Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak motywować pracowników?

motywacja pracownikow biznes

101 odpowiedzi w tym temacie

#21 belatrix lestrange

belatrix lestrange

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 luty 2016 - 14:06:06

dodatkowa kasa zawsze będzie najlepszym motywatorem, tylko warto też wziąć pod uwagę to, żeby warunki przydzielania premii nie tworzyły chorej konkurencji między pracownikami, bo to pogarsza atmosferę, a wiadomo, że w gorszej atmosferze pracuje się mniej efektywnie

#22 inga22

inga22

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 18 luty 2016 - 22:23:34

Najlepsza motywacja, to oczywiście kaska. Ale też i nieraz dobre słowo, pochwała.

Użytkownik smakosz edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 22:42:48

#23 KamilGa

KamilGa

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 19 luty 2016 - 22:21:19

Dobrym sposobem jest wyjazd integracyjny, uważam, że to nadal dobra metoda. Ludzie odpoczywają, lepiej się poznają, wzmacnia się więź z firmą. Same plusy. Ostatnio jesienią organizowaliśmy wyjazd a właściwie organizowała go firma w tym się specjalizująca [***SPAM***]

Byliśmy w górach i było naprawdę dobrze. 

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 15:09:57

Wszystkie metody na to, aby motywować zespół do pracy są dobre, zarówno te finansowe, jak i pozafinansowe. Kasa to wiadomo kasa, każdemu się przyda. Można też organizować wyjścia, zaprosić na kawę i pogadankę, albo zamówić takie soki do biura i owoce, jak z [***SPAM***], o którym była mowa wcześniej. Ja bym się ucieszył z każdego sposobu motywowania.

#25 ~marek gutek~

~marek gutek~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 09:28:50

Wszystkie metody na to, aby motywować zespół do pracy są dobre, zarówno te finansowe, jak i pozafinansowe. Kasa to wiadomo kasa, każdemu się przyda. Można też organizować wyjścia, zaprosić na kawę i pogadankę, albo zamówić takie soki do biura i owoce, jak z [***SPAM***]

, o którym była mowa wcześniej. Ja bym się ucieszył z każdego sposobu motywowania.

trzeba jeszcze powiedzieć o walorach zdrowotnych, jakie mają wpływ na pracowników

#26 Zdrapaka

Zdrapaka

Nowy

• Pip
  • 19 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 13:52:09

Pracodawcy lubią robić z czegoś zaletę pośród innych firm, coś czego nie mają inni. Czyli np. karnety do kina po niższej cenie, możliwość zakupu jedzenia po niższej cenie, karnety na siłownię itp. Możliwości jest wiele, grunt to wiedzieć czym będzie pachniało pracownikom dobrze. Jeżeli to praca biurowa, to z czasem ludzie flaczeją więc siłownia się przyda...  :)

#27 zcmcmq2016

zcmcmq2016

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 07:52:18

[***SPAM***]

#28 ~Do roboty!!!~

~Do roboty!!!~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 16:29:19

na początku było dobrze, ale mam wrażenie że mój biznes zwolnił, moim ludziom już się zbyt nie chce działać, a to jest zła sytuacja dla nasz wszystkich. Jak sobie z tym poradzić?`

Największych leni i innych prowodyrów, na oczach całej załogi wybatożyć przykładnie, a następnie poszczuć psami i wygonić za bramę. Pozostałym pracownikom podnieść wynagrodzenie do średnich stawek obowiązujących w UE. Natomiast ty, witoldzie bąk, przestań bąki zbijać i sam też weź się do roboty.

#29 ~KarolinaMiMi~

~KarolinaMiMi~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 13:18:00

Wszystkie metody na to, aby motywować zespół do pracy są dobre, zarówno te finansowe, jak i pozafinansowe. Kasa to wiadomo kasa, każdemu się przyda. Można też organizować wyjścia, zaprosić na kawę i pogadankę, albo zamówić takie soki do biura i owoce, jak z [***SPAM***]

, o którym była mowa wcześniej. Ja bym się ucieszył z każdego sposobu motywowania.

Dobrze powiedziane. Ja właśnie poprosiłam naszego szefa, żeby nam takie zestawy owoców i soków zamawiał i się zgodził. W tamtym tygodniu była pierwsza dostawa, szczerze powiem myślałam, że nie będzie zainteresowania, a tu proszę: wszyscy się zeszli i zajadali. Czyli czyniąc długą historę krótką jest to temat na to, aby po prostu zdrowo w pracy się odżywiać.

#30 mistamarek

mistamarek

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 15:18:33

Przede wszystkim premie i dodatkowe benefity za wyjątkowe wyniki, za dodatkową pracę, za wkład, a oprócz tego może jakiś wyjazd integracyjny (ludzie odpoczną, bardziej się ze sobą zżyją, lepiej bedzie im się pracowało). Oczywiście jak już ktoś wcześniej wspomniał warto także zapropnować karnety na siłownie, itd. bo ludzie bardzo sobie to cenią :)

#31 ~lucasss~

~lucasss~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 13:02:16

Na pewno spodoba Ci się ta strona mistrzmotywacji.pl. Jak dla mnie mega pozytywny człowiek ją tworzy. Masa cennych rad, które naprawdę działają. Stosuję je regularnie – i motywacyjnie też regularnie tam zaglądam. Tobie też polecam.

#32 ~Maciej Wnukowicz~

~Maciej Wnukowicz~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 12:58:35

Kasa jest oczywiście zawsze w modzie, ale też zauważyłem, że zwłaszcza młodsze pokolenie lubi jakieś dodataki. Na przykład takie soki do biura i owoce z [***SPAM***], ktoś wyżej o nich wspominał moim zdaniem są ciekawym rozwiązaniem. 

#33 ElMka

ElMka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 20:27:08

Może biurka do pracy stojącej? Dużo zdrowszy tryb pracy, mnie by zmotywowało.

#34 marcjanna

marcjanna

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 21:37:39

Nie ma to jak kasa, ale zarówno pochwała jak i nagana mogą przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

#35 ~Tribelek~

~Tribelek~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2016 - 15:05:59

Nagana to już ekstremalny przypadek jest. Z resztą, ja jestem zdania, że zawsze lepiej motywować niż ganić. Ps. Te owoce, soki i warzywa z [***SPAM***] super są. To jest właśnie jedna z metod pozafnansowej motywacji, którą warto popierać. 

#36 ElMka

ElMka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 21:32:05

Albo sprawdzić co lepiej na kogo działa, czy marchewka czy kijek :]

#37 marcelline

marcelline

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 20:59:35

w Tajlandii pracodawca ma prawo zbić niezaradnego pracownika patykiem. oto rozumiem motywacja :D

#38 denko

denko

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 12:43:24

Według mnie najlepszym sposobem na motywowanie pracowników jest wysyłanie ich na wartościowe szkolenia, które pomogą im się rozwinąć. Na przykład oferta z tej strony [***SPAM***] jest moim zdaniem warta uwagi. Można przejrzeć sobie tematykę i wybrać coś pod siebie.

#39 HardBass

HardBass

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 02 październik 2016 - 17:28:13

Warto wprowadzic jakies bonusy w postaci voucherow.

#40 ostrak

ostrak

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 03 październik 2016 - 14:34:16

Bonusy w postaci kart podarunkowych czy jakichś wejściówek to rzeczywiście dobry pomysł, np. karty Sodexo [***SPAM***]. Motywowanie za pomocą premii czy nagród pieniężnych pewnie że działa ale zgadzam się, że może prowadzić do konfliktów w zespole jeśli nagrodę dostaje tylko jedna osoba w miesiącu itp. Dlatego stawiam na motywowanie pozapłacowe. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych