Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Historia ZWARU

Jak to się zaczeło

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~były pracownik~

~były pracownik~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2012 - 16:30:43

Celowo piszę ZWARU,bo tak popularnie mówiono na ten zakład.Proszę o wpisy np. kto pracowal od początku,kto był pierwszym dyrektorem,jak tam się pracowało-tak naprawde to powojenna historia Lęborka.

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2012 - 17:26:09

Celowo piszę ZWARU,bo tak popularnie mówiono na ten zakład.Proszę o wpisy np. kto pracowal od początku,kto był pierwszym dyrektorem,jak tam się pracowało-tak naprawde to powojenna historia Lęborka.

Prawdziwa nazwa to' Zakłady Wytwórcze Aparatury Wysokiego Napięcia"

#3 ~ex zwar~

~ex zwar~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 06:52:14

"Prawdziwa nazwa to' Zakłady Wytwórcze Aparatury Wysokiego Napięcia"
Do lat siedemdziesiątych zakład funkcjonował jako Zakłady Wytwórcze Aparatury Rozdzielczej.
potem zmieniono nazwę na Zakłady Wytwórcze Apartury Wysokiego Napięcia ZWAR

Użytkownik Yktorn edytował ten post 15 lipiec 2013 - 13:17:27
Czcionka, wielkość.

#4 ~Laskator~

~Laskator~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 12:48:39

Ja zacząłem tam pracować w lipcu 1976 r. Dyrektorem był Franciszek Nowopolski, zastępcą Zdzisław Dzitko. Pracowałem na montażu na parterze pod gabinetami dyrektorów. Kierownikiem był Ignacy Adamiec. Mistrzem Jurek Frasunkiewicz.

Bardzo mile wspominam te czasy.

Użytkownik Yktorn edytował ten post 15 lipiec 2013 - 13:16:57

#5 ~nieZWAROWIEC~

~nieZWAROWIEC~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 06:43:33

Hmmmm czasy zwarowskie piekna sprawa,PIWOZWARIA ,klub PSTRYK ?ZA.......E czasy..... :):) :)

#6 ~Laskator~

~Laskator~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2013 - 10:07:40

Pracowałem do września 1979 r. Bardzo miło wspominam tamte czasy, tamtych ludzi.Szkoda, że dziś nie ma już ZWAR-u.

#7 ~ds~

~ds~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:59:50

tu pracował esiak

#8 ~Zbigniew~

~Zbigniew~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013 - 16:05:14

Szanowni Państwo.

Jestem kolekcjonerem kubków, kufli i filiżanek reklamowych Firm z branży elektrycznej, mam już 596 sztuk i jest to prawdopodobnie największa tego typu kolekcja w Polsce (zapraszam na stronę www.kubelki.com, jest co prawda w przebudowie, ale trochę informacji tam jest). Kilkanaście eksponatów to reklamówki Firm, które już nie istnieją, a kiedyś były liderami przemysłu elektrotechnicznego. Część z nich zniknęła z rynku zanim rozwinął się powszechny dostęp do internetu, więc w internecie (a także w powszechnie dostępnej literaturze) nie ma po nich śladu. Chcąc uzupełnić te braki, a także nie dopuścić do zaginięcia w czeluściach niepamięci zarówno Firm, jak i Ludzi w Nich pracujących, zbieram wszelkie materiały historyczne, wspomnienia i anegdoty, z których kiedyś będę chciał stworzyć "HISTORIĘ KUBKAMI PISANĄ". Moja prośba dotyczy Waszej firmy (mam w kolekcji jubileuszowy kufel "40 lat ZWAR Lębork). Bardzo proszę, pomóżcie, nie pozwólcie, aby ślad Waszego dzieła, jakim był niewątpliwie Wasz Zakład Pracy, całkowicie zniknął.

Łączę wyrazy szacunku.

Zbigniew Adamczyk

kubelki@op.pl

#9 ~Arnold~

~Arnold~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 23:22:14

Tam pracował kiedyś nieodżałowany św.pamięci Rysiek Licau. Opowiadał mi jak tam było w sumie fajnie, w porównaniu np do pracy w hurtowni w której obojeśmy swego czasu pracowali. Pózniej niestety , ale nasz kontakt się urwał, tj był sporadyczny, i niestety przyśnił mi się pewnego piątku, chyba w lutym 2007 roku, pózniej otrzymałem telefon, że Rysiek nie żyje,,,,wpał pod samochód, lub coś w tym rodzaju, chociaż nie wiem czy go ktoś nie zabił, jeżeli ktokolwiek wie, dlaczego nie ma go między nami..., ehhh, i już z Rysiem nie pogadam, afajny chłop był., miałby chyba teraz 48 lat,...[*]

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:51:32

Ja też pracowałam w ZAWARZE i szukam archiwum, może ktoś jest zorientowanygdzie ono się znajduje. Potrzebne mi Rp-7.

Z góry dziękuję. Ela.

#11 ~Zbigniew~

~Zbigniew~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2013 - 21:13:30

Szanowni Państwo.

Jestem kolekcjonerem kubków, kufli i filiżanek reklamowych Firm z branży elektrycznej, mam już 596 sztuk i jest to prawdopodobnie największa tego typu kolekcja w Polsce (zapraszam na stronę www.kubelki.com, jest co prawda w przebudowie, ale trochę informacji tam jest). Kilkanaście eksponatów to reklamówki Firm, które już nie istnieją, a kiedyś były liderami przemysłu elektrotechnicznego. Część z nich zniknęła z rynku zanim rozwinął się powszechny dostęp do internetu, więc w internecie (a także w powszechnie dostępnej literaturze) nie ma po nich śladu. Chcąc uzupełnić te braki, a także nie dopuścić do zaginięcia w czeluściach niepamięci zarówno Firm, jak i Ludzi w Nich pracujących, zbieram wszelkie materiały historyczne, wspomnienia i anegdoty, z których kiedyś będę chciał stworzyć "HISTORIĘ KUBKAMI PISANĄ". Moja prośba dotyczy Waszej firmy (mam w kolekcji jubileuszowy kufel "20 lat ZWAR Lębork). Bardzo proszę, pomóżcie, nie pozwólcie, aby ślad Waszego dzieła, jakim był niewątpliwie Wasz Zakład Pracy, całkowicie zniknął.

Łączę wyrazy szacunku.

Zbigniew Adamczyk

kubelki@op.pl

#12 ~Stary~

~Stary~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 07:37:39

Archiwum znajduje się w Warszawie Międzylesie ,dawne Z1.

#13 ~Krzysztof Senik~

~Krzysztof Senik~
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 09:32:12

Dokumentacja archiwalna po Zakladach Wytworczych Aparatury Wysokiego Napiecia znajduje się w archiwum państwowym w Nidzicy

#14 ~Laskator~

~Laskator~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2014 - 11:15:01

Napiszcie co się obecnie dzieje na terenie dawnego ZWAR-u.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2015 - 10:45:14

Moj dziadek z babcia tam pracowali

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2015 - 11:04:49

Jak to co? W biurowcu bardzo dużo  :D

#17 ~max~

~max~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 08:12:46

tu pracował esiak

#18 ~Jasi~

~Jasi~
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 12:34:16

SZKODA TEGO ZWARu

#19 ~Laskator~

~Laskator~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2016 - 11:18:05

Szkoda, wielka szkoda.

#20 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 20:09:28

Tam pracował kiedyś nieodżałowany św.pamięci Rysiek Licau. Opowiadał mi jak tam było w sumie fajnie, w porównaniu np do pracy w hurtowni w której obojeśmy swego czasu pracowali. Pózniej niestety , ale nasz kontakt się urwał, tj był sporadyczny, i niestety przyśnił mi się pewnego piątku, chyba w lutym 2007 roku, pózniej otrzymałem telefon, że Rysiek nie żyje,,,,wpał pod samochód, lub coś w tym rodzaju, chociaż nie wiem czy go ktoś nie zabił, jeżeli ktokolwiek wie, dlaczego nie ma go między nami..., ehhh, i już z Rysiem nie pogadam, afajny chłop był., miałby chyba teraz 48 lat,...[*]

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych