Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

85 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 10:38:32

Byłem "Apaczem" na 11 - tej kompanii, czyli elewem szkoły podoficerskiej strzelców morskich w CSSMW Ustka (razem z Grześkiem Kołodziejem - piszącym wyżej) od maja do października 1972 r., a po ukończeniu i uzyskaniu dwóch belek na pagony byłem przez półtora roku pisarzem w sztabie u st. chor. Jana Paszkiewicza "Paszy", czyli tzw. świętą krową, gdyż od godziny 15 do 7 nikogo nie interesowało gdzie jestem i co czynię (miałem przepustkę stałą na garnizon Ustka i Słupsk). Wyżej Koledzy wspominali o kpt Antonim Chamerze "Antek Chamera- niech go jasna cholera..." - tak mnie na szkółce uczyli śpiewać. Pan Antoni miał wąsika takiego śmiesznego i był dowódcą kompanii kucharzy na "dziesiątej kompani". Kiedyś na strzelaniu Pan Antoni chciał się przed nami popisać, wziął kałacha i z pozycji stojącej chciał ustrzelić czubek sosny, strzelał kilkakrotnie i sosna pozostała nietknięta. Hi, hi. Pozdrawiam Kolegów z CSSMW.

Pamiętam Antka. Ja też służyłem od wiosny 1972 do pazdziernika a pużniej Gdynia Oksywie. Pozdrawiam.

#82 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 10:49:31

Ja też służyłem CSMW od wiosny 1972 do jesieni 1972 K-5. A Puzniej Gdynia Oksywie w   CSNiPWP do 1974 i miło wspominam swoją służbę w wojsku.Pozdrawiam wszystkich z mojego rocznika.

#83 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 10:53:48

makarewicz był komendantem jeszcze za mnie w 1971 roku ale był podobny do malarza z niemiec

Byłem 1972 Makarewicz jeszcze był komendantem.

#84 ~starszy marynarz~

~starszy marynarz~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 20:06:05

Cyt. "komandora dyplomowanego Tadeusza Makarewicza".
Makarewicz nigdy nie był komandorem. Był tak zwanym przebierańcem, czyli facetem któremu z zielonego mundurka nagle trafił się mundur oficera MW, potem nastali inni towarzysze partyjni jak Łałak i specjalista od indoktrynacji politycznej Turz.

ty nigdy nie byłes Marynarzem , wydaje mi się ze jesteś , byłes i niestety będziesz po prostu NIKIM . Na takich jak ty nie patrzały kobiety jedynie jakiś chłopczyk czasem spojrzał . Bez pozdrowień .

#85 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 17:17:36

Drugi rok pod rząd żadnych akcentów Święta Marynarki Wojennej podczas obchodów Dni Morza w garnizonie Ustka. Na stronie CSMW zamieszczono program obchodów w Gdyni. Czyżby w Ustce Marynarka Wojenna już nie istniała. To po co organizują wielką pompę na września z okazji 100 lecia CSMW. Chyba, że CSMW to już nie Marynarka Wojenna tylko konna. 

#86 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:52:05

teraz to centrum to ośrodek wypoczynkowy dla harcerzy...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych