Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jakie auto kupić: używane, czy nowe :: zobacz komentowany artykuł

166 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~bvff~

~bvff~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 12:30:22

Od zawsze chciałem posiadać luksusowy samochód. W końcu mogłem sobie na niego pozwolić. Oczywiście przy każdym zakupie szukam największych oszczędności. Powiem Ci jedno. Jeżeli chcesz mieć nowy samochód luksusowej klasy i nie chcesz przepłacić to koniecznie skieruj się do brokera samochodowego, który ma kontakty bezpośrednio u producentów i porusza się dobrze na rynku motoryzacyjnym UE. Jedyny kontakt, jaki znam w kraju spełniający jakościowe oczekiwania to select-automotive.pl. Kupiłem przez nich Audi A6. Oszczędności ogromne i żadnych haczyków w umowach.

#62 andrzejkor

andrzejkor

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 14:22:45

Ja uważam, że warto czasem kupić używane auto, ale tylko jeśli jest z pewnego źródła no i nie pamięta ubiegłego wieku. Pięcioletnie - maks. A najlepiej w ogóle polować na takie roczne czy dwulatki. Do tego można wtedy dodać instalację gazową Toyota Gliwice rekomenduje na przykład nie kupować auta z gazem, bo on niszczy silniki po jakimś czasie i nie wiadomo ile kilometrów tak naprawdę auto na tym lpg przejechało. No i trzeba dobrze dbać, poczytajcie http://www.serwistoy...gotowy-na-mrozy ;)

#63 Roninek

Roninek

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:35:02

Tylko trzeba mieć na uwadze fakt, że rynek wtórny jest pełen felernych ofert. Niektóre samochody to składaki zespawane z kilku różnych samochodów. Mam niemiłe doświadczenia związane z takimi prywatnymi ofertami. Myślę, że w przypadku używanych samochodów najbezpieczniej kupować takie po leasingu, jak choćby tutaj http://autakrajowe.c...p982,ford-focus Ford Focus z 2010, z pełną dokumentacją i pisemną gwarancją techniczną na pół roku. Myślę, że 6 miesięcy gwarancji w przypadku używanego samochodu to sporo, a zawsze jest to dodatkowe zabezpieczenie przed komplikacjami.

#64 ~Kamil.~

~Kamil.~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 02:23:03

Ja wiem jedno że w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo, za darmo umarło. Lepiej się dziesięć razy zastanowić jak raz wpakować z np. samochodem. Takie "rekiny" co obiecują złote góry sobie krzywdy nie dadzą zrobić. Maja tak skonstruowane umowy poparte paragrafami że jak czyta zwykły Kowalski to dla niego jest niby wszystko zrozumiałe i jasne ale jak przyjdzie co do czego to jest SZOK :wacko: . Było już sporo przypadków że ktoś w jakimś programie finansowym był zadowolony z auta ale po roku dwóch czy trzech miał dzwonek do drzwi i usłyszał prośbę o zwrot auta albo w innych przypadkach wychodził bigos po stłuczkach czy wypadkach. Kombinują jak się da raz z podatkami raz z pochodzeniem raz papierami. Słyszałem o takich fikołajtkach co sprzedawali żekomo auta nowe (jako brokerzy) a wyszło na jaw że były góffno nowe ale bez serwisu i dokładnej diagnozy papierów nie szło się zorientować że wciskają kit (no bo kto sprawdza w serwisie np. czy auto ma realny przebieg, czy ma prawidłowe ciśnienie na cylindrach skoro auto jest nowe) auta optycznie wyglądały jak nowe ale niestety miały już historie. Nie były to jakieś dramatyczne zużycia ich ale nie były nowe a papiery kombinowane w sposób perfekcyjny (nie mówię tu oczywiście o xero dokumentów) i to tak że przy rejestracji i jak jechał właściciel takim autem do ASO to wszystko było ok. Dzisiaj na świecie nie brakuje :ph34r: przekrętów  :ph34r:  a po du*** dostaje zawsze Kowalski. Czasami warto się zastanowić a opinie na necie czytać z przymrużeniem oka zwłaszcza jak są same pozytywne bo to nie problem żeby ktoś z takiej kręconej firmy się podszywał pod klientów i pisał te pozytywy. Nikt dzisiaj nie rozdaje prezentów obcym ludziom.

#65 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 07:32:39

mój sąsiad na allegro kupuje książki serwisowe, ma kilka pieczątek zrobionych bez problemu i przy spżedaży samochodów na niemieckich blachach każde ma ful papiery.  śmiejemy sie tylko z idiotów, którzy w to wierzą i płacą mu więcej niż w komisie już po zarejestrowaniu.

ja sam jak będę zmieniał to nigdy nie kupię wałków na niemieckich blachach, tylko zarejestrowane w polsce.

#66 ~biczes~

~biczes~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2016 - 11:57:01

Nowe auto to bardzo duży budżet, co nie? Więc może zacznijcie od tego, czy was stać. A ogólnie uważam, że nowe auto zbyt szybko traci na wartości. Posiadam 6-letnie C4 Picasso. Nie ma żadnych problemów, samochód działa pierwsza klasa, kupione z PawełCar w Ostrzeszowie. Z drugiej strony mój kolega ma takie samo auto z salonu i o wiele więcej awarii. Nie ma reguły ;-)

#67 Tytus98

Tytus98

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:18:48

Moim zdaniem nowe auto to świetna sprawa. Zastanawiam się czy np Dacia Duster to dobry wybór. Niewątpliwie cena to w tym przypadku czynnik bardzo istotny. Dodatkowo wydaje mi się całkiem interesujący pod względem wyglądu. To robi na mnie największe wrażenie. Oczywiście jeśli wierzyć wszystkim oficjalnym danym z ich strony http://www.dacia.pl/...i-specyfikacje/ Spalanie też jest całkiem w porządku - 6,4 litra w trybie mieszanym. 
Myślę, że bardzo ciężko znaleźć podobny samochód w takiej cenie. Bardzo podoba mi się jego linia. 

#68 ~ixy5~

~ixy5~
  • Goście

Napisano 20 maj 2016 - 17:33:54

a czy ktoś sprawdzał furę przez Automobilio? mam na oku piękną mazdę mx5, ale wiadomo jak jest z tymi autami, często gęsto katowane. jakieś opinie o tym serwisie?

#69 ~marcin443~

~marcin443~
  • Goście

Napisano 21 maj 2016 - 11:45:14

sprawdzałem 2 miesiące temu yariskę, polecam, niedrogo i pewnie. lepiej wydać parę stów niż kilkadziesiąt tysi w błoto wywalić.

#70 kokokondziu

kokokondziu

Swojak

• PipPipPipPip
  • 411 postów

Napisano 22 maj 2016 - 21:59:12

Wszystko zależy od budżetu i tego co się wymaga od auta. Tak naprawdę nie opłaca się kupować starszych niż 4 lata, chyba, ze kupuje się auto poniżej 10k. Wtedy to wynika z budżetu, ale w przypadku droższych aut to się nie kalkuluje, nie kupuje się starego mercedesa jeśli nie stać Cię na coś tej klasy nowego, bo i tak utrzymanie go będzie kosztować nawet więcej niż nowego, chociaż niby cena różni się dziesięciokrotnie.

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2016 - 22:08:17

Ja wiem jedno że w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo, za darmo umarło. Lepiej się dziesięć razy zastanowić jak raz wpakować z np. samochodem. Takie "rekiny" co obiecują złote góry sobie krzywdy nie dadzą zrobić. Maja tak skonstruowane umowy poparte paragrafami że jak czyta zwykły Kowalski to dla niego jest niby wszystko zrozumiałe i jasne ale jak przyjdzie co do czego to jest SZOK :wacko: . Było już sporo przypadków że ktoś w jakimś programie finansowym był zadowolony z auta ale po roku dwóch czy trzech miał dzwonek do drzwi i usłyszał prośbę o zwrot auta albo w innych przypadkach wychodził bigos po stłuczkach czy wypadkach. Kombinują jak się da raz z podatkami raz z pochodzeniem raz papierami. Słyszałem o takich fikołajtkach co sprzedawali żekomo auta nowe (jako brokerzy) a wyszło na jaw że były góffno nowe ale bez serwisu i dokładnej diagnozy papierów nie szło się zorientować że wciskają kit (no bo kto sprawdza w serwisie np. czy auto ma realny przebieg, czy ma prawidłowe ciśnienie na cylindrach skoro auto jest nowe) auta optycznie wyglądały jak nowe ale niestety miały już historie. Nie były to jakieś dramatyczne zużycia ich ale nie były nowe a papiery kombinowane w sposób perfekcyjny (nie mówię tu oczywiście o xero dokumentów) i to tak że przy rejestracji i jak jechał właściciel takim autem do ASO to wszystko było ok. Dzisiaj na świecie nie brakuje :ph34r: przekrętów  :ph34r:  a po du*** dostaje zawsze Kowalski. Czasami warto się zastanowić a opinie na necie czytać z przymrużeniem oka zwłaszcza jak są same pozytywne bo to nie problem żeby ktoś z takiej kręconej firmy się podszywał pod klientów i pisał te pozytywy. Nikt dzisiaj nie rozdaje prezentów obcym ludziom.

:lol:  fachurrra :rolleyes: :lol: 

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2016 - 22:09:46

Moim zdaniem nowe auto to świetna sprawa. Zastanawiam się czy np Dacia Duster to dobry wybór. Niewątpliwie cena to w tym przypadku czynnik bardzo istotny. Dodatkowo wydaje mi się całkiem interesujący pod względem wyglądu. To robi na mnie największe wrażenie. Oczywiście jeśli wierzyć wszystkim oficjalnym danym z ich strony Spalanie też jest całkiem w porządku - 6,4 litra w trybie mieszanym. 
Myślę, że bardzo ciężko znaleźć podobny samochód w takiej cenie. Bardzo podoba mi się jego linia. 

a ten drugi :rolleyes: 
dacie poleca :lol:
szok

#73 UncleBenz

UncleBenz

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 30 maj 2016 - 14:02:38

Auto używane od niedzielnego kierowcy, do 5 lat. W innym wypadku bym się bał, chociaż też zależy od marki i modelu.

#74 Krzysztof Ratyński

Krzysztof Ratyński

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 12:40:30

( ............................................................................................ ) 

Reklama

Użytkownik Yktorn edytował ten post 21 lipiec 2016 - 07:52:12

#75 toplajn

toplajn

Swojak

• PipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 12:42:41

( ............................................................................................ ) 

Reklama

Użytkownik Yktorn edytował ten post 21 lipiec 2016 - 07:50:46

#76 janndg6

janndg6

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 20:08:57

Jeśli chodzi o dobre taksówki to właśnie oferta iTaxi jest jedną z najlepszych na rynku, sami zobaczcie na ofertę tej filii taksówek, która jest praktycznie wszędzie w Polsce, są niesamowici, http://itaxi.pl ostatnio korzystałem z ich usług i zawsze na czas i pełno rabatów, świetne taksówki !

Użytkownik janndg6 edytował ten post 21 lipiec 2016 - 13:17:04

#77 ~fiodor~

~fiodor~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2016 - 13:22:02

w BMW Bawaria Motors można znaleśc też auta używane ale zawsze to z pewnej ręki. Wiadomo chciałoby si,ę kupić nowe chocby na raty ale z braku laku dobre i używane

#78 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 19:50:33

Od zawsze chciałem posiadać luksusowy samochód. W końcu mogłem sobie na niego pozwolić. Oczywiście przy każdym zakupie szukam największych oszczędności. Powiem Ci jedno. Jeżeli chcesz mieć nowy samochód luksusowej klasy i nie chcesz przepłacić to koniecznie skieruj się do brokera samochodowego, który ma kontakty bezpośrednio u producentów i porusza się dobrze na rynku motoryzacyjnym UE. Jedyny kontakt, jaki znam w kraju spełniający jakościowe oczekiwania to select-automotive.pl. Kupiłem przez nich Audi A6. Oszczędności ogromne i żadnych haczyków w umowach.

A ja ich nie polecam. Mojego znajomego nacięli prawie 20 tys. na kursie. Na koniec usłyszał: no ale pan podpisał. Broker samochodowy to dobre rozwiązanie, ale polecam korzystać z usług tych co sprzedają w złotówkach

#79 jawcka23

jawcka23

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 07 październik 2016 - 09:28:18

Ja bym brał auto nowe, nawet z [SPAM]  :)

#80 RakowiczŁ

RakowiczŁ

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 18 październik 2016 - 15:53:55

Moim zdaniem dobre auta używane ma  [SPAM]

Kupiłem u nich trzyletnią Auris i sprawuje się jak dotąd dobrze a używam jej kilka miesięcy. Też jestem zdania, że najlepiej kupować maks czteroletnie, chyba, ze lubimy bawić się w naprawy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych