Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Horror

dobry film

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 14:41:02

Polecam Ci "Ciche miejsce" z 2018 roku.  :) 
W skali od 1 do 10 daje temu filmowi 7 +.#2 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 14:45:34

" Anihilacja " z 2018 roku, taki sobie, ale raz mozna ogladnac.
Wedlug mnie na 6 - (w skali od 1 do 10)#3 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 14:48:40

" Znaki " z Melem Gibsonem z 2002 roku,
raz mozna ogladnac, albo 2  :D 
6 +#4 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 14:51:55

...i wiele wiele innych, ale na poczatek te 3.
Nara... !  :)#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 21:43:28

Duch #6 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 18:20:23

...i jak tam, ktory sie podobal ?!  :)#7 Sandi1991

Sandi1991

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 12 postów

Napisano 11 grudzień 2019 - 11:08:03

Tez bardzo polecam Ciche Miejsce, fajne było też Get Out i Oni.#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 grudzień 2019 - 22:25:02

Od założenia Legionu Chrystusa 78 lat temu 33 księży molestowało 175 dzieci. Twórcą Legionu był ks. Marciel Maciel Degollado, znany z molestowania seksualnego ministrantów oraz dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli prowadzonych przez księży. 
Pedofil Degollado przeżył swoje życie w grzechu, krzywdząc innych i nie poniósł żadnych konsekwencji. 
Był współpracownikiem i zaufanym człowiekiem... Jana Pawła II. 
 

 #9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 grudzień 2019 - 08:20:47

Były kardynał skazany za pedofilię przekazywał pieniądze innym duchownym.

 

Przez blisko dwie dekady winny pedofilii b. kardynał Theodore McCarrick przekazał ok. 600 tys. dol. innym duchownym - informuje "Washington Post". Wśród nich byli watykańscy dostojnicy, w tym dwóch papieży, oraz urzędnicy kościelni decydujący w sprawie jego oskarżeń. 

 

Na specjalne kościelne konto pieniądze przesyłali bogaci donatorzy. Były duchowny mógł wydawać fundusze zgodnie ze swoim uznaniem i miał - jak potwierdziła archidiecezja - wyłączną kontrolę nad środkami.

 

W ciągu 17 lat na fundusz przesłano ponad 6 mln dol. Blisko 200 czeków wystawiono na duchownych, w tym ponad 60 na arcybiskupów oraz kardynałów.

 

Jak pisze "Washington Post", "od 2001 do 2005 roku McCarrick przesłał 90 tys. dol. papieżowi Janowi Pawłowi II, a następca polskiego papieża, Benedykt XVI, "otrzymał 291 tys. dol., z czego większość - 250 tys. - w czeku z maja 2005 r.", w miesiąc po jego wyborze na Stolicę Piotrową.

 #10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 grudzień 2019 - 22:22:01

Co się stało z polskim Kościołem, że stary, pobożny i przyzwoity papież postrzegany jest jako źródło jego kryzysu?

 

Brak obecności myśli Franciszka jest w wystąpieniach polskich księży widoczny i zdradza ich duży do niego dystans.

 

W listopadzie przeprowadziłem rozmowę ze znajomym księdzem. Fakt, dawno się nie widzieliśmy. Kolega nie tylko lekko przytył, ale także został zacnym proboszczem. Znajomy kapłan ma doktorat z teologii. Pisał swoją rozprawę – by było ciekawiej – na temat teologii Marcina Lutra. Zdawać by się więc mogło, że ekumenista pełną gębą. Takim go zresztą zapamiętałem. Jednak po krótkiej wymianie zdań zauważyłem, że otwarta postawa, którą pamiętałem, już nie istnieje.
 

Rozmowa zaczęła się niewinnie. A mianowicie od stwierdzenia, że papiestwo jest w kryzysie. Wziąłem to za dobrą monetę i powiedziałem, że to prawda – ani św. Jan Paweł II, ani pancerny papież Joseph Ratzinger nie uchronili Kościoła przed największym od lat kryzysem wiarygodności, który ma źródło w ukrywaniu przez Kościół i biskupów skandali pedofilskich. 

 

Tu miła pogawędka się skończyła. Kolega powiedział, że błądzę. Że kryzys papiestwa zawdzięczamy głównie papieżowi Franciszkowi. Dlaczego? Bo Franciszek rozmywa kościelną doktrynę, brata się z ateuszami, przesadza z miłosierdziem wobec osób rozwiedzionych. Ciągle prowadzi dialog. I akceptuje homoseksualizm. Jak widać, lista grzechów, które zdaniem znajomego księdza popełnia papież, jest długa.

 

Franciszek irytuje polskich biskupów, gdyż inaczej niż Jan Paweł II widzi zasadniczą oś sporu cywilizacyjnego. Dziś konflikt, jego zdaniem, rozgrywa się między cywilizacją chciwości a cywilizacją solidarności. Albo, by użyć jeszcze jednego określenia, kulturą czułości a kulturą odrzucenia.

 

Papież Bergoglio słusznie podkreśla, że Robotnik z Nazaretu zasadniczo mówił w przypowieściach o biedzie i wykluczeniu, a nie o seksie, antykoncepcji i masturbacji. Dobre społeczeństwo poznaje się po tym – przekonuje – jak traktuje ono najbiedniejszych, poniżonych, zepchniętych na margines. Nie wolno nam tolerować kultury zbędnego – mówi papież – nikt nie jest zbędny. Wszyscy jesteśmy braćmi.

 

Dlatego tak mocno poruszyły świat przywołane przez Franciszka figury: z jednej strony banku, z drugiej bezdomnego. Gdy upada jakiś bank, natychmiast pojawiają się skandalicznie wysokie sumy na jego ratowanie, ale gdy przed drzwiami szpitala umiera bezdomny, nasze serca pozostają nieporuszone. Gdybyśmy jednak słuchali tylko wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego, moglibyśmy dojść do przekonania, że Biblia w całości jest poświęcona tzw. ideologii LGBT, a nie biednym czy wykluczonym, jak pokazuje to Franciszek.

 

 


#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 grudzień 2019 - 18:30:02

Gwałty, doprowadzanie do śmierci i zmuszanie nastolatków do pozowania nago na krzyżu – tak według amerykańskich śledczych mieli działać księża pedofile w Pensylwanii. Według ustaleń około tysiąca dzieci miało paść ofiarą 300 oprawców. 

 

Raport zawiera wiele bulwersujących opisów znęcania się nad dziećmi: jeden z księży dopuszczał się gwałtów na pięciu dziewczynkach będących siostrami – najmłodsza miała zaledwie 1,5 roku, inny duchowny kilkanaście razy zmusił do innych czynności seksualnych 10-letniego chłopca, powodując u niego uszkodzenia kręgosłupa i przedwczesną śmierć. 

 

Z kolei grupa księży-pedofilów z jednej diecezji w stanie Pensylwania zmuszała nastolatka do pozowania nago na krzyżu - księża z lubością fotografowali się na tle tej sceny “ukrzyżowania”, co obecnie stanowi uzupełnienie dokumentacji tego przestępstwa.

 #12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 grudzień 2019 - 21:06:20

Ksiądz R. podstępnie wywiózł od rodziców 13-letnią dziewczynkę, więził ją i przez kilkanaście miesięcy gwałcił. Pedofil odprawia dzisiaj msze w miejscowości P. i koresponduje z dziećmi na Facebooku. 

 #13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 styczeń 2020 - 07:51:33

To szatan jest powodem seksskandali w Kościele katolickim - utrzymuje  o. Gabriel Amorth, znany watykański egzorcysta.

 

Twierdzi on, że na mocy szatańskiej inflirtacji są w Watykanie kardynałowie, którzy nie wierzą w Chrystusa i biskupi powiązani z demonem.  :o 

 

Polscy purpuraci mogą spać spokojnie, oni wierzą... w wygodne życie i doczesne bogactwa na ziemi.
 

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych