Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

jak sie mieszka w słupsku?

79 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Przyszła MieszkankaSłupska~

~Przyszła MieszkankaSłupska~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 13:28:00

Witam,

Chciałabym zapytac mieszkancow , jak Wam sie mieszka w Słupsku?!. Własnie kupilismy mieszkanie w Słupsku i bedziemy sie przeprowadzac po Nowym Roku. Przeprowazka jest znaczna bo z woj kuj pom. Jak ocenianicie perspektywe pracy, bezpieczenstwo w miescie, atrakcje i ogolnie z czym jest problem, a jakie sa plusy:) Wiem ze problem z praca napewno istnieje, jak w kazdym mniejszym miescie w naszym kraju, ale ja szczerze mowiac bardzo sie ciesze, bo chcialam zawsze mieszkac blisko morza:) choc wiem ze pewnie bedzie tez duzo negatywnych opinii to wydaje mi sie, ze Słupsk jest pieknym miastem ze swietnym polozeniem geograficznym:)a Wy jak oceniacie Wasze miasto?!pozdrawiam

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 13:39:47

Witam,

Chciałabym zapytac mieszkancow , jak Wam sie mieszka w Słupsku?!. Własnie kupilismy mieszkanie w Słupsku i bedziemy sie przeprowadzac po Nowym Roku. Przeprowazka jest znaczna bo z woj kuj pom. Jak ocenianicie perspektywe pracy, bezpieczenstwo w miescie, atrakcje i ogolnie z czym jest problem, a jakie sa plusy:) Wiem ze problem z praca napewno istnieje, jak w kazdym mniejszym miescie w naszym kraju, ale ja szczerze mowiac bardzo sie ciesze, bo chcialam zawsze mieszkac blisko morza:) choc wiem ze pewnie bedzie tez duzo negatywnych opinii to wydaje mi sie, ze Słupsk jest pieknym miastem ze swietnym polozeniem geograficznym:)a Wy jak oceniacie Wasze miasto?!pozdrawiam

To post/temat prowokacja. :rolleyes:
Nie ma w Polsce takich kosmitow, ktorzy z wlasnej nieprzymuszonej woli przeprwadza sie do Slupska, chyba ze jestes chora na umysle, albo jestes jakas ekscentryczna milionerka z fantazja. :D
W tym miescie brak jest perspektyw dla zwyczajnych ludzi. Ludzie z tego miasta wyjezdzaja, a nie przyjezdzaja, to miasto niestety umiera, a gwozdziem do trumny jest obecna wladza w ratuszu.
Obecny prezydent i jego zastepca sa wrogo nastawieni do Slupszczan, Zamykaja szkoly, zwalniaja nauczycieli, zabieraja ludziom nawet golebie/golebnii, zabieraja miejsca pracy, ba nawet nakazuja wyprowadzic sie z ioch wlasnosci, jak to ma miekjsce w PTTKu.
Celebruja oni za to obklejony jeden autobus i tego typu sprawy.

W tym miescie rzadzi homoseksualista, ktoremu zalezy tylko na promowaniu wlasnej osoby, to jest jego cel nadrzedny, wzial sobie nawet w tym celu doradce, nijakiego Szweda czy jak mu tam.
Miasto jako takie jest ladne i pieknie polozone w dolinie Slupii niedaleko morza, ale co z tego, skoro nie ma tutaj dobrego gospodarza, ktory bylby dla ludzi a nie przeciwko ludzim,
ale czego dobrego mozna sie spodziewac po zboczencu...

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 14:23:03

Czyli jednak Kosmici istnieja :) , bo ja naprawde zamierzam tam sie przeniesc...Nie jest to zadna prowokacja, nie znamy nikogo ze Slupska, a ze kupilismy tam mieszkanie to probuje pozyskac jakies informacje. Jesli chodzi o prezydenta, nie mam opinii na jego temat,  twarz znana jedynie z TV. Słysze tylko tyle ze ma on swoich zwolennikow i przeciwnikow, a opinie wyrobie pewnie jak juz tam zamieszkam... Ale wydaje mi sie ze miasto rozija sie, powstaja piekne osiedla na obrzezach miasta...Naprawde jest az tak zle??? :unsure:

#4 ~komornik~

~komornik~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 14:27:25

Czyli jednak Kosmici istnieja :) , bo ja naprawde zamierzam tam sie przeniesc...Nie jest to zadna prowokacja, nie znamy nikogo ze Slupska, a ze kupilismy tam mieszkanie to probuje pozyskac jakies informacje. Jesli chodzi o prezydenta, nie mam opinii na jego temat,  twarz znana jedynie z TV. Słysze tylko tyle ze ma on swoich zwolennikow i przeciwnikow, a opinie wyrobie pewnie jak juz tam zamieszkam... Ale wydaje mi sie ze miasto rozija sie, powstaja piekne osiedla na obrzezach miasta...Naprawde jest az tak zle??? :unsure:

Oczywiscie ze kosmici istnieja, ludzie to tez kosmici, tez. :)
Te wszystkie piekne osiedla na obrzezach miasta stoja puste, bo ludzi nie stac na zakup mieszkania.
O ile ktos juz tam mieszka, to lwia czesc z tych ludzi jest ugotowana, to znaczy zadluzona po uszy w bankach, na dziesieciolecia, praktycznie do konca zycia.
Wielu ludzi ucieka za granice, ratujac w ten sposob swoje zycie i swojej rodziny.

#5 ~Dziadźko_Ryhor~

~Dziadźko_Ryhor~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 14:56:06

Buahahaha rozwija się !! Bo pękne ze śmiechu , zwija się i to w ekspresowym tempie , praca normalna tylko po znajomości, ceny najmu mieszkań czy lokali na poziomie poznańsko-wrocławskim , miasto bankrutuje powoli przygotuj się na podwyżki podatków gruntowych o kilkaset procent bo kasy coarz mniej a a ten nasz pseudo-prezydent przecież za coś musi jeździć na wycieczki na zloty lgbt .Wszystko likwidują w mieście nie zdziw się jak będziesz musiała jechać 100km do gdybi żeby skorzystać z jakiegoś punktu medycznego bo akurat tam nfz pdopisał kontrakt.Coraz mniej pociagów jeździ cięzko się wydostać stąd dalej niż do gdyni czy gdańska bez przesiadek.Pełno patologii i menelstwa w mieście, praktycznie zero rozrywki prócz jednego większego klubu dla techo-mułów i paru mniejszych spelunek dla patologii. Wieczorami nawet w lato przy pogodzie miasto wygląda jakby umarło.Jeśli interesuje was szaro-bura umieralnia i depresyjny klimat to zapraszam do słupska.Jedyny plus jest taki że to jest stosunkowo ładne i nawet dosyć spokojne miasto i na tym właściwie się pozytywy  kończą.

#6 ~deweloper~

~deweloper~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 15:09:08

Wkrotce ceny wynajmu mieszkan i ceny mieszkan pojda w gore, bo Amerykanie ci od tarczy w Redzikowie potrzebuja ponad siedemdziesieciu kawalerek w miescie.
Ze wzgledow bezpieczenstwa nie moga to byc mieszkania bedace obok siebie np. w jednym bloku. Kazda taka kawalerka musi byc w innym miejscu.

Wkrotce ceny najmu takich kawalerek pojda kosmicznie w gore.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 15:13:19

Ok rozumie Wasze zdanie, rozumie ze nie odpowiada Wam wladza, ale ktos chyba wybral tego prezydenta wiekszoscia??  Nie bronie go bo tak naprawde nie wiem jak zarzadza i co tam robi dla miasta....Ale w moim rodzinnym miescie jesli chodzi o prace jest podobnie czyli praca tylko po znajomosciach ceny wynajmow tez wysokie... Mysle ze jest to problem wielu tych mniejszych miast...W duzych miastach jak Gdansk, znowu wieksza konkurencja jesli chodzi o prace, wyzsze ceny mieszkan.Biore sobie do serca to wszystko co mowicie, moze faktycznie jest to zly wybor?!.Ale szkoda bo polozenie geograficzne jest super, blisko Ustka...tam naprawde powinno sie duzo dziac...inne miasta nie maja tych walorow..szkoda ze nikt nie potrafi tego wykorzystac... :(

#8 ~Dziadźko_Ryhor~

~Dziadźko_Ryhor~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 15:28:35

Ok rozumie Wasze zdanie, rozumie ze nie odpowiada Wam wladza, ale ktos chyba wybral tego prezydenta wiekszoscia??  Nie bronie go bo tak naprawde nie wiem jak zarzadza i co tam robi dla miasta....Ale w moim rodzinnym miescie jesli chodzi o prace jest podobnie czyli praca tylko po znajomosciach ceny wynajmow tez wysokie... Mysle ze jest to problem wielu tych mniejszych miast...W duzych miastach jak Gdansk, znowu wieksza konkurencja jesli chodzi o prace, wyzsze ceny mieszkan.Biore sobie do serca to wszystko co mowicie, moze faktycznie jest to zly wybor?!.Ale szkoda bo polozenie geograficzne jest super, blisko Ustka...tam naprawde powinno sie duzo dziac...inne miasta nie maja tych walorow..szkoda ze nikt nie potrafi tego wykorzystac... :(

Dziewczyno ustką i morzem się nie najesz a pięknie tam jest tylko w sezonie morze ci zbrzydnie za pare lat tak jak koloro ściany w chałupie i będziesz sobie w brodę pluła że musisz tyrać w toksycznych plastikach za 1500zł abo w rybach za niewiele więcej.Ceny wynajmu w słupsku szczególnie jeśli chodzi o małe mieszkanka czy stancje i pokoje są praktycznie na poziomie wrocławia, to już wiesz gdzie ubywają ludzie z tego naszego grajdołka. Ja osobiście Cię zaskoczę bo ja stąd wyjeżdżam już dosłownie za półtora tygodnia dostałem pracę z umową na 2 lata jako technolog obróbki drewna i to w hajnówce czyli w  miasteczku na podlasiu 4 razy mniejszym niż słupsk , pensja dosyć fajna - a weź pod uwagę że tam wynajmę kawalerkę za cenę za jaką życzą sobie w słupsku za większy pokój.Zobacz Lublin , Białystok,Rzeszów  - wojewódzkie miasta ofert pracy jest tam i tak więcej jak w tym naszym gównianym słupsku a ceny najmu nie są wcale wyższe a nwet zdarza się że ciut niższe.Pomorskie jest przereklamowane, to samo Trójmiasto= jak nie masz pleców ani ukończonego jakiegoś super poszukiwanego kierunku studiów to tyrasz za psie grosze tak jak i w słupsku a dodatkowo płacisz po 800zl za wynajem większego wygodniejszego pokoju.

Dodatkowo mieszkasz na tykającej bombie ze względu na baze antyrakietową.Przemyśl to co napisałem.Daj już spokój z tym położeniem - mało to miast i miejscowości nad morzem ??

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 15:42:18

Dziewczyno ustką i morzem się nie najesz a pięknie tam jest tylko w sezonie morze ci zbrzydnie za pare lat tak jak koloro ściany w chałupie i będziesz sobie w brodę pluła że musisz tyrać w toksycznych plastikach za 1500zł abo w rybach za niewiele więcej.Ceny wynajmu w słupsku szczególnie jeśli chodzi o małe mieszkanka czy stancje i pokoje są praktycznie na poziomie wrocławia, to już wiesz gdzie ubywają ludzie z tego naszego grajdołka. Ja osobiście Cię zaskoczę bo ja stąd wyjeżdżam już dosłownie za półtora tygodnia dostałem pracę z umową na 2 lata jako technolog obróbki drewna i to w hajnówce czyli w  miasteczku na podlasiu 4 razy mniejszym niż słupsk , pensja dosyć fajna - a weź pod uwagę że tam wynajmę kawalerkę za cenę za jaką życzą sobie w słupsku za większy pokój.Zobacz Lublin , Białystok,Rzeszów  - wojewódzkie miasta ofert pracy jest tam i tak więcej jak w tym naszym gównianym słupsku a ceny najmu nie są wcale wyższe a nwet zdarza się że ciut niższe.Pomorskie jest przereklamowane, to samo Trójmiasto= jak nie masz pleców ani ukończonego jakiegoś super poszukiwanego kierunku studiów to tyrasz za psie grosze tak jak i w słupsku a dodatkowo płacisz po 800zl za wynajem większego wygodniejszego pokoju.

Dodatkowo mieszkasz na tykającej bombie ze względu na baze antyrakietową.Przemyśl to co napisałem.Daj już spokój z tym położeniem - mało to miast i miejscowości nad morzem ??

Zgadzam sie z Toba, masz racje. Moze faktycznie mam jakies mylne wyobrazenie o tym miescie. Z tarcza antyrakietowa, niestety tez sie obawiam. Niestety zapadly juz wiazace decyzje i nie ma odwrotu..No mam nadzieje ze nie bedzie mi tam az tak tragicznie jak piszecie...pozdrawiam i dziekuje za odp. ^_^

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 17:23:39

Witam,

Takie pytanie trzeba było zadać przed decyzją o zakupie mieszkania. Teraz jest ono bez sensu.Zamieszkacie to sami się przekonacie. Miasto jest ładne chociaż kiedyś było ładniejsze i bardziej urokliwe.Plusem jest dużo zieleni i parków. Ogólnie jest dobrze.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 18:37:15

Ale wtopa... kupic mieszkanie w tym miescie i specjalnie do niego sie przeprowadzac :o Zrypaliscie strasznie. Potwierdzam ze stad sie wyjezdza a nie przyjezdza. Praca? Wystarczy przez kilka dni przegladac oferty pracy to sie zobaczy z czym ma sie do czynienia. To samo z atrakcjami.

Swoja droga to znam osobe co przyjezdza na AP studiowac bo lubi biedronia :lol: :lol: :lol:

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 19:06:01

SUper decyzja !!!! Mamy super prezydenta !!!!!! ostatnio pięknie okleił nam miejski autobus i to za półdarmo bo za marne 3000 zł !!!! jak zdążysz to jeszcze załapiesz się na naklejki super słupsk do naklejenia na samochodzie

#13 ~Wojciech~

~Wojciech~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:47:49

A ja się przeprowadziłem 3 lata temu z Wrocławia do Słupska i nie narzekam. Jest ładnie, mam dobra pracę (4.5 k) cisza, spokój brak smogu, policja grzeczna, umiarkowana ilość ludzi na dopalaczach i innych gownach... Jest super.

#14 ~Słupsk k. Ustki~

~Słupsk k. Ustki~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 16:26:52

Ciekawe, z jakiej miejscowości się przeprowadzasz. Jeśli z Tucholi, to mogę zrozumieć, ale żeby zamienić Kujawsko-Pomorskie na Słupsk, trzeba naprawdę być niepoważnym. Macie potężny przemysłowy ośrodek Bydgoszcz i turystyczną mekke Toruń, które razem tworzą wielką metropolie, a oprócz tego macie przecież trzy "Słupski":Inowroclaw, Włocławek i Grudziądz! Chcesz wiedzieć, jak się mieszka w Słupsku, pomieszkaj w Inowrocławiu. Wielkość podobna, choć przypuszczam, że perspektywy lepsze niż w tym naszym grajdolku.

#15 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 31 maj 2017 - 14:46:00

A ja tez przeprowadze sie do Slupska. Kupilem dom i mam zamiar tam dlugo mieszkac. Co prawda praca mnie nie rusza bo sie juz zabiezpieczylem na bardzo dlugo :) Ale moze i troche popracuje z nudow.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2017 - 14:57:46

A ja tez przeprowadze sie do Slupska. Kupilem dom i mam zamiar tam dlugo mieszkac. Co prawda praca mnie nie rusza bo sie juz zabiezpieczylem na bardzo dlugo :) Ale moze i troche popracuje z nudow.

mamy tu piękne murale, a zimową porą piękne lodowisko. miasto mlekiem i miodem płynące. zapraszamy, welcome.

#17 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 17:01:50

Sporo tam sie dzieje. Czytam, ze jest duzo klubow sportowych - jest dzieciom co robic, wystepy, teatr, rozne zajecia. Nawet na rolkach jest aktywna grupa :)) My przeprowadzamy sie z Moskwy - tu mieszkam 30 lat, troche mnie juz zameczyl ogrom teho miasta.

Spokoj, cisza, male odleglosci - to jest to czego potrzebuje. Ju tu 2 godziny do pracy dojezdzam, chociaz mieszkam i pracuje w Moskwie :)

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 19:24:38

Sporo tam sie dzieje. Czytam, ze jest duzo klubow sportowych - jest dzieciom co robic, wystepy, teatr, rozne zajecia. Nawet na rolkach jest aktywna grupa :)) My przeprowadzamy sie z Moskwy - tu mieszkam 30 lat, troche mnie juz zameczyl ogrom teho miasta.

Spokoj, cisza, male odleglosci - to jest to czego potrzebuje. Ju tu 2 godziny do pracy dojezdzam, chociaz mieszkam i pracuje w Moskwie :)

siedź ty lepiej w tej moskwie, tu nic dobrego cie nie spotka

#19 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 21:36:19

Nie musi mie nic spotykac, ja sam spotkam co mi jest potrzebne. Ludzie rwa sie do duzych miast i do stolicy bo tam pracy wiecej. A my nie zyjemy po to zeby pracowac. Ja juz sie napracowalem. Pomieszkalbys w Moskwie pare lat - odechcialo by sie i duzego miasta i pieniedzy. W mlodym wieku jest oczywiscie OK - zycie bardzo intensywne i ciekawe. Jednak wszystko ma swoje granice :)

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2017 - 19:51:18

To już lepiej przeprowadź się na wieś poza Słupsk, będziesz zadowolony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych