Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jakie oświetlenie schodowe

107 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 13:58:53

A jakie polecacie oświetlenie schodów i przedpokoju? Widziałem dużo możliwości i ciężko się zdecydować. No i trzeba jakoś zaplanować instalację bo dużo jest opraw na różne napięcie i ciężko jak dla mnie to ogarnąć. Co jest modne a czego stanowczo unikać pod względem funkcjonalnym i praktycznym?

#2 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 14:21:07

Proponuję oświetlenie schodów i oświetlenie przedpokoju zrobić za pomocą taśm Led. Są łatwe w użyciu, ponieważ na odwrocie posiadają taśmę klejącą ułatwiającą montaż. W montażu pasków ledowych mogą pomóc nam profile. Są one w w takich kształtach, które zasłaniają samo źródło światła LED, kierując je na eksponowany obiekt.Można również zastosować oprawy led, które możemy wbudować w ścianę.

#3 ~Oratek~

~Oratek~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:21:47

Przy schodach bardzo dobrze sprawdzają się takie taśmy led: (.)

Są bardzo proste w montażu oraz nie kosztują dużo (można je bardzo tanio zamówić w sieci) i myślę, że praktycznie każdy by sobie poradził. Sam posiadam takie w swoim domu i z montażem nie miałem problemu ;) Nie zjadają zbyt dużo energii - są oszczędniejsze niż tradycyjne lampy.

Poza tym świetnie wyglądają we wnętrzach -zwłaszcza urządzonych w nowoczesnym stylu.

#4 ~to on~

~to on~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 19:12:07

166-img_2076.jpg

#5 ~sad~

~sad~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 19:12:52

Możę coś takiego na tanioipewnie.pl  od 37zł

#6 carolline19

carolline19

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 17:02:35

A ja zamontowałam sobie takie oto oświetlenie schodowe:

youtu.be/YNLKKDIJmXI

Bardzo praktyczne, tanie i ładnie wyglądające rozwiązanie ;) 

#7 ~dragos~

~dragos~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2014 - 14:33:00

Tekielak ma fajne kinkiety - może coś w tym stylu? Trudno dobrać sensowne oświetlenie nie widząc zdjęć schodów i całego pomieszczenia. Przecież to trzeba dobrać pod względem stylu...

#8 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2014 - 20:55:15

Tekielak ma fajne kinkiety - może coś w tym stylu? Trudno dobrać sensowne oświetlenie nie widząc zdjęć schodów i całego pomieszczenia. Przecież to trzeba dobrać pod względem stylu...

Najlepsze w tym przypadku byłoby oświetlenie - łuczywem - mały problem - gdzie go dostać ???

#9 Monikunka

Monikunka

Znajomy

• PipPip
  • 41 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 14:58:27

Podoba mi się takie punktowe światło ledowe jak na tym zdjęciu kilka postów wyżej ;).

#10 KajaM

KajaM

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 09:40:55

166-img_2076.jpg

To oświetlenie wygląda efektownie, tylko to już musiałaby robić fachowiec, dosyć skomplikowane jest.  Jak to wygląda cenowo?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 15:14:53

Oprawy dostepne na  tanioipewnie.pl w cenie 34 zł

To oświetlenie wygląda efektownie, tylko to już musiałaby robić fachowiec, dosyć skomplikowane jest.  Jak to wygląda cenowo?

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:46:51

No żeby robić jakies wbudowy, to trzeba trochę wcześniej pomyślec o tym. Ja na przykład mam swój dom zbudowany kilka lat i wcześniej nie wpadliśmy na pomysł, by oświetlić schody. Teraz zamawiamy ledy, bo widziałam u kolezanki i baaardzo mi się spodobało! Zamawiam tam gdzie oni, bo wiem, że przynajmniej są sprawdzone coś takiego.

postaw świece i problem znikinie

#13 ~marcel jamroziik~

~marcel jamroziik~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:54:34

Zastosujcie po prostu oprawę oświetleniową - w takim miejscu sprawdzi się doskonale. W Oneled.pl masz coś takiego jak oprawa schodowa Salsa, wystarczy na bodaj 50 tysięcy godzin, bardzo małe zużycie prądu, estetyczny wygląd i takie podświetlenie, które dodaje uroku. Kolorystyka to już kwestia dopasowania całości pod waszą aranżację.

#14 adusz

adusz

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 08:23:02

Przy schodach najefektowniej będzie wyglądać taśma led. Sam mam u siebie i naprawdę robią wrażenie na gościach. W Perfektmarket kosztują około 6 złotych za metr te najtańsze, więc naprawdę się opłaca. Nie sądzę jednak, żeby taśmy sprawdziły się jako oświetlenie przedpokoju, jak niektórzy tu piszą. Ich światło jest jednak trochę zbyt słabe, a w tym pomieszczeniu potrzeba czegoś więcej. Niemniej na schodach dają radę:

11.jpg

#15 ~marcel jamroziik~

~marcel jamroziik~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 11:50:58

Dlaczego taśma? Moim zdaniem tego jest już za dużo... Oświetlenie powinno być skromniejsze, bardziej podkreślające schody, niż rzucające się w oczy. Pokazałem w poprzednim wpisie przykład odpowiednich osłonek, które dają efekt o jakim piszę. Światło ma być podkreśleniem efektu, a nie jego centrum.

#16 ~palczan~

~palczan~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 12:13:02

marcel - chyba każdy może mieć swój gust co nie? Taśmy też wyglądają fajnie, zobacz - oneled.pl/pl/p/TASMA-12V-3528-SMD-300-LED-ZIELONA-5M/162 W tym samym sklepie, który wskazywałeś to mają. Może i rzuca się w oczy, ale zastosowane przy schodach powinno dać delikatne światło - odbiór będzie całkiem inny.

#17 ~nowy~

~nowy~
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 15:45:02

Nowość już od 39 zł na oprawyschodowe.pl

#18 bieg.ania

bieg.ania

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 08:58:34

Taśma led wzdłuż całych schodów to jak dla mnie zbyt agresywne, rzucające się w oczy rozwiązanie. Światło powinno delikatnie akcentować schody a nie dominować całą aranżację. Ciekawie wyglądają lustrzane lub szklane oprawy led, np. coś takiego ze sklepu cleverhouse24:
oprawa-led-silver-5led-230v-12w.jpg

Użytkownik bieg.ania edytował ten post 15 lipiec 2015 - 10:13:24

#19 Mirosław

Mirosław

Nowy

• Pip
  • 19 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 10:37:03

Tasma led moim zdaniem wcale nie jest agresywna, oprawa oświelteniowa stworzona w ten sposób tworzy własnie taki przyjem,ny nastrój i co dfla mnie najważniejsze dba o bezpieczeństwo. w ogrodzie tez mam ledy http://www.egniazdka...iowe-c-18.html i tak samo jestem bardzo zadowolony, bo solary prawie światła nie dają, a jak dzieci wieczorem się bawią to lepiej, żeby jakieś mocniejsze światło było.

#20 ~kabnas~

~kabnas~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 13:09:25

Schody Prudlik wyglądają genialnie, ale wiadomo, że nie ma reguły. Generalnie teraz można mieć coś pięknego - schody dębowe to majstersztyk, a przynajmniej jak dla mnie - przy krętych projektach ;-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych