Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Jak promować żeglarstwo w Ustce ?


585 odpowiedzi w tym temacie

#401 ~Operator systemu~

~Operator systemu~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 12:34:08

Co mają pisać jak wiedzą że burmistrz posługuje się błędnym pismem ze starostwa, zataja kolejne pisma mówiące o poważnych naruszeniach prawa w opty, widzą co robi burmistrz i robią to samo, w końcu kolesiostwo wygrało w Usteckim magistracie, starostwo zrobi porządek  w opty pytanie, co z burmistrzem który zataja dokumenty aktualne, powołując się na nieważne.

 

Mam nadzieję że masz konkretne dowody na to że zataił. Sprawie już przygląda się kto powinien.#402 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 12:57:24

Może nie zataił? A może niechce widzieć pism które są mu nie na rękę Szkoda bo przez takie działania ustawia sie po jednej ze stron. Pytanie czy po słusznej?

#403 ~Krystyna~

~Krystyna~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 13:53:00

Trzymam za was kciuki niedajcie sie manipulować

#404 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 14:27:33

Może po prostu burmistrz poprosił o dokumenty w/s opty i ktoś "zapomniał" że są kolejne pisma stwierdzające nieprawidłowości, jedno jest pewne że osoby odpowiedzialne za stowarzyszenia w UM miały późniejsze pisma ze starostwa informujące o nieprawidłowościach, może to ktoś z pracowników UM zataił te dokumenty, pożyjemy, zobaczymy.

Po tym incydencie będziemy widzieli co się dzieje w naszym pięknym kraju, czy żyjemy w demokracji czy w dalszym ciągu w kraju zulu-guli gdzie głównym obowiązującym prawem jest kolesiostwo#405 ~Adam~

~Adam~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 16:37:23

Na jakiej podstawie prezes (nie będąc członkiem Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist), sam siebie oddelegował  na Walne Zebranie PSKO uszczuplając w ten sposób kasę klubową o kwotę 572,6 zł za swój  prywatny wyjazd do syna - uczestnika regat  w Kamieniu Pomorskim we wrześniu 2013r. ?#406 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 18:33:34


 

Na jakiej podstawie prezes (nie będąc członkiem Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist), sam siebie oddelegował  na Walne Zebranie PSKO uszczuplając w ten sposób kasę klubową o kwotę 572,6 zł za swój  prywatny wyjazd do syna - uczestnika regat  w Kamieniu Pomorskim we wrześniu 2013r.

 

 Może jest oszczędny ?

 

 

Odpowiedź klubu na wasze pomówienia ,

ze strony http://optyustka.pl/...ych-opty-ustka/

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Oświadczenie Zarządu Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka

Opublikowano Marzec 8, 2015 |

 

W związku z pojawiającymi się na forach internetowych nieprawdziwymi i krzywdzącymi informacjami dotyczącącymi naszej działalności, pragnąc wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec pomówień i anonimowego szkalowania dobrego imienia Opty, oświadczamy co następuje:

- nasz Klub funkcjonuje w kilku wymiarach: sekcja żeglarska regatowa, sekcja żeglarska podstawowa, sekcja ratownictwa wodnego, sekcja motorowodna. Nie każde dziecko może osiągać wysokie wyniki sportowe, ale każde powinno znaleźć w klubie miejsce dla siebie.

- obecny, jak i poprzedni Zarząd wybrany został zgodnie z procedurami podczas Walnego Zebrania Członków – poświadczają to wypisy z ewidencji prowadzonej przez Starostę Słupskiego – w załączeniu aktualny wpis z ewidencji klubów sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Słupsku – zobacz wypis

- wybór Komisji Rewizyjnej w listopadzie 2014 roku został przeprowadzony prawidłowo, co potwierdził organ nadzoru – Starosto Powiatowe – po przeprowadzonej w grudniu 2014r. kontroli – zobacz odpowiedź Starosty Powiatu Słupskiego

- od lipca 2014r. działania Zarządu poddawane są nieuzasadnionej krytyce, toczącej się „w kuluarach” – w trosce o dobre imię Klubu i jego członków (w większości to dzieci) Zarząd wysłał do osoby szerzącej pomówienia wezwanie do zaprzestania naruszeń – zobacz wezwanie do zaprzestania naruszeń osobistych

- w październiku 2014r. grupa rodziców, niezadowolona z kierunku działalności obranej przez Zarząd zamierzała dokonać przewrotu i wymiany Zarządu na „swój”. Dokonano kradzieży dokumentów, nieuprawnionego powoływania się na Klub, a nawet jawnego kłamstwa w celu wyłudzenia dokumentów. W opinii Zarządu działania tej grupy rodziców podyktowane są interesami własnymi. Działania tych osób są niezgodne ze Statutem Klubu, który jasno mówi:

– zgodnie § 14 Statutu Klubu

„Do obowiązków członków Klubu należy:

1. Branie czynnego udziału w działalności Klubu.

2. Przestrzeganie postanowień Statutu i uchwał władz Klubu.

3. Godne reprezentowanie barw Klubu.

4. Płacenie składek na zasadach ustalonych przez Zarząd Klubu.

5. Troszczenie się o wysoki poziom moralny, sportowy i dobrą sławę Klubu.”

Zarząd zamierza wyciągać konsekwencje wobec członków i ich rodziców działających niezgodnie ze Statutem CSW Opty.

- w związku z brakiem sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2013 Zarząd zlecił w grudniu 2014r. przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2013 biegłemu rewidentowi – kancelarii Dorbil ze Słupska. (na podstawie Uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zebrania). Wnioski z audytu są jednoznaczne: nie stwierdzono nieprawidłowości.

- od kilku miesięcy rozsyłane są do różnych instytucji (urząd marszałkowski, kancelaria premiera, ABW w Gdańsku) anonimy ze specjalnie utworzonego adresu mailowego, które informują o rzekomych „nieprawidłowościach” w CSW Opty , członkowie Zarządu są zastraszani i oczerniani z imienia i nazwiska – tymczasem oficjalnie do władz Klubu nie wpłynęło żadne zapytanie, żadna skarga, żaden wniosek, do którego moglibyśmy się ustosunkować.

- Zarząd CSW Opty z pełnym zaangażowaniem pracuje nad rozwojem Klubu i nad zachowaniem jego miejsca w rozbudowującym i komercjalizującym się porcie w Ustce. Praca w Zarządzie jest pracą społeczną, nikt nie otrzymuje za nią wynagrodzenia, mimo ponoszenia konkretnych rzeczowych kosztów tj: telefony, druki, paliwo. Obecnie budowa basenu portowego zmusiła nas to uprzątnięcia całej, tworzonej od lat, bazy – prace wykonywane są ogromnym wysiłkiem własnym, żaden z „wojujących” rodziców (czterech) nie przyłączył się do pomocy, mimo apeli w tej sprawie.

- W ostatnich latach Opty z małego upadającego lokalnego klubu uczniowskiego stał się liczącym się w rankingach klubem sportowym, mimo to składki Klubowe są wciąż symboliczne. Zarząd pozyskuje środki w konkursach na realizację zadań publicznych oraz współpracuje ze sponsorami – wszystkie pozyskane środki zostały prawidłowo wydatkowane i rozliczone (co potwierdzają przeprowadzane co roku kontrole).

Sprawozdanie merytoryczne z działalności za 2014 rok

Zobacz wyniki kontroli zadania za 2014 rok

Trudno odnieść się do sprawy, gdyż grupa przewrotowa ma na celu dyskredytację władz klubu i działa anonimowo.

Zarząd Klubu Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka.


Użytkownik Smerf Maruda Ustka edytował ten post 11 marzec 2015 - 18:51:15


#407 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 18:50:28

Kiedy tematem zajmą się dziennikarze GP24  ?

 

Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%C5%82n

 

Czy boją się ewentualnych sankcji ze strony pana komandora Kasperowicza?

 

Popatrzcie jaki to ludzki człowiek , mógł całą rodzinę wygonić na banicje do Charzykowa, rozstrzelać do 5 pokolenia, nasłać policje - a on tylko grzecznie straszy, sorry prosi.

 

PS: Policję już na nich nasłał , złożył oficjalne doniesienie na policję  :huh: Szkoda , ze nie na siebie. 

Mam wrażenie , że pan Kasperowicz zachowuje się jak jakiś pajac, który zatracił kontakt  z rzeczywistością. Nasyłanie policji , straszenie - my to już przeżyliśmy panie Leszku w PRL-u. 


Użytkownik Smerf Maruda Ustka edytował ten post 11 marzec 2015 - 18:59:38


#408 ~Rzetelny~

~Rzetelny~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 18:51:35

Biedaczki zapomnieli dodać jeszcze jednego pisma ze Starostwa. Fragment pisma Starosty Słupskiego :
" Proszę o wskazanie na jakiej podstawie Zarząd stowarzyszenia został zwolniony z opłacania składek członkowskich. Zgodnie z przepisami składki członkowskie to obowiązkowe wpłaty członków stowarzyszenia na rzecz stowarzyszenia, zbierane zarówno w stowarzyszeniach rejestrowanych w KRS, jak również w stowarzyszeniu zwykłym rejestrowanym w Starostwie. (...) Ustawa ( Prawo o stowarzyszeniach ) określa składniki majątku, a jednym z nich są składki członkowskie. (...) Informacje o sposobie uzyskiwania składek członkowskich ( czyli o tym kto ustala, zmienia ich wysokość, kto je zbiera itp. ) muszą być umieszczone w statucie stowarzyszenia. Zapisy w uchwałach Zarządu Jacht Klubu "OPTY" w Ustce (...) mówią, że Zarząd Klubu ze względu na wykonywaną na rzecz Klubu pracę społeczną jest zwolniony z opłacania składek. Takie wyłączenie Zarządu z obowiązku płacenia składek w żaden sposób nie wynika z przepisów oraz zapisów statutu stowarzyszenia, zgodnie bowiem z art. 20 ust. 10 zadaniem Zarządu Klubu jest "ustalanie wysokości i trybu płacenia składek członkowskich" [ a nie zwalnianie członków stowarzyszenia z opłacania składek - przyp. red. Żeglarza ]. Zarząd nie posiada kompetencji by sam siebie zwolnił z płacenia składek członkowskich.koniec cytatu. Czy tu nie ma manipulacji jedno pismo udostępniają a niewygodne dla siebie zatajają?

#409 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 18:58:39

Pan komandir klubu Leszek Kasperowicz pisze w oświadczeniu

 

 Praca w Zarządzie jest pracą społeczną, nikt nie otrzymuje za nią wynagrodzenia, mimo ponoszenia konkretnych rzeczowych kosztów tj: telefony, druki, paliwo

 

 A nosek mu rośnie i rośnie, oficjalnie pracują społecznie, nie licząc lewych zleceń i dojenia klubu z kasy na przekrętach ?

 

Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%C5%82n#410 ~Gosć~

~Gosć~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 19:01:12

A jakich kwalifikacji niby nie posiada?#411 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 19:33:53

Zlecenie było na opiekę trenerska nad dziećmi w czasie regat, gdzie dziećmi zajmowało się dwóch trenerów, regaty w Ustce około 6 godzin, czyli komandor wziął parę stowek za picie kawy i rozmowy na keji

#412 ~Ryszard~

~Ryszard~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 21:54:48

To będzie kontrola rewizyjna finansów klubu?

#413 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 06:57:27

To będzie kontrola rewizyjna finansów klubu?

 


Nie i nic nam nie zrobicie :)

 

Nie podłożymy sami głowy pod topór, możcie sobie popisać na forum i to cała wasza brocha.Raz zdobytej władzy nie oddamy, a rękę podniesioną na władzę ludową gotowi jestesmy odciąć z korzeniami#414 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 07:38:55

Możecie nam skoczyć

nikt nie będzie nas kontrolował

mamy wszędzie znajomości

powinniście już to zauważyć

szkoda waszego zaangażowania

 

my jesteśmy władza wy plebs

macie problem się z tym pogodzić#415 ~Wódz~

~Wódz~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 16:07:13

Proszę o skasowanie 3 powyzszych wpisów , nie na temat,

kogo obchodą czyjeś brudne gacie ?#416 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 16:11:54

A nosek mu rośnie i rośnie, oficjalnie pracują społecznie, nie licząc lewych zleceń i dojenia klubu z kasy na przekrętach ?

#417 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 16:22:26

No a w GP jak zwykle pierdoły. Zamiast zainteresować się sprawą bulwersującą mieszkańców, wolą opisywać jakieś eventy. No bo trzeba gdzieś pojechać, jakieś przepisy przeanalizować, popytać więcej niż jedną osobę.  A i kolega dziennikarz w to umoczony, więc lepiej przemilczeć.

A ktoś odważny był w tym Głosie z tą sprawą? Czy tylko tak tu odważnie bo anonimowo popisujecie sobie?#418 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 16:22:39

Wodzu kiedy artykuł na temat Opty sie ukaże w GP?

#419 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 16:28:39

A ktoś odważny był w tym Głosie z tą sprawą? Czy tylko tak tu odważnie bo anonimowo popisujecie sobie?

artykuł to już kwestia kilku dni, kupuj codziennie GP i czytaj , wywiady trwają.

#420 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 17:23:06

Przestańcie się kłócić ,

władze Ustki, zrezygnowała z remontu Żurawika,

 

gdzie klub pływacko  skuterowodny, domniemywam - chciał kręcić lody, sprzedawać gofry i robić inne wałki  :lol: ?

 

Wisieńka na torcie przepadła,

pozostaje otwarcie nowego klubu typowo  żeglarskiego.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych