Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak motywować pracowników?

motywacja pracownikow biznes

101 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~witold bąk~

~witold bąk~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 12:10:41

na początku było dobrze, ale mam wrażenie że mój biznes zwolnił, moim ludziom już się zbyt nie chce działać, a to jest zła sytuacja dla nasz wszystkich. Jak sobie z tym poradzić?`

#2 judyta1989

judyta1989

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 19:27:45

Może jakieś pakiety do lekarza, czy na siłownię? To chyba modne ostatni... nie wiem szczerze mówiąc, lepiej poszukaj na jakichś forach typowo biznesowych, albo idź na jakieś szkolenie. Szukałam niedawno, bo sama chciałabym mieć swoją firmę, trafiłam na Biznes Camp, dobre dola przedsiębiorców, poruszane są tematy strategii firmy, motywacji pracowników, dochodowych biznesów itp. Sprawdź sobie [***SPAM***]

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 19:36:47

na początku było dobrze, ale mam wrażenie że mój biznes zwolnił, moim ludziom już się zbyt nie chce działać, a to jest zła sytuacja dla nasz wszystkich. Jak sobie z tym poradzić?`

Czasem zamiast ganić, to pochwalić pracownika ? 

Obiecać premię (za dobre wyniki) i dotrzymać słowa ?

Być milszym ?

#4 zlytyrmand

zlytyrmand

Znajomy

• PipPip
  • 48 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 09:23:30

Wynagrodzeniem i przyjazną atmosfetrą w pracy ;]

#5 Aniabal

Aniabal

Bywalec

• PipPipPip
  • 58 postów

Napisano 09 kwiecień 2015 - 08:36:48

Motywacja pracowników jest bardzo ważna, wiadomo im człowiek bardziej zadowolony z pracy tym wydajniej pracuje. Płaca, atmosfera, zaplecze socjalne, programy lojalnościowe i uznaniowe dla pracowników. U mnie w firmie bardzo o to dbają a programy lojalnościowe i uznaniowe wdrążono dopiero jakiś czas temu, po znalezieniu tego rozwiązania - [***SPAM***] Ogólnie wszystko zaczyna dziać się coraz lepiej, a wyniki rosną, teamy pracują coraz lepiej, morale rosną.

#6 Grabczyk

Grabczyk

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 19:57:24

Na początku istnienia firmy zawsze jest zapał i energia do pracy. Wszyscy wieżą w to co robią, po jakimś czasie spadają morale, chęci itp.

Uważam, że zadaniem szefa jest odpowiednio zmotywować pracownika. I uważam, że wcale nie chodzi tu tylko o premię. Motywują jeszcze: jasne zasady prac, motywowacja słowna, dostrzeganie sukcesów i chwalenie. Zakładam, że wiele z tego już stosowałeś. Polecam książkę: "Talenty w fimie..." ciekawa pozycja. 

U mnie ostatnio weszły do pracy nowości, które bardzo poprawiły nam możliwości i chęci, mianowicie grywalizacja. Grywalizacja w biznesie to tak na prawdę motywowanie pracowników wprowadzanie im w życie elementu gry, do ich pracy  (poczytaj sobie trochę tutaj [***SPAM***]

Kto nie lubi rywalizacji lekkiej w pracy, a jeszcze jak dojdzie element tajemniczości. Nas w fimie mocno to zmotywowało i muszę powiedzieć że bawimy się przy tym średnio. 

#7 Lejdiz

Lejdiz

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 20:24:45

Kasa, kasa, kasa - moim zdaniem najlepszy motywator jak czlowiek czuje, ze jest nagradzany za swoja prace :)

#8 Estery

Estery

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 14:01:30

Zdecydowanie zaproponować jakieś pakiety socjalne. Typu karta multisport, pakiety medyczne i inne. To zawsze jest w cenie. Robić raz na jakiś czas wyjazd integracyjny. To sprawia, że wszyscy stają się zżyci.

#9 annia134

annia134

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 14:26:29

Wymienione wyżej pomysł są na prawdę dobre. Zastanów się nad nimi. O motywowaniu pracowników i ich zaangażowaniu możesz jeszcze poczytać na [***SPAM***]

Tam również znajdziesz jakieś rozwiązanie na Twój problem ;) Pozdrawiam!

#10 ~OlekWiniak~

~OlekWiniak~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2015 - 15:03:42

Metody są różne. U nas największą popularnością cieszą się oczywiście nagrody finansowe, ale są także bilety do kina czy karnety na siłownię. Ostatnio szefowie zorganizowali dostawę świeżych owoców i soków do biura, to było z [***SPAM***]. Jak na bardzo upalny dzień – super sprawa to była.

#11 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2015 - 14:26:07

Finansowo i pozafinansowo. Jeśli chodzi o pieniądze to w zasadzie wszystko wiadomo, jeśli chodzi o dodatkowe sprawy, to pole do popisu mają właściciele firm. U nas teraz była zorganizowana impreza i potem było wspólne wyjście na gokarty w [***SPAM***], mieliśmy cały tor wynajęty. Wychodząc nie widziałem niezadowolonej twarzy, nawet dziewczyny mówiły, że się wyszalały. Zrobiły te gokarty na nas duże wrażenie.

#12 maleficent

maleficent

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:47:30

moim zdaniem niezawodnym sposobem jest premia od wypracowanych przychodów. pracownicy będą wiedzieć, że jak będą pracować to zdobędą dodatkową kasę

#13 ~EwaKania~

~EwaKania~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 11:14:19

Metody są różne. U nas największą popularnością cieszą się oczywiście nagrody finansowe, ale są także bilety do kina czy karnety na siłownię. Ostatnio szefowie zorganizowali dostawę świeżych owoców i soków do biura, to było z [***SPAM***]

Jak na bardzo upalny dzień – super sprawa to była.

Przejrzałam sobie ofertę tej firmy [***SPAM***]

która oferuje owoce i soki i stwierdzam, że to fajna rzecz jest. Zauważyłam, że dostarczają prezentowe, owocowe kosze. Właśnie zastanawiam się nad formą nagród na koniec roku i chyba oprócz nagród pieniężnych jeszcze dodatkowo po takim koszu zamówię. 

#14 ~nbgg~

~nbgg~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 16:16:51

Posluchaj sobie rad tego pana mistrzmotywacji.pl,. Od razu pojmiesz, w czym problem :). Mnie się udało już wdrożyć plan działania, dzięki temu blogowi. I bardzo dużo w tym roku fajnych spraw udalo mi się dokonać.

#15 ~nbgg~

~nbgg~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:28:26

Ciekawie na ten temat mówi autor strony mistrzmotywacji.pl. Zobacz sobie, w razie problemów ze znalezieniem tego tematu, skontaktuj się z autorem, na pewno pomoże. Tam jest dużo prostych, ale genialnych patentów na różne problemy z motywacją, odkładaniem rzeczy do zrobienia na później, na temat wyborów życiowych itd. Bardzo celne uwagi i super pomysły.

#16 Kammela

Kammela

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 12:31:47

Pokazanie w sposób słowny i praktyczny pracownikowi że jest ważny i szanowany w firmie, NIc tak nie demotywuje pracownika, jak to,gdy ma poczucie, że jest śmieciem w pracy.

#17 poczytna

poczytna

Nowy

• Pip
  • 17 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 06:47:55

Może warto skorzystać ze szkolenia motywacyjnego :) [***SPAM***]

są naprawdę dobre - facet zna się na rzeczy i potrafi dać ludziom kopa do działania, i to w każdej dziedzinie. Po prostu motywuje do działania :)

#18 sylwia4012

sylwia4012

Znajomy

• PipPip
  • 44 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 15:06:28

Najlepszym sposobem na zwiększenie motywacji pracowników są oczywiście pieniądze, z innych sposób dobrym rozwiązaniem może okazać się inwestycja w szkolenia albo wyjazdy integraycjne, przy czym nie mam na myśli imprez zakrapianych alkohole, tylko ciekawe eventy np. motoryzacyjne. Jeżeli szukacie pomysłu na udany wyjazd pełen emocji i adrenaliny warto przejrzeć stronę [***SPAM***] - firma organizuje imprezy motoryzacyjne na torach wyścigowych, jazdy po piaskach pustyni, trasy typowo sprawnościowe na specjalnych torach off-road itp.

Użytkownik smakosz edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 22:48:14

#19 ~Franqq85~

~Franqq85~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 16:31:52

Zgadzam się z niektórymi forumowiczami, że trzeba motywować w sposób różnorodny. Czyli np. stosować nagrody pieniężne, organizować jakieś wyjścia. Do tego uzupełnienie w postaci takich owocowych pudełek oraz soków, jak proponuje [***SPAM***] jest też ok. Zmiana menu w pracy na zdrowe też na pewno pomoże lepiej wykonywać swoje obowiązki.

#20 poczytna

poczytna

Nowy

• Pip
  • 17 postów

Napisano 05 luty 2016 - 14:17:55

Wklep sobie w google [***SPAM***], albo wejdź na mojego bloga: [***SPAM***] Tam znajdziesz subiektywne opisze na temat tego kolesia, ale też poznasz parę technik  motywacyjnych. Ja ogólnie nie wierzyłam w takie rzeczy, ale prawda jest taka, że trochę za sprawa jego gadki - odmieniłam swoje życie. Dlatego jeśli chodzi o jakąś motywację - to uderzałabym do niego jak w dym ;) 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych