Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jakie oświetlenie schodowe

107 odpowiedzi w tym temacie

#41 Atma

Atma

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 09:06:54

U mnie w domu jest klasyczne oświetlenie z góry, użyliśmy aquaform squares i generalnie wszyscy w koło się zachwycają naszymi chodami. Baliśmy się oświetlenia od dołu, bo trochę razi po oczach...

#42 Aniabal

Aniabal

Bywalec

• PipPipPip
  • 58 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:26:21

W ciągach komunikacyjnych typu korytarz czy obszar schodów zdecydowanie odradziłabym oświetlenie sufitowe, które jest zbyt ogólne. W moim domu, zdecydowaliśmy się na oczka podtynkowe zamontowane przy stopniach schodowych - nie tylko świetnie je oświetlają, ale również wyglądają zjawiskowo. Oczka kupisz w każdym sklepie, my zamówiliśmy w magiaswiatel.pl, ponieważ naszą uwagę zwrócił konkretny model. Nam efekt bardzo się podoba, aczkolwiek wiem, że jest również wielu miłośników taśm ledowych. Wybór należy do Ciebie.

Użytkownik Aniabal edytował ten post 02 grudzień 2015 - 11:26:53

#43 marzka11

marzka11

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 11:01:34

Ja mam na schodach takie halogenki przy samej podłosze co drugi stopień + jedną wiszącą lampę nad schodami ale jej prawie nie używam. A w przedpokoju mam 2 karnisze stąd: http://www.lampy.pl/...enne/przedpokoj

#44 jann3

jann3

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 09:05:34

ja oświetlenie schodów zrealizowałem inaczej, wieszając kinkiety i żyrandol świecznikowy na długim łańcuchu nad półpiętrem. wszystko kupiłem na www.ojlampy.pl - szczerze polecam ten sklep z oświetleniem, bo nie wszędzie można dobrać sobie długość łańcucha a mi zrobili to bez podnoszenia ceny zamówienia. pozdrawiam

#45 lemoniada

lemoniada

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 13:33:04

Przy schodach najefektowniej będzie wyglądać taśma led. Sam mam u siebie i naprawdę robią wrażenie na gościach. W Perfektmarket kosztują około 6 złotych za metr te najtańsze, więc naprawdę się opłaca. Nie sądzę jednak, żeby taśmy sprawdziły się jako oświetlenie przedpokoju, jak niektórzy tu piszą. Ich światło jest jednak trochę zbyt słabe, a w tym pomieszczeniu potrzeba czegoś więcej. Niemniej na schodach dają radę:

11.jpg

Czy ta taśma led jest montowana w szczelinie między schodami a ścianą czy jest osadzona na ścianie? jak zostały wykonane zagięcia pod kątem prostym? Czy taśma jest schowana w listwach aluminiowych?

#46 ~lelka~

~lelka~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:26:32

Planujemy po Nowym Roku kupić schody wstęgowe z Prudlik. W miejscu gdzie będą instalowane schody jest dość ciemno. Zastanawiamy się więc również nad oświetleniem schodów. Czy ledy będą odpowiednie?

#47 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2016 - 10:58:55

Może to Cię zainspiruje. Korzystałem i polecam www oswietlenie-led. eu

#48 Wrzos

Wrzos

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 01 luty 2016 - 13:24:22

Nam bardzo spodobały się takie lampy włoskie, w tym stylu http://homelight.pl/producenci.html spasowaliśmy je do wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu nabrały takiej ładnej elegancji i osobiście podoba mi się taki wspólny akcent wszędzie :) 

#49 malwina83

malwina83

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 20 luty 2016 - 11:32:13

ja na klatce schodowej mam oświetlenie firmy Greenie-world -  http://greenie-world.com/pl/ i jestem bardzo zadowolona. Zamontowaliśmy reflektory szynowe. Tego rodzaju reflektory są wyposażone w metalowe listwy z szynami, które są montowane na suficie. Dzięki umocowaniu reflektora na szynach możliwe jest jego przesuwanie, aby zapewnić maksimum światła w najważniejszych miejscach pomieszczenia. Diody LED w reflektorach są najczęściej umieszczone w ruchomych oprawach, dzięki czemu możliwa jest zmiana kąta padania światła. Więc jest to bardzo fajne rozwiązanie. 

#50 OzoN

OzoN

Bywalec

• PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 21 luty 2016 - 13:25:36

Oświetlenie warto rozwiązywać na etapie projektu sami jakiś czas temu przymierzaliśmy się do zakupu schodów drewnianych w Stolarex w Toruniu - http://www.stolarex.com.pl/ i nie ma problemy jeśli chodzi o dostosowanie schodów do zamontowania oświetlenia jeśli konkretnie powiecie co lub dostarczycie odpowiednie produkty to Wam od razu zamontują w konstrukcji ledy czy kto co chce. Warto już na tym etapie o tym pomyśleć.

#51 antonina1974

antonina1974

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 24 luty 2016 - 16:39:31

Ja w swoim domu oświetliłam korytarz lampami stąd - lampy massive Jest duży wybór wzorów i typów oświetlenia, moim zdaniem warto zajrzeć też do innych kategorii z tego sklepu.

Użytkownik antonina1974 edytował ten post 26 luty 2016 - 10:52:42

#52 andrzejkor

andrzejkor

Bywalec

• PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 09:49:00

My robiliśmy ledy, bo pasowały do drewna i tego, że mamy balustrady szklane, jak tutaj http://www.republika...tem/balustrady/ fajnie się sprawdzają i mogą świecić przez cały czas, bo prawie w ogóle prądu nie zużywają, a dla mnie to bardzo ważne

#53 araszka

araszka

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 14:30:04

ja do oświetlenia schodów używałem taśmy led

#54 ~kryska~

~kryska~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 13:59:54

Jak masz tego typu problem, to warto zajrzeć lednews.pl Bardzo pomocny portal w tym temacie,

#55 ~heleniaa~

~heleniaa~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 08:42:44

Jak masz tego typu problem, to warto zajrzeć lednews.pl Bardzo pomocny portal w tym temacie,

Dla mnie bomba sporo pożytecznych informacji się dowiedziałam także warto. Czasami kobita musi sobie radzić bez faceta i takie portale są w takich sytuacjach jak znalazł ;)

#56 ~sinsej~

~sinsej~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 10:57:11

mnie się podoba efekt jak wkleja się taśme led pod schody, taka tasma nie wiele kosztuje na avans.pl a jest możliwość zmiany jej koloru za pomocą pilota albo kupno w jednym kolorze, wygląda to naprawdę rewelacyjnie 

#57 Arnold6152

Arnold6152

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 14:31:54

Fajnie wyglądają ledowe panele led. Np. coś takiego:

http://www.gitmarket...roki-profil-led

#58 ~Renata2312~

~Renata2312~
  • Goście

Napisano 19 maj 2016 - 12:41:13

Mi bardzo podobają się profile led od klusdesign.pl Na stronie producenta mają fajne inspiracje. Każdy znajdzie dla siebie jakiś pomysł na ciekawe oświetlenie. 

#59 ~anka~

~anka~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2016 - 14:54:32

U mnie też są taśmy LEDowe  pod schodami , z tym, ze ja kupiłam aktivejet bo jakoś mi w nich barwa światła najbardziej przypadłą do gustu.

#60 skibcia.a

skibcia.a

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 10:20:15

Bardzo spodobał mi się pomysł oświetlenia schodów taśmą LEDową i właśnie stoję przy dylematem, jaką wybrać. Znalazłam sklep online z przystępnymi cenami, ale nie bardzo wiem na co dokładnie zwrócić uwagę. Czy uważacie, że taka taśma http://ledolandia.pl...tegoryId=33421 była by ok? Chodzi mi przede wszystkim o moc i barwę, ponieważ chciałabym, żeby taśma stanowiła dodatek, a nie główne źródło światła.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych