Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

inne tematy


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~łyżka dziegciu~

~łyżka dziegciu~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 08:31:00

Ze zdumieniem czytam, że personel pomocniczy i pielęgniarski oraz lekarze chcą tak dużych podwyżek/ odpowiednio 500, 700, 1500/, gdy sytuacja innych grup pracowniczych, rencistów i emerytów, jest pod tymwzględem tragiczna. Te żądania pod presją są wręcz kuriosalne, przecież takie podwyżki to w wielu przypadkach pensja miesięczna pracownika. Uważam, że dla tej grupy zawodowej wystarczy podwyżka100 złotych i ani więcej, to jest o tyle, ile otrzymują podwyżkę inne grupy zawodowe, które ciężej pracująniż pielęgniarki. Jeśli grożą strajkiem, powinno się natychmiast te osoby zwolnić lub zlikwidować placówkęi stworzyć nową na nowych warunkach. Nie może być tak, że pewne grupy wykorzystują swoją pozycję do szantażowania. Życie nie znosi próżni i chętni do pracy się znajdą. Niech nas tu nie straszą, że pojadą na zmywak za granicę. Niech jadą; mniej bezrobotnych w kraju, więcej chleba i mniej szantażystów.Ponadto domagam się by kierownictwo placówek leczniczych wymusiły na pielęgniarkach noszenie CZEPKÓW, które tak ochoczo noszą podczas strajków.

#2 ~hahaha~

~hahaha~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 14:22:00

ciekawa propozycja. ale nikt ze słuzby zdrowia wyjeżdżając do pracy nie jedzie aby pracować nie w swoim zawodzie. poza tym jakoś nie widać tych innych chętnych do pracy. podwyżki w służbie zdrowia bedą i to duże niezależnie czy się to komuś podoba czy nie. i nikt nas nie zasąpi. lekarz czy pielęgniarka mogą w każdej chwili zostać kierowcą, sprzedawcą czy woźnym, nic nie ujmując tym zawodom. niestety osoby wykonujące te zawody nas nie zastąpią. przepraszam, oczywiście mogą, po kilku - kilkunastu latach nauki. pozdrawiam wszystkich, życzę miłego dnia. mam nadzieję że niedługo nastapi koniec darmowej "słuzby" zdrowia.

#3 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 04:42:00

Nikt na zachodzie nie uznaje kwalifikacji polskich pilęgnirek, tam mogą pracowac tylko jako pomoc lub sprzątaczki. Pilegniarki przegrały nawet proces w Luksemburgu przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu dotyczącą kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych. Sędziowie Trybunału oddalili skargę rządu w Warszawie na unijną dyrektywę sprzed dwóch lat, która nie uznaje uprawnień większości polskich pielęgniarek.Sporne przepisy podsumowują dorobek prawny dotyczący kwalifikacji zawodowych i zgodnie z nimi prawie 80 procent polskich pielęgniarek i położnych ma gorsze warunki zatrudnienia w krajach Unii.Absolwentki liceów medycznych i szkół policealnych mogą albo ubiegać się o gorzej płatną pracę jako pomoce pielęgniarskie, albo uzupełnić wykształcenie.Taka prawda, wiec niech nie żadaja tak wysokich podwyzek.

#4 ~do haha~

~do haha~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 10:54:00

Chyba nie będziesz miała wyboru- zostaniesz wożną.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych