Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak wyglądał rodowity Polak - Słowianin.

257 odpowiedzi w tym temacie

#81 Ganges

Ganges

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 2769 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 18:04:12

Popieram kolege wyżej. Niewiem co jest złego w opisywaniu ras, bardzo ciekawi mnie genetyka i nie tylko słowian, chętnie bym poczytał też art. o germanach, romach czy innych rasach.

Materiałów na temat pochodzenia i charakterystyki poszczególnych narodowości/grup etnicznych jest mnóstwo, zwłaszcza w sieci. Wystarczy dobrze poszukać.

#82 ~św. Wojciech~

~św. Wojciech~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 19:17:34

naukowiec kontra narodowosciowiec:)parawdziwi polacy:):)pozdrawiam!

#83 Ganges

Ganges

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2769 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 19:31:56

Nigdy nie pretendowałem do miana "prawdziwego" Polaka, gdyż nie uznaję podziału na prawdziwych i nieprawdziwych. Jeśli jednak masz na myśli naszą odwieczną tendencję do sporów - zgadzam się, taką już mamy naturę. ;)

#84 ~Zuza~

~Zuza~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 01:23:47

Typowy słowianin...hmmm...a co z południowymi słowianami, np. serbami albo bułgarami? raczej nie pasują do opisu pomimo, że słowianie... Nie można jednoznacznie okreslić słowiańskiego typu urody...

#85 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 02:02:36

A ja zaś myślę, że człowiekiem jak ze zlotem, jest prawdziwy, albo fałszywy, choć nożna jeszcze innych podziałów mnóstwo zastosować ale po co, kiedy Naród i tak podzielony, dla wielu to wadą, a dla nielicznych zaletą i super na lata wygodą - prawda? B)

#86 ~SLOWIANKA (MIESZANA)~

~SLOWIANKA (MIESZANA)~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 08:03:29

Jeżeli jedynymi waszymi argumentami w dyskusji są wyzwiska pod moim adresem to jest to oznaka waszej słabości i braku wiedzy.

Wygląd rodowitego Polaka to nie mój wymysł, ale stwierdzenia naukowców.

BARDZO DZIEKUJE ZA ARTYKUL, INSTYNKTOWNIE TO POTWIRDZAM NA 100 % I MOJE POSZUKIWANIA NA WIELU INTERNET SITES TO ROWNIEZ POTWIERDZAJA.
NARESZCIE KTOS PORUSZA TAKI CIEKAWY I POTRZEBNY TEMAT. CZY MOGLY PAN (PANI) POWIDZIEC JAK DOSTAC SIE DO ORYGINALNYCH INFORMACJI ??

BARDZO DZIEKUJE. SLOWIANKA ( ALE MIESZANA Z TATARAMI )

#87 ~bizon~

~bizon~
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 22:32:53

Nie zgodze się do końca z tym co napisał narodowiec choć ma w 100% racje o ludziach którzy mylą słowian z nordykami.

Ale co do samego opisu słowian to jest on bardzo zawężony.
A przecież ludy słowiańskie zamieszkują od północnego kałkazu (choć tu może nieco przesadziłem) do słonecznej Chorwacji i innych krajów byłej Jugosławii taka różnica w klimacie musi wpływać na różnice w wyglądzie Słowian "północnych" i "połudnowych".
I głównie wśród Serbów, Chorwatów itd. przeważa śniada cera, ciemne włosy (wręcz czarne) i ciemne oczy, tego typu urody nie brakuje też u Słowian zachodnich czyli u nas, Czechów i Słowaków.
U nas raczej dominują ludzie którzy są ciemnymi blondynami lub szatynami mają brązowe, piwne lub szare oczy (rzadziej niebieskie) i raczej śniadą cerę choć oczywiście nie aż tak śniadą jak w krajach byłej Jugosławii.

#88 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 05:24:38

Jeżeli jedynymi waszymi argumentami w dyskusji są wyzwiska pod moim adresem to jest to oznaka waszej słabości i braku wiedzy.

Wygląd rodowitego Polaka to nie mój wymysł, ale stwierdzenia naukowców.

Bardzo dziekuje za swietny artykul, jest milo ze ktos poswiecil czas na podzielenie sie wiedza na temat jak wygladali "nasi przodcy". Wiedza jest dla uzytkownikow Internetu przekazana w sposob bardzo przyjemny i latwy do czytania, ogolnie w sposib inteligentny i jasny. Nidouczeni niech ida do szkol albo na inne strony Internetu !!!

#89 Ganges

Ganges

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2769 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 17:30:58

Bardzo dziekuje za swietny artykul, jest milo ze ktos poswiecil czas na podzielenie sie wiedza na temat jak wygladali "nasi przodcy". Wiedza jest dla uzytkownikow Internetu przekazana w sposob bardzo przyjemny i latwy do czytania, ogolnie w sposib inteligentny i jasny. Nidouczeni niech ida do szkol albo na inne strony Internetu !!!

Przy takiej ortografii warto zastosować się do własnej rady. ;)

#90 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:27:21

BARDZO DZIEKUJE ZA ARTYKUL, INSTYNKTOWNIE TO POTWIRDZAM NA 100 % I MOJE POSZUKIWANIA NA WIELU INTERNET SITES TO ROWNIEZ POTWIERDZAJA.
NARESZCIE KTOS PORUSZA TAKI CIEKAWY I POTRZEBNY TEMAT. CZY MOGLY PAN (PANI) POWIDZIEC JAK DOSTAC SIE DO ORYGINALNYCH INFORMACJI ??

BARDZO DZIEKUJE. SLOWIANKA ( ALE MIESZANA Z TATARAMI )

============================ Czegoś w tej wypowiedzi nie rozumię. Jak można być Słowianką, mając domieszkę krwi ludów tureckich ? Mam ten sam problem, ale mogę jedynie powiedzieć, iż jestem obywatelem Państwa Polskiego ewentualnie - poczuwam się do bycia Polakiem. Ostatnio bardzo dużo nasłuchałem się, że prawdziwym Polakiem jest jedynie katolik. W takim razie nie będac katolikiem, a faktycznie jestem indywiduum całkowicie niewierzącym [ chyba jedynie w siebie ] nie mogę poczuwać się do swojej " polskości" nie wspominając o " słowiańskości "

#91 ~Obywatel Wszechświata~

~Obywatel Wszechświata~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 07:52:19

Poruszasz się po baaaardzo grząskim gruncie, chłopcze. Zostaw lepiej kwestie rasowe, bo za coś takiego można cię zbanować, ok?

Gdyby ktoś opisał jak wygląda typowy Murzyn albo Azjata też być go zmieszał z błotem, poniżył i odmówił prawa głosu?

Takie słowa jak "tolerancja" i "wolność wypowiedzi" ostatnio nabierają jakiegoś dziwnego, coraz mniej zrozumiałego znaczenia.

#92 Ganges

Ganges

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2769 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 15:06:02

Gdyby ktoś opisał jak wygląda typowy Murzyn albo Azjata też być go zmieszał z błotem, poniżył i odmówił prawa głosu?

Takie słowa jak "tolerancja" i "wolność wypowiedzi" ostatnio nabierają jakiegoś dziwnego, coraz mniej zrozumiałego znaczenia.

Też nie zrozumiałeś o co chodzi, a szkoda. 

#93 ~Polska741~

~Polska741~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 23:55:02

W sumie wszystko się zgadza jestem szatynem lecz mam niebieskie oczy ale to wina genów ponieważ mój ojciec ma niebieskie . Lecz się tym nie przejmuje bo moja matka ma zielone oczy w dodatku ma gdzieś około m 65+ i jest szatynką . Ale rodowitych Polaków już nie ma . Bo wszystko się pomieszało z innymi . Ale przynajmniej nie jestem blondynem z niebieskimi oczami lecz na kogoś miejscu z takim o to wyglądem nie przejmował bym się bo tak jak powiedziałem różnie może być z genami . Ojciec może być blondynem matką szatynką ale to nie znaczy że nie jesteś słowianinem po za tym było w polsce dużo plemion . I nie można powiedzieć jednoznacznie że nie było rodowich blondynów w polsce po za tym ludzie się różnią od siebie 

#94 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 19:46:40

Nie wiem jak wyglądał, ale przy rządach socjalistycznej Unii Europejskiej,

wiemy jak będzie wyglądał prawdziwy Polak i polska rodzina za 5 lat.

1175351_651713244846994_190431513_n.jpg

#95 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2013 - 11:38:40

> pracoholizm?

>spryt i odwaga?

ty chyba sam to pisałeś celowo! polacy to durnie które z tymi rzeczami nie mają nic wspólnego!

#96 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2013 - 19:24:15

A mnie Polce potrzebne jest poczucie słowiańskiej tożsamości, moje korzenie, moje kochane słowiańskie cechy. Jest mi to potrzebne do szczęścia i niezbędne do życia. Nikt nie ma prawa mnie tej tożsamosci pozbawiać. Uważam nas Słowian za najbardziej ludzką, humanistyczną, humanitarną grupę. nie możemy się poddawać wtłaczanej nam barbarzyńskiej ideologii eutanazji, depopulacji, itp. Słowianami rządzą uczucia i za to nas wszystkich kocham. Jestem przekonana, że dopóki ludźmi będą rządzić uczucia a nie zachodni kapitalistyczny barbarzyński kolonialny świat to ludzie będą godni się nazywac ludźmi. Pozdrowienia dla wszystkich Słowian . Winnismy ten świat kształtować na naszą humanistyczną modłę i trzymać się razem.

#97 rajfur300

rajfur300

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 28 październik 2013 - 12:00:25

Co za brednie!!! Że też klawiatura się nie zbuntowała i nie odmówiła posłuszeństwa, kiedy "gwałcił" ją takimi rewelacjami

#98 ~Klaudia~

~Klaudia~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2013 - 13:03:52

deb**e, deb**e wszędzie. Czy wy naprawdę już straciliście mózg w procesie wczesnej ewolucji ?.... Jak dla mnie to dość ciekawe przedstawienie sylwetki Słowian. A to, że wy kundle nie pasujecie do tego opisu wasz problem. Prawy górny róg "x" klikasz i skaczesz z okna.

#99 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2013 - 23:03:34

hering-admin-761870.jpg

Jak wyglądał nie wiem, ale teraz wygląda mniej więcej tak. :rolleyes:
:D ;)

#100 ~Pokus~

~Pokus~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 07:53:56

hering-admin-761870.jpg

Jak wyglądał nie wiem, ale teraz wygląda mniej więcej tak. :rolleyes:
:D ;)

Bardzo ciekawe poobserwować naczelnego kościelnego moralistę forum, zionącego miłością do ludzi, jak śmieje się z wyglądu drugiego człowieka. Gratulacje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych