Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak tanio ogrzać dom :: zobacz komentowany artykuł

106 odpowiedzi w tym temacie

#41 rena123

rena123

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:31:36

Ja zastanawiam się na pompą ciepła od Immergas- http://www.immergas....09/POMPY_CIEPLA :) W branży sobie chwalą ich sprzęt a nam zdecydowanie posłuzy lata.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 00:11:12

Podstawa to dobry kocioł, ktory jest oszczędny i porzadnie zbudowany. Ja sobie chwalę na przyklad korzystanie z kotła Witkowskiego

powiedz a korzystałaś z opcji przyjazdu ich mobilnego handlowca? ja nie wiem jaki kocioł dobrać i czy zmieści mi sie w kotlowni bo jest dosć niewymiarowa i mała i myslałam żeby jakiś spec na to rzucił okiem i doradził

#43 zakanto

zakanto

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 11:27:31

Jaki mix urządzeń jest najbardziej optymalny? 
Kocioł to raczej podstawa ale co jeszcze by w perspektywie czasu było taniej?

#44 ~jagoda34~

~jagoda34~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2016 - 11:26:07

zakanto, my z mężem od roku palimy pellet, który okazął sie byc bardziej ekologicznym rozwiązaniem

#45 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 11:14:07

Tanio i przy okazji ekologicznie, wybór pelletu do ogrzewania domu. Można teraz zamówić sprawnie pellet na stronie internetowej Stelmetu.

#46 milenkatt

milenkatt

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 10:23:15

Ja słyszałam że rekuperacja http://www.bartoszwe...rta/rekuperacja

jest dobrym rozwiązaniem. To wentylacja z odzyskiem ciepła. Pozwala zaoszczędzić na rachunkach a zwrot ciepła sięga ponad 90%

#47 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 09:34:25

Witam :) A co myślicie na temat tego, aby zainwestować w zbiorniki na gaz? Słyszałam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie - ekonomia plus spora wygoda. Coraz częściej zresztą stosuje się je już nie tylko w magazynach, ale w domkach jednorodzinnych :) Wydaje mi się, iż bardzo korzystna oferta :)

#48 agzen

agzen

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 15:32:27

Prawda jest , że Witkowski ma dobre kotły, godna polecenia jest seria Lux juz takie w pełni automatyzowane. Wiem, że mają ta opcję mobilnego handlowca- doradzi odpowiedni kociol do domu więc jak problemy są z decyzją jaki kocioł, żeby doradzono to odpowiednia opcja [***SPAM***]

#49 ~atomek~

~atomek~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 15:01:41

no kilka propozycji jest ale moim zdaniem piec z podajnikiem na pellet i ekogroszek jak najbardziej jest optymalnym rozwiązaniem

#50 nadine

nadine

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2016 - 18:34:03

najtaniej nam wychodzi palenie na przemian drzewem i ekogroszkiem. najoszczędniej. mamy do tego przystosowany kocioł, wybraliśmy kocioł od Witkowskiego. Bardzo solidny, ma większe drzwiczki więc bez problemu drzewo wchodzi. [***SPAM***]

#51 ~marinka91~

~marinka91~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 14:45:20

Oprócz odpowiedniego ogrzania warto zainwestować również w system, który pozwoli na zarządzanie ciepłem. Ja mam system sterowania temperaturą od firmy Vigaldo i uważam, że to świetne rozwiązanie 

#52 majka2606

majka2606

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 20:42:26

Nie ma taniego ogrzewania, chyba że poprosisz o [***SPAM***] sąsiadów, aby Ci opał dali za darmo. Ale chyba jeden z tańszych sposobów to ekogroszek.

#53 ~krychu31~

~krychu31~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 17:30:22

zima to zawsze koszty związane z ogrzewaniem domu ja kupiłem piec na pellet zainteresowała mnie praktycznie bezobsługowość takiego systemu jak również coraz większa popularność na polskim rynku pelletu.

#54 Gdariusz

Gdariusz

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 09:46:55

""Na ogrzanie 200-metrowego domu miesięcznie potrzeba około 10 ton węgla. Cena tego opału kształtuje się od 115 zł za tonę. ""
Nie znam się na węglu brunatnym, ale czy to możliwe, aby miesięcznie spalać ok 10 ton. Przez całą zimę to wyjdzie + - 50 ton. Jeżeli nie więcej. Ponadto, 10 ton X 115 zł. to wychodzi miesięcznie 1150 zł. Czy to jest tanio?.

Tanio nie jest ale przy gazie też się nie zaoszczędzi 

#55 ~Ginter~

~Ginter~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2016 - 12:06:18

To faktycznie kosmiczna kwota u mnie przy ogrzewaniu domu pelletem wychodzi znacznie mniej.

#56 JaTomasz

JaTomasz

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 14:32:49

Pellet jest i ekologiczny i ekonomiczny, tylko oczywiście jeśli kupi się dobry, bo tak jak ze wszystkim można trafić na oszusta sprzedającego byle co, a nie każdy się zna na tym. Ja się teraz zaopatruje w pellet w Sovillo i szczerze polecam.

#57 ~gosc44~

~gosc44~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 12:07:32

Polecam najlepszy system ociepleniowy z masy aerożelowej o grubości jedynie 1mm   do stosowania od środka likwiduje mostki termiczne i grzyba w

Zobacz na stronie izolacje-docieplenia.pl

#58 ~ernest~

~ernest~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 23:11:25

U nas sie dobrze kocioł CO z Piecbuda sprawdza, głownie pelletem palimy. Cenowo w porządku jest na prawdę, a tez nie jest trudno obsłużyć taki sprzęt. Porzadnie wykonany, cicho chodzi, firma jest już lata na rynku więc byle czego nie produkują

#59 Bokas

Bokas

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 15:25:45

Ja używam węgiel orzech ze składu [***SPAM***]  i zawsze wychodzi taniej niż u innych. To chyba zasługa dobrze oczyszczonego węgla i wysokiej kaloryki. Mniej spalam a ciepła mam tak samo dużo lub więcej.

#60 ~jarusiek~

~jarusiek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 16:05:35

a jak z dostępnością pelletu czy można u was kupić pellet dobrej jakości ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych