Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kamerzysta na wesele

174 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~maciek~

~maciek~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 14:50:12

Witam wszystkich poszukujemy kamerzystę i fotografa na wesele najlepiej z Lęborka kogo polecacie

#2 ~magdalena~

~magdalena~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 16:58:24

Witam wszystkich poszukujemy kamerzystę i fotografa na wesele najlepiej z Lęborka kogo polecacie

Janusz Wrzesień

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 17:20:51

Tadeusz Rogala - najlepszy:):) gwarantuję.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 17:42:11

Tadeusz Rogala - najlepszy:):) gwarantuję.

Tak, tak - oprawa nagrania doskonała, muzyka perfekcyjna, pełen takt przy filmowaniu. Jednym słowem profesjonalista. Tylko z terminami może być u niego krucho..... Powodzenia w poszukiwaniach i najlepszego na nowej drodze życia:)

#5 ~oliv~

~oliv~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 18:06:42

Ja szczerze polecam Krzysztofa GRECKO ze Słupska-pełen profesjonalista!!! Jego Fotki porpostu są zjawiskowe, nieoklepane.
Nie polecam nikogo z Lęborka sami amatorzy to tak samo jakbyś dał aparat koledze i poprosił go zrobienie kilku fotek na to samo ci wyjdzie....

#6 ~czesc~

~czesc~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 21:58:08

Maćku każdy poradzi Ci kogo innego z czego część poleceń będzie kryptoreklamą. Nie ma czegoś takiego jak "ktoś najlepszy", co próbują wciskać Ci piszący w tym wątku. Po pierwsze dla każdego co innego jest dobre a po drugie jeżeli chodzi o filmowanie to klapa kompletna w Lęborku jest i tyle. Z fotografią uważam jest nieco lepiej, bo przynajmniej parę firm (czyli nie więcej niż 5) rozwija się pod każdym względem (doskonali swój warsztat, rozwija inwencję i pomysły oraz inwestuje w sprzęt). Jak poszukasz, nawet w googlach, to znajdziesz. Obejrzyj portfolia, umów się na spotkania, obejrzyj na nich gotowe całościowe materiały jakie dostają klienci(żeby się faktycznie nie okazało, że goście weselni zrobią takie same zdjęcia, jak ktoś kogo opłacicie), dowiedz się na ile elastyczni są ludzie, żeby zrealizować zlecenie na poziomie WAS satysfakcjonującym. Dopiero potem wybierz co dla WAS jest najlepsze.

Ja szczerze polecam Krzysztofa GRECKO ze Słupska-pełen profesjonalista!!! Jego Fotki porpostu są zjawiskowe, nieoklepane.Nie polecam nikogo z Lęborka sami amatorzy to tak samo jakbyś dał aparat koledze i poprosił go zrobienie kilku fotek na to samo ci wyjdzie....

A można gdzieś portfolio ślubne tego pana zobaczyć? Skoro taki dobry na pewno ma witrynę i należy do stowarzyszeń profesjonalnych fotografów ślubnych a jakoś nie mogę znaleźć tego pana :( Za to firmy lęborskie należące do takich stowarzyszeń (gwarancja jakości) łatwo znaleźć.

#7 ~zona~

~zona~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 23:46:43

Tak, tak - oprawa nagrania doskonała, muzyka perfekcyjna, pełen takt przy filmowaniu. Jednym słowem profesjonalista. Tylko z terminami może być u niego krucho..... Powodzenia w poszukiwaniach i najlepszego na nowej drodze życia:)

i do tego jeszcze wam PIT_a w skarbówce rozliczy. Pełen profesjonalizm. Zdecydowanie polecam.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 23:49:43

Guw..no prawda od lat w Lęborku żądzi tylko jeden Pan Bogan Oleszczuk. Tylko on jest godny by filmować w naszej rodzinie. THE BEST

#9 ~hahaha~

~hahaha~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2010 - 00:00:22

Guw..no prawda od lat w Lęborku żądzi tylko jeden Pan Bogan Oleszczuk. Tylko on jest godny by filmować w naszej rodzinie. THE BEST

Dwa byki w tak krótkim zdaniu :D Z całym szacunkiem dla Pana Oleszczuka, ale Ty chyba nie jesteś godzien, żeby u Ciebie ten Pan filmował, nie zrozumiesz zapisów umowy :D

#10 ~Dendryt~

~Dendryt~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 07:45:47

wczoraj byłem świadkiem jak przyjechała ekipa: kamerzysta i fotograf z młodą parą do parku chrobrego podążali od strony loku do schodów które prowadzą na wieże ciśnień. Jak tak szli to nawet nie zauważyli jak im pięknie słońce dało ładny widok prześwitując przez drzewa...no widok rewelacyjny jak dla fotografa no ale oczywiście oni tego nie widzieli bo oczywiście schody ważniejsze przecież to atrakcja Lęborka. Jest to dowód jak ciemnych i krótko myślących mamy fotografów w Lęborku. Pewnie po tej sesji pojechali nad żabki na Staromiejską bo to druga atrakcja.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 12:17:13

Ja Tobie radzę rozdzielić funkcję kamerzysty i fotografa. Zdjęcia ze stop klatki filmowej nie są aż tak dobre jak te robione przez wyłącznie fotografa odpowiednim aparatem.
Ja na swoim weselu miałem kamerzystę ze Słupska Pan
Ryszard Sikorski - rewelacja. Gość kiedyś pracował w regionalnej trójce, kręcił różne reportaże z regionu. Wesela robił w międzyczasie również wspólnie z synem na 2 kamery, potem odpowiedni montaż. Widać że się znał na rzeczy, dobierał odpowiednią kamerę, podłączał własne oświetlenie, mikrofony w kościele, sugerował wystrój sali( dobór kolorów) tak żeby wszystko potem ładnie wyszło.Doskonały dobór podkładów muzycznych. Przed weselem można było nakręcić wstęp, jakiś romantyczny spacer, wspomnienia z dzieciństwa czy narzeczeństwa.Film wyszedł bardzo fajnie, obraz jest bardzo wyraźny podobnie jak dźwięk. Przejścia pomiędzy różnie oświetlonymi pomieszczeniami są niezauważalne. Świetnie wychwycone momenty z uroczystości: jakieś niestandardowe zachowania gości, popisy muzyczne, kawały, wypowiedzi gości. Świetnie ujęta całość sali, stoły, orkiestra, wszyscy goście i młoda para.Radzę zprawdzić ofertę.
Fotografa nie mogę polecić bo zdjęcia robiliśmy tylko w studiu ale słyszałem że dobrze się zapowiada Pani Beyerowska, miała już swoje wystawy- bardzo profesjonalne prace.

#12 ~xxxxx~

~xxxxx~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 13:01:55

Bergman Studio z Luzina;)szczerze polecam pełna profeska i kamerka w HD CZYSTA POEZJA http://bergman-studio.com/

#13 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 13:31:19

Witam.Też miałam p.Ryszarda jako kamerzystę.Faktycznie dobry.

#14 ~stopklatka~

~stopklatka~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 15:52:42

wczoraj byłem świadkiem jak przyjechała ekipa: kamerzysta i fotograf z młodą parą do parku chrobrego podążali od strony loku do schodów które prowadzą na wieże ciśnień. Jak tak szli to nawet nie zauważyli jak im pięknie słońce dało ładny widok prześwitując przez drzewa...no widok rewelacyjny jak dla fotografa no ale oczywiście oni tego nie widzieli bo oczywiście schody ważniejsze przecież to atrakcja Lęborka. Jest to dowód jak ciemnych i krótko myślących mamy fotografów w Lęborku. Pewnie po tej sesji pojechali nad żabki na Staromiejską bo to druga atrakcja.

No widzisz, Ty patrzysz i szukasz. Tamten "fotograf" chciał zrobić zdjęcia na schodach. One tam są zawsze, piękne światło tylko czasem. Dlatego on tego nie widzi. Cyk, cyk schody pstryknięte. Przecież był tu już 100 razy z różnymi parami, to musi być pięknie :D Kolejny dowód na to, że posiadanie aparatu nie robi z nikogo fotografa.

Ja Tobie radzę rozdzielić funkcję kamerzysty i fotografa. Zdjęcia ze stop klatki filmowej nie są aż tak dobre jak te robione przez wyłącznie fotografa odpowiednim aparatem.

Zdjęcia ze stopklatki, to nie zdjęcia, rozdzielczość gorsza niż z telefonu. Są też "kamerzyści" co mają na statywie kamerę i obok aparat. To są dopiero kombajny. Na filmie słychać odgłosy aparatu a unieruchomiony aparat to kpina jakaś. Jak tu budować kadry? Paranoja. Ale są na takie produkcje klienci...

Bergman Studio z Luzina;)szczerze polecam pełna profeska i kamerka w HD CZYSTA POEZJA http://bergman-studio.com/

Owszem "pełna profeska"... jakiś czas temu w każdym sklepie spożywczym leżały ich (wasze?) ulotki i wizytówki :D
A film też w HD? Czy jak u nas niektórzy robią, kamera HD (więc więcej zapłacisz) ale film DVD dostaniesz :D

Słowo "profesjonalizm" jest tak nadużywane jak mało jakie. Po czym wy rozpoznajecie ten profesjonalizm? Do czego porównujecie? W Polsce działają stowarzyszenia profesjonalnych fotografów i kamerzystów. Nikt z wyżej wymienionych do nich nie należy. Trzeba spełniać bardzo surowe kryteria, żeby tam się znaleźć. Dlaczego wiec nie należą skoro są tacy pro?

Każdy w tym biznesie to profesjonalista. Wystarczy kupić kamerę, choćby taką, która obok profesjonalnej nawet nie leżała. Nie wspomnę o umiejętnościach kamerzysty czy fotografa. Szczególnie pozory profesjonalizmu można zrobić na przyszłym kliencie, który najczęściej ogląda filmy i zdjęcia zrobione aparatem kompaktowym bądź komórką. Kamery używane przez "profesjonalistów" są większe, więc są z pewnością profesjonalne. Tak samo aparat, jest większy, czarny i ma "odłączany" obiektyw. Ten obiektyw to najlepiej żeby był duży, bo duży zoom jest profesjonalny. To nic, że kamerzysta korzysta tylko z trybów automatycznych na wszystkim gdzie się da a fotograf używa swojego profesjonalnego aparatu jak "idioten kamery". Nie wie co to przysłona, głębia ostrości, kompozycja obrazu, jak używać lampy błyskowej. Kamerzysta rozstawi na waszym weselu oświetlenie kupione godzinę temu w Briko. No jasne, że jest ono profesjonalne skoro je sprzedają w sklepie z profesjonalnym osprzętem dla videofilmowców jakim niewątpliwie Briko jest. Przy okazji zafunduje wam na weselu nastrojowe naturalne oświetlenie (które pokaże, jak to na weselu było) dodatkowo opaleniznę otrzymacie gratis, halogenową co prawda, ale z pewnością profesjonalną. Równie profesjonalne będą zdjęcia. Tylko profi zrobi wam zdjęcia w kościele, który nie wiadomo jakby był oświetlony na zdjęciach wyjdzie czarny w tle, bo profesjonalny fotograf ślubny świeci lampą w parę młodą (a jak jest ciemnawy, choćby nasz Jakub, no to wtedy jeszcze bardziej profesjonalnie to wyjdzie). Zdjęcia będą takie same jakby zrobił je pierwszy lepszy gość weselny, ale profesjonalista weźmie za nie kasę, bo jest profesjonalistą w końcu. Oczywiście profesjonalista będzie miał jeden profesjonalny aparat (taki jeden z najtańszych - przeznaczonych na co dzień dla początkujących amatorów - canonów czy nikonów a jak jest super profi to nawet sony). Jeden, bo aparatów nie dotyczy fakt, że każdy sprzęt się psuje (szczególnie amatorski, który nie jest przewidziany, do wykonywania nim kilku- kilkunastu tysięcy zdjęć w ciągu miesiąca). Zdjęć musi być dużo przecież (ciocia z wujkiem w tańcu - przodem, tyłem, bokiem jednym i drugim, jeszcze dwa razy przodem, bo ciocia akurat poślizgnęła się i widać jej pas od pończoch), wszystkie na płytę, oczywiście bez przebrania i obrobienia, bo profi ma tak dobry aparat, że nie trzeba. Kamerzysta oprócz solarium z halogenów, zafunduje wam także zapoznanie się ze sprzętem górniczym w postaci, lampki na kamerze. Ma to swoje zalety, bo wraz z fotografem oślepią was na tyle, że nie zauważycie drobnych niedociągnięć, które mogą pojawić się w dniu ślubu. Z pewnością też nie zauważycie jak na spółę z "orkiestrą" żłopią wódę będąc w pracy. Profesjonalista sobie poradzi nawet w najgorszych warunkach. Nawet jak niewiele już widzi i kamera mu podskakuje od czkawki.

#15 ~Dendryt~

~Dendryt~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 18:42:43

No widzisz, Ty patrzysz i szukasz. Tamten "fotograf" chciał zrobić zdjęcia na schodach. One tam są zawsze, piękne światło tylko czasem. Dlatego on tego nie widzi. Cyk, cyk schody pstryknięte. Przecież był tu już 100 razy z różnymi parami, to musi być pięknie :D Kolejny dowód na to, że posiadanie aparatu nie robi z nikogo fotografa.

Zdjęcia ze stopklatki, to nie zdjęcia, rozdzielczość gorsza niż z telefonu. Są też "kamerzyści" co mają na statywie kamerę i obok aparat. To są dopiero kombajny. Na filmie słychać odgłosy aparatu a unieruchomiony aparat to kpina jakaś. Jak tu budować kadry? Paranoja. Ale są na takie produkcje klienci...

Owszem "pełna profeska"... jakiś czas temu w każdym sklepie spożywczym leżały ich (wasze?) ulotki i wizytówki :D
A film też w HD? Czy jak u nas niektórzy robią, kamera HD (więc więcej zapłacisz) ale film DVD dostaniesz :D

Słowo "profesjonalizm" jest tak nadużywane jak mało jakie. Po czym wy rozpoznajecie ten profesjonalizm? Do czego porównujecie? W Polsce działają stowarzyszenia profesjonalnych fotografów i kamerzystów. Nikt z wyżej wymienionych do nich nie należy. Trzeba spełniać bardzo surowe kryteria, żeby tam się znaleźć. Dlaczego wiec nie należą skoro są tacy pro?

Każdy w tym biznesie to profesjonalista. Wystarczy kupić kamerę, choćby taką, która obok profesjonalnej nawet nie leżała. Nie wspomnę o umiejętnościach kamerzysty czy fotografa. Szczególnie pozory profesjonalizmu można zrobić na przyszłym kliencie, który najczęściej ogląda filmy i zdjęcia zrobione aparatem kompaktowym bądź komórką. Kamery używane przez "profesjonalistów" są większe, więc są z pewnością profesjonalne. Tak samo aparat, jest większy, czarny i ma "odłączany" obiektyw. Ten obiektyw to najlepiej żeby był duży, bo duży zoom jest profesjonalny. To nic, że kamerzysta korzysta tylko z trybów automatycznych na wszystkim gdzie się da a fotograf używa swojego profesjonalnego aparatu jak "idioten kamery". Nie wie co to przysłona, głębia ostrości, kompozycja obrazu, jak używać lampy błyskowej. Kamerzysta rozstawi na waszym weselu oświetlenie kupione godzinę temu w Briko. No jasne, że jest ono profesjonalne skoro je sprzedają w sklepie z profesjonalnym osprzętem dla videofilmowców jakim niewątpliwie Briko jest. Przy okazji zafunduje wam na weselu nastrojowe naturalne oświetlenie (które pokaże, jak to na weselu było) dodatkowo opaleniznę otrzymacie gratis, halogenową co prawda, ale z pewnością profesjonalną. Równie profesjonalne będą zdjęcia. Tylko profi zrobi wam zdjęcia w kościele, który nie wiadomo jakby był oświetlony na zdjęciach wyjdzie czarny w tle, bo profesjonalny fotograf ślubny świeci lampą w parę młodą (a jak jest ciemnawy, choćby nasz Jakub, no to wtedy jeszcze bardziej profesjonalnie to wyjdzie). Zdjęcia będą takie same jakby zrobił je pierwszy lepszy gość weselny, ale profesjonalista weźmie za nie kasę, bo jest profesjonalistą w końcu. Oczywiście profesjonalista będzie miał jeden profesjonalny aparat (taki jeden z najtańszych - przeznaczonych na co dzień dla początkujących amatorów - canonów czy nikonów a jak jest super profi to nawet sony). Jeden, bo aparatów nie dotyczy fakt, że każdy sprzęt się psuje (szczególnie amatorski, który nie jest przewidziany, do wykonywania nim kilku- kilkunastu tysięcy zdjęć w ciągu miesiąca). Zdjęć musi być dużo przecież (ciocia z wujkiem w tańcu - przodem, tyłem, bokiem jednym i drugim, jeszcze dwa razy przodem, bo ciocia akurat poślizgnęła się i widać jej pas od pończoch), wszystkie na płytę, oczywiście bez przebrania i obrobienia, bo profi ma tak dobry aparat, że nie trzeba. Kamerzysta oprócz solarium z halogenów, zafunduje wam także zapoznanie się ze sprzętem górniczym w postaci, lampki na kamerze. Ma to swoje zalety, bo wraz z fotografem oślepią was na tyle, że nie zauważycie drobnych niedociągnięć, które mogą pojawić się w dniu ślubu. Z pewnością też nie zauważycie jak na spółę z "orkiestrą" żłopią wódę będąc w pracy. Profesjonalista sobie poradzi nawet w najgorszych warunkach. Nawet jak niewiele już widzi i kamera mu podskakuje od czkawki.

bardzo ciekawie to napisałaś\łeś widze że w temacie jesteś. Sam zajmuję się fotografią od dawna i robię przeróżne zdjęcia ale nie jest sztuką pstrykać ile się da i gdzie się da. Ale to co wczoraj widziałem to straciłem dobre zdanie o tamtym fotografie. Tak pięknego naturalnego światła jakie dało im słońce rzadko się nie spotyka. Ale oni dumnie napierali na schody. Mam znajomego fotografa który na weselach robi około 150 zdjęć, tylko tyle. Jemu to wystarczy aby dać klientowi album do rąk, a zamówienia ma nawet w Wenecji. Poleciłbym go ale to będzie reklama a wiem że rozgłosu on nie lubi.

#16 ~stopklatka~

~stopklatka~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 23:11:54

bardzo ciekawie to napisałaś\łeś widze że w temacie jesteś. Sam zajmuję się fotografią od dawna i robię przeróżne zdjęcia ale nie jest sztuką pstrykać ile się da i gdzie się da. Ale to co wczoraj widziałem to straciłem dobre zdanie o tamtym fotografie. Tak pięknego naturalnego światła jakie dało im słońce rzadko się nie spotyka. Ale oni dumnie napierali na schody. Mam znajomego fotografa który na weselach robi około 150 zdjęć, tylko tyle. Jemu to wystarczy aby dać klientowi album do rąk, a zamówienia ma nawet w Wenecji. Poleciłbym go ale to będzie reklama a wiem że rozgłosu on nie lubi.

Widać głupota i ślepota razem chodzą ;)
Też nie lubię pstrykania wszystkiego dookoła, jednak 150 zdjęć to chyba ten fotograf oddaje klientom, bo nie wierzę, że w ciągu całego dnia i sesji plenerowej tylko tyle robi. Chyba, że łapie tylko statyczne (pozowane) momenty. Styl reportażowy, który jest teraz w modzie wymaga jednak dużo większej ilości zdjęć, żeby efektem końcowym była spójna opowieść fotograficzna z dnia ślubu doprawiona sesją plenerową. Nie można założyć, że w tym momencie dzieje się najważniejsza rzecz na weselu np. Trzeba łapać i potem solidnie przebierać, aby złożyć piękna historię ze 100-150 zdjęć.

#17 ~Dendryt~

~Dendryt~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 07:41:06

zobacz jak się robi zdjęcia...a potem chwalmy naszych Lęborskich fotografów...
http://www.ak-foto.comweb.pl/

#18 ~stopklatka~

~stopklatka~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 08:57:19

zobacz jak się robi zdjęcia...a potem chwalmy naszych Lęborskich fotografów...
http://www.ak-foto.comweb.pl/

Zdjęcia na wysokim poziomie. Przynależność do WPJA i AG-WPJA też o czymś świadczy, choć znaczenie tych organizacji bardzo mocno podupadła od czasu kiedy zaczęto tam przyjmować prawie każdego kto tylko zapłaci 300$ za rok przynależności. Jednak w przypadku tego fotografa można powiedzieć, że zdjęcia same się bronią. Skąd tylko ta pewność, że w Lęborku nie znajdziesz nikogo kto na takim poziomie zdjęcia robi?

#19 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 15:08:04

W Lęborku na pewno znajdziesz kogoś kto robi takie zdjęcia;)Taką osobą jest z pewnością "STOPKLATKA". I nie wypowiadaj się na tematy niektórych osób o których nie masz zielonego pojęcia;)pozdrawiam i dalej podkreślam,że Bergman studio robi to na dużym poziomie i płyty sa nagrane w rozdzielczości HD 1080p na płytach Blueray a nie DVD no chyba że znasz to ze swojego doświadczenia Tomek

#20 ~stopklatka~

~stopklatka~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 20:49:08

W Lęborku na pewno znajdziesz kogoś kto robi takie zdjęcia;)Taką osobą jest z pewnością "STOPKLATKA". I nie wypowiadaj się na tematy niektórych osób o których nie masz zielonego pojęcia;)pozdrawiam i dalej podkreślam,że Bergman studio robi to na dużym poziomie i płyty sa nagrane w rozdzielczości HD 1080p na płytach Blueray a nie DVD no chyba że znasz to ze swojego doświadczenia Tomek

W Lęborku co niektóre filmy tak robią, wierz mi, mamią klientów kamerą HD, śrubują cenę a oddają DVD. Dlatego pytam. O nic złego tą firmę nie oskarżam, czytaj uważnie posty. Dyskusja w dużej mierze toczy się na temat lęborskich "produkcji" weselnych. Bergman studio udzielają się forum ślubnym i chwała im za to, że nie idą tą nędzną bruzdą jaką ryją pozostali. Niech jednak zostaną przy video, bo fotografia im zdecydowanie nie wychodzi. Wystarczy porównać do wyżej cytowanej firmy jaką polecał Dendryt.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych