Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak Ustkę sprzedać z zyskiem turystom :: zobacz komentowany artykuł

208 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 09:19:28

Pan Wawroski to super menadżer nie wielu potrafi i ma wizję funkcjonowania tak pięknego ośrodka. Nie wielu by się udało zaprosić tak wspaniałych artystów.

Burmistrz Miasta Ustki powinien wysłuchać i skorzystać z doradztwa Pana Wawrowskiego.

Pan Cegła przez wiele lat powielał stale to samo np. ogólnie nazywając imprezy typu "Bielsko Białą" .

Nawet Ustka w mediach nie miała porządnego zdjęcia.

Burmistrz powinien przeanalizować czy od promocji są ludzie na odpowiednim stanowisku?

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 09:46:18

To juz Jacek nie ma z kim pić ?

5. Zaproszenie do Ustki znanych i poczytnych blogerów, tworzących blogi tematyczne.Koszt: 15 tysięcy złotych.

Kumpli z Polski sprowadza na melanż ?

#23 ~Gosc z ustki.~

~Gosc z ustki.~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 09:46:56

MYSLALEM,ZE PO ZMIANIE WLADZ COS SIE ZMIENI.SAM NOWY BURMISTRZ NIC NIE ZROBI.

Ludzie z "PROMONCJI"Nie wiedza co zrobić .Moim zdanie gdybym ja był na miejscu prezesa zamiast wydawac na bzdurne rzeczy pieniądze (ulotki ittam inne rzeczy które i tak wywala się do śmietnika zatrudniłbym fachowca od Promocji np. z Warszawy pelno jest ludzi którzy nie jedna wioche rozkręcili i nie sa to pieniądze wcale wielkie wiem bo się już orientowałem.Tylko rozumiem ,ze trzeba dac zarobić swoim wiec moja opcja jest dla niektórych nie do zaakceptowania.Zaproscie ludzi z programów takich jak the Voice of Poland mam na myśli młodych ludzi którzy za swoja promocje pokazanie się przyjadą za nie duza kase do Ustki na pewno!!!!Bo jak dalej będzie Bielsko biala i piesze wycieczki oraz wedkowanie to wybaczcie ale Leba was znowu wykasuje.Tak tak tak WYKASUJE!!!!Panie Cegla ale jak zwykle jest już pozno na takie działania choć dla chcącego nic ......druga sprawa Pokaz ogni ...porazka w ustce.Szczecin niedługo przejmie ta impreze w roku 2014 było tam 1mln ludzi z całej Polski.A w Ustce ??????!!!!!!!

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 10:18:31

W tej dyskusji nie chodzi o Dolinę Charlotty. Prawda jest okrutna i znana, że od ponad 8 lat Ustka nie wypracowała sobie marki - samej siebie.

Wawroski jest taki jest, to prywaciarz (zapamiętajcie). Osoba tego typu ma inne podejście do działań i biznesu bo to jej chleb, jak nie zarobi, to nie zje - proste. Samorządówka to pewny pieniądz,to też podejście inne - można próbować, czy się uda lub nie.

Tłumaczenie, że miasto nie ma pieniędzy to nie tłumaczenie, bo je ma i będzie miało. Kwesta na co one pójdą

#25 ~Kystian W-wa teraz Słupsk~

~Kystian W-wa teraz Słupsk~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 10:29:34

Ludzie, ale macie przyziemne problemy i zero wyobraźni! Jestem z W-wy i zostałem zatrudniony w Słupsku w związku ze zmianą ekipy rządzącej. Dajemy radę i rozbijamy stare układy! Słupsk będzie miastem o którym się mówi i do którego się jeździ. Postaramy się o to!

A teraz do rzeczy. W dobie cyfryzacji nie ma żadnego problemu robić wszelkiego rodzaju eventów! Można to robić za niewielkie pieniądze, wystarczy trochę zapału i garść dobrych pomysłów. To nie urzędnicy będą za was myśleć, tylko Wy musicie przebić się z pomysłami do nich aby pozyskać środki. To w Słupsku już działa i są już pierwsze efekty. A to dopiero początek.

Można ze środków edukacyjnych wydzielić docelowo kwotę na kluby w których młodzież ćwiczy śpiew. Można potem młodzież wysyłać w ramach szkolenia do W-wy na eliminację do programów muzycznych. Tam z otwartymi rękami czekają na młode talenty z prowincji. Są duże szanse.

Można utworzyć kilka stron poświęconych Ustce i okolicom. Od strony historycznej po krajobrazową. Można aktywnie wspierać działalność rzemieślniczą, kowalską lub inną.

Można współpracować z tworzącymi programy kulinarne. 

W-wa czeka z otwartymi rękami, tylko trochę inicjatywy z Waszej strony! Dział promocji miasta powinien zasypywać mailami, telefonami z propozycjami dla ludzi którzy kręcą kulturą i sztuką. 

To można tak rozkręcić że po prostu powstanie swoisty samograj. Tylko trochę chęci. Rozliczajcie urzędników, dzwońcie do nich z pytaniami, piszcie wezwania do zwiększenia aktywności i żądajcie od radnych tego co wam jest należne. 

Na dzień dzisiejszy radni są zainteresowani spokojem i ciszą a tego dać im nie wolno!

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 10:31:18

Może trzeba by pomyśleć jak Biedronia do Ustki ściągnąć......on sam w sobie jest już reklamą na całą Polskę.....

#27 JANUSZ0

JANUSZ0

Nie kopie się leżącego, Czy konie mnie słyszą !

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 364 postów

Napisano 03 luty 2015 - 10:33:17

Żeby przyciągnąć kuracjuszy NFZ-tu z pełnymi portfelami /renta 700 zł/ do "Padliska Ustka" niezbędne jest uruchomienie całodobowego kościoła polowego, na promenadzie, proponuję  muszlę koncertową /która jest niewykorzystywana/. Zamiast czerwono skórych sprowadźmy, czarnych i zróbmy 'Padliskowy festiwal muzyki czarnej' /chórki krzyżowców/ z orgazmem czyli finałem w dzień "Św. ogni" /kupić u Chińczyka- tanio, a efekt ten sam/ jako podkład.

Panie burmistrzu - logo /górny lewy róg/ "Padliska Ustka" wraz z hasłem na sezon 2015 "Zmierz się z przygodą, poczuj się jak w grobie", nadal na sprzedaż.

A.. jeszcze, do tego kościoła polowego proponuję zatrudnić pierwszego księdza geja, który się ujawni, w tedy będziemy mieli darmowa reklamę w mediach na całym świecie. Wszem i wobec wiadomo, że za friko ani "Bóg zapłać" nie przyjedzie, dlatego zaproponujcie mu "cele w Lubiczu" dla dwóch osób /+ratownik/, oraz co łaska /to co macie wydać na reklamę w TV/. Robert ze Słupska trochę się wk...wi  /jego gwiazda zblednie/, ale jakoś to przeżyje. Gdy byście mieli problem ze znalezieniem ks. geja, zbierzcie paru do kupy, rzućcie kamieniem...... /resztę znacie/.

Użytkownik JANUSZ0 edytował ten post 03 luty 2015 - 10:47:54

#28 ~Krystian W-wa teraz Słupsk~

~Krystian W-wa teraz Słupsk~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 10:39:35

A.. jeszcze, do tego kościoła polowego proponuję zatrudnić pierwszego księdza geja, który się ujawni, w tedy będziemy mieli darmowa reklamę w mediach na całym świecie. Wszem i wobec wiadomo, że za friko ani "Bóg zapłać" nie przyjedzie, dlatego zaproponujcie mu "cele w Lubiczu" dla dwóch osób, oraz co łaska /to co macie wydać na reklamę w TV/. Robert ze Słupska trochę się wk...wi  /jego gwiazda zblednie/, ale jakoś to przeżyje. Gdy byście mieli problem ze znalezieniem ks. geja, zbierzcie paru do kupy rzućcie kamieniem...... /resztę sposobu znacie/.

Ten post jest przykładem zaściankowego myślenia oraz czystej zawiści. Tacy ludzie prowadzą zawsze do zguby, dzięki takim osobom wszystko wokół marnieje i pada. Żaden człowiek nie chciałby wymienić nawet kilku słów z osobą o takich poglądach.

Sądzę że Ustka dużo traci mając takich mieszkańców. Nikt nie chce gadać z gburem a jego pomysły są obraźliwe i zrażają każdego normalnego człowieka.

Im mniej takich ludzi w mieście Ustka, tym lepiej. 

Jeżeli otoczymy takie głosy ostracyzmem, mamy szansę na sukces.

Właśnie z takimi osobami jest problem, one ciągną miasto na dno.

Takie jest moje zdanie na ten temat.

#29 ~kazik~

~kazik~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:00:15

P.  Wawrowski mówi tak bo w planach nie ma wzmianki o Charlocie.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:02:41

Wy musicie przebić się z pomysłami do nich aby pozyskać środki. To w Słupsku już działa i są już pierwsze efekty. A to dopiero początek.

Efekty? Podaj przykłady. Czy bigos Pani Gesler to przykład Twojej (Waszej?) kreatywności?

........Można ze środków edukacyjnych wydzielić docelowo kwotę na kluby w których młodzież ćwiczy śpiew. Można potem młodzież wysyłać w ramach szkolenia do W-wy na eliminację do programów muzycznych. Tam z otwartymi rękami czekają na młode talenty z prowincji. .....

A talenty z Warszawy wysyłają na prowincję?

Po co wydzielać środki edukacyjne, skoro od lat placówki kultury w Słupsku z powodzeniem pracują z młodzieżą i mają w tej dziedzinie duże osiągnięcia?

Czy słyszałeś np. o Grażynie Auguścik czy Natalii Sikorze?

....Można utworzyć kilka stron poświęconych Ustce i okolicom. Od strony historycznej po krajobrazową. ....
Poszukaj w internecie. Są takie.

#31 ~Krystian W-wa teraz Słupsk~

• Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:13:25

Efekty? Podaj przykłady. Czy bigos Pani Gesler to przykład Twojej (Waszej?) kreatywności?

A talenty z Warszawy wysyłają na prowincję?

Po co wydzielać środki edukacyjne, skoro od lat placówki kultury w Słupsku z powodzeniem pracują z młodzieżą i mają w tej dziedzinie duże osiągnięcia?

Czy słyszałeś np. o Grażynie Auguścik czy Natalii Sikorze?

Poszukaj w internecie. Są takie.

Talenty z W-wy same się wysyłają na prowincję, ekspansja jest wpisana w sukces. Zaścianek natomiast siedzi za piecem w onucach. Kim chcesz być, zależy tylko do Ciebie.

Scena i biznes rozrywkowy musi być karmiony nowymi postaciami, tam czas szybko płynie. O osobach które się wypromowały rok temu nikt nie pamięta, to historia.

Zrozum że to jest fabryka, wsiadasz do naszego pociągu i jedziesz-albo zostajesz na stacji i palisz w piecu drewnem.

Pani G. była eventem jednej chwili, potrzeba było tylko jednego(!) telefonu aby sprawę ustalić i zrealizować. Dla Ustki są to lata przygotowań i zbierania środków. Tam wystarczył jeden telefon i kilka groszy na hotel.

Co do stron, nie chce mi się kopać necie. Takie strony MUSZĄ same wyskakiwać na pierwsze miejsce! One muszą walić(dosłownie) po oczach. Słyszałeś o pozycjonowaniu stron?

Dlaczego nie ma nic o połowach ryb w Ustce?

Dlaczego nie ma przewodnika po Usteckich lokalach, hotelach?

Dlaczego nie ma nic o wrakach w okolicach Ustki?

Dlaczego nie ma mapek rowerowych tras, dołączonych do każdej strony o Ustce?

Dlaczego nie ma albumu Ustka wczoraj i dziś?

Gdzie się podziały pieniądze na promocję miasta??

Czy żałujecie kilku tysięcy pln na promocję tych tematów, czy dosłowna nędza dotyczy także umysłów?

#32 JANUSZ0

JANUSZ0

• PipPipPipPip
  • 364 postów

Napisano 03 luty 2015 - 11:14:54

Ten post jest przykładem zaściankowego myślenia oraz czystej zawiści. Tacy ludzie prowadzą zawsze do zguby, dzięki takim osobom wszystko wokół marnieje i pada. Żaden człowiek nie chciałby wymienić nawet kilku słów z osobą o takich poglądach.

Sądzę że Ustka dużo traci mając takich mieszkańców. Nikt nie chce gadać z gburem a jego pomysły są obraźliwe i zrażają każdego normalnego człowieka.

Im mniej takich ludzi w mieście Ustka, tym lepiej. 

Jeżeli otoczymy takie głosy ostracyzmem, mamy szansę na sukces.

Właśnie z takimi osobami jest problem, one ciągną miasto na dno.

Takie jest moje zdanie na ten temat.

Krystianie z W-wy teraz Słupsk, za jakiś czas mieszkańcu Lubuczewo /też uzdrowisko/, niedługo zrozumiesz, pewnie po pierwszym roku mieszkania w "Biedronkowie"/ekskluzywne sklepy/ koło "Padliska Ustka"/nie ma już miasta Ustka jest Uzdrowisko Ustka/,  że jesteś w gó...nie po uszy, a "czarną w-ką', to lepiej, się tu u nas nie chwal.

Użytkownik JANUSZ0 edytował ten post 03 luty 2015 - 11:32:27

#33 ~słupszczanka~

~słupszczanka~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:27:39

Ps. A co do tego jak powinna wyglądać latem Ustka zdania naprawdę są bardzo podzielone. Mi osobiście zdecydowanie bardziej odpowiada taki styl, niż choćby to co dzieje się w Dąbkach czy Mielnie. Nie w każdej nadmorskiej miejscowości muszą być wyłącznie rozdmuchane plenery i potupaje dla ynteligentów rodem z Wars.. Shore.

To brak logiki przyrównywanie Ustki do Dąbek, czy też Mielna. Ustka to miasto. Natomiast te dwie koszalińskie miejscowości - to typowe miejsca letniej kanikuły dla wielu tysięcy Polaków i obcokrajowców. Część z nich przyjeżdża tam systematycznie od wielu lat. Część letników dokonuje zakupu apartamentów mieleńskich... Mielno ma dodatkową atrakcję czyli jezioro Jamno z przystanią na łódki... Tobie się nie podoba, ale właśnie ten letni "luz", potupaje - to właśnie cecha charakterystyczna dla miejscowości wypoczynkowych. To wszystko razem wzięte przyciąga turystów do Mielna, Dąbek i innych koszalińskich miejscowości nadmorskich.

Rozumiem, że tobie i innym osobom taki "letni luz" przeszkadza i dlatego wybieracie spokojną i cichą latem Ustkę /oczywiście poza promenadą/. Dla mnie Ustka latem to - nie to. Ja pomimo mojego wieku średnio zaawansowanego zawsze wybierałam i wybieram Mielno. Uwielbiam tamtejszy klimat kanikuły i świeżutkie, przesmacznie przyrządzane rybki prosto z kutrów, przesympatycznych ludzi itd. itd. ... 

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:35:43

Talenty z W-wy same się wysyłają na prowincję, ekspansja jest wpisana w sukces. Zaścianek natomiast siedzi za piecem w onucach. Kim chcesz być, zależy tylko do Ciebie.

Scena i biznes rozrywkowy musi być karmiony nowymi postaciami, tam czas szybko płynie. O osobach które się wypromowały rok temu nikt nie pamięta, to historia.

Zrozum że to jest fabryka, wsiadasz do naszego pociągu i jedziesz-albo zostajesz na stacji i palisz w piecu drewnem.

Pani G. była eventem jednej chwili, potrzeba było tylko jednego(!) telefonu aby sprawę ustalić i zrealizować. Dla Ustki są to lata przygotowań i zbierania środków. Tam wystarczył jeden telefon i kilka groszy na hotel.

Co do stron, nie chce mi się kopać necie. Takie strony MUSZĄ same wyskakiwać na pierwsze miejsce! One muszą walić(dosłownie) po oczach. Słyszałeś o pozycjonowaniu stron?

Dlaczego nie ma nic o połowach ryb w Ustce?

Dlaczego nie ma przewodnika po Usteckich lokalach, hotelach?

Dlaczego nie ma nic o wrakach w okolicach Ustki?

Dlaczego nie ma mapek rowerowych tras, dołączonych do każdej strony o Ustce?

Dlaczego nie ma albumu Ustka wczoraj i dziś?

Gdzie się podziały pieniądze na promocję miasta??

Czy żałujecie kilku tysięcy pln na promocję tych tematów, czy dosłowna nędza dotyczy także umysłów?

Po pierwsze: Te pytania prosze kierować do władz miasta a szczególnie do Pana Jacka Cegły. A najlepiej wysiądź chłopcze ze swojego pędzącego pociągu i przyjedź dzisiaj na spotkanie w Ustce. Wiele się dowiesz.

Po drugie: Daruj sobie, zarozumiała warszawska istoto, te "prowincje", "onuce" i inne niegrzeczne uwagi. Nie myśl sobie, że na tym terenie mieszkają same du..i i przygłupy.

Skoro już tu jesteś, to troszeczkę szacunku dla gospodarzy się należy. Nie przyjechałeś tu tylko dla Pana Biedronia. Trochę szacunku należy się ludziom, którym pragniesz (mam nadzieję) służyć .

#35 ~Krystian W-wa teraz Słupsk~

• Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:45:53

Po pierwsze: Te pytania prosze kierować do władz miasta a szczególnie do Pana Jacka Cegły. A najlepiej wysiądź chłopcze ze swojego pędzącego pociągu i przyjedź dzisiaj na spotkanie w Ustce. Wiele się dowiesz.

Po drugie: Daruj sobie, zarozumiała warszawska istoto, te "prowincje", "onuce" i inne niegrzeczne uwagi. Nie myśl sobie, że na tym terenie mieszkają same du..i i przygłupy.

Skoro już tu jesteś, to troszeczkę szacunku dla gospodarzy się należy. Nie przyjechałeś tu tylko dla Pana Biedronia. Trochę szacunku należy się ludziom, którym pragniesz (mam nadzieję) służyć .

Zapamiętaj sobie że to jest Wasze miasto, to w nim spędzacie swoje życie a nie ja. Także pytania, jeśli chcesz to sam sobie zdawaj, sam tez rozliczaj tych, których wybrałeś. Nauczony jesteś aby Twoje sprawy załatwiał ktoś zawsze za Ciebie.

To się skończyło, tak nie ma. Jeśli wybrałeś kogoś, to go rozliczaj z tego co jest jego obowiązkiem.

Albo nie rozliczaj ale pretensje kieruj do siebie.

Kto gdzie mieszka, to widać. Co zrobiliście z tego pięknego kurortu i na jakich zasadach on funkcjonuje, to też widać. Na szacunek trzeba sobie zapracować, a Wasze miasto jest waszym świadectwem. Czy jest to lenistwo, czy nieudolność-tego nie wiem.

Wiem tylko że na wszystko trzeba zapracować. To co macie, jest wynikiem tylko i wyłącznie waszej pracy.

#36 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:45:59

Panie Wawrowski, pierw Pan płać swoje należności w terminie a potem dopiero dyskutuj na temat finansów innych struktur lokalnych. Myślę, że osoba, która przed sezonem robi reklamę Dolinie nie za swoje pieniądze tylko pieniądze ludzi, którzy na nie czekają nie powinna w ogóle zabierać głosu w kwestii promocji...

#37 NOWINSKY

NOWINSKY

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 03 luty 2015 - 11:51:24

Witam serdecznie!

(...)
Szanowny panie, zapraszamy do rozmowy ale forum gp24.pl, a nie prywatnej stronie FB.

Jeśli ktoś chce porozmawiać na odpowiednim poziomie to zapraszam do rozmowy.
Trzeba rozmawiać, wymieniać się spostrzeżeniami oraz wyciągać racjonalne wnioski.

Nienawiścią wiele nie zmienimy, trzeba mieć ciekawe pomysły i je zaproponować. 

Pozdrawiam

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:59:37

Zapamiętaj sobie że to jest Wasze miasto, to w nim spędzacie swoje życie a nie ja. Także pytania, jeśli chcesz to sam sobie zdawaj, sam tez rozliczaj tych, których wybrałeś. Nauczony jesteś aby Twoje sprawy załatwiał ktoś zawsze za Ciebie.

Kilka postów wyżej zadałeś pytania a ja wsakazałem do kogo się z nimi zwrócić. W związku z tym nie każ mi "zdawać" Twoich pytań. Ponadto nie wiesz, czego jestem nauczony więc lepiej się nie odzywaj. Znasz chyba powiedzenie, że lepiej siedzieć cicho niż się odezwać i rozwać wątpliwości rozmówcy na temat swoich "zdolności" ? Trochę pokory i szacunku "gościu ze stolicy".

#39 JANUSZ0

JANUSZ0

• PipPipPipPip
  • 364 postów

Napisano 03 luty 2015 - 12:31:24

To się skończyło, tak nie ma. Jeśli wybrałeś kogoś, to go rozliczaj z tego co jest jego obowiązkiem.
Albo nie rozliczaj ale pretensje kieruj do siebie.

Kto gdzie mieszka, to widać. Co zrobiliście z tego pięknego kurortu i na jakich zasadach on funkcjonuje, to też widać. Na szacunek trzeba sobie zapracować, a Wasze miasto jest waszym świadectwem. Czy jest to lenistwo, czy nieudolność-tego nie wiem.

Wiem tylko że na wszystko trzeba zapracować. To co macie, jest wynikiem tylko i wyłącznie waszej pracy.

"Kto gdzie mieszka, to widać", a i słychać, u nas w "Pdlisku". Czy wiesz że 90% mieszkańców ziem odzyskanych mówi poprawnie po polsku /Wikipedia/, a 50% twoich ziomków z "w-ki" kaleczy j.polski /akcent, itp./, od razu można poznać na ulicy w "Padlisku", że stonka z "w-ki" przyjechała:
1.kaleczą j.polski
2.ilu by ich nie było, zpier....laja chodnikiem obok siebie /ani wyprzedzić, ani obejść/
3.w gaciach pchają się do centrum /sklepów, itp/
Mógłbym tak wymieniać przez cały dzień, jak zachowuje się "stonka w-ka" 0-kultury.
Proponuję władzą "Padliska Ustka" rozdawać "stonce" poradnik "Savoir-Vivre", przed wjazdem do "Padliska', bo nasze dzieci na to chamstwo patrzą.
Mówić poprawnie po polsku, już ich nie nauczymy, ale może kultury trochę lizną.

Użytkownik wodzu edytował ten post 03 luty 2015 - 14:20:40

#40 ~beret~

~beret~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 12:45:37

Pan Jeacek Cegła w Urzędzie miasta Ustka jest do specjalnych poruczeń jego historia jest jak papier toaletowy. Mierny reporter w dzienniku Bałtyckim, mierny w Głosie Pomorza  mierny rzecznik prasowy w Ustce i mierny człowiek od promocji. Szkoda bo jak na w miarę młodego faceta mało wie o promocji miasta. Nikt nie ma wizji na promocję miasta są to tylko działania pozorowane na rok następny. Stare imprezy, staja się coraz mniejsze z roku na rok.Jak jest pogoda to wszystko gra jak jej nie ma to nic nie gra bo nie ma gdzie iść w Ustce w wakcje. Druga sprawa ,że ustka jest droższa od Barcelony czy Berlina i naprawdę niewiele oferuje urlopowiczom. Przykład wakacyjny z zeszłego roku z wakcji turniej brydza co tydziń dla samych swoich. Na OSiR wesołe miasteczko gdzie nikogo nie ma cały dzień i drugie w porcie gdzie też nikogo nie ma . Festiwal sztucznych ogni coraz mniejszy to juz chyba nie festiwal.Promenada wysadzona sklepikami na 2m . To wszystko dla Jacka Cegły super plan. Wawrowski ma rację brak planu .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych