Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak tanio ogrzać dom :: zobacz komentowany artykuł

106 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~neo-1~

~neo-1~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2009 - 16:50:11

""Na ogrzanie 200-metrowego domu miesięcznie potrzeba około 10 ton węgla. Cena tego opału kształtuje się od 115 zł za tonę. ""

Nie znam się na węglu brunatnym, ale czy to możliwe, aby miesięcznie spalać ok 10 ton. Przez całą zimę to wyjdzie + - 50 ton. Jeżeli nie więcej. Ponadto, 10 ton X 115 zł. to wychodzi miesięcznie 1150 zł. Czy to jest tanio?.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2009 - 17:33:29

A żeby było lepiej to na dzień wychodzą 333 kilogramy :) Pół dnia by zeszło jak nie więcej na dokładanie do pieca... :)

#3 ~~gostek~~

~~gostek~~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2009 - 18:42:04

to prawda, autor się pomylił. 10 ton wegla wychodzi na sezon.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2009 - 22:42:38

Mi wychodzi niecałe 5 ton eko-groszku na cały rok. W okresie jesień-wiosna ogrzewanie ciepło idzie na C.O i wodę a w okresie letnim tylko na wodę. Piec pracuje 24h/7 wyłączany tylko do wyczyszczenia na czas około 30min-1godz., raz w miesiącu. Zasobnik na wegiel ma około 200kg zasypu. Powierzchnia domu około 250m2. moc pieca 25kW. Ocieplenie to styropian 5cm, grubość muru 36cm. Okna plastikowe.

Mało roboty a koszt porównywalny z zakupem drewna (które ciężko teraz zdobyć), ponieważ przy pomprzednim piecu spalałem około 20metrów drewna na sezon grzewczy, przy temperaturze w domu koło 22-24 stopni.

#5 ~FREEDOM~

~FREEDOM~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2009 - 10:18:00

Jeżeli któryś z użytkowników ( lub znawca) dokladnie podał ile to urządzenie kosztuje bym był wdzięczny, a poza tym ile wynosi calkowity koszt grzania 2 lub 3 pokojowego mieszkania?
Jeżeli ktoś to ma w domu na pewno może powiedzić dokladnie. Ma już rozeznanie. Czytałem artykuł i robi wrażenie.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 15:42:10

Z tego co słyszałem to jest jeszcze ogrzewanie elektryczne, które jest uważane również za ekologiczne, może się ktoś wypowie na ten temat bo jestem dość tym tematem zainteresowany.

#7 pompycieplaht

pompycieplaht

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 07:08:54

Witam!
Poniżej przedstawiam wykresy z informacjami o kosztach związanych z eksploatacją różnych źródeł energii cieplnej dla budynków 100m2 oraz 200m2.
Dla budynku 100m2
Dołączona grafika
Dla budynku 200m2
Dołączona grafika

#8 ~Mati~

~Mati~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 19:40:35

Z tego co słyszałem to jest jeszcze ogrzewanie elektryczne, które jest uważane również za ekologiczne, może się ktoś wypowie na ten temat bo jestem dość tym tematem zainteresowany.

Nie idz w kierunku ogrzewania elektrycznego. wchłonie to Twój portfel. Tak jak wcześniej przdmówca przedstawił na wykresie tak i w praktyce to drogi interes w eksploatacji. Ja nie mam takiego ogrzewania ale znam człowieka który je miał i po trzech latach zmienił je.

#9 ~Jo-nosik~

~Jo-nosik~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 10:52:29

Kup se piec kaflowy, tyle ogłoszen na tym forum, na pewno coś znajdziesz; ;-)

#10 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 11:38:14

Mi wychodzi niecałe 5 ton eko-groszku na cały rok. W okresie jesień-wiosna ogrzewanie ciepło idzie na C.O i wodę a w okresie letnim tylko na wodę. Piec pracuje 24h/7 wyłączany tylko do wyczyszczenia na czas około 30min-1godz., raz w miesiącu. Zasobnik na wegiel ma około 200kg zasypu. Powierzchnia domu około 250m2. moc pieca 25kW. Ocieplenie to styropian 5cm, grubość muru 36cm. Okna plastikowe.

Mało roboty a koszt porównywalny z zakupem drewna (które ciężko teraz zdobyć), ponieważ przy pomprzednim piecu spalałem około 20metrów drewna na sezon grzewczy, przy temperaturze w domu koło 22-24 stopni.

ile na dobe taki piec spala? Jaki jest koszt takiego pieca który masz?Z opisu widzę zadowolenie z takiej instalacji więc jesli możesz to podaj więcej informacji o tym piecu.

#11 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:11:49

Pompa ciepła to urządzenie bardzo drogie, jesli jest to dom wielopokoleniowy to ok, bo zwrot kosztów następuje dopiero w drugim pokoleniu , no jesli inwestują w to ludzie baaaaaaaardzo młodzi, to jeszcze mają szansę zdązyć coś zaoszczędzić.

#12 pompycieplaht

pompycieplaht

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 21:05:02

Pompa ciepła to urządzenie bardzo drogie, jesli jest to dom wielopokoleniowy to ok, bo zwrot kosztów następuje dopiero w drugim pokoleniu , no jesli inwestują w to ludzie baaaaaaaardzo młodzi, to jeszcze mają szansę zdązyć coś zaoszczędzić.

Patrzymy tu na dwie ceny, ceny wykonania instalacji oraz eksploatacji.Zależy ile chcemy i możemy przeznaczyć na ogrzewanie. Jeśli stać nas na pompę ciepła to w przyszłości będziemy mieli niższe koszty eksploatacji oraz mniej pracy związanej z obsługą urządzenia. Inwestycja w kocioł na paliwo stałe obniży nam koszty wykonania instalacji lecz wymusi większe koszty eksploatacji oraz czas spędzony na obsługę. Na etapie planowania instalacji powinniśmy się zastanowić na co nas stać i co tak naprawdę jest priorytetem, cena zakupu czy eksploatacji. Można również połączyć nowoczesne źródła ciepła z konwencjonalnymi. Ciekawym zestawieniem jest połączenie kotła na ekogroszek z pompą ciepła CWU(ciepłej wody użytkowej). Zimą palimy ekogroszek dostarczając ciepło dla budynku oraz CWU. Latem możemy wygasić piec i czerpać korzyści z pompy ciepła do CWU. Pompy do CWU są tańsze od np. gruntowych co pozwala wykonać instalację na niższym poziomie cenowym.

Użytkownik tytus edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 21:27:18
reklama

#13 heller

heller

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:07:06

Podstawa to jego dobre ocieplenie, aby nie tracił ciepła zbyt szybko. Do tego dochodzi dobra alternatywa w postaci chociażby kolektorów słonecznych.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:36:30

Witam!
Poniżej przedstawiam wykresy z informacjami o kosztach związanych z eksploatacją różnych źródeł energii cieplnej dla budynków 100m2 oraz 200m2.
Dla budynku 100m2
f1361b7852f543bb.jpg
Dla budynku 200m2
f68866869c4ea6a5.jpg

W sezonie grzewczym ile energii elektrycznej zużywa sama pompa ?

#15 piterczak

piterczak

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:16:27

Kaflowy lub zwykły centralny, piece gazowe są ok, można na tym nawet zaoszczędzić, a kaflowy trzyma bardzo długo ciepło.

#16 dobrowiann

dobrowiann

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 13:19:17

Kaflowy lub zwykły centralny, piece gazowe są ok, można na tym nawet zaoszczędzić, a kaflowy trzyma bardzo długo ciepło.

U mnie ogrzewanie domu jest własnie za pomocą centralnego i jest stosunkowo tanie, max 2k na sezon.

---------

W sprawie reklamy zapraszam do Biura Ogłoszeń GP24.

#17 Polalesna

Polalesna

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 07 luty 2014 - 19:15:20

u mnie na domek 80 metrów na zimę wychodzi 2,5 tony węgla ... + drewno na rozpałkę z 600 zł. i uważam że to wcale nie jest drogo

#18 Sfora

Sfora

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 17:24:14

Cały czas ogrzewanie kotłem gazowym jst najtańsze. I najwygodniejsze - całkowicie bezobsługowe.

#19 Jarek Oczos

Jarek Oczos

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 05 maj 2014 - 13:22:45

Wiem, że to może nie temat dość ekologiczny, ale najtańsze i najbardziej energodajne są piece ogrzewane węglem. Ja mam piec na miał i jestem bardzo zadowolony. Po przejściu z gazu na węgiel płacę ok 1/2 tego, co wcześniej.

#20 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 05 maj 2014 - 21:06:16

Wiem, że to może nie temat dość ekologiczny, ale najtańsze i najbardziej energodajne są piece ogrzewane węglem. Ja mam piec na miał i jestem bardzo zadowolony. Po przejściu z gazu na węgiel płacę ok 1/2 tego, co wcześniej.

a ten syf od miału jako skutek uboczny nie przeszkadza ci? czy piec masz sterowany automatycznie? wraz z dozownikiem miału z podawaniem ślimakowym? czyli taki system samoobsługowy? inaczej miał odpada. za dużo pieprzenia z tym. ceny gazu są fakt o jakieś 10-30% wyższe od ceny gazu, ale to zależy od samego domu. jeśli dobrze ocieplony i izolowany, bez jakichś tzw. "zimnych" punktów przepuszczających chłód, to różnica jest na tyle mała, że nie opłaca się babrać w tym brudzie. przy czym trzeba pamiętać o odbieraniu i wywożeniu popiołu, a to dodatkowe koszty. dziwi mnie, że w dobie wszechobecnej ekologii, ci co używają droższego ogrzewania, ale ekologicznego, nie maja z tego tytułu jakichś ulg.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych