300zł za zdjęcia bądź nawet robi je gratis wykona im takie same jak ktoś z dużym doświadczeniem i wprawnym okiem. Nie stać ich, bo ważniejsza jest wódka weselna. Nie stać ich, bo nie myślą o fotografiach jako czymś ważnym. Nie stać ich, bo nie zadadzą sobie trudu poszukania dobrego fotografa. Nie stać ich, bo skoro w rodzinie robił zdjęcia taki pan i zrobił "ładne zdjęcia", to mi z pewnością też zrobi "ładne".
Skoro nie stać ich na to wszystko, to ich nie stać na zdjęcia na poziomie.Potem jest rozczarowanie. Potem jest żal.
Jest grupa, której kompletnie nie zależy na fotografiach, ale myślę, że wcale nie tak duża. Pojęcie "stać mnie" albo "nie stać mnie" jest bardzo wątpliwe. Najczęściej jest tak, że im nie zależy, albo zależy na czym innym.

zresztą jaką mają gwarancje że za 2 -3 lata ten wyjątkowy film nie wyląduje na śmietniku z okazji rozwodu w/w pary;))a lepiej mieć wtedy na adwoktów niż na tak wspaniałą aczkolwiek juz bezużyteczną pamiątke. W tych czasach nic nie jest na całe życie !!!!

To już czysty sarkazm nie wnoszący niczego do dyskusji.

#39 ~Dendryt~

~Dendryt~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 21:25:47

ja napiszę tak...chciałem miec na moim weselu taniego fotografa więc znalazłem za 400 złotych...dostałem w tym 100 zdjęc ale jakośc tego fotografa mnie przerosła...dostałem za swoje, bo goscie którzy byli na moim weselu robili lepsze fotki...z punktu dnia dzisiejszego kiedy sam fotografuje wesela wiem ze za tą cene robią tylko chałupnicy co chcą pokazac niby swój talent. Uważam że dobry fotograf jest elastyczny cenowo i taki co ma cos do zaoferowania. Fotograf który ceni swój fach powinien byc duchem pary młodej czyli powinien umie zrobic z wesela, przygotowania weselnego itp bardzo dobry reportaż, to nie powinno byc tylk0o pstrykanie wesela ale też powinien by częscią ich życia przed weselem powinien wbic sie w nich z obiektywem.

#40 ~cameraimage~

~cameraimage~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 21:57:42

ja napiszę tak...chciałem miec na moim weselu taniego fotografa więc znalazłem za 400 złotych...dostałem w tym 100 zdjęc ale jakośc tego fotografa mnie przerosła...dostałem za swoje, bo goscie którzy byli na moim weselu robili lepsze fotki...z punktu dnia dzisiejszego kiedy sam fotografuje wesela wiem ze za tą cene robią tylko chałupnicy co chcą pokazac niby swój talent. Uważam że dobry fotograf jest elastyczny cenowo i taki co ma cos do zaoferowania. Fotograf który ceni swój fach powinien byc duchem pary młodej czyli powinien umie zrobic z wesela, przygotowania weselnego itp bardzo dobry reportaż, to nie powinno byc tylk0o pstrykanie wesela ale też powinien by częscią ich życia przed weselem powinien wbic sie w nich z obiektywem.

Dokładnie tak. Jednak fotograf nie powinien być częścią wesela a jedynie biernym obserwatorem. Absolutnie nie powinien ingerować w to się dzieje (albo jedynie w bardzo małym zakresie - porady praktyczne), tylko je rejestrować aparatem. Reportaż to rejestracja bez ingerencji. Plener to wypracowany z parą scenariusz podszyty spontanem. Taka jest teraz fotografia ślubna.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych