Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

47 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~ilmaza87~

~ilmaza87~
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 10:59:50

Hehehe.. a co? Samemu studiujesz? Bo ja tak i jestem tego samego zdania, co Ty:P

No ja.. geografię :P

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 11:07:40

A co uważacie u Wyższej Szkole Gospodarki Przestrzennej w Słupsku?

#23 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 14:00:41

Jaki kierunek jest dobry by po studiach mieć pracę? Bezsensowne pytanie, bo rynek pracy się zmienia bardzo szybko, więc jeśli pójdziesz nawet na dwa kierunki, to w momencie ukończenia studiów może nie być na nie zapotrzebowania.

ZAGADZAM SIE nie wazne na jaki kierunek sie pojdzie to i tak w trakcie studiów rynek pracy ulegnie zmianie mi mowili jak podejmowałam studia ze moj kierunek jest bardzo pożądany na rynku pracy poszlo na niego duzo ludzi a teraz jest duza konkurencja a poza tym rynek sie zmienil i juz nie ma zapotrzebowania na taki zawod a i tak po skonczeniu studiow bedzie trzeba konkurowac z mlodymi wyksztalconymi ludzmi po studiach a do tego jeszcze sa starzy wyjadacze zajmujacy cieple posadki trzeba bedzie poczekac az sobie dorobia do emerytury to wtedy sie moze miejsce zwolni

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 15:08:26

Logistyka... warto!

#25 ~olek~

~olek~
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 12:11:45

Nie ważna jest uczelnia, ale co po niej zostanie w głowie. I wbrew opiniom słupszczan AP nie jest taki do końca zły. Wszystko zależy od wydziału i kierunku. Tak samo jak na każdej uczelni jest wydział gier i zabaw - tutaj pedagogiczno-filozoficzny.
Poza tym żadne studia nie dają całkowitej gruntownej wiedzy, raczej dają solidne podstawy i pokazują jak oraz gdzie ta wiedzę zdobywać. Z AP można taką umiejętność wynieść.

Uważam, że masz rację. Jak zabraknie plasteliny i klocków lego to ten wydział gier i zabaw będą musieli zamknąć. Uważam, że AP kształci naukowców, którym się wciska wiedzę nikomu nie potrzebną. Kształci się tam przyszłych bezrobotnych, którzy absolutnie do pracy w zawodzie nie są przygotowani. Dla przykładu, przyszłych nauczycieli historii przygotowuje do pracy w zawodzie facet który nigdy w szkole nie uczył. Uczelnia ta szans na przyszły uniwersytet nie ma żadnych, a tylko takie uczelnie w przyszłości będą się liczyć. Chociaż nowy Rektor robi wszystko, aby tą sytuację zmienić o czym świadczy 77 miejsce w rankingu uczelni wyższych

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 12:03:42

dyplom wyższej uczelini nie gwarantuje pracy, super kasy i awansu - daje niestety albo stety- lepszy start w porównianiu z osobami , które nie mają wyuczonego zawodu...uczelnie chąc przyciągnąć "kase - czyt. studentów" wciskają kity, poziom nauczania też nie jest wysoki, wiec wychodzi taki student z zimnych ciemnych murów i mysli ze znajdzie prace za 4000 brutto aaaaa sie okazuje, że mogą mu co najwyżej zaproponować 400 zł ;0) hehe...generalnie wybór uczelni, kierunku studiów powienien pokrywać sie z tym co lubimy robić, czym, sie interesujemy ale! musimy brać też pod uwagę dynamizm gospodarki...oj tak czy siak elastycznym być trzeba, łapać doświadczenie, być otwartym na świat, ludzi i mieć nosa ale przede wszystkim poznać samego siebie w szerokim słowa znaczeniu!

#27 ~kslek~

~kslek~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2010 - 17:58:06

No ja.. geografię :P

też geografia : p KiOŚ!
a tak btw... nie wyobrażam sobie studiować a potem pracować w zawodzie którego się nie lubi... jak widzę np. studentów informatyki bo przecież to taki przyszłościowy zawód, którzy na kompie potrafią zrobić mniej niż ja to wymiękam : P
....aha i jeszcze jedna uwaga AP wcale nie jest taka tragiczna jak myślicie, wydział matematyczno-przyrodniczy jest jednym z najlepszych w polandi, poziom ogólny zaniżają kierunki jak filozofia np...

Użytkownik kslek edytował ten post 19 wrzesień 2010 - 18:00:22

#28 ~bezpiecznik~

~bezpiecznik~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2010 - 18:32:45

piszecie głupoty o APie. Otwarto tam bardzo dobry kierunek Bezpieczeństwo Narodowe wykładane przez doświadczonych policjantów i wojskowych doktorów oraz profesorów. jeśli ktoś wiąże przyszłość ze służbami mundurowymi to polecam gorąco. Co do pedagogiki na APie się nie wypowiadam bo to nie moja sprawa...

#29 ~RAK~

~RAK~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2010 - 18:41:29

jakie studia,jaka praca? wystarczy mieć dobry łeb i kasa sama wpłynie do kieszeni wystarczy pomyśleć na co codzień jest popyt/będzie i podaż jak juz się ruszy z miejsca to biznes idzie pełną parą.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2010 - 21:11:14

napewno warto inwestować w studia techniczne, które konczą się inż.
ja jestem po Akademii Morskiej wydziale nawigacji i na brak (dobrze płatnej) pracy nie narzekam.
Robię to co lubię i co przynosi mi satysfakcję, a przeciez oto chodzi. Z usmiechem na twarzy wstaję i idę do pracy. ;)

#31 ~Słupszczanin~

~Słupszczanin~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2010 - 21:14:36

piszecie głupoty o APie. Otwarto tam bardzo dobry kierunek Bezpieczeństwo Narodowe wykładane przez doświadczonych policjantów i wojskowych doktorów oraz profesorów. jeśli ktoś wiąże przyszłość ze służbami mundurowymi to polecam gorąco. Co do pedagogiki na APie się nie wypowiadam bo to nie moja sprawa...

totalna bzdura. Ja ukończyłem ten kierunek na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni gdzie wykładali wojskowi i oni sami mowili ze w słuzbach mundurowych prace bedzie znalezc ciezko

#32 ~kankon~

~kankon~
  • Goście

Napisano 10 maj 2016 - 11:56:35

Studia dla satysfkacji? Nie, dla kontaktów, poznania miasta i rozwoju. Poszłam na kosmetologię do Szkoły Mydłowskiej, a w zasadzie to dopiero zaczynam ten kierunek od października. Mam konkretne cele, wiem co chcę opanować, do jakiego poziomu dotrzeć. Długa droga przede mną, ale wiem po prostu kim są prowadzący i czego mogę się po nich spodziewać. Czasu na pewno nie stracę.

#33 polcia-43

polcia-43

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 22:22:56

Teraz to tylko informatyka się liczy, nie wiem po co młodzi wybierają te przedziwne kierunki co powstają, jak później i tak kończą w supermarketach na kasie. Przecież to bez sensu...

#34 Karlow82

Karlow82

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:16:57

A ja studiuję logistykę transportu na http://www.wsb.pl/wroclaw/ i już teraz złapałem pracę w zawodzie z całkiem niezłym wynagrodzeniem. Ale myślę, że sam perspektywiczny kierunek nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze troszkę drygu do tego, co się studiuje.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:35:14

tylko ginekologia

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:41:19

A ja studiuję logistykę transportu na i już teraz złapałem pracę w zawodzie z całkiem niezłym wynagrodzeniem. Ale myślę, że sam perspektywiczny kierunek nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze troszkę drygu do tego, co się studiuje.

ate, przecie ty to zwyczajny szoferak z morpolu :o

#37 jan123456

jan123456

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 07:59:53

Informatyka, grafika komputerowa - takie rzeczy się opłacają.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 17:18:36

Informatyka, grafika komputerowa - takie rzeczy się opłacają.

Bzdura ! Jajlepsza jest medycyna np. stomatologia, ginekologia itp,

albo studia prawnicze, a potem praca jako adwokat, sedzia, notariusz, prokurator.
Informatykow i grafikow jest na peczki dlatego po tych studiach wielu z nich zasuwa na zmywaku w Anglii, albo na truskawkach w Norwegii.

#39 taricotti

taricotti

Znajomy

• PipPip
  • 47 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:31:38

W Gdańsku na WSB polecam studia kryminalistyka http://www.wsb.pl/gd.../kryminalistyka . Bardzo ciekawy i nietypowy kierunek, a przy dzisiejszej ilości studentów i absolwentów dobrze studiować coś bardziej niszowego i na co jest jednak jakieś zapotrzebowanie. No chyba, że z mniej niszowych oklepane studia informatyczne, na informatyków zawsze jest popyt.

#40 inspektor

inspektor

Bywalec

• PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 11 luty 2017 - 18:03:23

Przy odpowiednio wysokim tempie wzrostu gospodarczego, wystarczy wykształcenie zawodowe.
Przy tym co mamy teraz to profesorom będzie zagrażać bezrobocie.

http://forum.gk24.pl...t105680/page-22

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych