Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Inwestycje rewitalizacyjne - dlaczego kradną i niszczą?


1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~słupszczanin~

~słupszczanin~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2020 - 10:37:06

Inwestycje, związane z rewitalizacją miasta trwają. To okolice Baszty Czarownic, to Park Kultury i Wypoczynku, to inne parki i skwery w mieście.

To, co nas Słupszczan szczególnie teraz martwi i uderza, to artykuły w GP, opisujące sytuacje, związane z wandalizmem, kradzieżami poszczególnych elementów, składających się na tego typu inwestycji oraz BEZRADNOŚĆ RATUSZA(!).

Pamiętam artukuły w GP24 - można je jeszcze odnależć, w których wiele osób pisało, że Słupszczanie nie dorośli do takich inwestycji, że degeneracja lokalnych społeczności, brak związania z ich "małą ojczyzną" spowodują w krótkim czasie, po zrealizowaniu inwestycji rewitalizujących, opłakane skutki. Można było się o tym przekonać w minionych latach, obserwując jak szybko niszczono/dewastowano ławki, oświetlenie i inne przybytki w miejskich oraz położonych na ścieżkach na obrzeżach miasta.

 

Poruszany był temat obowiązkowego MONITORINGU(!).

Dlatego dziwi mnie, że miasto udaje greka, że dziwi się, że tu wyrwano kilkaset kwiatów z nasadzeń, na które poszły setki tysięcy złotych z naszych podatków, dziwi mnie, że tam wyrwano z korzeniami kilkanaście ozdobnych drzewek, a w dzisiejszym Głosie Pomorza jest przykład kolejnego - nazwę to bestialstwa - wandale zniszczyli kilkadziesiąt budek dla owadów, które miały słuzyć im za schronienie, a które miały korzystać z tzw. "łąk kwiatowych. Jedna budka to koszt 400 zł. Pieniądze wywalone w błoto. A jedna kamera monitoringu, to w przetargu nie więcej jak 1.000 PLN. Więc za utracone środki, choćby za te budki, można by było kupić co najmniej 25 kamer(!!!).

W mieście wymieniono oświetlenie na nowoczesne, ledowe. Każdy słup ma dodatkowo podłączenie do światłowodu, bo jest sterowany z centrum. Dlaczego na takich słupach nie umieszcza się kamer? Przecież tu aż się prosi o taką inwestycję(!) - mamy i zasilanie dla kamery oraz łącze światłowodowe, więc można kupic kamery nawet w jakości 4k(!), o takiej rozdzielczości pracy, że wandala można rozpoznać nawet z kilkuset metrów(!).

 

Rado Miejska - jeśli pracownikom ratusza brakuje takich pomysłów, to może Wy - przedstawiciele nas - mieszkańców miasta, doprowadzicie do rozbudowania systemu monitoringu o te zrewitalizowane miejsca, ale nie tylko. Bo to nie jest propozycja - to jest KONIECZNOŚĆ(!). Bez tego za pół roku połowa takich inwestycji zniknie na naszych oczach, a za rok będzie już wspomnieniem.

Wandali nalezy karać z cała stanowczością i surowością, tak, aby w przyszłości nikomu nawet do głowy nie przyszło dewastowanie wspólnego mienia mieszkańców(!).

 

Jeszcze jdno - odpowiem na ew. pytanie - kto to będzie monitorował... a więc zakupcie porządne kamery HD lub 4k i udostępnijcie na stronie miasta kamery mieszkańcom. W każdej kamerze dołóżcie pamięci, aby mogła w cyklu LOOP nagrywać materiał z np. tygodnia zasu, a to my mieszkańcy, w przypadku dewastacji będziemy monitorować, czy na danej kamerce pojawił się ktoś podejrzany i czy dokonał aktu wandalizmy/kradzieży. Nie potrzeba do tego etatów, potrzeba myślenia i systemu, który spowoduje, że będzie to działało w sposób automatyczny. A taka baza nagrań z ostatniego np. tygodnia, będzie wystarczającym materiałem równiez dla Policji.

 

Przyjrzyjcie się drodzy w utrzymaniu urzędnicy, jak to działa w innych miastach, skopiujcie taki pomysł  działajcie, bo tak jak wyżej napisałem, za chwilę nie będzie czego monitorować(!).

 #2 ~Danka~

~Danka~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:38:34

Brawo, trzeba szanować nasze otoczenie bo to też za nasze podatkiDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych