Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Jakie kryminały czytacie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 01:04:40

Ja bardzo lubię świetlickiego oraz krajewskiego. Ostartnio zaczytuje się w Witkowskim "Zbrodniarz i dziewczyna" :) Genialne

#2 aga_dream

aga_dream

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 16:27:18

Ja uwielbiam książki Kinga i Cobena :)

#3 tomyyk

tomyyk

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:53:31

Potrzebuję porady w kwestii książek głównie kryminalnych. Przeczytałem już niemalże wszystko co było na rynku. Każdy rodzaj książek połykam, choć najbardziej lubię kryminały. Znacie może jakichś nowych, dobrych pisarzy? Zauważyłem, że coraz więcej osób zaczyna dobrze pisać. Ich książki podbijają serca ludzi. Kilka takich „perełek” już udało mi się znaleźć, ale jest to ciągle za mało. Kocham książki i każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie. Poszukuję nowości. Mało znanych autorów, których książki są warte zauważenia. Szczególnie interesują mnie kryminały, ale może być także inny rodzaj. Każda propozycja zostanie wzięta pod uwagę, bo brakuje mi już pomysłów. O popularnych autorach mówi się za dużo. Jak dla mnie są oni nieco przereklamowani. Uwielbiam odkrywać nowe talenty. Możecie mi podsunąć jakieś tytuły lub nazwiska? Chodzi mi o naprawdę dobre książki, jeszcze nie odkrytych pisarzy. Wiem, że teraz ciężko jest wejść na rynek bez dobrego nazwiska. Dlatego osoby, które piszą książki sprzedają je tanio. I o to mi w dużym stopniu chodzi. Ale są jeszcze tacy fanatycy jak ja i może będzie jakaś ciekawa pozycja z nowości, która mnie zainteresuje. Możecie mi coś podsunąć.

#4 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 19:06:57

Jakie książki o tematyce kryminalnej uważasz za "perełki"?

Polecam "czarną serię" z kolekcji kryminałów, światowy bestseller "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" (2 tomy) Stieg'a Larsson'a. Następne 2 tomy "Dziewczyna, która igrała z ogniem", tegoż samego autora, "Zamek z piasku, który runął" (2 tomy) tenże sam autor, itd.

Więcej jest jeszcze tytułów, jak przeczytasz 2 pierwsze, to zorientujesz się jakie są jeszcze.

#5 ~critic leeteratóry~

~critic leeteratóry~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 19:29:38

Najzajebistszy kryminał to Biblia, a już Stary Testament to wymiata. Na okrągło ktoś tam kogoś kiluje na dead, zdrady, mściwość, goście po wodzie chodzą i takie tam. Bajka, bo bajka - ale jak się zajebiście czyta. Tylko autorzy nieznani, ale nie bądźmy małostkowi  ;)

#6 lfdd

lfdd

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 24 luty 2015 - 09:56:18

Najlepsze są kryminały skandynawskie. Ciekawa akcja i fajny sposób prowadzenia narracji

#7 galos

galos

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 24 luty 2015 - 10:45:19

Ja czytam książki Dana Browna, może oklepane, ale bardzo dobrze napisane i wciągające :)

#8 flornasta22

flornasta22

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 25 luty 2015 - 08:41:11

Ja lubię czytać Marka Krajewskiego. Pisze naprawdę świetne kryminały! Polecam ;)

#9 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 07:46:26

Jakie książki o tematyce kryminalnej uważasz za "perełki"?

Polecam "czarną serię" z kolekcji kryminałów, światowy bestseller "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" (2 tomy) Stieg'a Larsson'a. Następne 2 tomy "Dziewczyna, która igrała z ogniem", tegoż samego autora, "Zamek z piasku, który runął" (2 tomy) tenże sam autor, itd.

Więcej jest jeszcze tytułów, jak przeczytasz 2 pierwsze, to zorientujesz się jakie są jeszcze.

Tez bardzo lubię :)

#10 forsycja

forsycja

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 17:04:01

Nie jestem wielką fanką tego gatunku, ale lubię kryminały Mary Higgins Clark. Może Was też zainteresują :)

#11 poleszakalicja

poleszakalicja

Znajomy

• PipPip
  • 46 postów

Napisano 11 maj 2015 - 14:17:57

Miłoszewskiego :)

#12 Martanka

Martanka

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:56:51

Witam,

uwielbiam i zdecydowanie polecam książki Stephena Kinga. Niestety na początku może się wydawać, że są to skomplikowane opowieści i ciężko się czyta. Zapewniam was, że po czasie można się zakochać w jego książkach.

#13 maciek956

maciek956

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 22:21:22

Znalezione nie kradzione Stephen King

Użytkownik maciek956 edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 22:21:39

#14 sakuranna

sakuranna

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 08:39:50

Ja jestem fanką Aghaty Christie. Może jestem staromodna...
A jak ktoś ma ochotę poczytać sobie klasykę kryminałów, to Pies Baskerville'ów jest dostępny na wolnych lekturach (za darmo i legalnie! można? można. :D)
https://wolnelektury...-baskervilleow/

Ze współczesnych kryminałów czytam ostatnio 'Koniec Gry' jakiegoś polskiego autora. Ciekawa, ale jakoś nie mam czasu dokończyć. Wciąga, ale nie aż tak jak Christie, którą jak zaczynam czytać to ciężko mi przerwać.

Btw, skoro są tu fani kryminałów, to może byliście kiedyś na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów we Wrocławiu? Jakieś wrażenia? :)

#15 ~Helenka 0611~

~Helenka 0611~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 09:21:15

Może Lee Child

#16 matriks

matriks

Znajomy

• PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 maj 2019 - 16:17:26

Ostatnio sporo kryminałów czytam i największe wrażenie zrobił na mnie książka "Siedem śmierci Evelyn Hardcastle" Stuart Turton - http://www.mawreads....hardcastle.html Jest to nowy kryminał, więc jak ktoś nie czytał jeszcze, to szczerze polecam. Napisany w dobrym stylu, ale trochę nawet sama forma zaskakuje, ale oczywiście na plus.

#17 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 07 maj 2019 - 16:07:15

Sporo jest kryminałów w codziennym życiu  i dla odprężenia  czytam wiersze. :)

Użytkownik Stach edytował ten post 07 maj 2019 - 16:12:13

#18 morty

morty

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 23 maj 2019 - 11:23:52

King jest mistrzem. Nie wiem co mają w sobie Ci norwescy pisarze, że są tak czytywani. Ktoś czytał może jakieś pozycje?

#19 Monet

Monet

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 06 październik 2019 - 16:14:48

Marek Krajewski wymiata , najlepsze kryminały !

#20 gregory43

gregory43

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 październik 2019 - 19:25:24

polecam ze strony http://tylkorelaks.p...naly-i-sensacja

- mało popularne ale ciekawe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych