Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak skutecznie schudnąć?

232 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 11:20:14

Co zrobić gdy nadwaga dokucza? Jak skutecznie schudnąć?
Są różne herbatki w aptekach,tabletki.Trzeba się pewnie ruszać i zastosować odpowiednią diete.Co jeszcze,może bieganie? Zapraszam do dyskusji.

#2 Wampir

Wampir

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4664 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 12:25:12

Co zrobić gdy nadwaga dokucza? Jak skutecznie schudnąć?
Są różne herbatki w aptekach,tabletki.Trzeba się pewnie ruszać i zastosować odpowiednią diete.Co jeszcze,może bieganie? Zapraszam do dyskusji.

Odpowiednio dobrana dieta i odpowiednio dobrane ćwiczenia na dane partie ciała,które chcesz wyszczuplić ;)

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 13:36:25

No,właśnie.Mi chodzi o konkrety. Jakie ćwiczenia? Jaka dieta?

#4 ~dietetyk~

~dietetyk~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 14:41:28

bez sensu wątek.
wszystkie te niby super diety, super metody to wylacznie naciaganie kieszeni glupiego obzartucha. zwykle mydlenie oczu. efekt jojo i tak dobije kazdego w ciagu maksymalnie roku. na komorki tluszczowe nie ma silnych, zadne spalanie kalorii nie pomoze, one sie znowu wypelnia tluszczem. pomoc moze jedynie odsysanie sadla.

a najlepsza metoda, ktora moge wam polecic jest wylacznie i tylko jedna:

NIE ŻREĆ!!!

ludzie jedza az poczuja, ze wiecej nie moga, jak poczuja ze sa nasyceni. a to blad. powinno sie jesc z gory ustalone porcje. posilek musi miec troche czasu na dotarcie do zoladka i przekazanie mozgowi, ze jest pelen, dlatego jak zjecie np. obiad i nie poczujecie, ze sie najedliscie, to nie jedzcie wiecej. za kwadrans poczucie najedzenia samo przyjdzie. jak bedziecie dalej jest, to obezrecie sie i d*** bedzie dalej rosla.

#5 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 14:44:35

Jakikolwiek ruch i mż :) ,warzywa,owoce.Ograniczyć słodycze,tłuszcz.Nie bardzo ufam tym gimnastykom,myślę,że chodzenie,praca w ogródku,sprzątanie,bieganie,skakanka wystarczą.Powodzenia.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 14:58:05

salta47: ile ważysz?

#7 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 15:03:11

salta47: ile ważysz?

Od roku 60 kg.Trochę przytyłam,ale to dobrze.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 15:17:14

a wzrost?

#9 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 15:18:16

a wzrost?

158/100/98,i przyszła chwila refleksji,czy moje BMI jest prawidłowe.Poszukalam,znalazłam:zdrowo.info.pl

Niby potwierdza się moje twierdzenie,ale zobaczymy.Jest trochę za dużo tego ciałka,jeszcze trochę mojej pracy i będzie ok.

Użytkownik salta47 edytował ten post 12 sierpień 2012 - 16:08:26

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 17:02:11

masz nadwagę z 5-6 kilo.

#11 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 17:30:04

masz nadwagę z 5-6 kilo.

Dlatego robię to,co napisałam.Zgubiłam tym sposobem w dość krótkim czasie ok.3kg.Myślę,że jak stracę jeszcze ze 3 kg i będę tak zdyscyplinowana jak teraz,to będzie dobrze.
Dość sceptycznie podchodzę do różnego rodzaju "wspomagaczy",jak do tej pory nawet nie pomyślałam.

#12 ~porządny smerf~

~porządny smerf~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 20:17:01

Jedyny i skuteczny sposób : dieta + trening + tok myślenia

Dieta:
- regularne 5 posiłków dziennie
- jeżeli idziesz spać np. o 23 to nie możesz mieć ostatniego posilku o 18!!! tylko o 20
- śniadanie to ma być śniadanie np. płatki owsiane z mlekiem czy kanapki z pieczywa razowego wędliny itp. a nie jogurcik typu fit jabłko czy liść sałaty to samo z obiadem
(cztery jabłka to więcej niż obiad!!!)
-żadnego podjadania pomiędzy posiłkami
- dużo wody, czerwonej lub zielonej herbaty
-zero słodyczy, ograniczenie cukru i soli do minimum (wszystko jest tak napikowane solą, że organizm więcej nie potrzebuje)
-zero skrajności czyli całkowitego wyeliminowania tłuszczy czy węglowodanów organizm ich również potrzebuje!!!

Trening:
-ćwiczenia aerobowe( szybki marsz, trucht, basen, rower, rolki)
-min 3 x tydzień ale lepiej 4-5
-stopniowe zwiększanie objętości treningu żeby się nie zajechać na dzień dobry aż do 45-50 min(czas trwania pojedyńczego treningu)
-żadnego ściemniania bo dzisiaj się chmurzy, boli mnie paluszek albo muszę jeszcze pozmywac( trening to rzecz święta!!!)

Tok myślenia:
-dla czego chcę schudnąć( jeżeli dla kogoś - zrezygnuj od razu!!!)
-potrzebujesz partnera treningowego? - zrezygnuj od razu!!!
-chcesz wyglądać jak aktorka/modelka/sąsiadka? - zrezygnuj od razu!!!
-oczekujesz szybkich efektów? - zrezygnuj od razu!!!
-chcesz zrzucić parę kilo przed wakacjami/weselem/itp. - zrezygnuj od razu!!!
-organizmu na dłuższą metę nie oszukasz prędzej "zdenerwujesz" i się na tobie zemści tak jak tego nie chcesz
-waga kłamie więc zważ się teraz i schowaj ją na długi czas do szafy
-nie przeglądaj się codziennie w lustrze i nie wypytuj nikogo czy coś widać
-trzeba być cierpliwym wyniki kiedyś przyjdą. kiedy i jakie? tego nigdy nie wiadomo

to tak w telegraficznym skrócie. pozdrawiam i wytrwałości życzę

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 07:57:33

Ja mam 165 cm wzrostu a waże 85 kg,co dla mnie jest tragedią.
Zastanawiałem się czy oprócz ruchu może pić zioła albo jakieś tabletki kupić.

#14 ~porządny smerf~

~porządny smerf~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 08:08:14

nic nie zastąpi diety i treningu. Oczywiście suplementy mogą być pomocne ale cudownych tabletek nie ma. Cięzka praca i wyrzeczenia to jedyna droga do sukcesu

#15 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:15:48

Pamiętajmy, że każdy ma inny metabolizm. Nie zawsze nadwaga jest wynikiem nadmiernego spożywania kalorii. Swojego czasu spożywałem ok. 4-5 tyś kalorii dziennie, ale praktycznie 0 węglowodanów (w moim wypadku ok 60 gr, to był max) 1-1,5 kg w tygodniu mniej. Niespecjalnie ćwiczę, ale mój BMI od zawsze był doskonały. Jeszcze raz powtarzam - metabolizm! Najpierw dowiedzmy się, co jest przyczyną tycia, a później możemy działać w kierunku pozbycia się kilogramów. Chętnie pomogę potrzebującym, ale tylko wtedy jeśli tycie nie jest skutkiem choroby, bo nie jestem lekarzem.

#16 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:23:06

Pamiętajmy, że każdy ma inny metabolizm. Nie zawsze nadwaga jest wynikiem nadmiernego spożywania kalorii. Swojego czasu spożywałem ok. 4-5 tyś kalorii dziennie, ale praktycznie 0 węglowodanów (w moim wypadku ok 60 gr, to był max) 1-1,5 kg w tygodniu mniej. Niespecjalnie ćwiczę, ale mój BMI od zawsze był doskonały. Jeszcze raz powtarzam - metabolizm! Najpierw dowiedzmy się, co jest przyczyną tycia, a później możemy działać w kierunku pozbycia się kilogramów. Chętnie pomogę potrzebującym, ale tylko wtedy jeśli tycie nie jest skutkiem choroby, bo nie jestem lekarzem.

O jakiej pomocy mówisz?

#17 Wampir

Wampir

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4664 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:34:43

...a ja mam 182 cm i ważę równo 100 kg :D ,żadnego tłuszczu nie posiadam,nawet mam wcięcie w talii :P
Jem co chce i ile chce ,a siłownia rozwiązuje wszystko :D ;)

#18 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:47:38

...a ja mam 182 cm i ważę równo 100 kg :D ,żadnego tłuszczu nie posiadam,nawet mam wcięcie w talii :P
Jem co chce i ile chce ,a siłownia rozwiązuje wszystko :D ;)

To ładny pączusio z Ciebie :) To nadwaga i w dodatku niemała.

#19 Caterina

Caterina

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 13:15:56

To ładny pączusio z Ciebie :) To nadwaga i w dodatku niemała.

Pączuś ? Wampir to typ atlety :)

#20 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2012 - 10:55:34

O jakiej pomocy mówisz?

Lata temu kiedy byłem dzieciakiem, a moja matka stosowała na sobie dietę 1000 cal. schudła przeszło 40 kg bez efektów ubocznych. To były czasy "kwadransowych grubasów", a w domu wszędzie walały się tabele z wartościami energetycznymi produktów spożywczych i czy tego chciałem czy nie chłonąłem wiedzę na ten temat. W ciągu lat miałem do czynienia z różnymi dietami wśród znajomych i rodziny. Zaś na sobie stosowałem niektóre diety z czystej ciekawości aby sprawdzić ich skuteczność lub wsadzić temat danej diety cud między bajki. Z tego miejsca z zainteresowanymi mogę podyskutować nt. związane z odżywianiem. Generalnie można pomyśleć o założeniu osobnego tematu dot. tej problematyki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych