Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak walczyć z bezsennością? :: zobacz komentowany artykuł

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kulka~

~kulka~
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 09:46:06

Uwielbiam jogę i inne formy relaksu. Niestety nie zadziałały na problem z którym się borykałam dość długo a była to bezsennosc. Przez ostatnie miesiace pracowałam dużo nad założeniem swojej własnej firmy, miałam strasznie dużo spraw papierkowych do załatwienia, żeby pomysł wypalił musiałam wszystko dopiąć na ostatni guzik. Dlatego też nocami nie spalam a gdy wszystko sie uspokoiło ja dalej nie mogłam spać. Kupiłam w aptece tabletki melatonina lekam, są one do kupienia bez recepty. Melatonina jest podobno taka substancją odpowiadającą za dobry sen dlatego też się skusiłam na ten lek. Brałam jedną tabletke kazdego dnia o godzinie 21 . Jestem bardzo zadowolona że dałam się na nie namówić, mój sen znacznie dużo sie poprawił, nie mam już problemu z zasnieciem, napewno bede polecac go znajomym.

#2 ~żal.pl~

~żal.pl~
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 10:40:27

Branie lekow nasennych to skrajna nieodpowiedzialnosc. Ludzie to robią bo są albo leniwi aby poszukac zastepczego srodka albo nieswiadomi skutkow ubocznych. Od lekow (nawet ziolowych) bardzo latwo jest uzaleznic organizm. Jesli je odstawisz to organizm nie wejdzie lub wejdzie z wielkim trudem w pierwszą fazę snu. Nasze mamy i babcie mowily: chcesz zasnąc to licz barany. No ale po cholere sluchac sie rodzicow. Mozesz tez probowac sie zmeczyc, wszystko jedno jak. Fizycznie na silowni albo w nocy ogladjac tv. Pomaga tez "naczelny sen", wywolywany na żądanie (dziala podswadomie jak leki, wpedzając organizm w pierwszą faze snu). No ale mamy przeciez medycyne, na kiwniecie palcem dostajemy "czape" i idziemy spac. Pomijam wybudzanie organizmu i ten kac na drugi dzien ale wieloletnie problemy bo w mlodosci nie chcialo sie zadzialac ... no sam nie wiem czy to rozwazne.

#3 ankaLB

ankaLB

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 maj 2015 - 09:11:01

Uwielbiam jogę i inne formy relaksu. Niestety nie zadziałały na problem z którym się borykałam dość długo a była to bezsennosc. Przez ostatnie miesiace pracowałam dużo nad założeniem swojej własnej firmy, miałam strasznie dużo spraw papierkowych do załatwienia, żeby pomysł wypalił musiałam wszystko dopiąć na ostatni guzik. Dlatego też nocami nie spalam a gdy wszystko sie uspokoiło ja dalej nie mogłam spać. Kupiłam w aptece tabletki melatonina lekam  http://supple.pl/s/melatonina-lek-am

, są one do kupienia bez recepty. Melatonina jest podobno taka substancją odpowiadającą za dobry sen dlatego też się skusiłam na ten lek. Brałam jedną tabletke kazdego dnia o godzinie 21 . Jestem bardzo zadowolona że dałam się na nie namówić, mój sen znacznie dużo sie poprawił, nie mam już problemu z zasnieciem, napewno bede polecac go znajomym.

Również polecam melatoninę. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak dobrze spałam.

#4 BossaNova

BossaNova

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 20 maj 2015 - 12:42:58

Zamiast leków polecam przed snem dobrze się zmęczyć,pobiegać iść na siłownie cokolwiek. Lub dobrą metodą jest przed snem zabrać się za dobrą książkę która z czasem doprowadzi Nas do zmęczenia powiek i snu.

Pozdrawiam.

#5 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 20 maj 2015 - 22:00:50

Zamiast leków polecam przed snem dobrze się zmęczyć,pobiegać iść na siłownie cokolwiek. Lub dobrą metodą jest przed snem zabrać się za dobrą książkę która z czasem doprowadzi Nas do zmęczenia powiek i snu.

Pozdrawiam.

Ja wręcz odwrotnie, jesli jestem baaaardzo zmęczona, nie zasnę. :(  Ksiązka to super pomysł, chociaż jak ciekawa to nie przespię ani kawałka nocy dopóki nie skończę :)

Najlepsza jest gazeta, kazdego uspi :D

Życzę dobrej nocy, dobranoc :)

#6 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 22 maj 2015 - 08:44:07

Sport to góra 2/3 h przed snem!

Ale takie sporty ekstremalne jak np. skok ze spadochronem- http://skokiwarszawa...koki-tandemowe/ każdemu zagwarantuje dobry sen. Wrażenia i emocje zawsze zrobią swoje :-)

#7 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 maj 2015 - 15:31:22

Ja zawsze jak mam stresujący okres w życiu to mało śpię i później ciężko mi się przestawić na zasypianie.

#8 ~neska~

~neska~
  • Goście

Napisano 19 październik 2015 - 16:27:53

Walka z bezsennością- bezsennosc.pl/leczenie-bezsennosci-poradnia-warszawa/ nie jest łatwa. Przede wszyskim należy znaleźć przyczynę tego zaburzenia. Czasem jest to jakaś choroba, a czasem też nasza psychika. Ciągłe problemy, zamartwianie się może sprawić, że przestaniemy regularnie sypiać i będziemy męczyć się z bezsennością.

#9 della10

della10

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 10:29:18

Ja też mam wielki problem z zasypianiem i potrzebuje na to minimum godziny. Słyszałam, że są techniki relaksacyjne, które pomagają w zasypianiu ale nigdy ich nie stosowałam.

#10 maleficent

maleficent

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:42:23

wysiłek fizyczny przed snem jest niezastąpiony. A jeszcze na świeżym powietrzu to już w ogóle działa cuda :)

#11 majerkoo

majerkoo

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 13:43:45

mi pomogła muzyka, zauważyłam, że odpowiednie melodie potrafią szybko wyciszyć człowieka. Są takie odtwarzacze lub programy, aplikacje ktore wylaczaja muzyke po 2h np zeby tez nie grala cała noc, polecam tą forme radze sobie z bezsennością

#12 tryzub

tryzub

Swojak

• PipPipPipPip
  • 485 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 17:05:19

mi pomogła muzyka, zauważyłam, że odpowiednie melodie potrafią szybko wyciszyć człowieka. Są takie odtwarzacze lub programy, aplikacje ktore wylaczaja muzyke po 2h np zeby tez nie grala cała noc, polecam tą forme radze sobie z bezsennością

Użytkownik tryzub edytował ten post 24 grudzień 2015 - 21:29:56

#13 monna_lissa

monna_lissa

Bywalec

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 20:58:19

ja z zasypianiem nie mam problemu bo jak przychodzę z pracy to jestem wymordowana i zasypiam praktycznie na siedząco

#14 sylwiatore

sylwiatore

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 29 luty 2016 - 10:13:20

Polecam obejrzeć ten film

#15 sylwia4012

sylwia4012

Znajomy

• PipPip
  • 44 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 22:11:13

A nie myslałas opsychoterapii? Nie wiem, gdzie w okolicy możesz popytac, ale wiem, że zaburzeniami snu zajmuja sie w warszawskiej Psychomedic http://psychomedic.p...peuta-warszawa/ i to skutecznie. Podstawa to okreslenie problemu i wybór metody działania. Specjalista wie, jak pomóc. Ty z jego pomoca tez nauczysz sie panowac nad złymi emocjami, któe pewnie są przyczyna bezsenności.

#16 ~lion1~

~lion1~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2016 - 13:07:23

wiesz co powodów może być mnóstwo twojej bezsenności. Może zrób sobie badania dna ? w takim raporcie np z genetic lab dowiesz się czy możesz mieć jakieś uzależnienie od alkoholu czy nikotyny a nawet czy twoje bezsenność może być spowodowana kofeiną. No o innych chorobach etc nie wspomnę nawet bo to logczne , że z kodu dna da się takie rzeczy wyczytać, skoro ćwiczysz joge na spokojnie znajdziesz jakiegos dietetyka czy trenera personalnego który pomoze Ci je zrobic.

#17 ~olca~

~olca~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 11:41:34

W moim przypadku sprawa nabrała powagi do tego stopnia, że musiałam zgłosić się do psychoterapeuty. Zdecydowałam się na polecane przez znajomą Centrum Terapii Wiosenna w Krakowie,

#18 Żaklin

Żaklin

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 12:05:21

A ja wystrzelę z czymś takim: moja znajoma twierdziła, że jej problem z bezsennością (od paru lat była na lekach) znikł wraz z odmawianiem nowenny pompejańskiej, bo jakiś ksiądz powiedział jej, że cos się mogło do niej "przylepić", czy coś w ten deseń. Tak więc wiecie, może nie wszystkie choroby leżą u podstaw umysłu, a niektóre ducha?  :o

#19 ElMka

ElMka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:52:49

Wycisk sportowy najlepiej rozwiązuje tego typu problemy. Po prostu trzeba się fizycznie zmęczyć i paść :]

#20 ~ados~

~ados~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2017 - 12:13:00

Faktycznie w tej Klinice Psychomedic mają bardzo dobrych specjalistów. Warto się do nich zarejestrować pod nr 22 253 88 88 i wybrać się na wizytę. W ten sposób można sobie pomóc i w końcu normalnie funkcjonować.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych