Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak tanio ogrzać dom :: zobacz komentowany artykuł

106 odpowiedzi w tym temacie

#21 golg

golg

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 maj 2014 - 11:41:57

Piece ogrzewcze węglem są moim zdaniem najlepsze, gdy zakupi się lepsze grzejniki to naprawde dużo nie trzeba aby temperatura w pomieszczeniu podskoczyła o kilka stopni.

#22 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 29 sierpień 2014 - 14:57:35

Jak dla mnie to poprostu go ocieplić. Ja zdecydowałam się na to rok temu i faktycznie odczułam różnicę. Na www macie bardzo dobrą firmę, robili właśnie u mnie. Szybko i sprawnie im robota poszła

#23 ~Wiesiu~

~Wiesiu~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 16:13:02

Ja dom ogrzewam węglem i dzięki temu oszczędzam na inne rzeczy:-) 

Zamawiam u Smart Trans oni mają dobry węgiel, tani i teraz też maja jakieś promocje do końca listopada, na pewno jest w ich ofercie ekogroszek (duzo osób pyta). Dla chętnych podaję kontakt: 503 352 341

#24 ~agnieszka~

~agnieszka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 14:17:53

witam. Od zawsze ogrzewam dom weglem i zamawiam go w Smarttrans. Maja tam najtanszy wegiel. polecam każdemu

#25 ~agnieszka~

~agnieszka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 14:18:48

witam. Od zawsze ogrzewam dom weglem i zamawiam go w Smarttrans. Maja tam najtanszy wegiel. polecam każdemu

#26 ~agnieszka12334~

~agnieszka12334~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 14:19:31

#27 karcerekw

karcerekw

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 15:16:51

To może od razu rekuperatory...?

#28 Damian81

Damian81

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:26:09

Ja akurat w swoim domu mam ogrzewanie centralne i według mnie rachunki prezentują się w porządku.

#29 ~Feliks38~

~Feliks38~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 13:53:04

A jak najlepiej i najtaniej ogrzać wodę? Ogrzewacz elektryczny czy gazowy? Kompletnie nie mam w tym doświadczenia i nie wiem, co wybrać.

#30 sylwia4012

sylwia4012

Znajomy

• PipPip
  • 44 postów

Napisano 22 październik 2015 - 20:14:37

Jednak mimo jednorazowego, sporego wkładu w instalację postawiła bym na pompy ciepła. Czytałam na stronie wrocławskiego Termolitu o zaletach tego rozwiązania. Jest ich mnóstwo, a czas zwrotu to jakies 5-7 lat (np. przy pompach Danfoss), więc to sie opłaca.

Użytkownik sylwia4012 edytował ten post 22 październik 2015 - 20:15:13

#31 Kornelka

Kornelka

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 21:53:58

Jednak mimo jednorazowego, sporego wkładu w instalację postawiła bym na pompy ciepła. Czytałam na stronie wrocławskiego Termolitu o zaletach tego rozwiązania. Jest ich mnóstwo, a czas zwrotu to jakies 5-7 lat (np. przy pompach Danfoss), więc to sie opłaca.

A jak się te sto czy więcej tysięcy zwraca skoro koszt eksploatacji jest na poziomie ogrzewania węglem? Pompa to rozwiązanie ideologiczne (ochrona środowiska i takie tam) a nie sensowne z ekonomicznego punktu widzenia :)

#32 ~Konradzio~

~Konradzio~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 12:32:50

Ja mam w każdym pokoju ogrzewanie infrapanelami. Dużo oszczędzam na tym niż na gazie wcześniej. Dają dużo ciepła i w końcu dom jest naprawdę ciepły. Polecam poczytać o nich infrapanel.pl bo zamontowanie to pestka, ale różnica ogromna.

#33 ~gosc55~

~gosc55~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 12:58:33

Pokryj ściany masą aerogelową i masz cieplej .

więcej na:

aptherm.einfo.pl

#34 alficzka

alficzka

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 08:27:16

A mi się zdaje, że ogrzewanie poprzez pompę ciepła jest ok, tak samo jak z rekuperatorem. Oczywiście jest to bardzo ekologiczne, ale i dla nas samych wygodne. Na początku wkład jest może i faktycznie duży, ale z tego co wiem to mieszkańcy Poznania jak i całej Wielkopolski mogą starać się dotację do 40% na zakup pompy i rekuperatora. O ile wiem to właśnie dotyczy to m.in. pompy Danfoss. Partnerem jest firma instalacje-macko.pl. Oni także załatwiają wszelkie formalności i zajmują się całą instalacją sprzętu.

#35 ogrx88

ogrx88

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 14:12:07

Tak myślę, że warto zacząć od ocieplenia budynku bo co z tego, że będziemy palić jak szaleni skoro całe ciepło będzie szło na zewnątrz ;) Jestem osobą, która ma hopla na punkcie ekologicznych rozwiązań. Dlatego zawsze będę namawiać do takich rozwiązań. Warto wiedzieć, że od września obowiązuje w naszym kraju ekoprojekt, który został utworzony przez UE i oczekuje od nas do 2020 roku konkretnych wyników. m.in musimy zmniejszyć o 20% CO2, a zwiększyć o 20% udział energii odnawialnej. Jak się na to zapatrujecie?

#36 Maslana

Maslana

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 19:40:28

Patrzymy tu na dwie ceny, ceny wykonania instalacji oraz eksploatacji.Zależy ile chcemy i możemy przeznaczyć na ogrzewanie. Jeśli stać nas na pompę ciepła to w przyszłości będziemy mieli niższe koszty eksploatacji oraz mniej pracy związanej z obsługą urządzenia. Inwestycja w kocioł na paliwo stałe obniży nam koszty wykonania instalacji lecz wymusi większe koszty eksploatacji oraz czas spędzony na obsługę. Na etapie planowania instalacji powinniśmy się zastanowić na co nas stać i co tak naprawdę jest priorytetem, cena zakupu czy eksploatacji. Można również połączyć nowoczesne źródła ciepła z konwencjonalnymi. Ciekawym zestawieniem jest połączenie kotła na ekogroszek z pompą ciepła CWU(ciepłej wody użytkowej). Zimą palimy ekogroszek dostarczając ciepło dla budynku oraz CWU. Latem możemy wygasić piec i czerpać korzyści z pompy ciepła do CWU. Pompy do CWU są tańsze od np. gruntowych co pozwala wykonać instalację na niższym poziomie cenowym.

#37 Maslana

Maslana

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 19:42:08

Ja ostatnio bardzo często korzystam z ekogroszku pochodzącego z firmy PRESTIGE www.wyrobyweglowe.pl

Zamawiany materiał zawsze spełnia moje wysokie oczekiwania, dodatkowo można zamówić produkt pakowany w workach co znacznie ułatwia przechowywanie.

#38 zigmas

zigmas

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 08:43:40

Myślę, że dobry piec na miał będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

#39 jonas

jonas

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 17 maj 2016 - 17:44:07

Jeśli szukasz atrakcyjnych ofert na tani opał to tu masz artykuł jak to zrobić http://www.pomyslnad...nie_d32922.html

wiele ofert z całego kraju

#40 Madzialenka

Madzialenka

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 07:26:51

Podstawa to dobry kocioł, ktory jest oszczędny i porzadnie zbudowany. Ja sobie chwalę na przyklad korzystanie z kotła Witkowskiego z serii Lux, firma ma bardzo indywidualne podejście do klienta i to mi się podoba. Kocioł fajnie cicho pracuje, ma gniazda w tylnej czesci kotła przez co nie widac wszystkich przewodów i szary kolor wiec się az tak kurz w oczy nie rzuca. Ta seria lux jest opisana na http://www.sklep-wit...kotly-seria-lux

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych